Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εμένα στις οδηγίες χρήσεις το physiomer ρινικό διάλυμα λέει πως κρατάς για λίγα δευτερόλεπτα ώστε να δράσει και μετά φυσάς ! 

μερικοι δεν μπορουν να κανουν πλυσεις και να φτυνουν απο το στομα οπως και αν μπει λιγο μεσα στην μυτη δεν θα καθαρισεις ολη την μυτη.οποτε ειναι προτιμοτερο να το φτυνεις απο το στομα .ετσι εκανα και εγω πλυσεις οταν εκανα το διαφραγμα για να καθαρισεις τα μεγιστα.αν θες να φυσηξεις καντο αλλα προσεχε το θεμα το πως θα φυσηξεις για να μην πετυχεις το αναποδο αποτελεσμα.θελει απαλαααααααααα ειδικα αμα κλεινεις τα ρουθουνια.

αν εχεις παρει και κανα psysiomer baby σιγουρα δεν θα λεει να τα φτυνεις απο το στομα.ακομα και το forte νομιζω ειναι απο 10 χρονων και πανω.αντε να βαλεις το παιδακι να ρουφαει απο την μυτη να φτυνει απο το στομα.οι μισοι δεν μπορουν να το κανουν η φρικαρουν ακομα και σε μεγαλυτερη ηλικια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εμένα το υγρό κατεβαίνει από το στόμα και το φτύνω ... θα δοκιμάσω αν μπορώ να βγάλω και τη βλέννα έτσι με τη μορφή φλέματος. 
πόσο αηδία ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το υγρό κατεβαίνει από το στόμα και το φτύνω ... θα δοκιμάσω αν μπορώ να βγάλω και τη βλέννα έτσι με τη μορφή φλέματος. 

πόσο αηδία ... 

μπορεις να το δοκιμασεις .αλλιως οκ φυσηξε αν κατι ειναι χαμηλα στην μυτη αλλα ηρεμα.γενικως πρεπει να δωσεις αρκετη πιεση για να ανεβει το φλεμα προς το αυτι αλλα μερικοι το καταφερνουν.σκεψου δηλαδη αν εχεις κανει ποτε εξισωση στην θαλασα ποσο πρεπει να φυσηξεις για να εξισωσεις .το ιδιο θελει και για να γινει βλακεια οταν εισαι μπουκωμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις να το δοκιμασεις .αλλιως οκ φυσηξε αν κατι ειναι χαμηλα στην μυτη αλλα ηρεμα.γενικως πρεπει να δωσεις αρκετη πιεση για να ανεβει το φλεμα προς το αυτι αλλα μερικοι το καταφερνουν.σκεψου δηλαδη αν εχεις κανει ποτε εξισωση στην θαλασα ποσο πρεπει να φυσηξεις για να εξισωσεις .το ιδιο θελει και για να γινει βλακεια οταν εισαι μπουκωμενη.

όχι δεν έκανα εξισώσεις...πάντα πάθαινα ωτότιδες από τις βουτιές και τις έκοψα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι δεν έκανα εξισώσεις...πάντα πάθαινα ωτότιδες από τις βουτιές και τις έκοψα 

εξισωση θα χρειαστει να κανεις υποχρεωτικα μετα απο χ μετρα γιατι αλλιως θα πονας.συνηθως στα 3-4 μετρα θα εχεις κανει σιγουρα την πρωτη αν δεν θελεις να ζοριζεις τα αυτια.

Εμενα παντως καποιο απ ολα τα φαρμακα μου χει επηρεασει τη γευση κ ο,τι κ αν φαω ειναι -σχεδον- ιδιο . Ξενερααα

μπορει να μην ειναι φαρμακο και να ειναι λογω βηχα και μπουκωμενης μυτης.ειδικα της μπουκωμενης μυτης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα φαγαμε την προτελευταια δοση παντζαρια...Τα εκτιμας διαφορετικα αν τα χει σπειρει τον Οκτωβρη τα ποτιζεις, τα σκαλιζεις κτλ για να τα φας μηηηνες μετα...

 

Ναι αλλά τι φοβερή αίσθηση να θες λαχανικά κι αντί να πηγαίνεις στο μανάβη να πηγαίνεις στον κήπο σου! 

 

Επειδή έχεις αναφέρει κι άλλες φορές για χωράφι, βάζεις μόνο για προσωπική χρήση ή είναι το επάγγελμά σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos ?

Μου άρεσαν καλύτερα τα guide σου παρά αυτά τα φτύνω από το στόμα και τα φυσήματα στην μύτη...αηδία σκέτη είσαι φίλε μου :)

 

χαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικη χρηση αλλα επειδη ειμαστε 2 ατομα μοιραζω σε συγγενεις και φιλους.2 διχρονα με εχουν συνδυασει με τα μπροκολα.

