Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Pedlay rows να την βάλω στο πρόγραμμα ?

 

Πριν καιρό είχες περάσει θέμα με την μέση σου, κοίτα να την αποφύγεις καλύτερα την συγκεκριμένη άσκηση, όπως και τα barbell row's και τα deadlifts, θέλουν πρώτα πολύ καλή τεχνική για ένα διάστημα, με άδεια μπάρα, έτσι ώστε να μην έχεις θέμα στο μέλλον βάζοντας κιλά, μιας και κιλά + λάθος τεχνική είναι 100% τραυματισμός. Λίγο είδα τι είναι τα pedlay row's μιας και πρώτη φορά την άκουσα σαν άσκηση από εσένα και πόνεσα και μόνο που είδα μια τέτοια άσκηση :P.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει κανεις προσωπική αποψη για kick boxing ?
Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει απ την οπτική της αερόβιας ασκησης,οχι του ξυλοφορτωματος.
Πάσα πληροφορία ευπροσδεκτη,συγκριση του kick boxing ως αερόβια με αλλες πολεμικές τεχνες ,επίσης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα cube tonopah με αναρτηση αεριου, τετραψηφιο το ποσο της αγκρας, κι ενα cbe analog. Και τα δυο καθονται, αλλα ελπιζω οχι για πολυ ακομα

μου χαρίζεις το ένα? σκέφτομαι να αλλάξω τον Ιούνη γυμναστήριο και να πηγαίνω λιμάνι στην αποθήκη που έχει πιο οικονομικές τιμές και είναι ανοικτό και τα Σ/Κ (κατά τους μήνες Ιούλη/ Αύγουστο). και σκεφτόμουν να πάρω ποδήλατο, αλλά αν πάρω θα μου βγει ο κούκος αηδόνι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μου χαρίζεις το ένα? σκέφτομαι να αλλάξω τον Ιούνη γυμναστήριο και να πηγαίνω λιμάνι στην αποθήκη που έχει πιο οικονομικές τιμές και είναι ανοικτό και τα Σ/Κ (κατά τους μήνες Ιούλη/ Αύγουστο). και σκεφτόμουν να πάρω ποδήλατο, αλλά αν πάρω θα μου βγει ο κούκος αηδόνι...

Μακρυα το λιμανι ρε συ..στο τωρινο σου γυμναστηριο ποσα δινεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακρυα το λιμανι ρε συ..στο τωρινο σου γυμναστηριο ποσα δινεις?

159€ εξάμηνο αλλά εκμεταλλεύομαι τα Σ/Κ. Το δικό μου Κυριακή δεν ανοίγει κατά μήνα Ιούλη και Αύγουστο και τα Σάββατα μειώνει ωράριο. και σκόντο στη τιμή δεν θα μου κάνει, θέλω να κλείσω 3μηνο. το δικό σου Σ/Κ είναι ανοιχτό; 

Μακρυα το λιμανι ρε συ..στο τωρινο σου γυμναστηριο ποσα δινεις?

Μακρυά ξεμακρυά, έχει κάτι τιμές σε σχέση με αυτά που προσφέρει ....μου έπεσαν τα σαγόνια.......συμφέρει άπειρα...άσε που το περιβάλλον σε boostαρει ακόμα περισσότερο, αλάνα μέσα, είσαι άπλας λες και είσαι σε φάμπρικα με σίδερα και πας να τα λυγίσεις (κλαίω)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω ενα cube tonopah με αναρτηση αεριου, τετραψηφιο το ποσο της αγκρας, κι ενα cbe analog. Και τα δυο καθονται, αλλα ελπιζω οχι για πολυ ακομα

Aλλοι στην Τηνο διακοπες με τις ποδηλαταρες τους και αλλοι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aλλοι στην Τηνο διακοπες με τις ποδηλαταρες τους και αλλοι...

Τηνο ειναι το analog :D το αλοο το χω εδω, κι αφου στο τζιμ το γονατο δε μ ενοχλει, σκοπευω συντομα να το ενεργοποιησω.. Θα το παω στα παιδια που το πηρα για ελεγχο-σερβις και μετα βουρ βουλιαγμενη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Failure

 

Επιδιωκουμε failure σε καθε set η μονο στο τελευταιο?

Failure σε τι ευρος επαναληψεων?8-12?παραπανω?

Μεγάλο θέμα ανοίγεις. Οι απόψεις ειναι πολλές. Εγω ακολουθώ τη φιλοσοφία του Αλεξ και στις περισσότερες ασκησεις κάνω ντροπ σετ και αποτυχία σε κάθε σετ. Εύρος 8-12.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν καιρό είχες περάσει θέμα με την μέση σου, κοίτα να την αποφύγεις καλύτερα την συγκεκριμένη άσκηση, όπως και τα barbell row's και τα deadlifts, θέλουν πρώτα πολύ καλή τεχνική για ένα διάστημα, με άδεια μπάρα, έτσι ώστε να μην έχεις θέμα στο μέλλον βάζοντας κιλά, μιας και κιλά + λάθος τεχνική είναι 100% τραυματισμός. Λίγο είδα τι είναι τα pedlay row's μιας και πρώτη φορά την άκουσα σαν άσκηση από εσένα και πόνεσα και μόνο που είδα μια τέτοια άσκηση :P.

Ναι για αυτό ρώτησα...

Πλάτη κάνω μόνο στα μηχανήματα από τότε που έπαθα θλάση και νιωθω ότι δεν κάνω τίποτα,θα προσπαθήσω να κάνω υπομονή μέχρι να είμαι σε θέση να ξαναμπώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τηνο ειναι το analog :D το αλοο το χω εδω, κι αφου στο τζιμ το γονατο δε μ ενοχλει, σκοπευω συντομα να το ενεργοποιησω.. Θα το παω στα παιδια που το πηρα για ελεγχο-σερβις και μετα βουρ βουλιαγμενη :P

Εμεις δεν εχουμε ουτε ροδα απο ποδηλατο...

Bουλιαγμενη ημουν το σουκου στην Λιμνη ολη μερα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...