Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Επισκέπτης

Ρεβύθια>φακές>φασόλια>γίγαντες.όλα ωραία αλλά νομίζω με αυτή την σειρά...

Από γεύση ή από πρωτείνη; Γιατί για πρωτείνη κάτι έχω ακούσει για φασόλια μαυρομάτικα ότι έχουν πολλή.

Και τα ρεβύθια μάλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για πρωτείνη κάτι έχω ακούσει για φασόλια μαυρομάτικα ότι έχουν πολλή.

 

Δυνατά τα μαυρομάτικα! Gypsy beans όπως τα λένε στο χωριό μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να έχουν πρωτεΐνη αλλά αυτό που έχω διαβάσει είναι ότι δεν έχουν ολοκληρωμένο προφίλ αμινοξέων. Αληθεύει ?

 

Ερώτηση για τον φίλο Wizzy... Έχεις κατά νου κανένα καλό action cam για καταγραφή / βιντεοσκόπιση διαδρομής ? Αυτήν έχω εντοπίσει εγώ http://m.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Yi-Xiaoyi-Z23L-Version--Ambarella-A7LS-155-Degree-Wide-Lens-Bluetooth-40M-Diving-AV-Out-Sports-DV---White--Basic--342272.html

 

Τίποτε καλύτερο μήπως ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε πούστη μου... Ποδηλασία χτες, αρκετά απαιτητική, μετά από δύο εβδομάδες απραξίας. Ήμουν τουλάχιστον 40% κάτω σε απόδοση. Λίγο χάλια χτες η όλη φάση, λεπτομέρειες αργότερα.

Παμε τριαθλο ρε εισαι ετοιμος ,Ιουνιο κατεβαινω Κυπρο με αλλους 2  να τρυπησουμε το Zηνοβια μεχρι μεσα    ετοιμασου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...]

Ερώτηση για τον φίλο Wizzy... Έχεις κατά νου κανένα καλό action cam για καταγραφή / βιντεοσκόπιση διαδρομής ? Αυτήν έχω εντοπίσει εγώ http://m.geekbuying.com/item/Original-Xiaomi-Yi-Xiaoyi-Z23L-Version--Ambarella-A7LS-155-Degree-Wide-Lens-Bluetooth-40M-Diving-AV-Out-Sports-DV---White--Basic--342272.html

 

Τίποτε καλύτερο μήπως ?

 

Βασικά, ό,τι λέει ο Spect~.

 

GoPro, αν θες ποιότητα είναι μονόδρομος

 

 

Στην τιμή που προσφέρεται αυτή που βρήκες, είναι ιδανική για πειραματισμούς του style "ΟΚ, κι αν δεν βγει καλή, θα έχω "πετάξει" "μόνο" $70". Αναλόγως χρήσης βέβαια. Εάν τη θες για μία φορά κάθε 15 μέρες (π.χ.), τότε ΟΚ, εάν δεν θες να "ξεφύγεις" σε προϋπολογισμό και δεν έχεις "τρελές" απαιτήσεις από την action camera, τότε είσαι ΟΚ. Για πιο συχνή κι απαιτητική χρήση, στη θέση σου θα την απέφευγα και θα πήγαινα κατευθείαν σε GoPro. Στοιχίζουν κάτι παραπάνω, αλλά είναι "εγγύηση".

 

@ Wizy το τερμάτισες :) extreme sport το κάνατε. Θα ζηλέψει και ο Φώτης και θα παρατήσει τις μπουκάλες και θα πάρει κολάν.

[...]

 

Χα! Να δω τον Φώτη με ποδηλατικό κολάν και τι στον κόσμο! :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen:  Άσε που άμα βρεθούμε, μάλλον θα είναι υποβρύχια συνάντηση γιατί κάνω (έκανα, για την ακρίβεια, αλλά η "τέχνη" δεν ξεχνιέται!) κι εγώ καταδύσεις!

 

Παμε τριαθλο ρε εισαι ετοιμος ,Ιουνιο κατεβαινω Κυπρο με αλλους 2  να τρυπησουμε το Zηνοβια μεχρι μεσα    ετοιμασου .

