Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αλεξ, μικε, πήγατε για προπόνηση;

Οχι

Teokos και yannis στειλτε τιποτα και απο εδω ρε παλικαρια, βαζω εγω τα μεταφορικα.

 

Κατα τα αλλα, μετα τις leg days σας δινετε 24 ή 48 ωρες στα ποδια σας να ισιωσουν? Προσπαθω να δουλευω ποδια 4 φορες την βδομαδα τωρα τελευταια και πετυχαινω τους στοχους γενικα αλλα ακομα ψαχνομαι και δεν εχω οριστικοποιησει το προγραμμα μου.

 

Κατα τα αλλα χθες προγραμμα τεννις 11-1, 3-4 και μετα καπακια 40 λεπτα ποδηλατο. Σημερα βογκαω και καθιστος.

24 ώρες τίποτα δεν στρώνει. 48 ώρες ειναι μίνιμουμ για κάθε μυϊκή ομάδα.

 

Σε σωστή προπόνηση ποδιών εγώ δίνω 72. Και 48 είναι ψιλό οκ αλλά θα είναι λίγο πιασμένα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

----

η herbalife δεν ειναι για τα σκουπίδια, κάνει κάποια δουλειά απλά είναι πάρα πολύ υπερκοστολογημένη !

 

Για αθλητικούς σκοπούς ίσως αν παίρνεις τις κατάλληλες δόσεις να βοηθήσει.

 

Αλλά σε θέμα υγείας από που να αρχίσεις και που να τελειώσεις.

Κατ'αρχάς έχει καμιά δεκαριά περίεργα χημικά..

Έχει φρουκτόζη που δημιουργεί πεπτικά προβλήματα όταν λαμβάνεται σκέτη.

Έχει πρωτεινη σόγιας που πολλά λέγονται και γι'αυτή.

 

Για ποιο λόγο να προτιμήσεις αυτό το σκεύασμα απο κάποιο δικο σου shake που θα βάλεις ποιοτικά υλικά ;

Γιατί να φας όλα αυτά τα περίεργα συστατικά που έχει; μέχρι και cellulose έχει.ροκανίδι δλδ.  :-D

 

Και ναι,οι τιμές είναι τραγικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζον δεν ειπα να το προτιμήσεις. εξάλλου πως να προτιμήσεις ενα προϊόν που εχει 80 ευρω και θα έπρεπε να έχει το πολυ 30 ?!!! είπα οτι δεν είναι για τα σκουπίδια και δεν ειναι  ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζον δεν ειπα να το προτιμήσεις. εξάλλου πως να προτιμήσεις ενα προϊόν που εχει 80 ευρω και θα έπρεπε να έχει το πολυ 30 ?!!! είπα οτι δεν είναι για τα σκουπίδια και δεν ειναι  ..

οκ κατανοητό,

αλλά και πάλι τα άλλα που γράφω δε σε προβληματίζουν;

εγώ δε θα το έτρωγα ούτε τσάμπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι γνώμη έχετε για τα herbalife shakes;

 

Η γνώμη μου είναι οτι πρόκειται για ένα σκουπίδι ,ζάχαρη μαζί με πρωτεινη και μερικές βιταμίνες και μέταλλα σε χημικές μορφές.

 

Απλά ρωτάω γιατί στεναχώρησα μια φίλη μου, που ήταν ενθουσιασμένη με αυτό και όσο να ναι στεναχωρήθηκα.

Αλλά τι να κάνεις; να κρύψεις την αλήθεια;

 

Μπορεις να παρεις τα ιδια nutrients αμα φτιαξεις ενα σωστο smoothie με γιαουρτι, γαλα, φρουτα και οτι αλλο εσυ γουσταρεις. Και πιο φθηνα θα σου ερθει, και το φτιαχνεις με οτι γευση προτιμας, και το κυριοτερο ξερεις τι εχει μεσα.

 

Πόδια δυο φορές τη βδομάδα, 72 ώρες κενό ανάμεσα σε προπονήσεις. Δε νομίζω να χρειάζεται παραπάνω λινικιν, θα σου γυρίσει μπούμερανγκ.

 

Τι λέτε για συμπληρώματα παιδια; Σκέφτομαι σοβαρά για ω3.

