Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτη την στιγμη βρισκομαι σε πολυ καλη κατασταση αν σκεφτω πως ημουν.

 

Πηρα λιπος, αλλα μεγαλωσα παντου. Εβλεπα φωτο παλιες τα χερια μου. Τωρα ειναι διπλασια,οπου τα σχηματα υπαρχουν ακομα, χωρις εντονες θολουρες.

 

 

Με εκανε πολυ καλο το γυμναστηριο, η ανταλλαγη αποψεων απο εμπειρους. Οπως τωρα αυτο δεν το σκεφτομουν καν, ελεγα να μειωσω θερμιδες οπως εκανα παντα, εμπαινα σε ενα φαύλο κυκλο, οτι εκτιζα το εδιωχνα. Ο γυμναστης με προτεινε να θυσιασω πανω απο δυο καλοκαιρια αν εχω κοτσια για να μπορεσω παρω μυικα κιλα μαζι με λιπος. Αλλα μετα θα μπω σε κατασταση γραμμωσης, οπου θα με χει απο κοντα.

 

Ας ελπισω να μπορεσω να πηγαινω γυμναστήριο μεχρι εκείνη την περιοδο και να μην γυρισω στου σπιτιου μου.

 

Καλο ειναι οτι σε μπριζωνει, ερχεται σε δινει τρεις αλτηρες πχ στις καμψεις αυτοσυγκεντρωσης και σου λεει τον ενα πισω απο τον αλλον, αν δεν μπορεις πανε σπιτι.

 

(Τα κανει μονο σε αυτους που εχει θαρρος κι βλεπει οτι προσπαθουν)

 

Βάλε φωτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Φωτο δεν βαζω ακομα. Θελω πρωτα εγω να φτασω στο στοχο που θελω και μετα. Αν ψαξεις θα βρεις παλιες μου

 

Πως ενιωσα; ενα πραγμα θα πω, η μπλουζα εγινε ενα νουμερο μικροτερη και δεν μπορουσα να την βγαλω γιατι δεν πονουσαν απο το καψιμο, σαν να μου εμπιξε μια γυναικα τα νυχια της στα χερια. Δευτερη φορα το χω νιωσει αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη βρισκομαι σε πολυ καλη κατασταση αν σκεφτω πως ημουν.

 

Πηρα λιπος, αλλα μεγαλωσα παντου. Εβλεπα φωτο παλιες τα χερια μου. Τωρα ειναι διπλασια,οπου τα σχηματα υπαρχουν ακομα, χωρις εντονες θολουρες.

 

 

Με εκανε πολυ καλο το γυμναστηριο, η ανταλλαγη αποψεων απο εμπειρους. Οπως τωρα αυτο δεν το σκεφτομουν καν, ελεγα να μειωσω θερμιδες οπως εκανα παντα, εμπαινα σε ενα φαύλο κυκλο, οτι εκτιζα το εδιωχνα. Ο γυμναστης με προτεινε να θυσιασω πανω απο δυο καλοκαιρια αν εχω κοτσια για να μπορεσω παρω μυικα κιλα μαζι με λιπος. Αλλα μετα θα μπω σε κατασταση γραμμωσης, οπου θα με χει απο κοντα.

 

Ας ελπισω να μπορεσω να πηγαινω γυμναστήριο μεχρι εκείνη την περιοδο και να μην γυρισω στου σπιτιου μου.

 

Καλο ειναι οτι σε μπριζωνει, ερχεται σε δινει τρεις αλτηρες πχ στις καμψεις αυτοσυγκεντρωσης και σου λεει τον ενα πισω απο τον αλλον, αν δεν μπορεις πανε σπιτι.

 

(Τα κανει μονο σε αυτους που εχει θαρρος κι βλεπει οτι προσπαθουν)

 

Ωραιος Live. Ποσα κιλα ησουν οταν ξεκινησες, ποσα εισαι τωρα και ποιος ειναι ακριβως ο στοχος σου? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα μετα απο πλατη/δικεφαλο βγηκα να πιω μια μπυρα και δε μπορουσα να γυρισω το χερι μου.Πρωτη φορα μου συνεβη.

