Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εσύ είσαι ανώμαλος από την προηγούμενη ζωή ... άκου εκεί όπως μου την βαρέσει.

αύριο θα κουρευτώ και θα πάω για ένα κυκλικό να στανιάρω. μπούχτισα στην αγγλική βιβλιογραφία   

χαχαχα άρχισα κ σκεφτόμουν και if πάλι αλλα μου πέρασε 

 

Φαντάζομαι γνωρίζεις οτι πχ όταν θα πας στο 10% bf με 87 κιλά η πρωτεΐνη συντήρησης του μυικού ιστού θα ανέβει σε δυσθεώρητα επίπεδα... και εκεί έρχεται η ένστασή μου για τα 30γρ αφομοίωσης με κάθε γεύμα...

ξέχασα να πω οτι τρώω 3 με 4 φορές τη μέρα, καμια φορά αν βαριέμαι τρώω και 2

αχχαχχα έτσι για αποκορύφωση

αλλα τώρα θα τα σπάσω σε 4 φορές τη μέρα για να κρατάω μικρότερο στομάχι  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

οι χούφτες που γράφω δεν υπολογίζονται , απορώ που έβγαλες 95γρ λιπαρά 

lol

Περίπου 30-50γρ την χούφτα υπολόγισα... μη τρελαίνεσαι το σηματάκι του ~ σου λέει κάτι? :)

 

 

ξέχασα να πω οτι τρώω 3 με 4 φορές τη μέρα, καμια φορά αν βαριέμαι τρώω και 2

αχχαχχα έτσι για αποκορύφωση

 

Αυτό σε μένα αποδεικνύει οτι ο οργανισμός σου απορροφάει πολύ περισσότερο απο 30γρ πρωτεΐνης την φορά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι αυτό που βλέπω και εδώ μέσα αλλά και παντού, αυτοί που ακολουθούν διαισθητικά δίαιτα και ακούν το σώμα τους όπως λέει και ο Γιάννης έχουν τα καλύτερα αποτελέσματα.

Βλέπε Maus και Vapir π.χ

Το πολύ το ψύρισμα στα χαρτιά και στο κομπιουτεράκι είναι για να έχουμε να λέμε ....

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίπου 30-50γρ την χούφτα υπολόγισα... μη τρελαίνεσαι το σηματάκι του ~ σου λέει κάτι? :)

 

Αυτό σε μένα αποδεικνύει οτι ο οργανισμός σου απορροφάει πολύ περισσότερο απο 30γρ πρωτεΐνης την φορά...

κλαιν ρε εδώ δεν τρελαίνομαι με τους κανόνες σωστής διατροφής , με αυτό θα τρελαθώ? με κόβεις να στροφάρω? έτοιμος να πάω να την πέσω είμαι  :-D 

 

Η πλάκα είναι ότι αυτό που βλέπω και εδώ μέσα αλλά και παντού, αυτοί που ακολουθούν διαισθητικά δίαιτα και ακούν το σώμα τους όπως λέει και ο Γιάννης έχουν τα καλύτερα αποτελέσματα.

Βλέπε Maus και Vapir π.χ

Το πολύ το ψύρισμα στα χαρτιά και στο κομπιουτεράκι είναι για να έχουμε να λέμε ....

το έχω κάνει το ψύρισμα σε βαθμό ψύχωσης (1-2γρ πάνω 1-2 κάτω) και δεν έβλεπα αποτέλεσμα. Το μόνο που μ έφερε αποτέλεσμα ήταν να φάω λιγότερο για να χάσω κ περισσότερο για να πάρω. κλαιν κ αν μου λέει ο bmr τύπος που βρήκα στο net πόσο πρέπει να φάω , ποτέ δεν έπεσαν μέσα αυτά σε εμένα 

 

επίσης λιγότερη σκοτούρα και ψύρισμα = αξία ανεκτίμητη  B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλάκα είναι ότι αυτό που βλέπω και εδώ μέσα αλλά και παντού, αυτοί που ακολουθούν διαισθητικά δίαιτα και ακούν το σώμα τους όπως λέει και ο Γιάννης έχουν τα καλύτερα αποτελέσματα.

Βλέπε Maus και Vapir π.χ

Το πολύ το ψύρισμα στα χαρτιά και στο κομπιουτεράκι είναι για να έχουμε να λέμε ....

 

Ισχύει σε ΤΕΡΑΣΤΙΟ βαθμό... !

