Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ,αυτη τρώω όλο το χειμώνα,βέβαια πρεπει να εχει πολύ ζάχαρη, αλλα εγω εχω πρόβλημα με τις σοκολάτες και κυρίως τις γάλακτος , μου κανουν πολλά σπυριά , με τη συγκεκριμένη δεν ειχα πρόβλημα μάλλον επειδή έχει λιγότερο βούτυρο.

Εσένα ή σοκολάτες τι να πω που εμένα μου κάνουν τα αυγά ρε γμτ,είκοσι γραμμάρια καθημερινά τα έβγαζα από εκεί και δεν είναι μόνο ότι μου αρέσουν πολύ αλλά και πρακτικό το θέμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τι ασχολείσαι ρε Μαους. Αφού δεν ενδιαφέρονται για εποικοδομητική συζήτηση, μόνο να προκαλούν εκνευρισμό. Τσάμπα απαντάς.

 

Σε μένα αναφέρεσαι? Αυτό έχεις καταλάβει ότι θέλω?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα!

 

Το γυμνασμενο κορμι δειχνει πιο ωραια σε ψηλα ατομα.Εγω μαλλον κρατουσα ομπρελλα οταν μοιραζε υψος ο θεος :P

 

1,75 :mad:

 

Σιγα ρε μαν, μην τρελαινεσαι, αγαπα το σωμα σου και μαθε να δουλευεις με γνωμονα αυτο. Ενα σωστα γυμνασμενο σωμα φαινεται, ειτε εισαι 1.75 ειτε 1.95.

 

+ Μην ξεχνας οτι ενα σωμα 1.95 "για να δειξει το ιδιο" με ενα 1.75 θελει πολυ περισσοτερη δουλεια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μένα αναφέρεσαι? Αυτό έχεις καταλάβει ότι θέλω?...

Άστα ρε φίλε αυτά τώρα πολλές παρεξηγήσεις γίνονται όταν  γράφεις στα forum και δεν συζητάς κατ ιδίαν.

Αν σου αρέσει εδώ κάνε μια προσπάθεια να μπεις στο κλίμα

Ειρήνη υμίν :)

Στο δια ταύτα τώρα...

Έχεις ψωνίσει πολλά πράγματα είπες από myprotein. Mολόγα τώρα χωρίς φόβο και ντροπή :P

Oι μπάρες πρωτεΐνης τι λένε ?

Γιατί στο Ελληνικό site από tablet έχει προσφορά σε όλα 25% και από pc δίνει μια μικρή έκπτωση όχι σε ποσοστό αλλά ένα ποσό πολύ μικρότερο του 25%

Στο Αγγλικό site πως την υπολογίζει την ισοτιμία ?

Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν τα πράγματα?

Αυτά για αρχή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+ Μην ξεχνας οτι ενα σωμα 1.95 "για να δειξει το ιδιο" με ενα 1.75 θελει πολυ περισσοτερη δουλεια.

Γι'αυτο και φαινεται πιο ωραιο :)

 

Δεν εχω θεμα με το σωμα μου ρε συ, αλλα νταξει δε θα με χαλουσε να ημουν και 5 ποντους ψηλοτερος ξερω γω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καλύτερη πρέσα ποδιών είναι αυτή που δείχνει στο βίντεο της Δήμητρας. 100% ζόρι στα πόδια και μόνο, ούτε μέση ούτε τίποτα.

 

Καλά, γι αυτούς που παρατάνε τα κιλά στις μπάρες, δεν το συζητώ. Είναι και θέμα όμως ιδιοκτησίας. Άμα σερφάρουν στο φουμπου αντί να τριγυρνάνε ανάμεσα στους αθλούμενους αντί να διορθώνουν, να ενθαρρύνουν αυτά γίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια φορα εκανα χακ σκουοτ, διπλα επικλινης ειχε απο εναν 20,10,5,κιλο σε καθε μερια. Πάει ο αμπαλος και βγαζει ολα τα κιλα απο την μια μερια,αφησε στην μερια που κοιτουσε εμενα ολα τα κιλα πανω, χεστηκα μέχρι να βγω απο το χακ. Ευτυχως δεν εφυγε η μπαρα, θα με χτυπουσε και θα του την εβαζα στον κωλο του μετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα ρε φίλε αυτά τώρα πολλές παρεξηγήσεις γίνονται όταν  γράφεις στα forum και δεν συζητάς κατ ιδίαν.

Αν σου αρέσει εδώ κάνε μια προσπάθεια να μπεις στο κλίμα

Ειρήνη υμίν :)

Στο δια ταύτα τώρα...

Έχεις ψωνίσει πολλά πράγματα είπες από myprotein. Mολόγα τώρα χωρίς φόβο και ντροπή :P

Oι μπάρες πρωτεΐνης τι λένε ?

Γιατί στο Ελληνικό site από tablet έχει προσφορά σε όλα 25% και από pc δίνει μια μικρή έκπτωση όχι σε ποσοστό αλλά ένα ποσό πολύ μικρότερο του 25%

Στο Αγγλικό site πως την υπολογίζει την ισοτιμία ?

Πόσο καιρό κάνουν να έρθουν τα πράγματα?

Αυτά για αρχή .

 

Δυστυχώς δεν έχω δοκιμάσει μπάρες γιατί έχω θέματα αλλεργιών σε αρκετούς ξηρούς καρπούς... οπότε απο αυτό το θέμα έχω άγνοια

Το myprotein δουλεύει κυρίως με εκπτωτικούς κωδικούς... μην δεις 30% κάτω και πεις τρέχω να προλάβω να παραγγείλω...όχι κάθε μέρα έχει σχεδόν τέτοιες προσφορές και ίσως και καλύτερες...

