Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ρε συ βγάζω συνέχεια φλέματα και ντρέπομαι να πάω στο γυμ. Ελπίζω να περάσουν σε καμιά ώρα ... 

Αν πας στο γυμναστήριο έτσι θα σε πάνε σηκωτή στο νοσοκομείο. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αν πας στο γυμναστήριο έτσι θα σε πάνε σηκωτή στο νοσοκομείο. :D

σταμάτα εσύ μην έρθω και σε δείρω και σου σακατέψω και το άλλο πόδι....

ήθελα να το παίξω και αναρχία στους γιατρούς και στα φάρμακα τρομάρα μου, τρίτη βδομάδα μπαίνω. 

Μαργαριτόνι, πολύ φοβάμαι ότι έχουμε το ίδιο, και μένα πονάει πολύ το στήθος μου, έχω φλέματα με βήχα και μύξες.

εχθές τελείωσα τα 500ml bisolvon και ένα αποσυμφορητικό και τώρα έχω πάει στο physioner :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τρελη κατσε στ αυγα σου, δε κανει να πας να πιεστεις ετσι. Στη τελικη αν κανει θα στο πει ο γιατρος αυριο, δε χανεις κατι για μια μερουλα

 

Μας ματιασανε...και τι να κανουμε πια;;; Με μπουργκα θα κυκλοφορουμε... Εγω τωρα παιρνω klaricid + foster εισπνοες για το βηχα, μαλλον ο γιατρος θα μου δωσει και trebon για να φυγουν τα φλεματα. Λενε πως ειναι καλυτερο απ τ αντιστοιχα σιροπια, ειναι σκονη που τη διαλυεις. Dexharina (αν το γραψα σωστα) σπρευ για τη μυτη & πηρα και comtrex.

Για το στομαχι επαιρνα lumaren (σα το ζαντακ) αλλα αφου ειναι καλυτερα, σημερα πια δε πηρα, ποσα φαρμακα ν αντεξει κι ο οργανισμος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε τρελη κατσε στ αυγα σου, δε κανει να πας να πιεστεις ετσι. Στη τελικη αν κανει θα στο πει ο γιατρος αυριο, δε χανεις κατι για μια μερουλα

 

Μας ματιασανε...και τι να κανουμε πια;;; Με μπουργκα θα κυκλοφορουμε... Εγω τωρα παιρνω klaricid + foster εισπνοες για το βηχα, μαλλον ο γιατρος θα μου δωσει και trebon για να φυγουν τα φλεματα. Λενε πως ειναι καλυτερο απ τ αντιστοιχα σιροπια, ειναι σκονη που τη διαλυεις. Dexharina (αν το γραψα σωστα) σπρευ για τη μυτη & πηρα και comtrex.

Για το στομαχι επαιρνα lumaren (σα το ζαντακ) αλλα αφου ειναι καλυτερα, σημερα πια δε πηρα, ποσα φαρμακα ν αντεξει κι ο οργανισμος.

DEXA-RHINASPRAY Ν

εχει κορτιζονη.απλα το αναφερω.κανει δουλεια αλλα λιγοτερο αθωο απο αλλα.πριν το βαλεις καλο φυσημα της μυτης αλλιως το σπρει δεν θα φτασει ποτε εκει που θες.το zantac,controloc, nexium Και ολα αυτα τα δινουν πολλες φορες παρεα με δυνατα χαπια για να μην την ακουσει το στομαχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

DEXA-RHINASPRAY Ν

εχει κορτιζονη.απλα το αναφερω.κανει δουλεια αλλα λιγοτερο αθωο απο αλλα.πριν το βαλεις καλο φυσημα της μυτης αλλιως το σπρει δεν θα φτασει ποτε εκει που θες.το zantac,controloc, nexium Και ολα αυτα τα δινουν πολλες φορες παρεα με δυνατα χαπια για να μην την ακουσει το στομαχι.

Σ ευχαριστω πολυ, το ξερω για το σπρει , μου το χει δωσει ο γιατρος μου και παντα το χρησιμοποιω οσο το δυνατον λιγοτερο.

Για να μη την ακουσει το στομαχι σκεφτομουν και κανα losec , ξερεις αν θα ταν καλυτερο απ το zantac?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ντεξαρινασπρει πρώτο απο ολα , και αλλα παρόμοια σπρει ειναι το πολυ για 2-3 μέρες

αν τα συνεχισεις προκαλούν πολυ μεγαλύτερη ζημιά (φαρμακευτική ρινίτιδα) απο αυτήν που ειχες πριν τα πάρεις !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σ ευχαριστω πολυ, το ξερω για το σπρει , μου το χει δωσει ο γιατρος μου και παντα το χρησιμοποιω οσο το δυνατον λιγοτερο.

Για να μη την ακουσει το στομαχι σκεφτομουν και κανα losec , ξερεις αν θα ταν καλυτερο απ το zantac?

Πανω κατω τα μισα απο αυτα εχουν την ιδια δραστικη ουσια απλα μπορει να τα βρεις και σε διαφορετικες μορφες.δηλαδη Nexium των 20 και Nexium τον 40.

δεν εχω παρει Losec >nexium επαιρνα/παιρνω .αλλος γιατρος μου ειχε πει για controloc αλλα same thing.την δουλεια τους την κανουν.γενικως μην σε ανησυχει πολυ αυτο το φαρμακο με σχεση τα υπολοιπα που παιρνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα φαγαμε την προτελευταια δοση παντζαρια...Τα εκτιμας διαφορετικα αν τα χει σπειρει τον Οκτωβρη τα ποτιζεις, τα σκαλιζεις κτλ για να τα φας μηηηνες μετα...