Όμως είδες οτι αν τα βάλεις κάτω και τα υπολογίσεις , τυχαίος!? ή όχι συμφωνούνε και με κάποιους ας πούμε κανόνες...

Θα μου φαινόταν περίεργο για παράδειγμα αν ο Vapir μου έγραφε μια διατροφή που στην τελική της μορφή έβγαζε στο περίπου πάντα κάτι πχ σε 100γρ υδατάνθρακα 200γρ λιπαρά και 200γρ πρωτείνη

 

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντε να γραψω και τι τρωω εγω, αν εχει κανα καραμπαμ λαθος ειμαι ολος αυτια.

 

08.00-09.00 πρωινο διαφορες εκδοχες:

 

1η 300 γρ στραγγιστο 2% ολυμπος, 8 κουταλιες της σουπας βρωμη η μουσλι.μια κουταλια της σουπας μελι.

1η γαλα αμυγδαλου,ενα σκουπ πρωτεινη,8 κουταλιες της σουπας βρωμη, μυρτιλα, λιναροσπορος.

 

καμια ωρα πριν την προπονηση μια μπανανα (καμια φορα μαζι με μπαρα δημητριακων.

 

μετα την προπονηση πρωτεινη εκτος και αν εχω παρει στο πρωινο οποτε τρωω μεσημεριανο

 

Μεσημεριανο

 

2 φορες την εβδομαδα οσπρια

2 φορες ψαρι

2 φορες κοτοπουλο

1 κατι αλλο

 

Απογευμα οταν δεν εχω φαει γιαουρτι πρωι στανταρ θα φαω 300 γρ με μια χουφτα αμυγδαλα και αλλη μια καρυδια και λιγες σταφιδες αλλιως 3-4 ασπραδια και ενα κροκο.

 

1-2 φρουτα (πορτοκαλια,μηλα το χειμωνα)

 

Βραδυ οτι το μεσημερι συνηθως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δε μπορώ να φάω βρώμη για κανένα λόγο είμαι αλλεργικός :(

Gia Waxy Maize έχετε ακούσει καλά λόγια ?

Λένε είναι το μέλλον στους υδατάνθρακες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είσαι όντως αλλεργικός ή δεν σ αρέσει ? γιατι κ εμένα δεν μ αρέσει , αλλα στα κεικ βρώμης με μήλο/κακάο/βανίλια/ξύσμα πορτοκάλι /φιστίκι/σταφίδα όχι απλά μ αρέσει αλλα θα ήθελα να φάω αλλα 2-3 μέσα στη μέρα, έχε χάρη που φτάνουν τις 800-900 θερμίδες τουλάχιστον το ένα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι αλλεργικός στο να την φάω σε μορφή σκόνης... (αλεύρι)

Όταν μπαίνει σε φαγητά και ψήνεται ή ότι άλλο δεν έχω πρόβλημα

Πχ έχω φτιάξει πολλές φορές πιτάκια βρώμης χωρίς κανένα πρόβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να είμαι ειλικρινής δεν έχω όρεξη να ασχοληθώ σε τόσο βάθος , προσπαθώ να ρίξω μια γκόμενα αυτό τον καιρό κ το μυαλό μου πετάει αλλού  :-D 

 

Χαχαχαχααχα κλαίω ρε φιλε !!!

----

φίλε λανατικ  αν γράφεις εξυπνάδες για σπήλαια και ελάφια , και ενώ δεν έχεις καμιά σχέση με  το αντικείμενο, τότε μην παρεξηγιέσαι αν σε τρολλαρουν και μην περιμένεις τίποτε περισσότερο !!

τέλος πάντων ελπίζω να βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις στις διατροφικές σου ανησυχίες ..

--------

τεοκος καλύτερα η μέση ? ο γιατρός σου χει δώσει νορτζεσικ ?

είναι πάρα πολύ καλά και δουλεύουν σχεδόν πάντα σε περιπτώσεις σαν και την δική σου ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε λανατικ  αν γράφεις εξυπνάδες για σπήλαια και ελάφια , και ενώ δεν έχεις καμιά σχέση με  το αντικείμενο, τότε μην παρεξηγιέσαι αν σε τρολλαρουν και μην περιμένεις τίποτε περισσότερο !!

τέλος πάντων ελπίζω να βρεις τις απαντήσεις που ψάχνεις στις διατροφικές σου ανησυχίες ..