 

Άσε φίλε κι όπως δείχνουν τα πράγματα, την Κυριακή 3 Απριλίου, μάλλον θα συμμετάσχω στο πρώτο μου ομαδικό τρίαθλο. Βασικά, με "ψήνουν" δύο φίλοι (ο ένας θα κάνει το τρέξιμο, ο άλλος το κολύμπι) να αναλάβω το ποδηλατικό κομμάτι. Είναι αυτό εδώ. Μάλλον θα το κάνω, μου αρέσει σαν ιδέα, αν και τους προειδοποίησα να μην περιμένουν "αγωνιστικούς" χρόνους και τα ρέστα. Μου είπαν να μη με νοιάζει, για την καύλα μας θα πάμε, οπότε είμαι κι εγώ "άνετος". Μέχρι απόψε θα αποφασίσω.

 

Τον Ιούνη, καλώς να ορίσεις! Από τις καλύτερες εποχές για να βουτήξεις στο Ζηνοβία. Λίγοι τουρίστες + ζεστά νερά = maximum απόλαυση, minimum ενόχληση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eιδες ρε wizzy  μεσα στο μυαλο σου ειμαι στο ειχα προτεινει και  πριν καιρο, το ειχα δει το εργο εκει οδηγεισαι με μαθηματικη ακριβεια δεν το αποφευγεις το τριαθλο .

.Κολαν φοραω συνεχεια στο γυμναστηριο  τον χειμωνα  χαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον αυτό εννοείς:

 

 

Φαίνεται να υπάρχει διαφορά στο χρώμα. Τώρα για τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά δεν το έχω ψάξει πολύ. Στο θέμα αντοχής υλικών υπερτερεί η gopro, με τη XiaomiYi να τα καταφέρνει ικανοποιητικά για την τιμή της. Αν η διαφορά στα 1080p 60fps είναι αυτή που φαίνεται στο βίντεο, τότε συμφέρει η Xiaomi, τουλάχιστον για πειραματισμό και κυρίως αν δεν κάνεις κάποιο τρελό άθλημα που είναι πολύ πιθανό να χτυπήσει βίαια.

Ένας φίλος έχει gopro hero 4 black. Αυτό που παρατήρησα είναι πως οι φωτογραφίες που βγάζει δε μου γεμίζουν το μάτι. Αλλά το βίντεο είναι από άλλο κόσμο. Πάντα μπορείς να βρεις και πιο φθηνά, τα παλιότερα μοντέλα, ειδικά αν δε σε ενδιαφέρει ακόμη 4Κ και το rc με wifi.

 

Μπορεί η gopro να φαίνεται λίγο υπερεκτιμημένη, αλλά από τη στιγμή που δεν έχει βγει κάτι παρόμοιο, τότε λογικό να κάνει ό,τι θέλει με την τιμή της μέχρι να βρεθεί κάποιος ανταγωνιστής.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα ένιωθα τρελά flat κ έπρεπε να φάω μισή ώρα στο κέντρο για να έρθει να με βρει ένας φίλος επειδή έφτασα νωρίτερα , λέω now is my chance , μπαίνω σε γνωστό μαγαζί με συμπληρώματα ντυμένος έτσι (την έβγαλα το πρωί πριν φύγω #νέο μπλουζάκι δεύτερο δέρμα , το άλλο το μπλε τα κλάταρε  χαχαχαχ)



και λέω στον υπάλληλο ναι καλημέρα ,έχω ένα μήνα που άρχισα γυμναστήριο κ θέλω ένα πακέτο συμπληρώματα για γράμμωση να τουμπανιάσω να βγω παραλία. Σκέφτομαι να πάρω.... (παύση..) ΠΡΩΤΕΙΝΗ!!! (γουρλωμένα μάτια) , ο υπάλληλος με κοίταζε σαν εξωγήινο σε φάση "με δουλεύεις?"

κόντεψα να βάλω τα κλάματα κ τα γέλια μαζί , δεν τον κόβω να με πίστεψε αλλα το προσπέρασε κ άρχισε να μου λέει για κάτι συμπληρώματα που ο θεός κ ψυχή του αν τα είχα ξανακούσει αφού δεν ασχολήθηκα ποτέ με οτιδήποτε άλλο πέρα απο whey/κρεατίνη/βιταμίνες/νιτρικό και μου λέει στο τέλος θα σου βγουν όλα μαζί 240 euro περίπου για δυο μήνες

κομπλέ του λέω, θα περάσω αύριο πρωί να τα πάρω γιατι τώρα έχω να πάω λαική να αγοράσω λάχανα 

λοοοοοοοοολολολολολοολολολολολλλολολολολολολολολλ  
 
 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...