Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω ειμαι μεσα! Αρκει να βρουμε γυμναστηριο που να μας βολεψει.

 

Not me. Έχω καλεσμένους στο σπίτι. Μου έχουν ζητήσει κουνέλι στιφάδο :)

 

Φτιάξε τον ύπνο σου ή/και τη διατροφή σου Κώστα. Η αίσθηση κούρασης σημαίνει ότι ένα από τα δύο, ή και τα δυο, δεν τα κάνεις όπως πρέπει. 

 

Το να αθλείσαι είναι απαιτητικό για το σώμα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τη παλευω ρε Φωτη...να και τωρα τι θα κανω, τριημερο στην αθηνα... Ε μια γλυφαδα, ενα κολωνακι, μια χαλκιδα τη δευτερα... Μια ακομα πισινα Κυριακη μαλλον..

Και καπου κι ενα mall να παρω τα new balance 574... Αυτα, ισα ισα να περνανε οι μερες

χαχαχα εχεις πολυ πλακα πραγματικα.

Εγω  τριημερο θα ειμαι στο  θαλασσιο τριγωνο  που περικλειει την Τζια την Κυθνο και την Μακρονησο   πανω σε catamaran   ψαχνοντας να βρουμε ενα beaufighter  του Β' παγκοσμιου .

Αυτη ειναι η διαφορα μας  εσυ αραχτη και εγω παλι στην πιεση .

 

 

ωραια τα ΝΒ kana τακουνι παρε απο αθλητικα εισαι τιγκα πιο πολλα απο μενα θα εχεις σε λιγο .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Not me. Έχω καλεσμένους στο σπίτι. Μου έχουν ζητήσει κουνέλι στιφάδο :)

 

Φτιάξε τον ύπνο σου ή/και τη διατροφή σου Κώστα. Η αίσθηση κούρασης σημαίνει ότι ένα από τα δύο, ή και τα δυο, δεν τα κάνεις όπως πρέπει.

 

Το να αθλείσαι είναι απαιτητικό για το σώμα.

Σκέφτηκα το ενδεχόμενο νά μ λυπει κάποια βιταμίνη οπώς b12 άλλα η διατροφή μ είναι κομπλε

Ο υπνος μ είναι περιορισμένος λόγο διαβάσματος,τελευτάια κοιμάμαι 6 ωρες απο 8,μάλλον αυτό θα φτεει αλλα δύσκολα να το αλλάξω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα εχεις πολυ πλακα πραγματικα.

Εγω  τριημερο θα ειμαι στο  θαλασσιο τριγωνο  που περικλειει την Τζια την Κυθνο και την Μακρονησο   πανω σε cataraman   ψαχνοντας να βρουμε ενα beaufighter  του Β' παγκοσμιου .

Αυτη ειναι η διαφορα μας  εσυ αραχτη και εγω παλι στην πιεση .

 

 

ωραια τα ΝΒ kana τακουνι παρε απο αθλητικα εισαι τιγκα πιο πολλα απο μενα θα εχεις σε λιγο .

Χαχαχχα εσενα σ αρεσει η πιεση :P

 

Εχω τακουνια ρε μου το χεις ξαναπει, μια μερα θα σου βγαλω φωτο μερικες μποτες και γοβες να δεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχχα εσενα σ αρεσει η πιεση :P

 

Εχω τακουνια ρε μου το χεις ξαναπει, μια μερα θα σου βγαλω φωτο μερικες μποτες και γοβες να δεις :P

μποτες μην βαλεις κλαιν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με αεροβιο δοκιμασα:

 

1.Χαλαρο τρεξιμο, γυρω στα 8 km/h 1% κλιση

2. Διαλλειματικα προγραμματακια πχ 5x400m με 2 λεπτα διαλλειμα η 10χ200 με 30 δευτερολεπτα.

3. Περπατημα 6km/h σε 6% κλιση.

