Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι κάνει ρε ο μικρός!

:D Πολύ καλός.

 

Όταν σκαρφάλωσε στον τοίχο μου θύμισε εμένα μικρό. Είχαμε στο σπίτι που μέναμε ένα στενό διάδρομο και ακουμπώντας τα πόδια στους τοίχους ανέβαινα πάνω στο ταβάνι. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Χτες ενιωσα μια αδυναμια ζαλαδα. Την τριτη πηγα για δουλεια (ξερετε ελα να την μαθεις κι σε ενα μηνα σε κανω πρόσληψη)επρεπε να τακτοποιω κιβωτια απο μπουγατσες, πιτσες τα πιο πολλα δεκακιλα στους -18 ομως. Ε δεν μασησα, πηγα τακτοποιησα πανω απο 100 τετοια κουτια συν αλλα τοσα για να φορτωσουμε στο φορτηγο. Ολα καλα, φαγητο ετρωγα λιγο. Γυρναω σπιτι παμε για ψωνια με την κοπελα, το μεγαλο κουβαλημα επεσε σε μενα, δεν ταλαίπωρο γυναικες. Τα αφηνω τρωω φυστικοβουτηρο με ψωμι συν πρωτεινη και εφυγα για προπονηση. Οταν γυρισα εφαγα και μετα νυσταζα τρελα, οπου και κοιμηθηκα απο της 17:30-19:00, ξυπναω, τρωω, παω για καφεδακι, γυρναω σπιτι ξανατρωω και υπνο ως της 5:45, μετα σηκωθηκα για να παω δρομολογιο. Μες το φορτηγο με επιασε μια ζαλαδα. Γι αυτο εκανα αυτες τις εξετάσεις, που δοξα το θεο βγηκαν φυσιολογικες.

 

Το αποτέλεσμα σε ολο αυτο, αφου επαθα αυτα που έπαθα, ηταν την ιδια μερα να με διωξει απο την δουλεια, μου ειπε εγω ευθυνες δεν θελω. Του απαντησα στον καθενα μπορουσε να συμβει αυτο, αλλα του δωσα το χερι μου του ειπα ευχαριστώ και εφυγα, οπου στο τελος με φωναξε να με πληρωσει, αλλα του ειπα κρατα τα δεν τα χρειαζομαι.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αποτέλεσμα σε ολο αυτο, αφου επαθα αυτα που έπαθα, ηταν την ιδια μερα να με διωξει απο την δουλεια, μου ειπε εγω ευθυνες δεν θελω. Του απαντησα στον καθενα μπορουσε να συμβει αυτο, αλλα του δωσα το χερι μου του ειπα ευχαριστώ και εφυγα, οπου στο τελος με φωναξε να με πληρωσει, αλλα του ειπα κρατα τα δεν τα χρειαζομαι.

Δεν ξέρω πόσο ανωτερότητα θα έδειχνα να μην του χώσω κουτουλιά :(

Τελευταίο αντιφλεγμονώδες χάπι για τη μέση σήμερα. 14 χάπια, 14 μέρες.

Το μυϊκό θέμα νιώθω ότι έχει περάσει. Ακόμη νιώθω ενόχληση λόγω της φλεγμονής όταν κάμπτω τη μέση. Είπα σήμερα να δοκιμάσω λίγα pull ups για να δω αν θα την επηρρεάσει. Έκανα 2σετΧ3 και όντως νιώθω μία ενόχληση.

 

Στην ουσία πέρασαν 2 βδομάδες χωρίς να κάνω τίποτα από γυμναστική, αλλά δεν είδα βελτίωση με τη φλεγμονή. Με βλέπω από Δευτέρα πάλι ορθοπεδικό.

Το κακό με το body weight είναι ότι δεν μπορείς να το πας σιγά-σιγά σαν αποθεραπεία. Τα δίνεις όλα πολυαρθρικά.