(πχ τις προάλλες είχε όλα τα αμινοξέα και τα σχετικά / κρεατίνη / γλουταμίνη / βήτα αλανίνη κτλ με 40% προσφορά...άλλες φορές πάλι το κάνει με πρωτεΐνες κτλ )

Επίσης το site δουλεύει και με reffer code.

Δηλαδή ο καθένας που κάνει account εκεί μπορεί να προτείνει τον οποιονδήποτε να αγοράσει απο εκεί και ένα μέρος από την παραγγελία του καθενώς μπορεί να μετατραπεί σε MP points τους οποίους τους χρησιμοποιείς μελλοντικά για να μειώσεις κάποια χρήματα απο δική σου πιθανών παραγγελία...

 

Αν δεν έχεις κάνα site ή κάπως να το προωθήσεις τα χρήματα που μπορείς να κερδίσεις απο αυτό είναι ψίχουλα οπότε σαν νορμάλ χρήστες το αφήνουμε δε μας πολύ-ενδιαφέρει....

 

Όπως είπα και σε παραπάνω ποστ και το Ελληνικό MP τα προϊόντα τα στέλνει μέσω Αγγλίας οπότε δεν έχεις κάποιο benefit στον χρόνο παραλαβής που περίπου σε γενικές γραμμές *τώρα τελευταία* πάνω από 10 εργάσιμες μέρες...

*Θυμάμαι στις πρώτες μου παραγγελίες ερχότανε πιο σύντομα δε ξέρω τι έχει αλλάξει

Να προσθέσω οτι οι τιμές στο Ελληνικό συνήθως είναι ακριβότερες αν όχι ίδιες... λογικό αν υποθέσουμε οτι κάποιος πρέπει να βγάλει και ένα μικρό χαρτζιλίκι

 

Τα δέματα φεύγουν με DPD Αγγλίας και στην Ελλάδα τα παραλαμβάνει η ACS.

Σε αρκετές τον περιπτώσεων έχουν έρθει δέματα ταλαιπωρημένα και σκισμένα (σε μένα ποτέ ως τώρα!) αλλά κατόπιν συνεννόησης με την εταιρία σου αλλάζουν τα πάντα... (Είναι απλά να μη σου τύχει και ταλαιπωρηθείς)

 

Η ισοτιμία ΧΟΝΤΡΙΚΑ είναι ΛΙΡΑ * 1.3

Οπότε αν δεις κάτι που κάνει 100 λίρες υπολόγιζε 130 ευρώ...

Μεταφορικά είναι δωρεάν άνω τον 200 ευρώ γι αυτό συνήθως όλοι κάνουν ομαδικές αγορές

Εδώ η σελίδα με τα μεταφορικά όλων των χωρών http://www.myprotein.com/customer-services/international-delivery.list

 

Οι πρωτεΐνες της MP και η Κρεατίνη με τα BCAA έχουν πολύ καλές κριτικές στο https://labdoor.com/ οπότε αν το εμπιστεύεστε γενικότερα σαν project τιμήστε το.

 

Η δική μου άποψη για τα προϊόντα σαν αρχι-αρχάριος στις προπονήσεις δεν μπορεί να ληφθεί ως σοβαρή , θα το δείτε καλύτερα μόνοι σας. Η δική μου συμβουλή είναι να προτιμήσετε άγευστα προϊόντα... Όχι μόνο γιατί η γεύση του καθενώς είναι διαφορετική, αλλά και εγώ γιατί μερικά που δοκίμασα (πχ Cookies n Cream) δε μου άρεσε καθόλου... Επίσης ένα ΜΕΓΑΛΟ PLUS για μένα είναι ότι τα άγευστα προϊόντα έχουν μεγαλύτερη περιεκτικότητα της ουσίας που αγοράζεις... δε σου κόβει από χρωστικά/γλυκαντικά γεύσεων κτλ... οπότε αυτό που διαλέγεις είναι 100% αυτό που έχει μέσα... Σαν αρχάριος για μένα αυτό έπαιξε μεγάλο ρόλο στο να εμπιστευτώ κάποιο προϊόν

 

Μπορείτε πάντα με κάποια πιθανή παραγγελία να παραγγείλετε samples από διάφορα προϊόντα με γεύσεις για να δείτε ποια σας κάνει

 

Τέλος μια συμβουλή για τα shaker τις εταιρίας... Τα έχω πάρει όλα... ευχαριστημένος έμεινα μόνο από το http://www.myprotein.com/protein-accessories/myprotein-shaker-bottle/10485098.html

Τα άλλα είτε είναι πολύ μικρά είτε δε κλείνουν καλά κτλ ...

 

Επίσης πολύ καλό και πρακτικό είναι το http://www.myprotein.com/protein-accessories/myprotein-1-2-gallon-hydrator/11133450.html

Γεμίζει περίπου με 1.9 λίτρα και είναι πολύ πιο όμορφο και συμμαζεμένο από το να έχεις μαζί σου το 1 1/2 λίτρο του νερού ή 2-3 μικρά μπουκαλάκια...

 

Οι παραγγελίες γίνονται με κάρτα, και σχεδόν ποτέ δεν είχα θέμα ακόμα και επί capital contols...

 

 

Αυτά... ότι άλλο ρωτήστε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...