Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

ρε συ lunatic  να σε ρωτήσω κατι

λες και ξαναλές οτι είσαι άσχετος , να μην παίρνουμε τίποτα σοβαρά υπ όψιν κτλ κτλ τόσα συμπληρώματα τι τα θέλεις ?  φάε το φαγάκι σου γυμνάσου κ είσαι κομπλέ, δεν χρειάζονται !

επίσης εδώ έχουν ανεβεί τα πάντα σε φωτο , σώματα , φαγητά , παπούτσια οτι μπορείς να φανταστείς παγούρι  δεν είχε ανέβει μόνο ακόμη, ωραίος  πρωτοτύπησες !

 

Δεν διάβασες που γράφω στο τέλος ότι τα πιο πολλά τα πήρα στην αρχή νομίζοντας και εγώ όπως αρκετοί ότι αυτά θα με φτιάξουν?

Πως ότι πλέον τα πιο πολλά καταφέρνω και τα παίρνω από την διατροφή μου?

 

Δε μπορώ να καταλάβω αν μιλάς ειρωνικά ή όχι για το παγούρι... συγγνώμη αν για κάποιο λόγο σε ενόχλησε και αυτό

 

Για μένα το ΑΣΧΕΤΟΣ - ΑΡΧΑΡΙΟΣ σε θέμα γυμναστηρίου - βάρη δεν το τοποθετώ με βάση το πόσο καιρό πηγαίνει ο άλλος στο γυμναστήριο αλλά με το τι κάνει σε αυτό...

Με βάση αυτόν τον πίνακα --> http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/BenchStandardsKg.html τον οποίο ασπάζομαι

είμαι στην κατηγορία του ΑΠΡΟΠΟΝΗΤΟΥ...

Αυτό κοιτάζω και όχι πόσα χρόνια πάω γυμναστήριο... Διότι προφανώς αν πηγαίνω γυμναστήριο ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΔΥΝΑΜΗ και να ΕΧΩ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΟΔΟ οφείλω να τον παρακολουθώ

Στο γυμναστήριο πηγαίνω 1 χρόνο πλέον αλλά νομίζω ότι σωστά πράγματα κάνω μόνο λίγους μήνες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αυτος ο πινακας που εβαλες να φανταστω μιλαει για μία επανάληψη έτσι? πόσα είναι τα κιλά που μπορείς να κάνεις μία επανάληψη?

 

Δεν έχω δοκιμάσει...δεν με απασχολεί. Δε νομίζω να είναι 60κιλά πάντως. Κυρίως δεν δοκιμάζω γιατί δεν έχω βοήθεια...

Εγώ τον πίνακα τον διαβάζω τα κιλά που γράφει να είναι μέσα στα working sets μου...Ας είμαστε λίγο large :)

Δεν είναι μόνο ο πάγκος ... ενδεικτικά το έβαλα...

 

Εδώ γενικότερα...http://www.exrx.net/Testing/WeightLifting/BenchStandardsKg.html

 

και ναι αναφέρεται σε 1RM

Και μενα ωρες ωρες με κοιτανε σαν εξωγήινο, αλλα ξερουν οτι τους γραφω στα παπαρια μου.

 

Μονο μερικα παιδια που βλεπω οτι κανουν σοβαρη δουλεια καθομαι και μιλαω οταν τελειωνω την προπονηση, οχι σαν κατι αλλους που μονο μπιριμπα δεν στρωνουν αναμεσα στα σετ

 

Γιατί σε κοιτάνε για εξωγήινο?

Γενικότερα μη σας νοιάζει τι κάνουν οι άλλοι...εμένα δε με νοιάζει πλέον γενικότερα. Κάνω την δουλειά μου και φεύγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα πήρες τοσο πράμα με το που ξεκίνησες το γυμναστήριο ??  μέγα λάθος αλλα οκ

μην τα κοιτάς αυτά τα πινακακια δεν εχουν καμια σχέση με την πραγματικότητα , κανε την γυμναστική σου και το τελευταίο που να σε απασχολεί να ειναι πόσα κιλά σηκώνεις , η δύναμη έρχεται σιγά σιγά  από μόνη της ..

