Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Υπάρχουν όμως κάποιοι παλιοί διάδρομοι που σου σακατεύουν τα πόδια.

Το καλύτερο τρέξιμο στο γήπεδο

 

Ισχυει. Διαδρομο κανω συμπληρωματικα καμια φορα μετα την προπονηση πυγμαχια αμα νιωσω οτι δεν εχω βγαλει καλη προπονηση. 

 

Αλλο ο διαδρομος αλλο η φυση.Πριν λιγο πηγα με ενα φιλο τρεξαμε 4χλμ με 1 χιλιομετρο hiit.Εξω εχει αρκετο κρυο.Με το αμανικο και ιδρωσα.Δεν νομιζω να μπορουσα να τρεχω συνεχεια σε ενα διαδρομο θα το εβρισκα αρκετα μονοτονο.Το τρεξιμο στη φυση στο καθαρο οξυγονο ειναι πολυ ομορφη εμπειρια.

 

+1. Κι εγω χιλιες φορες προτιμω να τρεχω εξω. Τρεχω και με την γυναικα μου κιολας οποτε εχω παρεα και βγαινει πιο ευκολα. Διαδρομο παω οταν εχει κατω απο -5 εξω.

 

Εγινα και δρομεας στα γεραματα, τρομαρα μου.  :-)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εννοείτε πως ο διάδρομος είναι δυσκολότερος , η μέρα με τη νύχτα :-D , αλλα για εμένα ο διάδρομος είναι καλύτερος για τα γόνατα μου, όχι οτι έχω θέμα αλλα στα κιλά μου δεν είναι οτι καλύτερο.  Απ την άλλη δεν έχω κ λόγο να πάω έξω, αν ήμουν σε περιοχή για τρέξιμο θα μέτραγε, γουστάρω τρελά φύση , εδώ είναι όλο χαλίκια κ σπασμένοι οι δρόμοι , μια θα στραβοπατησεις κ άντε γεια . Η αδερφή μου πέρσι ράγισε ένα κόκαλο στον αστράγαλο κ έμεινε μήνες με γύψο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείτε πως ο διάδρομος είναι δυσκολότερος , η μέρα με τη νύχτα :-D , αλλα για εμένα ο διάδρομος είναι καλύτερος για τα γόνατα μου, όχι οτι έχω θέμα αλλα στα κιλά μου δεν είναι οτι καλύτερο.  Απ την άλλη δεν έχω κ λόγο να πάω έξω, αν ήμουν σε περιοχή για τρέξιμο θα μέτραγε, γουστάρω τρελά φύση , εδώ είναι όλο χαλίκια κ σπασμένοι οι δρόμοι , μια θα στραβοπατησεις κ άντε γεια . Η αδερφή μου πέρσι ράγισε ένα κόκαλο στον αστράγαλο κ έμεινε μήνες με γύψο 

 

Παντου διαβαζω οτι ο διαδρομος ειναι χειροτερος για τα γονατα... Επισης, τι θεμα να εχεις εσυ ρε μαν με αυτα τα ποδια που ειναι σαν τρακτερ? Δεν νομιζω να εχεις προβλημα.  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντου διαβαζω οτι ο διαδρομος ειναι χειροτερος για τα γονατα... Επισης, τι θεμα να εχεις εσυ ρε μαν με αυτα τα ποδια που ειναι σαν τρακτερ? Δεν νομιζω να εχεις προβλημα. :-)

Ο διάδρομος χειρότερος; όχι ρε σύ

Είναι πάρα πολύ πιο safe

Τό χειροτερο είναι στήν άμμο που οι περισσότεροι νομίζουν οτί κάνει κάι Κάλο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντου διαβαζω οτι ο διαδρομος ειναι χειροτερος για τα γονατα... Επισης, τι θεμα να εχεις εσυ ρε μαν με αυτα τα ποδια που ειναι σαν τρακτερ? Δεν νομιζω να εχεις προβλημα.  :-)

απ το δρόμο ? περίεργο 

κλαιν ρε τι θέμα να έχω , αλλα όταν πάω 15-20 κιλά πάνω απ το ύψος μου δεν τρέχω ούτε σε βαμβάκι χαχαχα