 

Οταν λεω 4 φορες την βδομαδα, εννοω 4 προπονησεις οπου γυμναζω ποδια με "ευκολους" στοχους προπονησης, σε διαφορετικο αθλημα καθε φορα. Σε καμια περιπτωση δεν τα "τερματιζω" 4 φορες την βδομαδα. Αυτο το κανει μονο επαγγελματιας αθλητης και εγω προφανως ειμαι μακρια απο κατι τετοιο. Συνηθως κοιταω να τα "τελειωνω" τα ποδια 2 φορες την βδομαδα, οπως ειπες και εσυ.

 

Γενικα εχω μαθει να ακουω το σωμα μου και ξερω που να σταματησω, δεν κανω ταρζανιες σε καμια περιπτωση. Το παω σιγα σιγα και προσεκτικα με φουλ προσοχη, διατασεις, foam roller (που σε πηδαει, με το συμπαθειο) κλπ κλπ.

 

Προς το παρον ειμαι

 

Δευτερα - Ποδηλατο καψιμο

Τριτη - Off

Τεταρτη - Ποδηλατο χαλαρα

Πεμπτη - Τρεξιμο καψιμο

Παρασκευη - Off

Σαββατο - Τρεξιμο χαλαρα

Κυριακη - Off

 

Καμια ιδεα??

 

Αμα κατσει πυγμαχια ή τεννις στο προγραμμα, παραμετροποιω αναλογα ωστε να μην σακατευτω.  :-D  :-D  Βαρη κανω καμια φορα μετα την πυγμαχια αλλα παντα αρκετα χαλαρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αλεξ, μικε, πήγατε για προπόνηση;

Οχι..δεν καθισα σπιτι καθολου κιολας εγω ολη μερα χθες και σημερα για να συνεννοηθουμε.Αλλα εκτος αυτου δε ξερω γυμναστηριο για κυριακες που να δεχετε δοκιμαστικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι..δεν καθισα σπιτι καθολου κιολας εγω ολη μερα χθες και σημερα για να συνεννοηθουμε.Αλλα εκτος αυτου δε ξερω γυμναστηριο για κυριακες που να δεχετε δοκιμαστικα.

το δικο μου. ανοιγει καθε Κυριακη στις 17
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόδια δυο φορές τη βδομάδα, 72 ώρες κενό ανάμεσα σε προπονήσεις. Δε νομίζω να χρειάζεται παραπάνω λινικιν, θα σου γυρίσει μπούμερανγκ.

 

Τι λέτε για συμπληρώματα παιδια; Σκέφτομαι σοβαρά για ω3.

Πολλά benefits,τσίμπα τα

Τώρα που έπιασες το θέμα συμπληρώματα διαβάζω για κρεατίνη και έβγαλα το εξής συμπέρασμα:οι μισοί είναι οπαδοί και άλλοι μισοί αντίθετοι

Δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα για το αν και πότε πρέπει να την προσθέσεις στην διατροφή σου(αν και δεν έχει κάποια σημασία για εμένα,στην παρούσα φάση που ειμαι,απλά θέλω να ενημερωθώ γτ λγκ θα είναι το επόμενο συμπληρώμα που θα πάρω,άμα παρω)

 

Η καφεΐνη πώς επηρεάζει την απορρόφηση της;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιστεύετε καλύτερα γενικά ασκήσεις σε μηχανήματα ή ελεύθερα βάρη; Σε μια βδομάδα περίπου κλείνω 2μηνο με το πρόγραμμα που είχα και σκέφτομαι να του πω να μου το αλλάξει να βάλει περισσότερα ελεύθερα... έχει καμιά διαφορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης άλλο υποδόρια κ άλλο ενδομυϊκά νερά , αμα ήταν να πίνουμε καφέδες κ να κατουράμε τα νερά απο τους μυς που ουσιαστικά αυτό είναι ο μυς χαιρέτα μου τον πλάτανο :-)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόδια δυο φορές τη βδομάδα, 72 ώρες κενό ανάμεσα σε προπονήσεις. Δε νομίζω να χρειάζεται παραπάνω λινικιν, θα σου γυρίσει μπούμερανγκ.

 

Τι λέτε για συμπληρώματα παιδια; Σκέφτομαι σοβαρά για ω3.

Now Ultra omega

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...