Το τι θεωρεί εξυπνάδα ο καθένας όπως αντιλαμβάνεσαι είναι σχετικό...

Για το αν έχω σχέση με το αντικείμενο θα αρχίσω να αναθεωρώ τις απόψεις μου σιγά σιγά με αυτά που διαβάζω από "και καλά" πιο ψαγμένους που βλέπω...

Το αν περιμένω ή περίμενα κάτι περισσότερο δεν έχει σημασία...

Όποιος θέλει να ψαχτεί και τον καίει προφανώς θα το κάνει και ας μη πάρει απαντήσεις από ένα thread του Ινσόμνια δε νομίζεις? Λογικό μου κάνει !

 

Απαντήσεις και συμπεράσματα παίρνεις από το κάθε ποστ και συνάμα σου δημιουργούνται συνεχώς ερωτήματα... Έτσι δουλεύει το πράγμα ! Βλέποντας και μαθαίνοντας, και από τα γραφόμενα του καθενός κάποια στιγμή αρχίζεις και κατανοείς σε ποιόν θα δώσεις σημασία και σε ποιόν λιγότερη ή και καθόλου

 

 Keep on trolling , που και που να λες και τπτ σημαντικότερο μπας και μάθουμε και μεις οι άσχετοι τίποτε !

Υγ.. Είναι LuNaTiC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  που και που να λες και τπτ σημαντικότερο μπας και μάθουμε και μεις οι άσχετοι τίποτε !

 

 

Αν υπάρχει σεβασμός εδώ μην σου κάνει εντύπωση, είναι γιατί που και που λέω και κανα σημαντικό, έχω γράψει άπειρα μηνύματα και ούτε ένα δεν ήταν μαλακία η άκυρο!

να παρακολουθείτε να μαθαίνετε και εσείς λοιπόν τσάμπα είναι εδώ, άλλοι αλλού πληρώνουν ..

τελος πάντων κουράσαμε , ουτε εγω ξερω γιατι σου απαντάω .. άντε καληνυχτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν υπάρχει σεβασμός εδώ μην σου κάνει εντύπωση, είναι γιατί που και που λέω και κανα σημαντικό, έχω γράψει άπειρα μηνύματα και ούτε ένα δεν ήταν μαλακία η άκυρο!

να παρακολουθείτε να μαθαίνετε και εσείς λοιπόν τσάμπα είναι εδώ, άλλοι αλλού πληρώνουν ..

τελος πάντων κουράσαμε , ουτε εγω ξερω γιατι σου απαντάω .. άντε καληνυχτες

 

Μη περιμένεις να διαβάσει κάποιος ας πούμε νέος στο θέμα 2625 σελίδες thread μόνο και μόνο για να βγάλει συμπέρασμα ποιοι γράφουν και τι ρόλο βαράνε...

Η κρίση μου προέρχεται από αυτά που "βλέπω" ή είδα μέχρι τώρα

Δεν διαφωνώ οτι γράφεις σωστά και χρήσιμα πράγματα εδώ μέσα...πάντως το δικό σου reply στο δικό μου post δεν ήταν κάτι τέτοιο...και με βάση αυτού έβγαλα και εγώ τα συμπεράσματα μου...  It wasnt my fault...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχααχα κλαίω ρε φιλε !!!

----

 

τεοκος καλύτερα η μέση ? ο γιατρός σου χει δώσει νορτζεσικ ?

είναι πάρα πολύ καλά και δουλεύουν σχεδόν πάντα σε περιπτώσεις σαν και την δική σου ..

Καλύτερα πάει φίλε δεν ήταν σοβαρό ευτυχώς . Το ξέρω το νορτζέσικ το πέρνω συντηρητικά μετά από 48 ώρες. Τις 2 πρώτες ημέρες κοκτέιλ πιο δυνατών μυοχαλαρωτικών και αντιφλεγμονώδη

Στον γιατρό δεν πάω πια. Αν είναι σοβαρό κατευθείαν νοσοκομείο για ένεση στην σπονδυλική.

Μη περιμένεις να διαβάσει κάποιος ας πούμε νέος στο θέμα 2625 σελίδες thread μόνο και μόνο για να βγάλει συμπέρασμα ποιοι γράφουν και τι ρόλο βαράνε...