καμιά ειρωνεία με το παγούρι , ίσα ίσα μ άρεσε πολύ η φωτο!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε τα πήρα καπάκι..σταδιακά... χωρίς να ξέρω στην ουσία πως θα τα χρησιμοποιήσω κατάλληλα...

Τώρα που θεωρώ οτι ξέρω καλύτερα ελπίζω και σε καλύτερα αποτελέσματα... αν δεν είχα και τις κήλες :( ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν έχεις παραπανίσια κιλά προσπάθησε  να τα χάσεις, ειναι η πρώτη γιατρεία  για τις κηλες και μετά όλα τα άλλα !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ποτέ δεν ήμουν βαρύς...

Τώρα που είμαι στην πιο βαριά από άποψη σωματικού βάρους φάση της ζωής μου είμαι 85 κιλά με 185 ύψος.

Παίζει όμως ρόλο ναι θα ήταν καλύτερα αν ήμουν πχ 80

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα γάντια και γαζες. Θα φάει πολύ ξύλο ο σάκος.

 

Να ρωτησω, θα γυμναστω έτσι, σωστά; Εννοώ ζασταμα και κλοτσομπουνιδια στου σάκου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα γάντια και γαζες. Θα φάει πολύ ξύλο ο σάκος.

 

Να ρωτησω, θα γυμναστω έτσι, σωστά; Εννοώ ζασταμα και κλοτσομπουνιδια στου σάκου.

Αναλογως τι εννοεις με το "θα γυμναστω" και τι προσδοκιες εχεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα μ άρεσε η φωτο με το παγούρι. Το λιμπιστηκα κιόλας!

 

Παπί, μια χαρά θα γυμναστεις. Δώσε πόνο, μη μασάς. Αλλα μην περιμένεις να βγεις μπαλμποα, έτσι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα γάντια και γαζες. Θα φάει πολύ ξύλο ο σάκος.

 

Να ρωτησω, θα γυμναστω έτσι, σωστά; Εννοώ ζασταμα και κλοτσομπουνιδια στου σάκου.

 

Εχεις κανει ποτε μαθηματα πυγμαχιας? Επισης, τι γαντια πηρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμωτο δυο βδομαδες οφφ ειναι πολλες. Μου λειψε απειρα το τζιμ!!!

 

Ειμαι καλα πια αυριο τελειωνω την αντιβιωση , τη Δευτερα θα παω. Πιστευω ισως δυσκολευτώ στις ανασες αρχικα

 

Δημητρααααα ζεις;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμωτο δυο βδομαδες οφφ ειναι πολλες. Μου λειψε απειρα το τζιμ!!!

 

Ειμαι καλα πια αυριο τελειωνω την αντιβιωση , τη Δευτερα θα παω. Πιστευω ισως δυσκολευτώ στις ανασες αρχικα

 

Δημητρααααα ζεις;;;

Τριγυρναει στο τοπικ σαν το φαντασμα και παταει likes :devil:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα γάντια και γαζες. Θα φάει πολύ ξύλο ο σάκος.

 

Να ρωτησω, θα γυμναστω έτσι, σωστά; Εννοώ ζασταμα και κλοτσομπουνιδια στου σάκου.

Βασικά θα τραυματιστείς προπαντός άμα είσαι δυνατός και ενθουσιώδης. Και ο σάκος θέλει τεχνική. Καλά θα ήταν να πάς σε κάποιον καλό σύλλογο άμα σου αρέσει το σπορ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλογως τι εννοεις με το "θα γυμναστω" και τι προσδοκιες εχεις..

Βασικά τώρα είμαι..... Πως είναι ο μάους μάους; Το αντίθετο. Δεν έχω παραπάνω κιλά, απλά είμαι αγυμναστος. Αν είναι να πάρω καμία γραμμουλα, θα ήμουν αρκετά ευτυχής.

Εχεις κανει ποτε μαθηματα πυγμαχιας? Επισης, τι γαντια πηρες?

Ναι έχω κάνει kickboxing ξέρω ναβαραω σωστά. Γάντια για σάκο του μποξ πήρα. Σα αυτά που φοράνε στο μποξ αλλά πιο μικρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...