Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ό,τι φυστίκια θέλω; Cassius, Αιγίνης, οποιοδήποτε ή πρέπει να βάλω συγκεκριμένο είδος φυστικιού; Μπορώ να κάνω και mix; Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο για να "δέσει" π.χ. νερό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ό,τι φυστίκια θέλω; Cassius, Αιγίνης, οποιοδήποτε ή πρέπει να βάλω συγκεκριμένο είδος φυστικιού; Μπορώ να κάνω και mix; Δεν χρειάζεται τίποτα άλλο για να "δέσει" π.χ. νερό;

 

Φιστίκι αράπικο θέλει και όχι δεν χρειάζεται κάτι για να δέσει γιατί το λίπος που έχει το φιστίκι κάνει τη δουλειά. Μπορείς να βάλεις μια κουταλιά της σούπας μέλι για καλύτερη γεύση και υφή στο μείγμα. Υπόψιν θέλει αρκετά καλό χτύπημα με το μούλτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εχω εφτιαξα μονο με αραπικα. ΓΕνικα μπορεις να πειραματιστεις.

 

Και οχι δεν χρειαζεται νερο λαδι κτλ γιατι εχουν απο μονα τους. Στην αρχη θελει λιγο δουλεμα γιατι κολλαει στα τοιχοματα και πρεπει να σταματας και να το ξεκολλας. Μετα απο λιγο θα ναι κομπλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος ο λογος να τρως περισσοτερο χωρις να παχαινεις?

παχαίνω - πάχος = λίπος

αναπτύσσομαι  = μυς

 

σαν ιδέα δεν είναι κακή ,Αν πχ κάποιος γουστάρει να τρώει κ ο μεταβολισμός του δεν βαράει και κόκκινα , γιατί να φάει 1600-1700 θερμίδες για παράδειγμα κ λιγότερο για να γραμώσει που ίσως του είναι δύσκολο να χωρέσει εκει μέσα την πρωτεΐνη που χρειάζεται , αρκετά καλά λιπαρά αλλα κ αρκετό υδατάνθρακα για να μπορεί να λειτουργήσει στη μέρα του ενώ μπορεί να αυξήσει τις καύσεις του και να φάει παραπάνω?

 

Αν υποθέσουμε πως όλα γίνονται όπως πρέπει είναι ένα ιδανικό σενάριο πάντα και αρκεί να έχει επίγνωση αυτός που το προσπαθεί πως όταν σταματήσει τις έξτρα δραστηριότητες θα πρέπει να επαναπροσδιορίσει τις θερμιδικές του ανάγκες, έτσι δεν βλέπω κάτι λάθος , ίσα ίσα που το σώμα χρειάζεται boost , θα έχεις μεγαλύτερη ενέργεια μέσα στη μέρα και καλύτερη υγεία αφού θα αυξήσεις τον μεταβολισμό σου και την παραγωγή ορμονών.  Ο χαμηλός μεταβολισμός μόνο καλή υγεία δεν δείχνει/υπόσχεται. 

 

Για εμένα η χειρότερη συμβουλή που μπορεί να δώσει κάποιος είναι φάε λιγότερο (όταν τρως κανονικά). Θα φας και λιγότερο αλλα όταν χρειαστεί , πολλοί απλά τρώνε λιγότερο σαν εύκολη λύση γιατι αυτή είναι η εύκολη λύση. 

 

Να διευκρινίσω πως δεν μιλάω γιαυτό που έγραψε ο Γιάννης αλλα για την όλη ιδέα του καίω παραπάνω  :-) 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι αυτο φαινεται στην μεση, οταν αυξονονται τα σωματικα κιλα, ομως οι ποντοι της μεσης παραμενουν σταθεροι

http://www.enter2life.gr/24002-droseri-krema-me-fagopyrto-kai-banana.html

 

Το βρισκουμε σε ρωσικα σουπερ μαρκετ ή στην λαικη, το φαγοπυρο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@yannis27gr απλά μη το παρακάνεις , δηλαδή μην προσπαθήσεις να κάψεις 1000 θερμίδες παραπάνω κ να φάς αντίστοιχες , δοκίμασε σταδιακά να δεις πως πάει 
---------------------------------------
Όποιος γνωρίζει σχετικά με το spinning bike

μετά τις 1-2 μέρες συνήθισε ο κώλος κ η στάση του σώματος κ είναι πολύ άνετο, δοκίμασα off μέρα 1 ώρα πρωινή αερόβια κ σταμάτησα επειδή έπρεπε κ όχι επειδή ήθελα
Όμως αν κάνω με σορτσάκι κ όχι με φόρμα μετά τα 20 λεπτά μουδιάζουν τα @@ μου

(όταν κατέβω το καταλαβαίνω κ ξεμουδιάζουν απότομα δίνοντας μου μια... ευχάριστη αίσθηση αχχαχαχα too much info yey) .

Το έψαξα και λένε οτι δεν είναι καλό κ αυτό περίμενα κ να βρω ψάχνοντας. Το καλοκαίρι τι παίζει ? να κοιτάξω για άλλη σέλα κ αν ναι τι να ψάξω? δε νομίζω να έχω θέμα με φόρμα το καλοκαίρι , εκεί κατα τις 6 που θα κάνω αερόβια δροσιά θα έχει , αλλα λέμε τώρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@yannis27gr απλά μη το παρακάνεις , δηλαδή μην προσπαθήσεις να κάψεις 1000 θερμίδες παραπάνω κ να φάω αντίστοιχες , δοκίμασε σταδιακά να δεις πως πάει 

---------------------------------------

Όποιος γνωρίζει σχετικά με το spinning bike

 

μετά τις 1-2 μέρες συνήθισε ο κώλος κ η στάση του σώματος κ είναι πολύ άνετο, δοκίμασα off μέρα 1 ώρα πρωινή αερόβια κ σταμάτησα επειδή έπρεπε κ όχι επειδή ήθελα

Όμως αν κάνω με σορτσάκι κ όχι με φόρμα μετά τα 20 λεπτά μουδιάζουν τα @@ μου

(όταν κατέβω το καταλαβαίνω κ ξεμουδιάζουν απότομα δίνοντας μου μια... ευχάριστη αίσθηση αχχαχαχα too much info yey) .

Το έψαξα και λένε οτι δεν είναι καλό κ αυτό περίμενα κ να βρω ψάχνοντας. Το καλοκαίρι τι παίζει ? να κοιτάξω για άλλη σέλα κ αν ναι τι να ψάξω? δε νομίζω να έχω θέμα με φόρμα το καλοκαίρι , εκεί κατα τις 6 που θα κάνω αερόβια δροσιά θα έχει , αλλα λέμε τώρα..

ναι. δεν είναι καλό μιας και μιλάνε για προβλήματα υπογονιμότητας ακόμα και καρκίνου προστάτη. Δες για ειδική σέλα και ειδικό κολάν για ποδηλάτες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι. δεν είναι καλό μιας και μιλάνε για προβλήματα υπογονιμότητας ακόμα και καρκίνου προστάτη. Δες για ειδική σέλα και ειδικό κολάν για ποδηλάτες 

δεν είναι περίεργο όμως που δεν το παθαίνω όταν φοράω χειμωνιάτικη φόρμα? θα κοιτάξω για σέλα , δεν με κόβω για κολάν :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν και βερμουδες με μαξιλαρακι απο μεσα.

 

Αλλα μη κανεις καμια μαλακια και συνεχισεις ποδηλατο χωρις μαξιλαρακι και καλη σελα με gel γιατι θα τρεχεις σε γιατρους

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...