Η κρίση μου προέρχεται από αυτά που "βλέπω" ή είδα μέχρι τώρα

Δεν διαφωνώ οτι γράφεις σωστά και χρήσιμα πράγματα εδώ μέσα...πάντως το δικό σου reply στο δικό μου post δεν ήταν κάτι τέτοιο...και με βάση αυτού έβγαλα και εγώ τα συμπεράσματα μου... It wasnt my fault...

Για αυτό όταν μπαίνει κανείς σε μια παρέα η ένα θέμα στο internet η οπουδήποτε αλλού που υπάρχουν κοινά ενδιαφέροντα και σκοπός, το πάει συντηρητικά να δει τι ρόλο βαράει ο καθένας.

Τον Maus π.χ τον ρώτησα ευγενικά 5-6 δεν ξέρω πόσες φορές απορίες που είχα για γυμναστική και διατροφή . Όλες οι συμβουλές του μου βγήκαν με τον καλύτερο δυνατόν τρόπο.

Είδε π.χ βίντεο από παλικάρι που έκανε άρσεις και του είπε ότι παλεύει με τον τραυματισμό. Ε.. Σε μια βδομάδα τραυματίστηκε.

Αυτά και άλλα πολλά για να μην σου δημιουργείται απορία γιατί τον ακούμε χωρίς δεύτερη κουβέντα.

 

Από την άλλη η δική σου προσέγγιση και επειδή είμαι και κάποιας ηλικίας και έχω ζήσει μπόλικα πράγματα μου βγαίνει ότι τώρα θα το σκάσει:

" είναι εύκολο και φυσικό να απόροφήσει κανείς μισό κιλό πρωτείνη την ημέρα με ένα συμπλήρωμα ναδρολόνης. Μην μασάτε είναι ακίνδυνο. Το χρησιμοποιούν στην οστεοπόρωση . Έχω ένα φίλο που έχει άμα θέλει κανείς"

Φυσικά μάλλον κάνω λάθος αλλά στο πίσω μέρος του μυαλού μου αυτήν την εντύπωση μου έδωσες

Φιλικά......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε όρεξη που έχετε να γράφετε βραδιάτικα :)

 

@Δήμητρα: Δοκίμασα σε μια φάση ένα μιξ με πρωτείνη, βρώμη, μπανάνα, μέλι και κακάο, ακριβώς για να παίρνω υδατάνθρακα + πρωτείνη μετά την προπόνηση. Δεν είδα καμία διαφορά από το αγαπημένο μου συνδιασμό κασέρι+σκουπ.

 

Καλά λιπαρά: Στις πρωτεινικές πίτες που τρώω για πρωινό, έχω άφθονους ξηρούς καρπούς, βρώμη και σπόρια άσπρα + μαύρα. + ότι τρώω ψάρια 2-3 φορές τη βδομάδα + όσπρια, είμαι καλυμμένος.

 

@Lunatic: Τον καταμερισμό τον έχω κάνει λόγω δουλειάς/τρόπου ζωής.

 

@ΤΕΟΚΟΣ: Το bf το βλέπω από σχετικές φωτογραφίες στο ιντερνετ με τις οποίες και κάνω σύγκριση. Πάντως έχω έναν πιο ξεκάθαρο στόχο: Να γίνει flat το στομάχι και να γίνουν πλήρως ευδιάκριτοι οι (όποιοι) κοιλιακοί έχω. Τώρα φαίνονται μόνο οι άνω 2.

Το κλειδί για πετυχημένο recomp/cutting νομίζω πώς δεν είναι η μείωση τροφής αλλά η αύξηση άσκησης. Ειδικά αν συνδυάσει κανείς κάρδιο με βάρη, έχει πολύ γκάβλα.

 

@Χρήστο: 7.30 τρώω πρωινό, 9-9.30 είμαι για προπόνηση. Ούτε καν 2 ώρες δεν έχουν περάσει. Πολλές φορές ακόμα «ρεύομαι» το πρωινό ενώ γυμνάζομαι.
Αυγά τρώω πολύ συχνά. Είτε μεσημεριανό –όπου τα κάνω με πατάτες και τηγανίζω ελαφρώς και χώρια (γκουρμέ γαρ,food decoration που λένε και στο χωριό μ') μανιτάρια, καλαμπόκι με ψιλοκομμένο φρέσκο κρεμμύδι και κόκκινη πιπεριά, ψωμί-->κρουτόν. Έχουν πάθει πλάκα οι γυναίκες μου. Πρώτα τρώνε με τα μάτια και μετά με το πηρούνι :)
Είτε στο απογευματινό σνακ των 6.30.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...