Και οι 2 βραχιονες μου παθαινουν κραμπες απο το βραδυ μεχρι κ τωρα ασταματητα με το που βαλω λιγο δυναμη στο χερι..

Ελπιζω να φτιαξει αυριο που θα ξυπνησω :P

 

 

Οταν ο Γιαννης (μαους) δινει συμβουλες στο φορουμ  :-D

 

 

post-265521-0-96195200-1457656905_thumb.jpg

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Λίβε ζωγράφισες (μεταφορικά και κυριολεκτικά)post της χρονιάς χαλαρά, έσωσες πολύ κόσμο από πολύ κόπο χαχαχαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

κοίτα αμα πας στα 76 σκέψου πόσα απο τα 3kg θα είναι μυς , δηλαδή σε πόσο καιρό θα βάλεις 3kg?

4-6 μήνες για 3 κιλά. 

έπειτα σκέψου αν έχεις αυτό το +++ λίπος σε σχέση με τώρα πόσος τζάμπα κόπος θα είναι για να κόψεις στο 10% σε σχέση με τώρα και αν κόβωντας χάσεις παραπάνω μυς (γιατι όλοι χάνουμε) σε σχέση με το να έκοβες τώρα και με ποιο αργό ρυθμό

Απόλυτο δίκαιο αλλά σκέφτομαι μετά να βαρέσω φουλ καθαρό cut όλο το φθινόπωρο-χειμώνα. 

αποφάσισε κ κάνε ότι γουστάρεις , δεν παίζει να σου δώσει σωστή απάντηση κάποιος , εσύ ξέρεις μόνο :P

εγώ φέτος βάρεσα 90kg στο bulk μου , δεν είμαι κατά του bulk αλλα με κόβω γύρω στα 80 το καλοκαίρι 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποοοο παλι σιχαμενα γραψατε για το gym .

Καλα εμενα το gym  απο το σπιτι μου ειναι 2 λεπτα  οποτε δεν μπαινω καν στην διαδικασια να κανω μπανιο εκει και απο οτι διαβαζω ευτυχως ....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Γνωστή μου από τη Σχολή που πάμε μαζί γυμναστήριο την ρωτάω Πριν έτοιμη για βαρη?

 

Λέει Δεν θα κάνω βάρη σήμερα γιατί έχουν μεγαλώσει οι μύες μου και μου λένε οτι έχω ανοίξει στους ωμους"

 

Όλα αυτά σε 4 προπονήσεις από 20λεπτά βαρη σύνολο με 3-4 ασκήσεις όλες κι όλες λέει . Η απάντηση μου ήταν whatever

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωστή μου από τη Σχολή που πάμε μαζί γυμναστήριο την ρωτάω Πριν έτοιμη για βαρη?

 

Λέει Δεν θα κάνω βάρη σήμερα γιατί έχουν μεγαλώσει οι μύες μου και μου λένε οτι έχω ανοίξει στους ωμους"

 

Όλα αυτά σε 4 προπονήσεις από 20λεπτά βαρη σύνολο με 3-4 ασκήσεις όλες κι όλες λέει . Η απάντηση μου ήταν whatever

Spect  φυσικα και θα ηταν γνωστη σου αυτη ρε, εχεις ροπη προς τις τρελες   χαχαχα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ξαναγραψει, αλλα θα γραψω αλλη μια γιατι εφτασα σε ενα επιπεδο που δεν ξερω αν πρεπει να αλλαξω κατι ή να συνεχισω το ιδιο ακριβως πραγμα. Ποια ειναι η φαση μου λοιπον. Σημερα κλεινω 1 χρονο ακριβως γυμναστηριο+διατροφη, ξεκινησα 141 και κατι κιλα και σημερα ειμαι 89 και κατι, αναφερω και υψος 1.72-73 μηπως χρειαστει. Τωρα πως το κανα αυτο και αν μου φυγε το κλαπετο αφηστε το, παρακατω. Θα βαλω σε spoilers διατροφη και γυμναστικη ξεχωριστα για να μην κουρασω.