 

Με λιγη οργανωση και φροντιδα μπορεις να χεις αυταρκεια και με το παραπανω απο σχεδον ολα τα λαχανικα.

Εκτος απο φρουτα μονο καροτα και γλυκοπατατες αγοραζουμε ουσιαστικα...

 

Λεφτα δεν γλιτωνω, στην λαικη η στο σουπερμαρκετ ειναι πιο φθηνα.Οταν ομως πας κηπο ξεχνας τα παντα και ερχεσαι τοσο κοντα με την φυση που δεν συγκρινεται με τιποτα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Poulinos ?

Μου άρεσαν καλύτερα τα guide σου παρά αυτά τα φτύνω από το στόμα και τα φυσήματα στην μύτη...αηδία σκέτη είσαι φίλε μου :)

 

χαχαχα

τα ειπα λιγο χυμα ομολογω αλλα τι να πω.τα φλεματακια σιγα σιγα να τα μεταφερετε απο την μυτη στο στοματακι σας οπου να τα αφηνετε να εξελθουν απο εκει ?:P

β.κατα τυχη ετυχε να το δω το post.δεν συχναζω εδω καθολου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικη χρηση αλλα επειδη ειμαστε 2 ατομα μοιραζω σε συγγενεις και φιλους.2 διχρονα με εχουν συνδυασει με τα μπροκολα.

 

Με λιγη οργανωση και φροντιδα μπορεις να χεις αυταρκεια και με το παραπανω απο σχεδον ολα τα λαχανικα.

Εκτος απο φρουτα μονο καροτα και γλυκοπατατες αγοραζουμε ουσιαστικα...

 

Λεφτα δεν γλιτωνω, στην λαικη η στο σουπερμαρκετ ειναι πιο φθηνα.Οταν ομως πας κηπο ξεχνας τα παντα και ερχεσαι τοσο κοντα με την φυση που δεν συγκρινεται με τιποτα.

 

Συνάδελφοι λοιπόν :)

 

Κερκυραίε, δες εδώ ένα ωραίο βίντεο για δικέφαλους. Κι εδώ, αφού γουστάρεις Pul ups, ποιο είναι το αδύνατο σημείο του κορμιού σου σ' αυτή την άσκηση και πώς να κάνεις τα σφυριά για να το ενισχύσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από την άλλη βδομάδα πιάνω δουλειά full time 5ήμερο και κάνω ήδη κάτι μαθήματα σε φροντιστήριο που τελειώνουν τέλη Μαϊου . Λέω να γυρίσω το πρόγραμμά μου σε split upper-lower για αυτό το διάστημα γιατί δε θα έχω χρόνο να κατουρήσω γενικότερα.

 

Πόσες ασκήσεις να κάνω σε κάθε μυϊκή ομάδα(στο upper) για να βγαίνει το πρόγραμμα στη 1:30 ώρα χωρίς τρεξίματα κ κοιλιακούς και παράλληλα να γίνεται δουλειά?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα το υγρό κατεβαίνει από το στόμα και το φτύνω ... θα δοκιμάσω αν μπορώ να βγάλω και τη βλέννα έτσι με τη μορφή φλέματος. 

πόσο αηδία ...

 

Σε thead μυξας ή γυμναστικής μπήκα;
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσείς οι παραπάνω ασχοληθήκατε ποτέ ή μάλλον καλύτερα συμμετείχατε σε αντίστοιχες συζητήσεις του fitness? 
έτσι για την ιστορία...


Από την άλλη βδομάδα πιάνω δουλειά full time 5ήμερο και κάνω ήδη κάτι μαθήματα σε φροντιστήριο που τελειώνουν τέλη Μαϊου . Λέω να γυρίσω το πρόγραμμά μου σε split upper-lower για αυτό το διάστημα γιατί δε θα έχω χρόνο να κατουρήσω γενικότερα.

 

Πόσες ασκήσεις να κάνω σε κάθε μυϊκή ομάδα(στο upper) για να βγαίνει το πρόγραμμα στη 1:30 ώρα χωρίς τρεξίματα κ κοιλιακούς και παράλληλα να γίνεται δουλειά?

Πλάκα κάνει 1.30ώρα και χωρίς αερόβιο !! μπράβο! 

ενδεικτικά δες εδώ http://www.bodybuilding.com/fun/top-3-muscle-building-routines-max-muscle-gains.htm 
και ταίριαξε ασκήσεις που σε βολεύουν στο ασκησιολόγιο σου. Μίκρυνε τα διαλείμματα, παίξε με super/drop set γενικά δώσε ένταση και πόνο στις προπονήσεις σου ... δεν χρειάζεται να κάνεις μια ρουτίνα της 1.30 ώρας ... τα μυικά κέρδη γίνονται και σε μικρότερο χρόνο...το λέω μιας και έχει time press 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...