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα τα φλέματα βγαίνουν και χωρίς trebon :D αναβαθμισμένα....
έπαιρνα DEXA το τελείωσα σε ένα μήνα, τώρα μόνο physioner που είναι απαίσιο... το βάζω στη μύτη και το μισό βγαίνει από το στόμα μετά 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα τα φλέματα βγαίνουν και χωρίς trebon :D αναβαθμισμένα....

έπαιρνα DEXA το τελείωσα σε ένα μήνα, τώρα μόνο physioner που είναι απαίσιο... το βάζω στη μύτη και το μισό βγαίνει από το στόμα μετά 

a.τα φλεματα βγαινουν και με φυσιολογικο ορο ή με το Psysiomer .

to dexa πολυ κακως που το πηρες για μηνα.αυτες τις οδηγιες τις διαβαζει κανεις?β.το νοημα οταν κανεις πλυσεις αυτο ειναι.βαζεις στην μυτη για να φτυσεις απο το στομα.δεν καταπινεις.δεν φυσας ειδικα μπλοκαροντας την μυτη γιατι ολα τα bad things θα πανε προς το αυτακι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα πηγα γυμναστηριο νωρις (10.00) και πετυχα μια κοπελα που δεν την ειχα ξαναδει, ισως πηγαινει παντα τοσο νωρις ισως ξεκινησε τωρα.

Πηγαιναμε στο ιδιο γυμναστηριο το '99 (17 χρονια ελεος) πρεπει να τα γυρω στα 25-30 τοτε, κοντουλα, ωραιο σωμα, με τους κοιλιακους της, τις προβολες της τον διαδρομο, δεν μιλουσαμε περα απο ενα γεια αλλα ηταν "σκυλι" στο γυμναστηριο.

 

Τοσα χρονια σπανια την εβλεπα εξω, την ειδα σημερα και ηταν σαν να επεστρεψα πισω στον χρονο, περιεργο συναισθημα, συνηθως βλεπεις καποιον και εχει αλλαξει αρκετα (συνηθως προς το χειροτερο) ιδια και απαραλλακτη στο σωμα ακομα και στο προσωπο.

 

Παλι την πετυχα να κανει κοιλιακους και προβολες, δεν μου δωθηκε η ευκαιρια να της μιλησω, αν την ξαναπετυχω θα τις πω απο που την θυμαμαι και οτι δεν αλλαξε καθολου...Ποτε δεν κανω κοπλιμεντα κτλ αλλα επειδη το πιστευω 100% και λογικα θα το χαρει θα της το πω.

Μπραβο της...

α η θηλυκιά Μαου... τέτοια βλέπεις και παρακαλάς να έχεις λίγα euro για να μπορείς να πηγαίνεις γυμ. 

a.τα φλεματα βγαινουν και με φυσιολογικο ορο ή με το Psysiomer .

to dexa πολυ κακως που το πηρες για μηνα.αυτες τις οδηγιες τις διαβαζει κανεις?β.το νοημα οταν κανεις πλυσεις αυτο ειναι.βαζεις στην μυτη για να φτυσεις απο το στομα.δεν καταπινεις.δεν φυσας ειδικα μπλοκαροντας την μυτη γιατι ολα τα bad things θα πανε προς το αυτακι.

ώπα ώπα τι εννοείς δεν φυσάς; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α η θηλυκιά Μαου... τέτοια βλέπεις και παρακαλάς να έχεις λίγα euro για να μπορείς να πηγαίνεις γυμ. 

ώπα ώπα τι εννοείς δεν φυσάς; 

Να στο κανω copy paste και να το εξηγησω και λιγο παραπανω

Το ποιο σημαντικο απο ολα στις ρινικες πλυσεις ειναι να βαζουμε τον ορο αλλα δεν τον φυσαμε μετα με την μυτη, παρα μονο τραβαμε εισπνοη και να κατεβει σαν φλεγμα και να το φτυσουμε. Αλλιως υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να ανεβασουμε τυχον βλεννες μεσω των ευσταχιανων στο μεσο αυτι και οικονομησαμε μετα μια ωτιτιδα απο το τιποτα.

 

αν οταν φυσας κλεινεις τα ρουθουνια οπως κανουν μερικοι που πιεζουν και αφηνουν τα ρουθουνια με σκοπο να καθαρισει η μυτη πιο γρηγορα και πιο εντονα αυτο μπορει να γυρισει boomerang.δηλαδη οταν ειναι κλειστα τα ρουθουνια και φυσηξεις επειδη η βλεννα δεν μπορει να βγει απο την μυτη μπορει να παει προς τα αυτια.ειναι οπως η εξισωση που κανεις στην καταδυσεις  που φυσας αερα για να εξισωσεις.αν ομως εισαι μπουκωμενος αυτο που θα φυσηξεις δεν θα ειναι αερας αλλα βλεννα οποτε παει προς το αυτι.
οποτε αν φυσας φυσας χωρις πολυ δυναμη και χωρις να πιεζεις αφηνεις τα ρουθουνια οπως κανουν μερικοι.τα κλινουν με σκοπο
να ανεβει η πιεση εσωτερικα και να βγει πιο ευκολα η βλεννα.αυτο ειναι και το λαθος.ελπιζω να το εξηγησα με απλα λογια.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...