Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν το θυμάμαι αυτό... αλλά αν ισχύει κάπου θα το γράφει το site...

Έχω δοκιμάσει

 

Τα κλασσικά BCAA σε σκόνη χωρίς γεύση... τα οποία μετά τα άλλαξα στα BCAA 4:1:1 για μεγαλύτερη αναλογία Λευκίνης

Creatine Monhydrate (Creapure)

 

Impact Whey protein ή οποία μου φάνηκε πολύ καλή... Είναι 100% concentrate

Χαρακτηριστικό αυτού που σας έλεγα για τις γεύσεις και τα χρωστικά είναι ότι για παράδειγμα ... Δείτε τα χαρακτηριστικά της Chocolate Smooth Flavour: Whey Protein Concentrate (Milk) (91%), Emulsifier (Soy Lecithin), Cocoa Powder, Flavouring, Sweetener (Sucralose)

 

Σε σχέση με τα Unflavoured: Whey Protein Concentrate (Milk) (100%), Emulsifier (Soy Lecithin) της άγευστης

 

Εγώ δεν έχω δυσκολία όμως να πιώ κάτι το τονίζω...αν είστε περίεργοι με αυτά δοκιμάστε samples...

 

Δοκίμασα Instant Oats - Unflavoured το οποίο είναι βρώμη σε σκόνη... μπορείς να την χρησιμοποιήσεις παντού απλά εγώ σε ρόφημα δε μπόρεσα να την πιώ λόγο αλλεργίας....

Την κατανάλωσα βάζοντας την μέσα σε κεφτεδάκια και άλλα φαγητά...

 

Micellar Casein - Unflavoured πολύ καλή για πριν τον ύπνο... αλλά η άγευστη είναι για ΗΡΩΕΣ ....

Σε μια από της παραγγελίες που ακολούθησαν την αγορά της άγευστης πήρα μία σε γεύση ΒΑΝΙΛΙΑ... όμως για μένα ήταν χάλια τόσο που είπα γιατί δεν παράγγειλα πάλι άγευστη !!!

 

Exceed (Sample) - Tropical Storm - 20g

Exceed (Sample) - Berry Blast - 20g

 

2 δειγμάτάκια απο το Exceed .... pre-workout

Παρθένος οργανισμός απο beta-alanine / citrulline ήταν Μπόμπα για μένα...πολύ καλό focus / και πρήξιμο σε σημείο να με πονάνε οι δικέφαλοι .... έχει επίσης αυτό που λένε short breath effects ... Αισθάνεσαι σαν δύσπνοια κτλ για λίγο στην αρχή

 

Σε αυτό το σημείο και μελετώντας τα δύο αυτά κύρια συστατικά (κυρίως στο www.examine.com) αποφάσισα να πάρω ένα σακουλάκι 250gr Citrulline Malate την οποία την χρησιμοποιώ πλέον πρίν και μετά την προπόνηση...

 

Impact Weight Gainer - Unflavoured πρωτεΐνη με υδατάνθρακα απο βρώμη... την πάτησα με αυτή...λόγο βρώμης ξανά... αλλεργία ! Την χάρισα σε ένα φίλο που δε κάνει καν προπονήσεις για να την τρώει στο πρωινό του... :)

 

Αντικατάστατο της Impact Weight Gainer η Hard Gainer Extreme η διαφορά τους είναι οτι η δεύτερη την πηγή του υδατάνθρακα την έχει από δεξτρόζη....δηλαδή ΖΑΧΑΡΗ ...

Έκανα την μαλακία και την παράγγειλα cookies n cream όπως είπα παραπάνω και ένας θεός ξέρει πως κατάφερα και την ήπια...

Στο διάστημα που την πήρα πήρα περίπου 2 κιλά με διατροφή συντήρησης σχεδόν θεωρώ πως κάνει δουλεία απλά ίσως να είναι καλύτερα να πάρει κάποιος που δεν έχει θέματα με αλλεργίες την άλλη πιο υγιεινή σίγουρα

 

Protein Pudding - Vanilla

Πουτίγκα πρωτεΐνης... έρχεται σε μικρές συσκευασίες σαν μικρό γιαουρτάκι φάση... ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΓΕΥΣΗ το έτρωγα σαν snack στην δουλειά μου !

