Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως κανω και οπισθολαιμιες και εμπροσθολαιμιες  σε μηχανημα .Τις συνιστω τις πισω ?

Οχι ειδικα για αρχαριους ,επισης ανεξαρτητως επιπεδου ειναι απο τις ασκησεις που δεν πρεπει να παιζουμε κοντα στα ορια μας αλλα να παραμενουμε σε ενα ανετο επιπεδο  απο αποψη προσπαθειας.

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

http://eu.iherb.com/search?kw=omega+3#p=1&bids=NOW αυτή χρησιμοποιώ συγκεκριμένα.. έχω δει ότι με βοήθησε από τα νύχια μου και την ποιότητά τους, δεν ξεφλουδίζουν. επίσης έβγαλα φύτρες στο τριχωτό της κεφαλής μου 

και απλά πανέμορφη έτσι, άπειρα respect 

 

Γράψε το όνομα γιατί το λινκ με πάει στη σελίδα αναζήτησης, όχι στο προιόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέθαψα ένα spinning bike που έχω και λέω για να το τεστάρω 
είπα να κάνω ένα 10λεπτο κ τελικά ένιωθα τόσο ωραία που συνέχισα 20-25 λεπτά , δεν μπορούσα να σταματήσω, είχα ένα χαμόγελο μέχρι τα αφτιά χωρίς λόγο , καιρό είχα να νιώσω τόσο έντονο το high της αερόβιας 

εντομεταξύ το ποδήλατο  είναι καινούριο , ζήτημα να το είχα χρησιμοποιήσει λίγες ώρες , ήταν πριν πατήσω καν σε gym και τελικά το φύλαξα τότε κ πήγα γυμναστήριο. 
 
σκέφτομαι να χτυπάω hiit σε αυτό αντί στο διάδρομο του gym ή να το πάω εναλλάξ , γιατι σα να αρχίζει κ να γεμίσει τις ώρες π πάω κ πετυχαίνω τους διαδρόμους full , δεν έχει και πολλούς , είναι σιδεράδικο 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος παρακολουθεί Piano

 ας ρίξει ένα look ο τύπος απέδειξε πως ξέρει τι κάνει κ πως τα χέρια του αν και δυσανάλογα κ fucked up κατάφερε να φέρει το σώμα του σε συμμετρία. Για να είμαι ειλικρινής δεν το περίμενα, πίστευα πως τα είχε γαμήσει με το κολλαγόνο και δεν θα μπορούσε να βγει συμμετρικός , απλά τεράστιος.  

142kg και κομμένος .... και είναι στην 9η εβδομάδα , ούτε καν τελείωσε ακόμα κ έχει να ρίξει δύο απο τις ποιο δυνατές ουσίες τώρα για κόψιμο. 
ελπίζω να μην πάθει κάτι γιατι βλέπω πως λέει οτι δεν νιώθει άνετα σε αυτά τα κιλά και θα ρίξει και δυο ουσίες ακόμα απο τις ποιο βαριές που θα μπορούσε. Υποθέτω πως τώρα θα κόψει και δεν θα βάλει άλλα κιλά, μακάρι να κάνει όντως αυτό. 

#whatever_it_takes 

Χαχαχα

 

 


1000 φορες προτιμω ποδηλατο παρα διαδρομο.Το μονο καλο ειναι οτι ο διαδρομος μπορει να παρει κλιση.

το συγκεκριμένο πάντως μου φάνηκε διαφορετικό απο τα στατικά ποδήλατα γιατι έχω κάνει πολλές φορές κ στο παρελθόν. Δεν ξέρω τι διαφορά έχουν τα spin bikes , η μπροστινή μεταλλική ρόδα κ η στάση του σώματος δίνουν περίεργη αίσθηση , πολύ ωραία 

θα βγάλει τα λεφτά του !! ααχχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι αμερική και την παραγγελία την κάνω απευθείας από τη χρεωστική μου σε νόμισμα δολαρίου. Είχα προσπαθήσει με euro και δεν περνούσε προφανώς λόγω capital 

παιδιά, έχετε κατά νου μήπως το αίτιο της υπνηλίας από μια προπόνηση βαρών? 


ξέθαψα ένα spinning bike που έχω και λέω για να το τεστάρω 
είπα να κάνω ένα 10λεπτο κ τελικά ένιωθα τόσο ωραία που συνέχισα 20-25 λεπτά , δεν μπορούσα να σταματήσω, είχα ένα χαμόγελο μέχρι τα αφτιά χωρίς λόγο , καιρό είχα να νιώσω τόσο έντονο το high της αερόβιας 

εντομεταξύ το ποδήλατο  είναι καινούριο , ζήτημα να το είχα χρησιμοποιήσει λίγες ώρες , ήταν πριν πατήσω καν σε gym και τελικά το φύλαξα τότε κ πήγα γυμναστήριο. 
 
