Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άρα πρέπει να τρώω 600gr κοτόπουλo κάθε μέρα και να χτυπάω 5-6  scoops.

Αχα.

δεν κοίταξα τα link αλλα όταν λέει πρωτεΐνη/kg εννοεί μυικό , όχι γενικά 

το λέω επειδή 600 κοτόπουλο = 180κάτι πρωτείνη και 5-6 scoop = 150-170 πρωτείνη 

ε 350γρ ?

 

προσωπικά και με 150-160(στο περίπου , δεν μετράω) έβαζα μυς κ έφτασα τα 90kg φέτος ,1,70κάτι ύψος 

αν όντως λέει πως πρέπει να τρως τόση πρωτεΐνη δεν ξέρω σε τι μεταλλαγμένους αναφέρεται το άρθρο 

κ δυστυχώς δεν έχω όρεξη να κάτσω να διαβάζω τα link , έχω φάει κιόλας κ νυστάζω xD

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μαου, ποσα χρονια γυμναζεσαι;

80 γρ πρωτεινης μπορει να θελει ενα παιδι.

Καποιος που γυμναζεται θελει τουλαχιστον 2γρ ανα κιλο μυικης μαζας. 

Αυτο με την περισσεια ενεργεια που θα γινει λιπος που το εχεις διαβασει;

 

Τυχαίο το νούμερο (80) ρε συ. Ξέρω καλά πόσο χρειάζεται κάποιος που γυμνάζεται.

 

Με ρωτάς που έχω διαβάσει ότι η αν σου περισσεύει ενέργεια (άκα τρως υπερθερμιδικά) αυτή θα γίνει λίπος; Seriously;  :huh:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν κοίταξα τα link αλλα όταν λέει πρωτεΐνη/kg εννοεί μυικό , όχι γενικά 

το λέω επειδή 600 κοτόπουλο = 180κάτι πρωτείνη και 5-6 scoop = 150-170 πρωτείνη 

ε 350γρ ?

Εγώ τα υπολόγισα κάπου 300 :P

 

προσωπικά και με 150-160(στο περίπου , δεν μετράω) έβαζα μυς κ έφτασα τα 90kg φέτος ,1,70κάτι ύψος 

αν όντως λέει πως πρέπει να τρως τόση πρωτεΐνη δεν ξέρω σε τι μεταλλαγμένους αναφέρεται το άρθρο 

κ δυστυχώς δεν έχω όρεξη να κάτσω να διαβάζω τα link , έχω φάει κιόλας κ νυστάζω xD

Ε αφού έλεγε 3.4γρ/κιλό. Ροφλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαου, ποσα χρονια γυμναζεσαι;

Δεν ξερω δεν θυμάμαι , σίγουρα ομως πάνω από δυο

 

δεκαετίες 

 

------

Γιωργο δεν σε ξεχνάω φίλε απλά θέλω να εχω χρόνο να σου απαντήσω σωστά, οχι ξεπέτα

------

Παίδες μην το ψειρίζεται και πολύ με την πρωτεΐνη, κανα 30αρι με 40gr maχ αφομοιώνει ο οργανισμός μας σε καθε γεύμα, αν πάρουμε περισσότερη πάει χαμένη, οπότε αν κάνουμε 5 καλά γεύματα 30χ5 = 150-180 γρ και είμαστε υπέρ κομπλέ !!

 

1. δεν το πολυ αναλύω με γρ. σωματικού βάρους κτλ , στο εντελως περίπου μιλάω΄, μια γενική εικόνα  δινω

2. για εμάς εδώ λέω, όχι για κτήνη η αγωνιστικούς,  για εμάς αυτά τα γρ ειναι παααααααρα μα παααρσααα πολλά !!  