 

Φίλος μου που είναι πολύ του Cross-Fit παράγγειλε Guarana Extract εγώ την καφεΐνη μου την παίρνω από τα speciality espressakia που φτιάχνω μόνος ! :) 

 

Super Omega 3 οχι τπτ το αξιόλογο από περιεκτικότητα... Υπάρχουν και πολύ καλύτερα... Φτηνά όμως τίμια

 

Iso:Pro 97 - Unflavoured δεν την έχω ανοίξει ακόμα... είχε πολύ καλή προσφορά σε πρωτείνες και παράγγειλα κάτι ακριβό σε νορμάλ τιμή...  Πρόκειται για μια πρωτεΐνη που στα 25γρ του σκουπ έχει περιεκτικότητα 24γρ... πιο καθαρή πεθαίνεις

 

Impact Whey Isolate - Unflavoured στα πλαίσια της προσφορά πήρα και αυτή που πίνω αυτή τη στιγμή....

Στο αντίστοιχο σκουπ περιέχει 23γρ και αυτή πολύ καλή...

Στο νερό διαλύεται τέλεια ...στο γάλα θέλει πιο πολύ κόπο... Κάνει αρκετό αφρό !

 

Την Δευτέρα παραλαμβάνω

Zinc and Magnesium - Unflavoured - 90 capsules

L Carnitine - Unflavoured - 180 tablets

ZMA - Unflavoured - 270 capsules

MyAmino Complex, Blue Raspberry, 500g

 

Απο τα οποία μόνο το MyAmino Complex είναι δικό μου.... πρόκειται για νέο προϊόν... Φαίνεται καλό θα δείξει !

 

 

Τα περισσότερα τον προϊόντων που έχω δοκιμάσει ήταν στους πρώτους μήνες ενασχόλησης μου με τα βάρη...τελείως άσχετος θεωρώ πως τα περισσότερα μου είναι αχρείαστα...

Πλέον με την διατροφή μου πολλές φορές δε χρειάζεται να πάρω συμπληρώματα γιατί έμαθα να τα τρώω που είναι σαφώς καλύτερο...

 

Για μένα η Creatine /  τα BCAA 4:1:1 και μια απλή πρωτεΐνη Isolate για μετά την προπόνηση είναι υπερ-αρκετά

Είμαι της άποψης οτι αν θες boost για να σηκωθείς να πας στο γυμναστήριο άστο μη πας καθόλου... από την άποψη πως υποτίθεται κάνεις κάτι που θέλεις...

Σε περιπτώσεις που είσαι κουρασμένος όντως η υπάρχει κατι που σου τρώει την ενεργεία πχ δουλειά ναι οκ θα σε βοηθήσει να πάρεις κατι....

 

Όπως και να έχει μην λαμβάνετε τπτ σοβαρά υπόψην χωρίς την δική σας έρευνα..ειμαι παντελως ασχετος

 

 

 

 

 

 

Το σεικερ που πρότεινεις μου έχει άνοιξέ τρεις φορές μέσα στην τσάντα.Και την τελευταία ήμουν έτοιμος να το σπάσω

 

Είναι το μοναδικό που δεν έχει ανοίξει σε μένα ! :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με revolut ψωνίζεις LuNaTiC ή κατευθείαν με την κάρτα σου?Και αν ναι πως γίνεται από την στιγμή που έχουμε cc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω Revolut δεν την έχω usarei όμως...

Με της κλασσικές Visa Electron ... ποτέ δεν έτυχε να έχω πρόβλημα... Είναι random το θέμα νομίζω

Τις προάλλες ψώνισα κάτι απο ebay να φανταστείς μεγάλου χρηματικού αντιτίμου...

 

Αν θυμάμαι καλά μια φορά μόνο στο myprotein δε μου δέχτηκε την παραγγελία...και ΞΑΝΑΔΟΚΙΜΑΣΑ μετά απο 2 ώρες...και την πήρε.

Πως γίνεται? Δε ξέρω...θεωρώ πολύ random αυτό που γίνεται με τα capital control...