Περαστικά να πάνε όλα καλα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιβε καλά σου λεει ο τεοκος

οκ μην του ρίξεις κουτουλιά εσυ , παρ του τα λεφτά τουλάχιστον όμως

και γ@μημενος (διώξιμο) και δαρμένος (απλήρωτος) δεν λέει !!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ενιωσα αηδια που εγω αν ημουν θα εσκιζα τον κωλο μου να φροντισω τον υπαλληλο μου, οχι να τον παρω εγω τηλεφωνο να του πω, ενταξει καλα ειμαι και να μου πει την ιδια στιγμη ελα απο το γραφειο να τα πουμε. Εγω ειμαι σωστος, δεν πειραζει κατι καλυτερο θα βρεθει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψοφος στους αχρηστους που πιανουν το  rack kai κανουν 200 ασκησεις   45 λεπτα .Τι ζωα ειναι αυτα ρε γαμωτο σε τιγκα gym καθολου τροπους .

Στο μεταξυ να πεις οτι ειναι κανενας που μετραει,  κατι γυμναστηριακα σκουπιδια με κοιλιες ειναι  που ειναι 200 χρονια ιδιοι και νομιζουν πως αν λιωσουν στα squat  κατι θα  κανουν οι αχρηστοι .

ΠΟΟΟΟΟΟ τα εχω παρει πολυ ασχημα αφου δεν εκανα φονο σημερα δεν θα κανω ποτε .

 

Γιατί θα πρέπει να κάνεις 300 κιλά καθίσματα ή να είσαι 5% BF 100 κιλά για να είσαι "άξιος" να πιάσεις το rack

Τι ακούμε !!!

 

Πάρτε το χαμπάρι...όσοι περνάνε την πόρτα του γυμναστηρίου από τον πιο άσχετο μέχρι τον MrOlympia  ...την ίδια συνδρομή πληρώνουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θα πρέπει να κάνεις 300 κιλά καθίσματα ή να είσαι 5% BF 100 κιλά για να είσαι "άξιος" να πιάσεις το rack

Τι ακούμε !!!

 

Πάρτε το χαμπάρι...όσοι περνάνε την πόρτα του γυμναστηρίου από τον πιο άσχετο μέχρι τον MrOlympia  ...την ίδια συνδρομή πληρώνουν

 

Ναι αλλά δεν θα πρέπει να καπαρώνουν το κάθε rack ή μηχάνημα σαν να είναι δικό τους, να είναι αγενείς και έτσι και τους πεις τίποτα να σου πουν φίλε μόλις τελειώσω μπαίνεις, ναι οκ πληρώνουν το ίδιο, αλλά όχι και να συμπεριφέρονται έτσι εγωιστικά, είναι ένας χώρος που έχει κόσμο και πρέπει να μάθεις να έχεις την υπομονή να κάνεις εναλλάξ τα μηχανήματα με τους υπολοίπους σε περίπτωση που τα πάντα είναι γεμάτα. Είναι ωραίο πράγμα τώρα να καβατζώνει ο άλλος το rack για την πάρτη του και να θες να κάνεις πχ και να πηγαίνει όλο το πρόγραμμά σου πίσω ; Και ας είναι και Mr Olympia που λέει ο λόγος, δεν έχει σημασία ποιος το έχει καπαρώσει αλλά πως συμπεριφέρεται, το σωστό θα είναι να δεχτεί εναλλάξ, αφότου βέβαια τελειώσει το σετ που έχει, παράδειγμα ένα σετ αυτός με drop ή ότι άλλο έχει και έπειτα να μπαίνεις εσύ, όχι να το παίρνει το μηχάνημα ή το rack μόνος του.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψοφος στους αχρηστους που πιανουν το rack kai κανουν 200 ασκησεις 45 λεπτα .Τι ζωα ειναι αυτα ρε γαμωτο

Γιατί θα πρέπει να κάνεις 300 κιλά καθίσματα ή να είσαι 5% BF 100 κιλά για να είσαι "άξιος" να πιάσεις το rack

Τι ακούμε !!!

 

Πάρτε το χαμπάρι...όσοι περνάνε την πόρτα του γυμναστηρίου από τον πιο άσχετο μέχρι τον MrOlympia ...την ίδια συνδρομή πληρώνουν

Για κάποιον περίεργο λογο σου διέφυγε αυτο που εχω μαυρίσει !

