Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί θα πρέπει να κάνεις 300 κιλά καθίσματα ή να είσαι 5% BF 100 κιλά για να είσαι "άξιος" να πιάσεις το rack

Τι ακούμε !!!

 

Πάρτε το χαμπάρι...όσοι περνάνε την πόρτα του γυμναστηρίου από τον πιο άσχετο μέχρι τον MrOlympia  ...την ίδια συνδρομή πληρώνουν

 

Ναι ρε μεγάλε όμως αν ο άλλος πιάνει rack για να κάνει bicep curl, shrugs, barbel row και όλα τα άλλα που γίνονται με 100 άλλους τρόπους και περιμένουν από πίσω οι άλλοι για squat είναι για ξύλο είτε είναι φέτες είτε όχι. 

 

αυτό είτε τα κάνει στην σειρά για 45 λεπτά είτε όχι. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ειχαμε και στο τωρινο γυμναστηριο που παω τωρα μια παρεα 4-5 ατομων οι οποιοι ερχοντουσαν καθε μερα και κανανε προγραμμα powerlifting (MY ASS) στο ρακ.Μιλαμε το νοικιαζανε για κανα 2ωρο ξερω γω..

 

Κανανε απο 1 εως 3 επαναληψεις ο καθενας στα 100 κιλα αρσεις η καθισματα ξερω γω και διαλειμμα κανα 5λεπτο.Φτου κ απ'την αρχη παλι.

 

Εντωμεταξυ 1 χρονο ουτε μια μικρη βελτιωση σωματικα η σε δυναμη.

 

Eυτυχως εκοψαν να ερχονται :P

είχαμε τέτοια περίοδο και στο δικό μας παρόμοιους .... τους καθάρισαν και έγινε πανικός ... 

ένας μόνο μου συμπεριφέρθηκε σωστά όταν μου είπε χαρακτηριστικά όταν το ρώτησα αν τελειώνει μέσα στη πρόταση του "και γω και συ πληρώνουμε και έχουμε τα ίδια δικαιώματα στη χρήση" ε μου έμεινε 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμάς το γυμναστήριο έχει 3 ολυμπιακές μπάρες...

Αν κάποιος κάνει για παράδειγμα πρόγραμμα τύπου Starting Strength και καπαρώνει την μία να κάνει τα squat της αρσεις τα ohp και όλα τα σχετικά με την μπάρα τι θα του πω εγώ μη κάνεις τις ασκήσεις σου γιατί και εγώ θέλω να κάνω?

 

Τις προάλλες έγινε αυτό που λες με το rack και περίμενα 25-30 λεπτά να τελειώσει ο άλλος....

Το ίδιο θα κάνει και αυτός φαντάζομαι όταν κάποια στιγμή εγώ θα πάω πριν από αυτόν...

 

Αλλιώς ας πλακωθούμε στο ξύλο όλοι και ο δυνατότερος ας κρατήσει τις μπάρες και τα rack...

 

Όπου γίνεται να κάνεις εναλλάξ ασκήσεις τις κάνεις σε μερικά που χρειάζεται ο ένας να κάνει επαναλήψεις με 100 κιλά και ο άλλος θελει να κάνει μόνο με την μπάρα ε είναι δύσκολο το να αλλάζεις συνέχεια τα βάρη...

 

Φώτη φίλε μου απαντάω σε αυτά που ΓΡΑΦΕΙΣ όχι σε αυτά που ΕΝΝΟΕΙΣ...

Εννοείτε πως όταν λέμε για rack εννοούμε για ασκήσεις που γίνονται μόνο εκεί... αν πάει και κάνει κάμψεις από κάτω του λες να πάει αλλού...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα που λέτε, ναι το κάνω πριν δοκιμάσω κάτι, ότι ΗΙΙΤ πριν τον ύπνο ειναι άκυρο γιατί σε ενεργοποιεί και θα έχεις πρόβλημα μετά να κοιμηθείς. Μπούρδες. Ίσα ίσα που μετά ημουν ακόμα πιο πτώμα και κοιμήθηκα σαν πουλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γιαννη αυτο με την υπερενταση που λενε μετα απο προνησεις εχει να κανει καθαρα με τον ανρθωπο πιστευω. Εγω πχ μπορω να πιω καφε να κανω 2 ωρες προπονηση ή δεν ξερω τι αλλο και σε 5 λεπτα να κοιμαμαι!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα.

 

Κινγκ πες μου σε τι δαπεδο κανεις σχοινακι;

 

Αν δεν υπάρχει εστω μια μοκετα απο κατω εκτος απο τα θεαματικα αποτελεσματα, θα παρεις τα γόνατα στα χερια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρονια πολλα.

 

Κινγκ πες μου σε τι δαπεδο κανεις σχοινακι;

 

Αν δεν υπάρχει εστω μια μοκετα απο κατω εκτος απο τα θεαματικα αποτελεσματα, θα παρεις τα γόνατα στα χερια

Βάζω ένα στρώμα απο κάτω και μετά τσιμέντο. Θέλει μια πιο χοντρή μοκετα θα πάρω για πιο μαλακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Retro

 

 

Κοιτούσα κατι φώτος σήμερα και έπεσα σε αυτή ..

 

 

 

Λιγο πάνω απο τα 20 - σχεδόν μια 20ετια πίσω

Σκεφτείτε μόνο όσα λέμε εδώ σήμερα για πρωτεΐνες υδατάνθρακες λιπαρά προπονήσεις προγράμματα και χιλια δυο άλλα , από πότε τα εφάρμοζα στην πράξη, γι αυτό είμαι λίγο αυστηρός με τους γουγλολογους που τα ξέρουν όλα.

Πως περνάνε τα χρόνια έτσι ρε φίλε πωωω με έπιασε μελαγχολία ... ! Hiii Girl Χαχαχαχαχαχαχα

 

 

  • Like 15
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.86 Μάικ

Στην φώτο πρέπει να είμαι 90κ+ όταν ξεκίνησα να βάζω κιλά, λίγο πριν τα 30 έφτασα τα 105 κιλά Μαξ που έχω πάει (ήμουν πολύ τουμπανειρος δεν έλεγε) και από τα 30 μου τα έριξα στα 90 τα κιλά όπου είμαι και μέχρι σήμερα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...