 

Σκέφτομαι btw να παραγγείλω απο εδώ κάτι... --> https://www.ryderwear.com

Μήπως θέλει κανείς κάτι για ομαδική?

Τα παπουτσάκια που έχει πως σας φαίνονται ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μπισκότα βρώμης:

 

Υλικά, μέρος 1ο

1 μπανάνα

1 μήλο

1 βανίλια

2 κουταλιές της σούπας μέλι

1 κουτάλι του γλυκού κανέλα

Χυμός απο ενα πορτοκαλι

 

Τα πολτοποιουμε ολα αυτά και τα βάζουμε σε ενα λεκανακι. Προσθέτουμε:

 

100γρ θρυμματισμένους ξηρούς καρπούς

1 κουταλια της σούπας: άσπρα σπόρια, μαύρα σπόρια, σταφίδες, κράνμπερι

Όσο χρειαστεί αλεσμένη βρώμη ωςτε να γίνει το μίγμα αρκουντως σφιχτό (όχι πολύ σφιχτό)

 

Απλώνουμε σε ταψί λαδόκολλα και βάζουμε μπαλάκια απο το μίγμα μας. Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 180 για κανα δεκάλεπτο. Τα αφήνουμε λίγο να κρυώσουν και να σφίξουν ακόμη περισσότερο κι έτοιμα :)

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να χασω βαρος (10 κιλα περιπου) και παω για τρεξιμο.. γυμναστηριο δε θελω να παω ακομα.. εχω αλτηρες 3,5 και 10 κιλα.. αμα κανω ασκησεις με αυτους θα βοηθηθω καθολου στην προσπαθεια μου; και θα φουσκωσουν εστω και ελαχιστα δικεφαλοι και τρικεφαλοι; Εχετε να προτεινετε καμια ασκηση και ποσες φορες την εβδομαδα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μπισκότα βρώμης:

 

Υλικά, μέρος 1ο

1 μπανάνα

1 μήλο

1 βανίλια

2 κουταλιές της σούπας μέλι

1 κουτάλι του γλυκού κανέλα

Χυμός απο ενα πορτοκαλι

 

Τα πολτοποιουμε ολα αυτά και τα βάζουμε σε ενα λεκανακι. Προσθέτουμε:

 

100γρ θρυμματισμένους ξηρούς καρπούς

1 κουταλια της σούπας: άσπρα σπόρια, μαύρα σπόρια, σταφίδες, κράνμπερι

Όσο χρειαστεί αλεσμένη βρώμη ωςτε να γίνει το μίγμα αρκουντως σφιχτό (όχι πολύ σφιχτό)

 

Απλώνουμε σε ταψί λαδόκολλα και βάζουμε μπαλάκια απο το μίγμα μας. Ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 180 για κανα δεκάλεπτο. Τα αφήνουμε λίγο να κρυώσουν και να σφίξουν ακόμη περισσότερο κι έτοιμα :)

 

Όσο διάβαζα τα υλικά και δεν έβλεπα βρώμη νόμιζα τρολλάρεις χαχα :)

Θα τα δοκιμάσω αν και αλλεργικός στην βρώμη...νομίζω όταν θα ψηθεί δε θα έχω θέμα !

Προσπαθω να χασω βαρος (10 κιλα περιπου) και παω για τρεξιμο.. γυμναστηριο δε θελω να παω ακομα.. εχω αλτηρες 3,5 και 10 κιλα.. αμα κανω ασκησεις με αυτους θα βοηθηθω καθολου στην προσπαθεια μου; και θα φουσκωσουν εστω και ελαχιστα δικεφαλοι και τρικεφαλοι; Εχετε να προτεινετε καμια ασκηση και ποσες φορες την εβδομαδα;

 

Νομίζω στην περίπτωσή σου καλό είναι να αρχίσεις να κάνεις άσκηση αερόβιου. Τρέξιμο, γρήγορο περπάτημα, ποδήλατο...

Δε θα χάσεις βάρος με τους αλτήρες και θεωρώ οτι η γυμναστική που θα κάνεις με αυτά δε θα σου προσφέρει κάτι στον στόχο σου...