 

Αν ηταν κριτηριο για το καψιμο λιπους ο ιδρωτας τοτε νικητης μακραν το 2ο και μετα το 3ο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα πάλι 120kg squat , δεν ανέβασα, ξενέρωσα. Πήγα άυπνος και δεν είχα φάει κάτι , έχω πολύ άσχημη διάθεση τις τελευταίες μέρες.
@Mau-Maus Έκανα παραπάνω set για μηριαίο δικέφαλο που μου είπες την άλλη φορά να τον δουλέψω κ πρίστικε μέχρι που δεν μπορούσα να ολοκληρώσω rep, όντως τα πόδια μου πρίστικαν καλύτερα σήμερα. Τα ένιωσα όπως τα χέρια όταν κάνω superset δικέφαλο-τρικέφαλο κ ένιωθα πολύ solid thx
------

Είχα βάλει 170kg σε ένα παρόμοιο κ όπως έκανα το set μου το ένιωσα για λίγα δευτερόλεπτα να σηκώνεται λες και θα με πάρει μπροστά και θα φέρει τούμπα και εννοείται πως κάνω αργές reps με pause , δεν το κούναγα σαν πίθηκος..
στα δικά σας τι παίζει ? είναι βιδωμένα ?  
 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή καφεινη εμένα με γαμαει χειρότερη κάνει την προπόνηση παρά καλύτερη με ριγος κρύο ιδρώτα κτλ.

 

Και μιλάω απλά για δυνατο καφέ όχι χάπια και hardcoριλες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα με αεροβιο δοκιμασα:

 

1.Χαλαρο τρεξιμο, γυρω στα 8 km/h 1% κλιση

2. Διαλλειματικα προγραμματακια πχ 5x400m με 2 λεπτα διαλλειμα η 10χ200 με 30 δευτερολεπτα.

3. Περπατημα 6km/h σε 6% κλιση.

 

Αν ηταν κριτηριο για το καψιμο λιπους ο ιδρωτας τοτε νικητης μακραν το 2ο και μετα το 3ο.

αν και δεν είμαι της αερόβιας , την καλύτερη γράμμωση την είχα κάνει με HIIT , γρήγορο περπάτημα στο 6 και τρέξιμο στο 14? αν θυμάμαι καλά 

εκείνη την περίοδο μου λέγανε οτι μοιάζω με fitness model , φαντάσου πόσο καλά δούλευε 

Σκέφτομαι απο Δευτέρα να αρχίσω ξανά χιτάκια γιατι θα συνεχίσω τη γράμμωση all the way για τουλάχιστον 3 μήνες ακόμα πριν κάνω maintain 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι κριτηριο ο ιδρωτας, οχι. Κανε οποια αεροβικη γουσταρες περισσοτερο. Η αεροβικη ειναι κυριως για την καρδια. Τα κιλα μπαινουν 'η βγαινουν στην κουζινα.

 

Κωστα, η καφεινη θα σε δωσει προσωρινα ενα boost. Αλλα αμα δε φτιαξεις τον υπνο σου, θα κλαταρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αν και δεν είμαι της αερόβιας , την καλύτερη γράμμωση την είχα κάνει με HIIT , γρήγορο περπάτημα στο 6 και τρέξιμο στο 14? αν θυμάμαι καλά 

εκείνη την περίοδο μου λέγανε οτι μοιάζω με fitness model , φαντάσου πόσο καλά δούλευε 

Σκέφτομαι απο Δευτέρα να αρχίσω ξανά χιτάκια γιατι θα συνεχίσω τη γράμμωση all the way για τουλάχιστον 3 μήνες ακόμα πριν κάνω maintain 

νικο αυτο συμβαινει λογο του οτι ιδρωνεις στεγνωνεις περισσοτερο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν και δεν είμαι της αερόβιας , την καλύτερη γράμμωση την είχα κάνει με HIIT , γρήγορο περπάτημα στο 6 και τρέξιμο στο 14? αν θυμάμαι καλά

εκείνη την περίοδο μου λέγανε οτι μοιάζω με fitness model , φαντάσου πόσο καλά δούλευε

Σκέφτομαι απο Δευτέρα να αρχίσω ξανά χιτάκια γιατι θα συνεχίσω τη γράμμωση all the way για τουλάχιστον 3 μήνες ακόμα πριν κάνω maintain

Στο hiit δεν πρέπει να φτάνουμε στο 100% της ταχύτητας μας? Εγώ πάω με 7χλμ πχ 200μετρα και έπειτα 100 οσο πάει το endomondo δείχνει 22χλμ περίπου. Αυτό καμια 15αρια φορές. Λιώσιμο το ευχαριστιεμε απίστευτα αλλά μετα περπατάω με το ζόρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...