 

Διατροφη μου μεχρι σημερα (τα γραφω λιγο επεξηγηματικα για να καταλαβετε καλυτερα)

 

 

1 ολοκληρο χρονο εχω να φαω ζαχαρη, σοκολατα, τηγανητα, σουβλακια, hamburger, μακαροναδες, πιτσες ή οτι αλλο μπορειτε να φανταστειτε. Το πρωινο μου ειναι παντα ιδιο γιαουρτι μελι 6 φουντουκια ή αμυγδαλα ή καρυδια βρωμη κανελα.

 

Μετα απο gym π ειναι παντα 8-10 κατα τις 10:30 τρωω φρουτο παντα με τσαι το φρουτο ειναι μηλο ή ακτινιδιο ή αχλαδι ή πορτοκαλι.

 

Τα πιο συνηθισμενα μου μεσημεριανα μεχρι σημερα :

 

Φακες + Σαλατα+τονο

Σουπια ή Τσιπουρα ή Σολωμο με χορτα ή κουνουπιδι

Κοτοπουλο με σαλατα τουλαχιστον 2 φορες την βδομαδα

μπιφτεκια με σαλατα

μπριζολες με σαλατα

Σπανακοριζο με φετα

κυριακη οτι ψησει το σπιτι αλλα παντα στα διαιτητικα μου μετρα

 

Ολα παντα με μαυρο ψωμι

 

Μετα το μεσημερι 7-8 ενα φρουτο συνηθως αχλαδι και τσαι.

 

Το πρασινο τσαι το πινω 1 χρονο και μπορω να πω οτι καπου εχει βοηθησει. Στο παραπανω που λεμε. Παμε στο gym τωρα.

 

 

 

 

Γυμναστικη και ισως εδω να θελω τωρα λιγη καθοδηγηση.

 

 

 

 

Λογω λιπους 140 κιλων η πορεια μου στο gym μπορει να χαρακτηριστει ως λιγο περιεργη. Απο τοτε μεχρι σημερα κανω αεροβια ασκηση σαν να μην υπαρχει αυριο. Δηλαδη το combo διαδρομος-ποδηλατο ηταν αυτο που ειχα επικεντρωθει και τα βαρη τα εβλεπα ως προαιρετικα παντα απλα οτι θα με βοηθησουν να χασω λιγο παραπανω. Το αστειο ποιο ηταν στην αρχη. Ετρεχα 2 λεπτα διαδρομο και ημουν σκοτωμενος και πηγαινα στα βαρη και οχι μονο σηκωνα αρκετα αλλα κουραζομουν και δυσκολα. Το θεμα ειναι που εχω φτασει τωρα και πως να συνεχισω. Εξακολουθω να τρεχω στον διαδρομο και στο ποδηλατο σαν να μην υπαρχει αυριο γιατι ακομα παιζει πολυ λιπος. Ακομα θελω να χασω κιλα. Το αστειο πανω μου αυτη την στιγμη ειναι οτι εχω κοιλια-λιπος γενικοτερα και εχω πεταξει μπρατσα απο τοτε. Τιποτα το ιδιαιτερο αλλα εχω δυναμωσει. Ασκησεις με βαρη κανω τις συνηθισμενες, εννοωντας μονο μηχανηματα, ποτε δεν εχω πιασει αλτηρα και ουτε ξερω αν μπορω και τωρα. Ισως να θελω να φυγει πρωτα ολο το πραμα και μετα να ασχοληθω με τα βαρη με περισσοτερη συνεπεια.

