Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

προφανώς και θέλει φαγητό και θρεπτικά συστατικά τα οποία τα παίρνει μέσα από σένα. εσύ επιλέγεις τι θα ταϊσεις στο παιδί σου και τι θα του δώσεις. 

 

το μόνο που ξέρω και δεν έχω μάθει γιατί είναι στην εξέταση της αυχενικής διαφάνειας (14η βδομάδα κύησης) το έμβρυο πρέπει να έχει συγκεκριμένη κλήση. Και αν δεν έχει σου δίνουν σοκολάτα. Το μικρό αντιδράει στη σοκολάτα, δεν ξέρω γιατί

και παλι αναφερομαι στην ποσοτητα οχι στην ποιοτητα. :P οι πιτες και πιτσες ηταν απλα για να δειξω ποσοτητα οχι ποιοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

και παλι αναφερομαι στην ποσοτητα οχι στην ποιοτητα. :P οι πιτες και πιτσες ηταν απλα για να δειξω ποσοτητα οχι ποιοτητα

Κακώς έπρεπε να αναφέρεσαι στην ποιότητα και όχι στην ποσότητα. Το να τρέφεται ένας παράλληλος οργανισμός από σένα δεν είναι τόσο ευκολάκι όσο νομίζεις. 

 

Ναι το θεμα δεν ειναι ποσα παιρνει. Αλλα το ξεχειλωμα. Αν μετα δεν κανεις λιγο γυμναστικη λιγο διαατροφη.

Μετά boostαρεις απίστευτα πολύ με τις ορμόνες αποκατάστασης 

σε μια δικιά μου περίπτωση εγκυμοσύνης στο άμεσο περιβάλλον μου έχει θέμα ύπνου, έχει τρομερή υπνηλία. 

και αυτό μάλλον εξηγείται πως το παιδί ζητάει από τη μάνα να κοιμηθεί για να μεγαλώσει. Είναι πιο ανεπτυγμένο από όσο θα πρεπε το καμάρι μου :D 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξανάρχισα κανονικά το cut μου μετά το maintain και κατούρησα χθες πόσο νερό. 
Ξυπνάω σήμερα το πρωί και βλέπω τους ώμους μου π είναι το πρώτο που καθαρίζει πάνω μου και μου έφτιαξε η διάθεση 



για να δούμε μέχρι το καλοκαίρι , φέτος θα το πάω πολύ αργά το πράγμα και το maintain μου έκανε καλό , με αναζωογόνησε χωρίς να βάλω πίσω λίπος, μόνο λίγα νερά που φύγανε.  

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δημητρα η ποιοτητα ειναι εκτος συζητησης γιατι θεωρω αυτο δεν τιθεται καν θεμα συζητησης

το να μιλάς για πίτες και πίτσες αυτομάτως συγκρίνεις το μη υγιεινό. Ας αναφερόσουν σε κάτι "καθαρό" να λέγαμε ότι η ποιότητα ήταν εκτός συζήτησης. 

 

Θέλει πολύ φαί το έμβρυο για να αναπτυχθεί. Ακόμα και ένα νεογνό είναι μαμ κακά και νάνι για αρκετούς μήνες; τυχαίο; όχι χρειάζεται τροφή για να μεγαλώσει σε γοργούς ρυθμούς και ύπνο για να επιτευχθεί η ανάπτυξη.

 

νομίζω το εξαντλήσαμε το θέμα! 

 

 

Νίκο, πολύ καλός μπράβο :D  

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα την ειχα χωρισει τι 20 κιλα ? :P

 

Μλκ, σαν μπαλόνι είχε γίνει. Έτυχε και κοιτούσαμε χτες φώτο από τότε και δεν γνώριζε τον εαυτό της.

 

Κείνη την περίοδο ήταν ή με παρατάς ήσυχη να φάω όσο και ό,τι γουστάρω ή σε μακαιρώσω. Αλλά μαγκιά της, είκοσι χρόνια μετά και 2 παιδιά είναι στα ίδια κιλά όπως όταν ήταν 17 χρονών. :)

 

Στα δικά μας, ακολουθώ εδώ και 2 βδομάδες τις συμβουλές του Cavaliere για προπόνηση δικεφάλων κι έχω δει σημαντικό ξεπέταγμα στις φλέβες. Ωραίο πράμα οι φλέβες, σε κάνει να φαίνεσαι πιο γυμνασμένος.

