Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

περαστικά φιλος , σε καταλαβαίνω οσο δεν φαντάζεσαι !

σε ενα μήνυμα πιο πισω το ειχα γράψει ,  το πιο επικίνδυνο ειναι οταν δεν νιώθεις ενοχλήσεις , νομίζεις οτι εισαι τζάμι , ξεχνιέσαι και την πατάς !

 

ξεκούραση , ξάπλα σε εμβρυακή στάση και υπομονή ..

Ναι ρε γαμωτο μπαίνεις σε mode και γίνεται ακούσια συνήθεια τι να προσέχεις και την πατάς σε φάσεις άσχετες.

Τέσπα έχω γίνει φίλος με τον πόνο και δεν μασάω. Το μόνο που φοβάμαι είναι πόσο σοβαρό είναι μην χρειαστεί νοςοκομείο και ένεση κορτιζόνης γιατί είναι πολύ ύπουλη και σε πηγαίνει πολύ πίσω σε όλα.

Σε 48 ώρες θα δείξει.

Ευχαριστώ για τις ευχές σας :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εκει ειναι που την πατάς, χτυπιεσαι στην ασκηση,μετα απο το ζορι χαλαρωνεις, αλλα πρεπει να τακτοποιησεις τα κιλα. Θελει προσοχη.

 

Σημερα μια γυναικα, παει παιρνει ενα στρωμα να κανει κοιλιακούς, πριν εκανε ενα παιδι αλλα το χε τακτοποιήσει. Η κυρια εκανε, πεταξε το στρωμα οπως να ναι. Περνάει ο γυμναστης, αγρίεψε, λεγοντας τα βρισκετε καθαρα, τακτοποιημενα, αλλα εσεις τα πετατε. Οποιον δω εφυγε κι δεν ξαναπαταει στο γυμναστήριο μου, η κυρατζα εκανε την παλαβη.

 

 

Προσοχη σε οποιον γυμναζει τραπεζοειδη με την μπαρα πισω. Ο κινδυνος ειναι οτι η μεση δέχεται ολη την πιεση και υπαρχει κινδυνος τραυματισμου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε πάλι η μαλακία η μέση @&€¥£$#

Όλα προσεκτικά και με ευλάβεια στην σωστή τεχνική οι ασκήσεις όπως πάντα.

Εκεί που πάω όμως να ξεφορτώσω τους δίσκους από το μηχάνημα να τους γυρίσω στο rack ένα απρόσεκτο σκύψιμο και με έστειλε!

Ούτε να καβαλήσω την μηχανή απόψε να πάω στην δουλειά δεν μπορώ!

Άντε να δω πόσο καιρό off θα είμαι αυτήν την φορά :(

 

Περαστικα μαν μου. Ειναι ατιμο πραγμα η μεση δυστυχως... Χωρις να ξερω το προβλημα σου ή να ειμαι ειδικος επι του θεματος, κοιταξε ολοι οι μυς περιμετρικα να ειναι φουλ γυμνασμενοι και ελαστικοι. Αν δεν το κανεις ηδη, ξεκινα foam roller ευλαβικα οταν υποχωρησει λιγο ο πονος.

 

----

 

Κατα τα αλλα, αν θελετε παιδια να γινεται ολοι τουμπανοι σαν κι εμενα (λεμε και καμια να περασει η ωρα), να τρωτε δυνατο μεταπροπονητικο

 

 

 

 

Σκετο κοτοπουλο δεν μπορω να φαω οποτε με αυτη την σαλτσαρα γινεται αρρωστο. Μαριναρισμα σε χυμο πορτοκαλι/αλατι/πιπερι για ενα βραδυ και μετα μαγειρεμα σκετο στο ταψι και στο τελος για 2 λεπτα βαζεις χυμο πορτοκαλι, βαλσαμικο και soy sauce σε αναλογιες 80/10/10. Αρρωστο ομως. Σε οποιον του αρεσουν τα γλυκοπικρα το προτεινω ανεπιφυλακτα.

 

0317161602a.jpg 

 

 

 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύετε ότι έχουν κάποια σημασία οι επανάληψεις στην φάση γραμμωση,ογκο

Μιλούσα με το παιδί από τα xtrm stores και επέμενε ότι έχουν μεγάλο ρόλο και πως οι επαναληψεις στην γραμμωση πρέπει να είναι περίπου στις 15 και η πρώτη ασκηση πάντα drop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κανεις ογκο λογικο ειναι να παιζεις πιο λιγες επαναληψεις αλλα να φορτωνεις κιλα για να σε πιασει.

 

Μετα στη γραμμωση επειδη ριχνεις θερμιδες/υδατανθρακες κλπ ειναι επισης αναμενομενο να μην εχεις την ιδια δυναμη και ενεργεια οποτε για να κουραζεις τους μυες το ιδιο, εφοσον δε μπορεις πλεον με τα ιδια κιλα, στρεφεσαι σε λιγοτερα κιλα αλλα σε περισσοτερες επαναληψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...