σκέφτομαι να χτυπάω hiit σε αυτό αντί στο διάδρομο του gym ή να το πάω εναλλάξ , γιατι σα να αρχίζει κ να γεμίσει τις ώρες π πάω κ πετυχαίνω τους διαδρόμους full , δεν έχει και πολλούς , είναι σιδεράδικο 

 

πωπω τι γαμάτο ποδήλατο; ικανοποιημένος; αν μου πέσει το τζόκερ θέλω να πάρω και γω spin bike είναι ό,τι καλύτερο 


οπισθολαίμιες, καταστροφή αυχένα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πωπω τι γαμάτο ποδήλατο; ικανοποιημένος; αν μου πέσει το τζόκερ θέλω να πάρω και γω spin bike είναι ό,τι καλύτερο 

οπισθολαίμιες, καταστροφή αυχένα...

γαμάει , το ευχαριστήθηκα  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν ειναι καταστροφη η οχι.

 

Αναφέρομαι κυριως σε πιεσεις ωμων. Εκανα οπισθολαιμιες πιεσεις ωμων μαζι με πιεσεις αλτηρων. Τετοιο πριξιμο πρωτη φορα.

 

Οπισθολαιμιες στην τροχαλια οντως ειναι μονο καταστροφη. Πανε βαζουν πολλα κιλα κατεβαζουν τα κιλα, αλλα συγχρονος σκυβουν μεγα λαθος και κακιστη τεχνικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω του ειδικούς του θρεντ. Έχω βρει καποια kwark με μεγαλη ποσότητα πρωτείνης που δίνουν ζαχαρη 2,8 στα 100 γραμμάρια. Γενικά τι θεωρειτε ''ανεκτά'' επίπεδα ζάχαρης σε ενα γιαούρτι? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ,μετά απο καιρό. Εν τάχει λόγω έλλειψης χρόνου

 

- στους διαδρόμους/ποδήλατα, οι θερμίδες που λέει ότι έχεις "κάψει", σε γενικές γραμμές πόση απόκλιση έχουν από τις πραγματικές τιμές ?

 

- έχετε κατά νου κάποια άσκηση για τους 3κέφαλους τους κάτω ; Βασικά δεν ξέρω αν υφίστανται πλαϊνοί και "κάτω" τρικέφαλοι, απλά με τις ασκήσεις που κάνω νοιώθω οτι γυμνάζονται μόνο αυτοί που κάνουν την "γραμμή" στην έξω επιφάνεια του χεριού, ενω παράλληλα βλέπω άλλους στο γυμανστήριο που έχουν ολόκληρα "καρούμπαλα" στην κάτω επιφάνεια του βραχίονα. ΟΚ,μπορεί να είναι και ατομικό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να είναι και γενετικό...αλλά δείξε καμιά εικόνα τι ακριβώς εννοείς...ποιο σημείο εννοώ.

Εμένα με "πιάνουν" πιο πολύ τα close grip bench press , οι γαλλικές και σχοινί στην τροχαλία...απο οτι έχω διαπιστώσει μέχρι τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω του ειδικούς του θρεντ. Έχω βρει καποια kwark με μεγαλη ποσότητα πρωτείνης που δίνουν ζαχαρη 2,8 στα 100 γραμμάρια. Γενικά τι θεωρειτε ''ανεκτά'' επίπεδα ζάχαρης σε ενα γιαούρτι?

 

2,5 γρ ζάχαρης ειναι σχεδόν αμελητέα ποσότητα.

 

Για ποιο λόγο να υπάρχει ζάχαρη στο γιαούρτι; Δεν έχετε στραγγιστό 2%; Ωραία γεύση, ελάχιστα λιπαρά κι άφθονη πρωτεΐνη.

 

Δήμητρα, ρε συ πες μου ποιο σκεύασμα παίρνεις κι αν είσαι ευχαριστημένη (στις κριτικές είχε μερικές πολύ κακές ότι οι κάψουλες ειναι λαδομενες, κολλάνε, κτλ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2,5 γρ ζάχαρης ειναι σχεδόν αμελητέα ποσότητα.

 

Για ποιο λόγο να υπάρχει ζάχαρη στο γιαούρτι; Δεν έχετε στραγγιστό 2%; Ωραία γεύση, ελάχιστα λιπαρά κι άφθονη πρωτεΐνη.

 

Δήμητρα, ρε συ πες μου ποιο σκεύασμα παίρνεις κι αν είσαι ευχαριστημένη (στις κριτικές είχε μερικές πολύ κακές ότι οι κάψουλες ειναι λαδομενες, κολλάνε, κτλ).

Διαβάζοντας σε Γιάννη θυμήθηκα πριν κάνα εξάμηνο είχα πάρει τις παρακάτω.

Ανοίγοντας τες τώρα ,ούτε κολλημένες, ούτε λαδωμένες ήταν.

http://www.skroutz.gr/s/3419310/Quest-Cod-Liver-Oil-1000mg-30-κάψουλες.html

post-68421-0-45251800-1458113714_thumb.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...