 

Πάρτε το χαμπάρι...όσοι περνάνε την πόρτα του γυμναστηρίου από τον πιο άσχετο μέχρι τον MrOlympia

δεν μπορείτε να πιάνετε ρεζερβέ το rack για 1 ώρα, σχεδόν όλα τα γυμναστήρια έχουν απο ένα ή άντε δυο rack το πολύ, και οφείλετε να σέβεστε και τους υπόλοιπους !

 

ρε τι ακούμε B)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστός ο maus. Δυστυχώς αρκετοί αγνοούν αυτό το πράγμα και την έχουν δει ότι το μηχάνημα / rack τους ανήκει. Παρακολουθώ την ενότητα αρκετά παρόλο που είμαι του hardware εγώ και έχω να πω πως αξίζει αρκετά :).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί θα πρέπει να κάνεις 300 κιλά καθίσματα ή να είσαι 5% BF 100 κιλά για να είσαι "άξιος" να πιάσεις το rack

Τι ακούμε !!!

 

Πάρτε το χαμπάρι...όσοι περνάνε την πόρτα του γυμναστηρίου από τον πιο άσχετο μέχρι τον MrOlympia  ...την ίδια συνδρομή πληρώνουν

Αδυναμια κατανοησης  κειμενου λεγεται αυτο να το κοιταξεις.Δεν ειναι ιδιαιτερα ανησυχητικο απλα ειναι κουραστικο και βαρετο να ξανα απανταει ο αλλος .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχαμε και στο τωρινο γυμναστηριο που παω τωρα μια παρεα 4-5 ατομων οι οποιοι ερχοντουσαν καθε μερα και κανανε προγραμμα powerlifting (MY ASS) στο ρακ.Μιλαμε το νοικιαζανε για κανα 2ωρο ξερω γω..

 

Κανανε απο 1 εως 3 επαναληψεις ο καθενας στα 100 κιλα αρσεις η καθισματα ξερω γω και διαλειμμα κανα 5λεπτο.Φτου κ απ'την αρχη παλι.

 

Εντωμεταξυ 1 χρονο ουτε μια μικρη βελτιωση σωματικα η σε δυναμη.

 

Eυτυχως εκοψαν να ερχονται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω για εσάς αλλα ποτέ δεν περιμένω να τελειώσει ο άλλος , ιδικά αν τύχει κανένας talker κ πάει να το παίξει "τελειώνω κ μπαίνεις" του λέω κάνουμε μαζί κατηγορηματικά κ όχι λες κ τον ρωτάω κ το πιάνει το νόημα.
Φαίνομαι λες κ είμαι έτοιμος να παίξω μπουνιές όποτε κάνω προπόνηση κ βοηθάει  (ενώ είμαι ευγενικός κ ευχάριστος όταν μ μιλάνε άγνωστοι ή μ ζητάνε να μπούμε μαζί) 

Μια φορά μ έτυχε ένας μπάρμπας π ήθελε να κάνει κάμψεις δικεφάλων με 30kg (ΝΑΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΧΕ ΒΑΛΕΙ 5 + 5 Στη μπάρα του squat). Του λέω τελειώνεις? (λέω άντε ας τελειώσει αφού δεν άρχισα ακόμα προπόνηση).

Κάνε μου λέει κάτι άλλο ρε Νίκο έχω πολλά 
μου γυρνάει το μάτι αρχίζω να τον πλησιάζω ΣΟΒΑΡΑ του λέω? ΜΙΛΑΣ ΣΟΒΑΡΑ???
χέστηκε ο τύπος , τελείωσα τελείωσα κάνει κ φεύγει 
μ λέει ένας άλλος μετά μαλάκα νόμιζα οτι θα τον χτυπήσεις  

χχαχ.. κ εγώ απλά είχα τσαντιστεί δε σκέφτηκα να τον χτυπήσω , είπαμε αλλα ρε παπάρα που πας όταν έχει 30-35-40-45 μέχρι και 50kg μπάρες για δικέφαλα και μου πιάνεις το squat π έχει ένα......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...