να πω την αλήθεια το πόδια μου δεν νιώθουν γενικά αλλα για να λένε τόσοι οτι έχουν θέμα τα γόνατα με το τρέξιμο κάτι θα ξέρουν  :-D 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο διάδρομος χειρότερος; όχι ρε σύ

Είναι πάρα πολύ πιο safe

Τό χειροτερο είναι στήν άμμο που οι περισσότεροι νομίζουν οτί κάνει κάι Κάλο

 

 

απ το δρόμο ? περίεργο 

κλαιν ρε τι θέμα να έχω , αλλα όταν πάω 15-20 κιλά πάνω απ το ύψος μου δεν τρέχω ούτε σε βαμβάκι χαχαχα

να πω την αλήθεια το πόδια μου δεν νιώθουν γενικά αλλα για να λένε τόσοι οτι έχουν θέμα τα γόνατα με το τρέξιμο κάτι θα ξέρουν  :-D 

 

 

Τι να σας πω ρε αλανια, δεν το εχω ψαξει εκτενως το θεμα οποτε δεν ειμαι απολυτος σε αυτο που λεω. Aπο πληροφοριες στο net οτι ειχα διαβασει και απο τον πατερα κολλητης που ειναι race director εδω στο μουρικα, αν δεν κανω λαθος εχει και 29 μαραθωνιους στο ενεργητικο του.

 

Απ'οτι θυμαμαι παντως, στον δρομο τον πινει η μεση, στον διαδρομο τα γονατα. Ισως βεβαια να εχει βελτιωθει η απορροφηση κραδασμων στα νεοτερα μοντελα διαδρομων οποτε τωρα ειναι κομπλε. 

 

Peace bros. Eχει και 4 βαθμους κελσιου εδω (λιακαδα σκετη, χαρα θεου) οποτε παω για 4 μιλια τρεξιμο ο καζουαλ.  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Πάμε gym;
-Με λες χοντρή;
-Ε μην έρχεσαι
-Με λες τεμπέλα;
-Ηρέμησε
-Με λες νευρική;
-Όχι
-Άρα με λες ψεύτρα
-ΜΗΝ ΕΡΧΕΣΑΙ
-Γιατί θες να πας μόνος;

 

Γυναίκες :)
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό Γιάννη αν ήμουν στη θέση σου (όχι παντρεμένος με παιδιά) θα πήγαινε κάπως έτσι 

 



-Πάμε gym;
-Με λες χοντρή;
-όχι αλλα πως σου ήρθε? νιώθεις χοντρή?αγύμναστη είσαι πάντως
-Με λες τεμπέλα;
-όχι αγύμναστη, ,cοοlαρε δεν τρέχει τίποτα  
-Με λες νευρική;
-ναι κ απορώ γιατί, πάτησα κάποιο νεύρο ?
-Άρα με λες ψεύτρα
-όχι σε λέω επιθετική, αλλα ξέρεις τι ? άστο γιατι δε γουστάρω βαβούρα
-Γιατί θες να πας μόνος;

-να βρω γκόμενες που δε γκρινιάζουν 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τήν απορροφά όλη ο οργανισμός του;

 

Δεν μιλάμε για natural άνθρωπο...φυσικά και θα την απορροφά :)

 

 

BTW για υποθερμική διατροφή (στόχος να χάσω 1-2 κιλά στους επόμενους μήνες χαλαρά) τι ποσοστά μακρά-στoiχείων να ακολουθήσω? *Carbs%/Fats%/Protein%)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιάνει η γιαγιά μου στην πλάτη σήμερα και μου λέει: "Μπράβο Γιάννη, πάχυνες".

 

Νομίζω δεύτερη φορά στη ζωή μου το ακούω αυτό από την γιαγιά μου. Μου 'φτιαξε τη μέρα. :D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με πιάνει η γιαγιά μου στην πλάτη σήμερα και μου λέει: "Μπράβο Γιάννη, πάχυνες".

 

Νομίζω δεύτερη φορά στη ζωή μου το ακούω αυτό από την γιαγιά μου. Μου 'φτιαξε τη μέρα. :D

 

Aυτο μου θύμισε πριν μερικους μηνες που ειχε ερθει στο σπιτι μια θεία μου και μολις με βλέπει(φορουσα και ενα στενο μπλουζάκι και με εκοβε) μου λεει: "Σταμάτα παιδί μου να φουσκώνεις!"  :-D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...