Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

2,5 γρ ζάχαρης ειναι σχεδόν αμελητέα ποσότητα.

 

Για ποιο λόγο να υπάρχει ζάχαρη στο γιαούρτι; Δεν έχετε στραγγιστό 2%; Ωραία γεύση, ελάχιστα λιπαρά κι άφθονη πρωτεΐνη.

 

 

Κατεβαινουν καλύτερα. Ακόμα και αυτο χωρις γευσεις έχει πάλι αυτην την στανταρ ποσότητα ζάχαρης. Δεν ξερω για ποιο λόγο την βάζουν, όταν υποτίθεται οτι διαφημίζουν την πρωτείνη που έχει, συνεπώς στοχεύουν σε συκγεκρκιμένο κοινό. Anyway. Στραγγιστό δεν έχω βρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2,5 γρ ζάχαρης ειναι σχεδόν αμελητέα ποσότητα.

 

Για ποιο λόγο να υπάρχει ζάχαρη στο γιαούρτι; Δεν έχετε στραγγιστό 2%; Ωραία γεύση, ελάχιστα λιπαρά κι άφθονη πρωτεΐνη.

 

Δήμητρα, ρε συ πες μου ποιο σκεύασμα παίρνεις κι αν είσαι ευχαριστημένη (στις κριτικές είχε μερικές πολύ κακές ότι οι κάψουλες ειναι λαδομενες, κολλάνε, κτλ).

Now ultra omega -3  500EPA/250DHA 

 

ε ναι αν τα αφήσεις πολλούς μήνες σε μέρος που τα χτυπάει ήλιος βγάζουν λάδι και δη όταν πιάνουν οι ζέστες, φυσιολογικό αφού ψαρόλαδο είναι φυσικό. 

ανοίγεις το κουτί και μυρίζει ψαρίλα. όταν ξέμεινα και έπαιρνα της μάνας μου για μια βδομάδα καμία σχέση, δεν μύριζε καν ψαρόλαδο κτλ ήταν πολύ κατώτερης ποιότητας από ότι η Now 

σαν εταιρία και σαν προϊόν τα χρησιμοποιώ ανεπιφύλακτα. όλα μου τα συμπληρώματα Now foods είναι από iherb

μπορεί να κάνουν ένα μήνα να έρθουν όμως έχουν λυτρώσει την ήδη κατεστραμμένη τσέπη μου

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Now ultra omega -3  500EPA/250DHA 

 

ε ναι αν τα αφήσεις πολλούς μήνες σε μέρος που τα χτυπάει ήλιος βγάζουν λάδι και δη όταν πιάνουν οι ζέστες, φυσιολογικό αφού ψαρόλαδο είναι φυσικό. 

ανοίγεις το κουτί και μυρίζει ψαρίλα. όταν ξέμεινα και έπαιρνα της μάνας μου για μια βδομάδα καμία σχέση, δεν μύριζε καν ψαρόλαδο κτλ ήταν πολύ κατώτερης ποιότητας από ότι η Now 

σαν εταιρία και σαν προϊόν τα χρησιμοποιώ ανεπιφύλακτα. όλα μου τα συμπληρώματα Now foods είναι από iherb

μπορεί να κάνουν ένα μήνα να έρθουν όμως έχουν λυτρώσει την ήδη κατεστραμμένη τσέπη μου

Μια απο τα ιδια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

The Wrap Up
 
My major conclusions from this paper would be the following: in trained individuals, consuming small amounts of protein based supplements are likely not going to have appreciable effect on intramuscular anabolic signaling pathways when training at moderate intensities. Higher protein and higher calorie intakes might have a better effect and training harder might also have different results.
 
Train hard, eat big, gain muscle. A small scoop of protein supplement probably wont make or break you.
 
 
Απορία: Με τη λέξη "you", ο συγγραφέας, σε ποιους αναφέρεται;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 μερες τωρα εκτος, ψιλοαδιαθετη. Ελπιζω αυριο να μαι καλυτερα και να παω. Μου τελειωσε και η C κ ειπα να μου φερουν

 

Παιδια εγω μια φορα ειχα παρει ψαρολαδο υγρο κ μετανιωσα την ωρα και τη στιγμη. Πρεπει να πια 2-3 φορες με πολυ ζορι και τελικα το εδωσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στους αναγνώστες Γιώργο.

Ναι, οκ. Στους αναγνώστες. Είναι όλοι οι αναγνώστες στο ίδιο επίπεδο;

 

Σε μένα μπορεί να μην έχει σημαντική επίδραση ένα scoop πρωτεϊνης. Σε σένα; Στον alex_000; Στον vapir;

 

Θεωρώ ότι το ζουμί του άρθρου είναι το σημείο που λέει train hard, eat big, gain muscle.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται. Το κλασικό λάθος των αρχάριων, το κανα κι εγώ, είναι να νομίζουν πώς το να εμφανίζονται απλώς στο γυμναστηριο και να πλακώνονται στα σκουπ θα τους κάνει μπρατσαράδες.

 

Κι όταν λίγο καιρό μετά είναι τα ίδια σκουπόξυλα που ήταν σαν ξεκίνησαν καταριούνται τα άτιμα τα γονίδια. :)

 

Απορία: Στην εμπροσθολαίμια τροχαλία, έχει τρεις θέσεις. Κλειστή, στο άνοιγμα των ώμων και ανοιχτή. Ποια προτιμάτε; Δεν έχω αποφασίσει και κάνω 3 σετ*8+ to failure, drop set, 1 σε κάθε θέση. Θα ήταν καλύτερα να έκανα μία θέση κάθε φορά; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορία: Στην εμπροσθολαίμια τροχαλία, έχει τρεις θέσεις. Κλειστή, στο άνοιγμα των ώμων και ανοιχτή. Ποια προτιμάτε; Δεν έχω αποφασίσει και κάνω 3 σετ*8+ to failure, drop set, 1 σε κάθε θέση. Θα ήταν καλύτερα να έκανα μία θέση κάθε φορά; 

Αν κατάλαβα καλά μιλάς για εμπροσθολαίμιες έλξεις (που είσαι καθιστός και τραβάς μία μπάρα από πάνω).

 

Στις 3 θέσεις "πιάνονται" ελάχιστα παραπάνω διαφορετικά σημεία. Με πολύ ανοιχτά χέρια τραβάς παραπάνω με lats. Απλά θέλει προσοχή γιατί οι σύνδεσμοι επιβαρύνονται. Θεωρείται (τουλάχιστον στο bodyweight) λίγο πιο προχωρημένη άσκηση. Βέβαια αναλόγως και τη λαβή: overhand(περισσότερο lats) vs underhand(περισσότερο biceps).

 

Πιστεύω πως περισσότερο νόημα έχει να εναλλάσεις grips παρά να προσαρμόζεις άνοιγμα όπως κάνει η margarita.

 

Αν μιλάμε για άλλη άσκηση γράψατε λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...