Η γυμναστική με αντιστάσεις βοηθάει, εγώ θα σου πρότεινα να αρχίσεις γυμναστήριο... Δεν μας εξηγείς και τον λόγο που δε θες να πας σε αυτό κιόλας... :(

 

Επίσης διατροφή...το σημαντικότερο κομμάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως και κάποια Ελληνικά μαγαζιά κατά καιρούς βγάζουν καλές προσφορές . Π.χ το παρακάτω μαγαζί αν και από τα πιο ακριβά,η προσφορά του είναι πολύ αξιόλογη για αυτούς που παίρνουν συμπληρώματα. Για μπάρες που θέλω εγώ δεν έχει τίποτα γαμώτο

http://www.xtr.gr/el/whey-protein-2273g-optimum.html

post-68421-0-52250900-1459016474_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο διάβαζα τα υλικά και δεν έβλεπα βρώμη νόμιζα τρολλάρεις χαχα :)

Θα τα δοκιμάσω αν και αλλεργικός στην βρώμη...νομίζω όταν θα ψηθεί δε θα έχω θέμα !

 

Νομίζω στην περίπτωσή σου καλό είναι να αρχίσεις να κάνεις άσκηση αερόβιου. Τρέξιμο, γρήγορο περπάτημα, ποδήλατο...

Δε θα χάσεις βάρος με τους αλτήρες και θεωρώ οτι η γυμναστική που θα κάνεις με αυτά δε θα σου προσφέρει κάτι στον στόχο σου...

Η γυμναστική με αντιστάσεις βοηθάει, εγώ θα σου πρότεινα να αρχίσεις γυμναστήριο... Δεν μας εξηγείς και τον λόγο που δε θες να πας σε αυτό κιόλας... :(

 

Επίσης διατροφή...το σημαντικότερο κομμάτι

Γιατι στο γυμναστηριο που πηγαινα (και τοτε ημουν αδυνατος) ειχα ακουσει επανηλειμμενως κακεντρεχη σχολια απο τον γυμναστη για τον ασκουμενο (κυριως για τις γυναικες βεβαια) και δε θελω να με θαβουνε και μενα και στο αλλο που ειναι επισης κοντα ειναι πολλοι γνωστοι και δε το ψηνω.. διατροφη και τρεξιμο κανω που για μενα δουλευει ρολόι.. πιστευω γυμναστηριο θα γραφτω κατα τον μαιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον μαιο δεν θα λέει σχόλια ο γυμναστής ?

Το άλλο γυμναστήριο δεν θα έχει τόσους πολλους γνωστούς ?

Αλλα τι λέω , μετά τον Μάιο έρχεται ο ιουνιος , καλοκαιράκι  φίλος ε  :-D  ??

----

ρε συ lunatic  να σε ρωτήσω κατι

λες και ξαναλές οτι είσαι άσχετος , να μην παίρνουμε τίποτα σοβαρά υπ όψιν κτλ κτλ τόσα συμπληρώματα τι τα θέλεις ?  φάε το φαγάκι σου γυμνάσου κ είσαι κομπλέ, δεν χρειάζονται !

επίσης εδώ έχουν ανεβεί τα πάντα σε φωτο , σώματα , φαγητά , παπούτσια οτι μπορείς να φανταστείς παγούρι  δεν είχε ανέβει μόνο ακόμη, ωραίος  πρωτοτύπησες !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ έχω να πω στα παιδιά όπως ο Time-splicer να μην δίνουν σημασία στον κάθε κομπλεξικό, στο gym πάμε για να γυμναστούμε, αν παίζουν μαλάκες φοράς ακουστικά κ τους γράφεις 
τι και αν λένε οτιδήποτε?  ο καθένας μπορεί να μιλάει πίσω απ την πλάτη σου, κλαιν 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα ωρες ωρες με κοιτανε σαν εξωγήινο, αλλα ξερουν οτι τους γραφω στα παπαρια μου.

 

Μονο μερικα παιδια που βλεπω οτι κανουν σοβαρη δουλεια καθομαι και μιλαω οταν τελειωνω την προπονηση, οχι σαν κατι αλλους που μονο μπιριμπα δεν στρωνουν αναμεσα στα σετ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...