 

Το θεμα ειναι οτι τωρα απο 2 λεπτα διαδρομο-ποδηλατο εντονης ασκησης εχει παει στην 1 ωρα δλδ τρεχω 30 διαδρομο και 30 ποδηλατο με οτι εχω. Μετα κοιλιακοι κτλπ και οτι δυναμη περισσέψει βαρη σε μηχανημα. Παλια εκανα τα παντα καθε μερα τωρα εχω χωρισει μονο μια μερα πανω μερος μια μερα κατω μερος. Και παω 5 φορες την βδομαδα, παραπανω με κουραζει και βαριεμαι.

 

 

 

Η μεγαλυτερη προκληση στην φαση που ειμαι ηταν να πετυχω την καταλληλη διατροφη που να χανει αλλα να μπορω και να σηκωσω καποια βαρη. Αυτο το balance δυσκολευτηκα να το βρω. Δηλαδη το να χασεις το κακο και να παρεις το καλο. Οποτε επικεντρωθηκα απλα στο να χασω, αλλα στην πορεια μπηκε και λιγο καλο κρεας.

 

Το μεγαλυτερο μου προβλημα atm ειναι οτι ενω εχει κλεισει το στομαχι, πειναω περισσοτερο αποτι πειναγα στα 140 κιλα. Δηλαδη οσο φευγει το λιπος ειναι σαν να φευγει λιγη δυναμη or something. Και το φαι μου προφανως ειναι λιγο γιατι δεν εχω τελειωσει θελω αλλα 20 κιλα κατω minimum.

 

Τελειωσα με την εκθεση, αν θελετε διαβαστε το και πειτε μου την γνωμη σας και τι μπορω να αλλαξω/πως να συνεχισω :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιος Live. Ποσα κιλα ησουν οταν ξεκινησες, ποσα εισαι τωρα και ποιος ειναι ακριβως ο στοχος σου?

Ημουν 71 κιλα παντα τωρα ειμαι στα 75+, θα φτασω 80 με το καλο και μετα θα αρχισω να κοβω θερμιδες. Δεν με νοιαζει το λιπος οπως είπα. Το μονο που δεν θελω να ξεφυγει ειναι η κοιλια.

 

Οταν παρω εναν ικανοποιητικο ογκο, θα αρχισω να ριχνω το λιπος μεχρι να μου αρεσει. Να σκεφτει τα χερια μου μεγαλωσαν, ομως εχουν σχηματα και φλεβες, ενω παλια για να δω σχηματα και φλεβες επρεπε να πεσω στα 70, τα παντελονια που χω με κανου μεση οχι καλα στα μπούτια, οι μπλουζες οι παλιες μου ειναι σαν να της εχω παρει ενα νουμερο μικροτερες στα χερια και ωμους, οχι ομως κοιλιά. Αφου οι κοπέλα μου, ειπε οι μπλουζες σου ειναι οπως τον αλλον που κοροιδευες. Αθελα μου φυσικα και εχω παρει αλλες που να μπορω να φοραω σαν ανθρωπος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Τελειωσα με την εκθεση, αν θελετε διαβαστε το και πειτε μου την γνωμη σας και τι μπορω να αλλαξω/πως να συνεχισω  :-D

 

 

Να μην έχεις στόχο -20 κιλά ακόμα. Χάσε άλλα 10 και μετά μείνε εκεί. 

 

Τα επόμενα 10 καλύτερα χάστα με πολύ λιγότερο αερόβιο και πολύ περισσότερα βάρη έτσι θα είναι σχεδόν όλα από λίπος. 

 

μπράβο για ότι κατάφερες μέχρι τώρα. Τα δύσκολα πέρασαν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να πάω να ελέγξω τη μέση μου. Νόμιζα πως μου είχε περάσει, αλλά επανήλθε μετά από μία λίγο πιο δυνατή προπόνηση. Να πάω σε ορθοπεδικό για αρχή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...