Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα..

 

Χαιρομαι που οι αποριες απο μας τους αρχαριους, βρισκουν πολλες απαντησεις...

 

Σημερα εχω και γω στηθος...

 

Προγραμμα:

 

Πιεσεις σε ισιο παγκο με παρα

 

Ανοιγματα με αλτηρες

 

Πιεσεις σε επικλινη παγκο με αλτηρες

 

Σετ 4*8.... Παλι θα με ποναει το στηθος αυριο..

 

Σημερα πρωτη μερα στην δουλεια.

 

Χρειαστηκε να ανεβω καπου, και επρεπε να σηκωσω το βαρος μου 4 πανε +4 ελα περνοντας εμποδια.. Χαιρομουν τοσο πολυ που κανω γυμναστικη και μπορουσα να το κανω. Παλια μπορει να ελεγα οτι δεν μπορω να ανεβω εκει ή να μην το επιχειρουσα καν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε συ το πρόγραμμά μου για στήθος έχει:

1: Bench press

2: flyes

3: πιέσεις αλτήρων σε επικλινή

 

Αν θες να βάλεις σόνι και ντε κάμψεις μπορείς να βάλεις μετά την τελευταία άσκηση στήθους ένα-δύο all out set (δηλαδή μέχρι failure όσες επαναλήψεις μπορείς).

 

Στην πλάτη 1η άσκηση μπορείς να βάλεις pull over με αλτήρα.

 

Σωστός Dakon. Πρώτα απ' όλα trial & error. 

 

Boss, το flyes δεν είναι πιέσεις με αλτήρες σε ίσιο πάγκο; 

 

Ποια άσκηση είναι το πουλόβερ με αλτήρα; 

 

Χμ, σωστός ο Dakon, 4 ασκήσεις στα 3 σετ αντί 3 στα 4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss, το flyes δεν είναι πιέσεις με αλτήρες σε ίσιο πάγκο; 

 

Ποια άσκηση είναι το πουλόβερ με αλτήρα; 

 

Χμ, σωστός ο Dakon, 4 ασκήσεις στα 3 σετ αντί 3 στα 4.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boss, το flyes δεν είναι πιέσεις με αλτήρες σε ίσιο πάγκο; 

 

Ποια άσκηση είναι το πουλόβερ με αλτήρα; 

 

Χμ, σωστός ο Dakon, 4 ασκήσεις στα 3 σετ αντί 3 στα 4.

Τα flyes είναι αυτά στο βίντεο που έβαλε ο Άλεξ απλά κάνε καλύτερα σε ίσιο πάγκο και όχι σε επικλινή.

 

Pull over με αλτήρα είναι αυτή:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημαίνει καλύτερο σε απόδοση ?

 

1   Με το σωμα τοποθετημενο ετσι προς τον παγκο μπορεις να πετυχεις μεγαλυτερο ευρος κινησης.
2  Με τα χερια λυγισμενα δεν επιβαρυνεις τους αγκωνες και μπορεις να χρησιμοποιησεις περισσοτερο βαρος για την εκγυμναση των θωρακικων και της πλατης.
3  Μπορεις να πετυχεις ποιο βαθια αναπνοη με αυτην την θεση που σε συνδυασμο με το περισσοτερο βαρος θα δωσει μεγαλυτερο ευρος στον θωρακικο κλωβο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1   Με το σωμα τοποθετημενο ετσι προς τον παγκο μπορεις να πετυχεις μεγαλυτερο ευρος κινησης.
2  Με τα χερια λυγισμενα δεν επιβαρυνεις τους αγκωνες και μπορεις να χρησιμοποιησεις περισσοτερο βαρος για την εκγυμναση των θωρακικων και της πλατης.
3  Μπορεις να πετυχεις ποιο βαθια αναπνοη με αυτην την θεση που σε συνδυασμο με το περισσοτερο βαρος θα δωσει μεγαλυτερο ευρος στον θωρακικο κλωβο.

 

Διαφωνώ εγώ. Αν έχεις και στις δύο εκτελέσεις σωστή τεχνική τότε και το ROM είναι το ίδιο επίσης δεν είπε κανείς ότι αν την κάνεις ξάπλα σε πάγκο την άσκηση απαιτείται να έχεις τα χέρια τεντωμένα...μπορείς μιά χαρά να τα έχεις λυγισμένα (κι έτσι θα πάρεις και λίγο μεγαλύτερο ROM). Ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω πως συνδυάζεις την αναπνοή με την ανάπτυξη. Μπορείς να μας παραπέμψεις σε κάποια πηγή ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνταγή απλή για πεινασμένους που θέλουν πρωτείνη (ναι κάτι τέτοια φτιάχνω γιατί είμαι τεμπέλης)

 

4 αυγά με κρόκο, 1 κονσέρβα μαύρα φασόλια, 1 κονσέρβα μανιτάρια. Στραγγίζουμε και ξεπλένουμε ότι είναι μέσα στη κονσέρβα. Το πετάμε στο τηγάνι με αρκετό λάδι να καλύπτει τον πάτο.Μόλις μαυρίσουν λίγο τα μανιτάρια ,χτύπάμε τα 4 αυγά και περιχύνουμε. Γυρνάμε και από την άλλη πλευρά. Συνοδεύουμε με φέτα. Πάντα. Και σαλάτα. Κομπλέ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνταγή απλή για πεινασμένους που θέλουν πρωτείνη (ναι κάτι τέτοια φτιάχνω γιατί είμαι τεμπέλης)

 

4 αυγά με κρόκο, 1 κονσέρβα μαύρα φασόλια, 1 κονσέρβα μανιτάρια. Στραγγίζουμε και ξεπλένουμε ότι είναι μέσα στη κονσέρβα. Το πετάμε στο τηγάνι με αρκετό λάδι να καλύπτει τον πάτο.Μόλις μαυρίσουν λίγο τα μανιτάρια ,χτύπάμε τα 4 αυγά και περιχύνουμε. Γυρνάμε και από την άλλη πλευρά. Συνοδεύουμε με φέτα. Πάντα. Και σαλάτα. Κομπλέ.

 

Damn you, πεινάω.

 

Το πήρα απόφαση ρε, το military press δεν θα ανέβει ποτέ. ΠΟΤΕ. Πολύ κακό workout σήμερα  <_<

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια 1.25 ρε γαμώτο, 3x5x25 kg τα βγάζω με το ζόρι λέμε. Και καλά που είχα τον αδελφό μου για σποτ σήμερα ΦΑΝΤΑΣΟΥ. (Παίζει να σου τον στείλω για συμβουλές σε μια δόση btw, έχουμε ίδιο πρόγραμμα =ρ)

Ανέβασα dips, ανέβασα τροχαλία, τίποτε κόλλημα. Δε, γενικά δεεεεε. Κάτι με έχει κουράσει και έχω τα νεύρα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγάλτα στη μπάρα. Πάντως μη σε αγχώνει το OHP. Είναι το πιο δύσκολο να ανέβει. Τι να πω εγώ που δε μπορώ να ανεβάσω squat? Να σκίσω τα πτυχία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...