Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τελευταίο αντιφλεγμονώδες χάπι για τη μέση σήμερα. 14 χάπια, 14 μέρες.

Το μυϊκό θέμα νιώθω ότι έχει περάσει. Ακόμη νιώθω ενόχληση λόγω της φλεγμονής όταν κάμπτω τη μέση. Είπα σήμερα να δοκιμάσω λίγα pull ups για να δω αν θα την επηρρεάσει. Έκανα 2σετΧ3 και όντως νιώθω μία ενόχληση.

 

Στην ουσία πέρασαν 2 βδομάδες χωρίς να κάνω τίποτα από γυμναστική, αλλά δεν είδα βελτίωση με τη φλεγμονή. Με βλέπω από Δευτέρα πάλι ορθοπεδικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ρε συ 15 μερες αντιφλεγμονωδη πολυ μου φαινεται. Και δε περασε.. Καλα θα κανεις να πας και μεχρι τοτε να μην προσπαθησεις ξανα καμια ασκηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω που ειχα τενοντιτιδα στον ωμο η φλεγμονη που ειχε δημιουργηθει απο τον οκτωβρη περιπου μου εφυγε τελειως μεσα ιανουαριου. αντιφλεγμονωδη και φυσικοθεραπεια εκανα μονο τον δεκεμβρη γιατι σα βλακας αργησα να το κοιταξω, αλλα οτι αργει αργει να φυγει τελειως η φλεγμονη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελευταίο αντιφλεγμονώδες χάπι για τη μέση σήμερα. 14 χάπια, 14 μέρες.

Το μυϊκό θέμα νιώθω ότι έχει περάσει. Ακόμη νιώθω ενόχληση λόγω της φλεγμονής όταν κάμπτω τη μέση. Είπα σήμερα να δοκιμάσω λίγα pull ups για να δω αν θα την επηρρεάσει. Έκανα 2σετΧ3 και όντως νιώθω μία ενόχληση.

 

Στην ουσία πέρασαν 2 βδομάδες χωρίς να κάνω τίποτα από γυμναστική, αλλά δεν είδα βελτίωση με τη φλεγμονή. Με βλέπω από Δευτέρα πάλι ορθοπεδικό.

Προφανώς δεν θα ήταν απλά μια φλεγμονή, αλλά κάτι πιο βεβαρημένο, θλάση κάκωση (ακόμα και πολλαπλές μικρές κακώσεις από απότομες κινήσεις). θέλει καμία ακτινογραφία, ή τομογραφία (καλύτερα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vapir: Απάντησαν όλοι οι άλλοι...

 

Πάντως, εάν έχεις την ευκαιρία, κάθε (περίπου) 5 λεπτά, προσπάθησε να σηκώνεσαι από την σέλα για 2-3 δευτερόλεπτα, βοηθάει.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψοφος στους αχρηστους που πιανουν το  rack kai κανουν 200 ασκησεις   45 λεπτα .Τι ζωα ειναι αυτα ρε γαμωτο σε τιγκα gym καθολου τροπους .

Στο μεταξυ να πεις οτι ειναι κανενας που μετραει,  κατι γυμναστηριακα σκουπιδια με κοιλιες ειναι  που ειναι 200 χρονια ιδιοι και νομιζουν πως αν λιωσουν στα squat  κατι θα  κανουν οι αχρηστοι .

ΠΟΟΟΟΟΟ τα εχω παρει πολυ ασχημα αφου δεν εκανα φονο σημερα δεν θα κανω ποτε .

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψοφος στους αχρηστους που πιανουν το  rack kai κανουν 200 ασκησεις   45 λεπτα .Τι ζωα ειναι αυτα ρε γαμωτο σε τιγκα gym καθολου τροπους .

Στο μεταξυ να πεις οτι ειναι κανενας που μετραει,  κατι γυμναστηριακα σκουπιδια με κοιλιες ειναι  που ειναι 200 χρονια ιδιοι και νομιζουν πως αν λιωσουν στα squat  κατι θα  κανουν οι αχρηστοι .

ΠΟΟΟΟΟΟ τα εχω παρει πολυ ασχημα αφου δεν εκανα φονο σημερα δεν θα κανω ποτε .

Εμ αφου πας οπου να ναι...σου χω πει τη λυση να σαι αρχοντας αλλα εσυ εκει με το λαουτζικο :P

 

 

Νταξει οντως ειναι ζωα οποιοι πιανουν ενα χωρο για ωρα. Σ εμας ενας ειχε πιασει το κροσοβερ εκανε ασκησεις ποτε κ στις δυο τροχαλιες , ποτε στη μια, ειχε απλωσει και το στρωμα του κατω... Εχε χαρη που δεν ειχα μερα στηθους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και που να δεις ρε φωτη στο γυμναστηριο της σχολης που αλλαζω το προγραμμα γιατι ενας ωραιος κωλος θελει να κανει καθισματα και πως να πω οχι σε τετοιο κωλο!??

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και που να δεις ρε φωτη στο γυμναστηριο της σχολης που αλλαζω το προγραμμα γιατι ενας ωραιος κωλος θελει να κανει καθισματα και πως να πω οχι σε τετοιο κωλο!??

Για ωραιο κωλο δεν λεμε ποτε οχι ,αυτο ειναι αυτονοητο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ αφου πας οπου να ναι...σου χω πει τη λυση να σαι αρχοντας αλλα εσυ εκει με το λαουτζικο :P

 

 

 

Αν κανεις το προσωπικο μου ταξι  5 φορες την βδομαδα  ερχομαι και στο   δικο σου  συγγνωμη... στο γαμηστερο  δικο σου ηθελα να πω .

Γιατι να οδηγω εγω τοσο συχνα  μεχρι εκει δεν παιζει για κανενα λογο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...