Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυο στηθος (4/3-8/12, δυο πλατη(4/3-8/12), μια ωμους (3-8/12, χερια μαζι σουπερ σετ 3*12+.

 

Ποδια τεσσερης(σκουοτ ,προβολες, rdl, leg curl, leg extension, sumo death lift συν γαμπες συν τραπς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσείς οι παραπάνω ασχοληθήκατε ποτέ ή μάλλον καλύτερα συμμετείχατε σε αντίστοιχες συζητήσεις του fitness? 

έτσι για την ιστορία...

 

Καλά μια πλάκα έκανε δεν σου την είπε ότι βγαίνεις off (νομίζω).. κι εσύ όλα τα παίρνεις πάντα σε εξάρτηση από το πόσα μηνύματα έχει ο άλλος εδώ.. Και για να απαντήσω προσωπικά ναι δεν είμαι τακτικός θαμώνας εδώ, αν πάντως ρωτήσει κάποιος κάτι σχετικό με τη διατροφή το οποίο γνωρίζω θα απαντήσω (όπως και το έχω κάνει έτσι για την ιστορία...), αλλά δεν καταλαβαίνω το συσχετισμό που κάνεις. 

Επεξ/σία από TriLoBiTe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κακοφαίνεται λίγο γιατί μέχρι τώρα έκανα 1 μυϊκή ομάδα τη φορά και έκανα 5-6 ασκήσεις σίγουρα με διάφορους συνδυασμούς set και διάφορες επαναλήψεις. Άμα πάω να κάνω τώρα 2 ασκήσεις στήθος και στο 100% να παίξω, που λέει ο λόγος, μετά από 5 λεπτά δε θα νιώθω τίποτα, πόσο μάλλον πλάτη και ώμοι που είναι ακόμα πιο σύνθετες μυϊκές ομάδες.

 

το λινκ δήμητρα λέει page not found

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς όταν πιάνονται οι μύες μετά από ασκήσεις αν υπάρχει τίποτα θαυματουργό πράγμα που να το διώχνει γιατί υποφερω ? Μου πρότειναν βολταρεν αλλά στρειδια δεν μου κάνει τπτ και ντεπον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά ξέρει κανείς όταν πιάνονται οι μύες μετά από ασκήσεις αν υπάρχει τίποτα θαυματουργό πράγμα που να το διώχνει γιατί υποφερω ? Μου πρότειναν βολταρεν αλλά στρειδια δεν μου κάνει τπτ και ντεπον.

Τι εννοείς με το "πιάνονται"; Την επόμενη μέρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνω κάτω τα ξέρω αυτά. στο sample που έχει από κάτω κάνει μόνο μία άσκηση στήθος-πλάτη-ώμους... wtf? δουλεύει αυτό? ντάξει δε λέω ότι είμαι κάνας πρωταθλητής ή bodybuildεράς αλλά πηγαίνω εντατικά για κάνα 1,5 χρόνο και προσπαθώ να "ζορίζομαι" ας πούμε. Θα ξεκινήσω και θα πειραματιστώ μόνος μου αλλά μία άσκηση ανά μυική ομάδα δε παίζει  :P

 

κάπου διάβασα να παίζεις heavy weight στη πρώτη μέρα (πολλά κιλά με 4-6 επαναλήψεις) και τη δεύτερη λιγότερα (να βγάζεις 8-10 επαναλήψεις). Αυτό μου τράβηξε λίγο τη προσοχή.

 

δήμητρα ναι εννοείται ότι άμα μπαίνω στα καπάκια κλπ ναι θα σε πιάσει αλλά με μία άσκηση αν κάτσω 5 λεπτά(μετά το drop ) πχ μετά θα μπορώ να το ξανακάνω αλλη μία. Θέλω να πω δεν θα έχω φτάσει το μυ στα "όρια"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνω κάτω τα ξέρω αυτά. στο sample που έχει από κάτω κάνει μόνο μία άσκηση στήθος-πλάτη-ώμους... wtf? δουλεύει αυτό? ντάξει δε λέω ότι είμαι κάνας πρωταθλητής ή bodybuildεράς αλλά πηγαίνω εντατικά για κάνα 1,5 χρόνο και προσπαθώ να "ζορίζομαι" ας πούμε. Θα ξεκινήσω και θα πειραματιστώ μόνος μου αλλά μία άσκηση ανά μυική ομάδα δε παίζει  :P

 

κάπου διάβασα να παίζεις heavy weight στη πρώτη μέρα (πολλά κιλά με 4-6 επαναλήψεις) και τη δεύτερη λιγότερα (να βγάζεις 8-10 επαναλήψεις). Αυτό μου τράβηξε λίγο τη προσοχή.

 

δήμητρα ναι εννοείται ότι άμα μπαίνω στα καπάκια κλπ ναι θα σε πιάσει αλλά με μία άσκηση αν κάτσω 5 λεπτά(μετά το drop ) πχ μετά θα μπορώ να το ξανακάνω αλλη μία. Θέλω να πω δεν θα έχω φτάσει το μυ στα "όρια"

παίζω για παράδειγμα standing pull dowwn 2 drop set των 8-10rep και μετά μια 15+ ... εντάξει σκίζεται ο μυς μη πω τπτ χειρότερο

ξες δεν είναι όλα γραμμένα σε πέτρα, πρέπει να βρεις εσύ τον τρόπο να τον φτάνεις στα όρια του...εγώ πλέον το έμαθα ;) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μου φαίνεται πιο κοντά σε μένα. Ντάξει έτσι κι αλλιώς για κάνα 2 μηνο το πολύ θα το κρατήσω μετά πάλι μία τη φορά. Θα δοκιμάσω και drop set κλπ

 

thx btw!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με το "πιάνονται"; Την επόμενη μέρα;

Ναι ρε συ. Στα πόδια συγκεκριμένα. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να χαμηλωσω πες, να πιάσω κάτι π.χ. Τύπου squat. Ουτε και να κάτσω σε καρέκλα. Κάθομαι μεν αλλά υποφερω τα κόκαλα μέσα οι μύες. Δε σου χει τύχει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ξαναγυμναστεις στο ιδιο σημειο ωστε να ζεσταθει ο μυς και να περασει το πιασιμο.

Σήμερα έκανα πόδια κ στις προβολές που έκανα ζοριστικα λίγο γτ ήμουν από τη προηγούμενη εβδομάδα πιασμενη και πες χτες μου πέρασε από Τετάρτη. Και σήμερα μετά τις προβολές μετά από κάνα 2-3 ώρο άρχισε παλιά να με πονάνε. Γύρισα σπίτι ήπια ένα ντεπον και τώρα δεν με πονάει τόσο αλλά δεν ξέρω αύριο πως θα με. Άσε δε το άλλο κ που κάνω τις ασκήσεις στο τέλος για να μην πιαστω κ καλά κ να τα αποτελέσματα... :'(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έκανα πόδια κ στις προβολές που έκανα ζοριστικα λίγο γτ ήμουν από τη προηγούμενη εβδομάδα πιασμενη και πες χτες μου πέρασε από Τετάρτη. Και σήμερα μετά τις προβολές μετά από κάνα 2-3 ώρο άρχισε παλιά να με πονάνε. Γύρισα σπίτι ήπια ένα ντεπον και τώρα δεν με πονάει τόσο αλλά δεν ξέρω αύριο πως θα με. Άσε δε το άλλο κ που κάνω τις ασκήσεις στο τέλος για να μην πιαστω κ καλά κ να τα αποτελέσματα... :'(

μη μασάς κάθε αρχή κ δύσκολη 

μετά γίνεται καλύτερο  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...