Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Θέλει μαγείρεμα Θωμά.

 

Ψάχνω κάτι που να το ρίξω ωμό μαζί με τη βρώμη σε λίγο γάλα και να αποτελείται κυρίως από συνθετο υδατάνθρακα/πρωτείνη κι οχι λιπαρά/πρωτείνη όπως οι ξηροί καρποί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλει μαγείρεμα Θωμά.

 

Ψάχνω κάτι που να το ρίξω ωμό μαζί με τη βρώμη σε λίγο γάλα και να αποτελείται κυρίως από συνθετο υδατάνθρακα/πρωτείνη κι οχι λιπαρά/πρωτείνη όπως οι ξηροί καρποί.

 

Δεν έχω δοκιμάσει κινόα να σου πω την αλήθεια, αλλά δεν γίνεται στο φούρνο μικροκυμάτων όπως η βρώμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι ειναι αυτο ?

 

Δημητριακό σαν τη βρώμη είναι. Και έχει περίπου τον ίδιο αριθμό πρωτεΐνης ανα 100 γρ. Η βρώμη έχει 17 γρ πρωτεΐνης στα 100 και το κινόα 13 γρ.

 

Βέβαια εντελώς ωμό δεν πρέπει να τρώγεται. Για εμένα και η βρώμη ωμή δεν τρώγεται. Με λίγα λεπτά σε νερό στο φούρνο μικροκυμάτων όμως μια χαρά πρέπει να είναι το κινόα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To quinoa ειναι τουμπανο αλλα α) θελει μαγειρεμα, ωμο δεν τρωγεται με τιποτα και β) μπορει να ειναι σχετικα αγευστο αλλα η οποια γευση εχει προσωπικα δεν ταιριαζει σε πρωινο.

 

Ακομα, θελει σωστο μαγειρεμα γιατι αλλιως παραστουμπωνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω τρωω Κινοα, στο τζιμ βασικα. Εχουν μια σαλατα με κινοα , κοτατζ, καλαμποκι, φασολια κοκκινα και δε θυμαμαι τι αλλο, με ενα ντρεσινγκ μουσταρδας και γινεται ωραιο. Σκετο με τιποτα γιατι ειναι αγευστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγω τρωω Κινοα, στο τζιμ βασικα. Εχουν μια σαλατα με κινοα , κοτατζ, καλαμποκι, φασολια κοκκινα και δε θυμαμαι τι αλλο, με ενα ντρεσινγκ μουσταρδας και γινεται ωραιο. Σκετο με τιποτα γιατι ειναι αγευστο

έχει και εστιατόριο το γυμναστήριο; 

 

σχετικά με την εκτέλεση των δικεφάλων στην στραβόμπαρα, ναι μεν δεν πηγαίνεις σαν εκκρεμές, παράλληλα όμως οι αγκώνες δεν πρέπει να εφάπτονται του κορμού; δεν χρειάζεται σταθεροποίηση κατά την εκτέλεση ο αγκώνας 

 

εγώ κάνω και τις αυτοσυγκένρωσης στον επικλινή πάγκο με drop ... άλλη φάση σκισίματος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μονο σε σαλατα παγωμενη το τρωω, αν και εχω καιρο..

 

Φωτη ολο τον ιουλιο θα σου στελνω φωτογραφιες απο τις παραλιες που θα ειμαι ρεεεε!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σχετικά με την εκτέλεση των δικεφάλων στην στραβόμπαρα, ναι μεν δεν πηγαίνεις σαν εκκρεμές, παράλληλα όμως οι αγκώνες δεν πρέπει να εφάπτονται του κορμού; δεν χρειάζεται σταθεροποίηση κατά την εκτέλεση ο αγκώνας 

 

εγώ κάνω και τις αυτοσυγκένρωσης στον επικλινή πάγκο με drop ... άλλη φάση σκισίματος 

 

Εμενα ρωτας?Τις κανω καθιστος στον επικλινη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε σαλατα παγωμενη το τρωω, αν και εχω καιρο..

 

Φωτη ολο τον ιουλιο θα σου στελνω φωτογραφιες απο τις παραλιες που θα ειμαι ρεεεε!

Κοιτα μην σου στειλω εγω τον Iουλιο απο εκει που θα ειμαι και ξενερωσεις :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε σαλατα παγωμενη το τρωω, αν και εχω καιρο..

 

Φωτη ολο τον ιουλιο θα σου στελνω φωτογραφιες απο τις παραλιες που θα ειμαι ρεεεε!

 

 

Κοιτα μην σου στειλω εγω τον Iουλιο απο εκει που θα ειμαι και ξενερωσεις :)

 

Κρατηστε μια πισινη μωρακια μην σας ποσταρω φωτο και ξενερωσετε και οι 2 τα κορμακια σας!

 

 

Αυστραλια - Νεα Ζηλανδια - Παπουα Νεα Γουινεα :-D  :-D  :-D 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γατάκια. Σαν την Χαλκιδική δεν έχει.


Ερώτηση: Παλιά είχε πει ο Μανος ότι η σκόνη πρωτεινης αν μπει σε φαγητά, γλυκά κτλ χάνει την αξία της -με την έννοια ότι δεν είναι πια τόσο απορροφήσιμη. Ισχύει;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...