Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Προκειται να παρω πρωτεινη για πρωτη φορα(συγκεκριμενα την 100% whey protein της Scitec).Αυτο που θελω να μαθω αν υπαρχουν καποιες παρενεργειες?

ΥΓ.Δεν εννοω καρδια,νεφρο,τερατογεννηση,εμπολα και τα σχετικα αλλα φουσκωμα,ρεψιματα,κοψιμο,δυσκοιλια ή κατι αλλο.

 

Αυτά λογικά συμβαίνουν όταν η πρωτείνη είναι μάπα...

Λογικά δε θα έχεις τπτ :) Enjoy it

@Vapir

 

20γρ Κρεατίνη την ημέρα δε παίρνει ούτε ο Kai Greene...

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτό...ακόμα και αν είσαι αγωνιστικός κατά την άποψή μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά λογικά συμβαίνουν όταν η πρωτείνη είναι μάπα...

Λογικά δε θα έχεις τπτ :) Enjoy it

@Vapir

 

20γρ Κρεατίνη την ημέρα δε παίρνει ούτε ο Kai Greene...

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτό...ακόμα και αν είσαι αγωνιστικός κατά την άποψή μου

εκλαψα

αυτη η μπαλα ο kai απορω πως δεν ψοφαει με αυτα που περνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτοί θα πάνε πιο πολύ από μας...

Έχουν επιτελείο από πίσω για τα πάντα...

Εδώ άμα αρρωστήσεις ούτε κρεβάτι να σε βάλουν δεν έχεις... άσε μη το ψάχνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σώμα προσαρμόζεται στην πίεση που του δίνεις. Οποίος εχει κάνει ΤΑΒΑΤΑ ξέρει τι μανίκι ειναι. 4 λεπτά και νομίζεις ότι θα πεθάνεις. Ε, σήμερα έβγαλα 2 4λεπτα back to back χωρίς καν διάλειμμα.

 

Στο τρέξιμο αντίθετα που τώρα το μαθαίνω, μου πήρε 6 βδομάδες να καταφέρω να αντέχω μισή ώρα, κι αυτό όχι σε τοςο έντονο τέμπο.

 

Εκεί που θέλω να καταλήξω ειναι να έχετε το νου σας για τον πιο ύπουλο εχθρό της γυμναστικής: complacency! Μόλις νιώσετε ότι το σώμα σας προσαρμόστηκε στα ζόρια που το βάζετε, αλλάξτε κάτι. Είδος προπόνησης, ένταση, whatever.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια σιγα μην πινουμε και 7 λιτρα νερο με την κρεατινη.

Δεν χρειαζονται υπερβολες ουτε εχω διαβασει σε καποια ερευνα αυτο για τα παραπανω νερα που υποτιθεται οτι πρεπει να πινουμε.

Ειναι ενα αβλαυες συμπληρωμα που οσοι θελουν μπορουν να το πινουν εφ' ορου ζωης.

 Μιλαμε για την μονουδρικη παντα ετσι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά λογικά συμβαίνουν όταν η πρωτείνη είναι μάπα...

Λογικά δε θα έχεις τπτ :) Enjoy it

@Vapir

 

20γρ Κρεατίνη την ημέρα δε παίρνει ούτε ο Kai Greene...

Δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις αυτό...ακόμα και αν είσαι αγωνιστικός κατά την άποψή μου

το τι κ πόσο παίρνει ο Kai Greene κ ο κάθε kai το ξέρει μόνο ο ίδιος , εμείς όλοι δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε κ κανένας pro δεν λέει την αλήθεια , τόσο για τα αναβολικά , όσο κ για τα συμπληρώματα κ τη διατροφή τους.

Επειδή ακριβώς είναι αγωνιστικός δεν θα δώσει καμία σωστή πληροφορία κ αυτό έρχεται απ το στόμα αγωνιστικού κ προπονητή πολλών αγωνιστικών που είχε σχέσεις και με γνωστούς ξένους pro στο παρελθόν. Το bodybuilding είναι απο την κορυφή μέχρι τα νύχια ένα καλοδουλεμένο ψέμα. αλλα πουλάει. 

όποιος θέλει συνεχίζει να τους ακούει κ να τους πιστεύει , εγώ επιλέγω να ακούω το αποτέλεσμα πάνω μου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

87 κιλά κοντά. Το παραχεσα λίγο. Μενω στα 85 και κανω recomp .. Όσο πάρει.

 

Θα κανω ένα δυνατο διωρο full body αύριο Θεσσαλονίκη και μετά πάλι πίσω στο Νησί.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

87 κιλά κοντά. Το παραχεσα λίγο. Μενω στα 85 και κανω recomp .. Όσο πάρει.

 

Θα κανω ένα δυνατο διωρο full body αύριο Θεσσαλονίκη και μετά πάλι πίσω στο Νησί.

εγώ ήδη επέστρεψα στο cut μου , αλλα θα πετάξω 10-15 λεπτά Hiit κάθε δυο μέρες για αρχή μέχρι το 30λεπτο 

μετά θα αρχίσω να μειώνω φαγητό, άλλωστε έχω βάλει ένα timeframe 3ων μηνών , δεν βιάζομαι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω 87 κιλα ........... 1,88 στο υψος :-D !

Εκει εχω κολλήσει, το σώμα μου πρέπει να εχει κόφτη στα 87 κιλα  .

Καθε φορα που τρωω κοντεύει να μου βγει απο την μύτη και χτυπάω και μια κρεπα με  μερεντα και ξηρούς καρπούς  καθε βράδυ στι 10.

Πρέπει να εχω γύρο στις 5000 θερμίδες συντήρησης εγω!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως είναι ένα γυμναστήριο στο οποίο η ετήσια συνδρομή είναι μόλις 24.000$

 

http://apisteuta.com/articlem.php?id=11253

και πας να κάνεις μπάνιο λέει και βρωμάει κάτουρο 

χαχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΥΘΟΣ: Όση περισσότερη κρεατίνη παίρνετε, τόσο το καλύτερο

 

Η αλήθεια: Έχετε δει αυτούς του «πωρωμένους» bodybuilders να κατεβάζουν 10-20 γραμμάρια κρεατίνης. Αξίζει τον κόπο; Σύμφωνα με τους επιστήμονες στο St. Francis Xavier University στη Νέα Σκοτία, με δοσολογία 0,1 γραμμάρια ανά κιλό σωματικού βάρους κρεατίνη, οι αθλητές αποβάλλουν 46% της λαμβανόμενης κρεατίνης μέσα σε 24 ώρες. Για αρσιβαρίστα 110 κιλών, αυτό σημαίνει ότι αν καταναλώνει 10 γραμμάρια κρεατίνης, 46% ή 4,6 g κρεατίνης, πάει χαμένη! Σε μια άλλη μελέτη που διεξήχθη στο Εργαστήριο Σωματικής Απόδοσης (Human Performance Laboratory) στο Ball State University, οι επιστήμονες επιβεβαίωσαν ότι οι χαμηλότερες δόσεις κρεατίνης (5g / ημέρα) είναι αποτελεσματικές και ότι τα επιθυμητά αποτελέσματα μπορούν να επιτευχθούν ακόμη και χωρίς τη φάση της φόρτωσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...