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και η μαλακία είναι πως αν όντως κάποιος τρώει 300+ γρ πρωτεΐνης χωρίς να του χρειάζονται 
1) ζορίζει τσάμπα τα νεφρά του
2) χάνει απο αποτέλεσμα αφού θα κόψει απο υδατάνθρακα που χρειάζεται , ιδικά όταν θες να βάλεις μυς (εκτός αν τρώει ανεξέλεγκτα, μιλάω για άτομο που γνωρίζει πόσο πρέπει να φάει) 

έχω δοκιμάσει bulk low carb με τρελή πρωτεΐνη  , ναι νομίζεις οτι βάζεις λιγότερο λίπος , ιδικά αν κάνεις αυτό που έκανα κ είσαι στεγνός σε bulk με δέρμα τσιγαρόχαρτο σου δίνει την ψευδαίσθηση αλλα σε σχέση με μια ισορροπημένη διατροφή η μέρα με τη νύχτα κ σε αποτέλεσμα κ σε δύναμη. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη μεγαλύτερη μαλακία είναι οτι πετάει τα λεφτά του μιας και η πρωτεΐνη είναι πιο ακριβή και από τους υδατάνθρακες και από τα λιπαρά  !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμη μεγαλύτερη μαλακία είναι οτι πετάει τα λεφτά του μιας και η πρωτεΐνη είναι πιο ακριβή και από τους υδατάνθρακες και από τα λιπαρά  !

αυτό πήγαινα να γράψω τώρα , 1kg στήθος κοτόπουλο = 5 euro φθηνό φθηνό = 200κάτι πρωτεΐνη . vs 1kg βρώμη 2 euro φθηνό φθηνό  (600+ carbs + 150-180 protein)

 

λέω τώρα, ένα τυχαίο παράδειγμα :P 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό πήγαινα να γράψω τώρα , 1kg στήθος κοτόπουλο = 5 euro φθηνό φθηνό = 200κάτι πρωτεΐνη . vs 1kg βρώμη 2 euro φθηνό φθηνό  (600+ carbs + 150-180 protein)

 

λέω τώρα, ένα τυχαίο παράδειγμα :P

και 1 κρουασάν γίγας για να πάρεις λιπαρά για δυο -  τρεις  μέρες 1.5 ευρώ  χαχαχαχα  :)

 

chocobig-07.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και 1 κρουασάν γίγας για να πάρεις λιπαρά για δυο - τρεις μέρες 1.5 ευρώ χαχαχαχα :)

 

chocobig-07.jpg

Δεν θα ξεχάσω ποτέ που ένας φίλος μ έφαγε έναν γύρο και μετά κούμπωσε δύο τέτοια κρουασάν

Ο συγκεκριμενος είναι 20 χρονών 120 κιλα

Δεν θα μπορούσα να φανταστώ έτσι την ζωή μ έχεις πολλές στερήσεις ιδίως στην κοινωνική σου ζωή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό πήγαινα να γράψω τώρα , 1kg στήθος κοτόπουλο = 5 euro φθηνό φθηνό = 200κάτι πρωτεΐνη . vs 1kg βρώμη 2 euro φθηνό φθηνό  (600+ carbs + 150-180 protein)

λέω τώρα, ένα τυχαίο παράδειγμα :P

 

5 ευρώ το κιλό το στήθος; παίρνεις ένα ολόκληρο που είναι και ποίο φθηνό και το ξεψαχνιζεις μόνος σου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ευρώ το κιλό το στήθος; παίρνεις ένα ολόκληρο που είναι και ποίο φθηνό και το ξεψαχνιζεις μόνος σου

και τα υπόλοιπα ποιος θα τα φάει ? εγώ θέλω μισό κιλό τη μέρα 

εκτός αν εννοείς να τρως όλο το κοτόπουλο , ε καλά τότε περι ορέξεως κολοκυθόπιτα , ο καθένας με τους τρόπους του κ το αντίστοιχο αποτέλεσμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ποτέ δεν νομίζω να έφτασα την ημερήσια  ποσότητα πρωτεΐνης που λέτε αλλα ξεκάθαρα εχω παρει αρκετα μυικά κιλά τα 2 χρονιά που ασχολούμαι .

Υποψιαζομαι πάντως οτι δεν περνω εύκολα κιλα γιαιτι τρώω λιγο υδατάνθρακα ,στα περίπου 88 κιλα που ειμαι τωρα ποσο γραμμάρια (πχ ρύζι)πρέπει να τρώω  την ημέρα για να ανέβω σε όγκο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...