Δήμητρα, για δες εδώ. Ποια απ' όλες με προτείνεις;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://eu.iherb.com/search?kw=omega+3#p=1&bids=NOW αυτή χρησιμοποιώ συγκεκριμένα.. έχω δει ότι με βοήθησε από τα νύχια μου και την ποιότητά τους, δεν ξεφλουδίζουν. επίσης έβγαλα φύτρες στο τριχωτό της κεφαλής μου 


 

Κείνη την περίοδο ήταν ή με παρατάς ήσυχη να φάω όσο και ό,τι γουστάρω ή σε μακαιρώσω. Αλλά μαγκιά της, είκοσι χρόνια μετά και 2 παιδιά είναι στα ίδια κιλά όπως όταν ήταν 17 χρονών. :)

 

και απλά πανέμορφη έτσι, άπειρα respect 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μονολεπτες σανιδες, 4x25 ροκανισματα, πλατη, δι, τρι, 5x400m με 2λεπτα διαλλειματα...

Πριν 3 βδομαδες εβγαζα στραβομπαρα καθιστος

 

1o  10 22

2o  10 27

3o    8 32

4o    8 32

 

Σημερα

 

1o 10 27

2o 10 32

3o   8 32

4o   8 35

 

Πλατη οπισθολαιμιες

 

1o 10 40

2o 10 50

3o   8 55

4o   8 55

 

Σημερα

 

1o 10 50

2o 10 60

3o   8 65

4o   8 70

 

Νιωθω οτι εχω ακομα μεχρι να πιασω ταβανι, ειτε αυξανοντας τα κιλα στα τελευταια σετ ειτε αρχιζοντας με περισσοτερα στα πρωτα σετ.Μαους να συμπληρωσω διμηνο πριν αλλαξουμε κατι πχ επαναληψεις ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τρελή ανακάλυψη εντελώς τυχαία 
Αρκετοί clueless non lifters , άντρες κ γυναίκες , δείτε σχόλια κ άρθρα χαχααχ κ βλέπω οτι έχει κάνει like και μια φίλη που πέρσι το καλοκαίρι μου τα ζάλιζε αν παίρνω τίποτα επειδή είχα πέσει σε λίπος κ φαινόμουν καλός. kewl , τυχαίο ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μονολεπτες σανιδες, 4x25 ροκανισματα, πλατη, δι, τρι, 5x400m με 2λεπτα διαλλειματα...

Πριν 3 βδομαδες εβγαζα στραβομπαρα καθιστος

 

1o  10 22

2o  10 27

3o    8 32

4o    8 32

 

Σημερα

 

1o 10 27

2o 10 32

3o   8 32

4o   8 35

 

Πλατη οπισθολαιμιες

 

1o 10 40

2o 10 50

3o   8 55

4o   8 55

 

Σημερα

 

1o 10 50

2o 10 60

3o   8 65

4o   8 70

 

Νιωθω οτι εχω ακομα μεχρι να πιασω ταβανι, ειτε αυξανοντας τα κιλα στα τελευταια σετ ειτε αρχιζοντας με περισσοτερα στα πρωτα σετ.Μαους να συμπληρωσω διμηνο πριν αλλαξουμε κατι πχ επαναληψεις ε?

Χωρίς να είμαι ούτε κατά προσέγγιση ειδικός, έχω την εντύπωση ότι οι οπισθολαίμιες έλξεις πιο πολύ ζημιά σου κάνουν παρά σε ωφελούν. Μπορεί και να λέω βλακείες, άσε να δούμε τι θα πουν οι - πιο καταρτισμένοι - υπόλοιποι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

αχαχαχαχ

 

 

 

 

Οι οπισθολαιμιες με πιανουν πολυ (προσωπικα) αλλα στο βαθος χρονου λενε οτι προκαλουν προβλημα στους ωμους..εγω δε θελω να το ρισκαρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι οπισθολαίμιες πιέσεις ή έλξεις;

 

Για τις έλξεις πιστεύω πως είναι ΟΚ αν είσαι σε προχωρημένο στάδιο (τουλάχιστον σε μονόζυγο που κάνω).

 

Για πιέσεις δε ξέρω. Όταν πήγαινα γυμναστήριο την έκανα (την είχε πει ο γυμναστής εκεί), αλλά δεν έβρισκα νόημα. Μπορεί και όντως να σε βάζει σε κίνδυνο, αν δεν είσαι αρκετά προχωρημένος (εγώ ήμουν αρχάριος) γιατί οι ώμοι είναι σε περίεργη στάση.

 

Πάντως τώρα δεν έχει χρειαστεί ποτέ να κάνω τέτοια κίνηση πίεσης για τους ώμους. Γενικότερα ακολουθώ τη φυσική κίνηση των άκρων χωρίς να τα στρεσάρω. Και οι οπισθολαίμιες έλξεις με ρεγουλα.

 

Λογικά το γνωρίζεις κι εσύ που είπες πως έχεις background με bodyweight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...