Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κύριος λογος που πρέπει να κάνεις ντουζ πριν τη σάουνα με άφθονο ζεστό νερό είναι για να ανεβεί η θερμοκρασία του σώματος και μετά να χαλαρώσεις, αυτός είναι ο σκοπός της σαουνας !

 

όταν όμως δεν μπαίνεις μόνος σου αλλά η σάουνα είναι κοινή επιβάλλεται να μπεις καθαρός για λόγους υγιεινής και σεβασμού στους υπόλοιπους ..

 

https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CE%AC%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%B1

 

''Πριν από την είσοδο στη σάουνα επιβάλλεται ένα λουτρό (ή ντους) καθαριότητας και η χρήση άφθονου πολύ θερμού νερού ώστε η θερμοκρασία του σώματος να ανέβει και να χαλαρώσει το σώμα''

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ο κύριος λογος που πρέπει να κάνεις ντουζ πριν τη σάουνα με άφθονο νερό ειναι για να ανεβεί η θερμοκρασία του σώματος και μετά να χαλαρώσεις, αυτος ειναι ο σκοπος  !

 

οταν ομως δεν μπαινεις μονος σου αλλα η σαουνα ειναι κοινή ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ  να μπεις καθαρός για λογους υγιεινής και σεβασμου στους υπολοιπους !

ε πως να χαλαρώσουν αν τους έρχεται η μπόχα αχχαχαχα 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το μπανιο δεν το κανεις για να μην βρωμας μεσα στη σαουν αυτο λεω μονο :P

Ανακατεύεται η ξινίλα-ιδρωτίλα του μπίχλα με την υγρασία που δημιουργείται από την εξάτμιση του νερού στις πέτρες-θερμαντικό σώμα και μαγειρεύεται ένα κοκτέιλ μούρλια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η καθαριοτητα ειναι κι αυτ θεμα παιδειας... Σ εμας, με τοσο ακριβη συνδρομη, και καμια στιγμη μυρισαν τα γυναικεια ντους κατουρο!!! Βλεπουμε πως ουτε τα λεφτα φερνουν το επιπεδο αν δε το χεις απ το σπιτι.. Μα θες μωρη μαλακω να κατουρησεις, πηγαινε καντα πριν μπεις, ελεος. Επεσε τρελη καθαριοτητα, επεσε ρκαξιμο κ ευτυχως δεν επαναληφθηκε.

 

Εμας η σαουνα ειναι στο χωρο της πισινας οποτε οποιος μπαινει μεσα ειναι μετα απο ντους και μετα τη πισινα κι ετσι ειναι κομπλε με μυρωδιες.

 

Στα αποδυτηρια εχουμε χαμαμ, ευτυχως αυτο δε βρωμισε ποτε :P

 

Παντως ρε παιδια καλη η χαλαρωση αλλα εμενα αυτα με αποτελειωνουν. Υπαρχουν μερες που τα χω κανει ολα μετα τη προπονηση και μπανιο και σαουνα και χαμαμ και καταληγω κατακοκκινη να μη μπορω να παρω τα ποδια μου :P σε φαση αφηστε με να κοιμηθω στη ρεσεψιον :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά τουλάχιστον ελεεινό, αν είσαι βρώμικος κ πεντακάθαρα ρούχα να βάλεις θα βρωμας .. ρε τι τραβάμε με αυτούς ιδικά το καλοκαίρι στα μμμ.......

 

 

 

 

σκάνε μύτη 4 πιτσιρικάδες zyzz wannabes 20φεύγα (λίγο μεγάλοι για τέτοια), με μπλούζες do u even lift κλπ , στυλάκι σαν αυτό με λιγότερους μυς κ αρχίζουν τα καραγκιοζιλίκια. Ποιο πέρα είναι μια γκόμενα στα 20κάτι κ αυτή και τρέχει στο διάδρομο , τους κοιτάει να βγάζουν selfies και ήταν σε φάση "wtf"

τυχαίνει έρχεται εκεί που έκανα προπόνηση σε επικλινή αλτήρες κ μου λέει κάνουμε μαζί ? ναι άνετα της λέω , βαριέμαι μόνος μου /wink , χαμογελάρα μέχρι τα αφτιά αυτή μ έφτιαξε τη μέρα

 

 

1) η γκόμενα έκανε ποιο δυνατή προπόνηση απο αυτά , αν έκανα μαζί τους θα ξενέρωνα

2) 30 λεπτά μετά ακόμα έβγαζαν selfies

3) οι γκόμενες ξενερώνουν , ίσως σε πολύ μικρές ηλικίες εκεί στα 15-16 να ψάχνουν ποιο ανδροπρεπή αγοράκια , μετά χλωμό

χώσου δε χάνεις τίποτα :P

Ήρθε που λες ένα λουλούδι που μύριζε σαν πασχάλια προχθές και μου άρχισε την συζήτηση . Κάτι για ασκήσεις κ.λ.π. Στις 10 φράσεις μου πετάει το " η τάδε κύριε τέτοιε τι κάνει; Πέρασε πουθενά στις πανελλήνιες ; "

Ξενέρωσα τρελά. Η τάδε ήταν η κόρη μου και αυτή παλιά της συμμαθήτρια .......

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε που λες ένα λουλούδι που μύριζε σαν πασχάλια προχθές και μου άρχισε την συζήτηση . Κάτι για ασκήσεις κ.λ.π. Στις 10 φράσεις μου πετάει το " η τάδε κύριε τέτοιε τι κάνει; Πέρασε πουθενά στις πανελλήνιες ; "

Ξενέρωσα τρελά. Η τάδε ήταν η κόρη μου και αυτή παλιά της συμμαθήτρια .......

Μου θύμησες το ανέκδοτο: Τη βλέπω απο μακριά να με κοιτά. Πλησιάζει και μου λέει: Θείο, τι ώρα ειναι;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bulk και το καλοκαίρι ή να αρχίσω σιγά σιγά cut?

Λέω να το ξεφτιλίσω λίγο ακόμα μέχρι τα 76kg(τώρα 73kg ~14%) και μετά να κατέβω στα 70-72 και ~10%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα.Εχω καποιες ερωτησεις για την κυκλικη προπονηση.Ποσους κυκλους( ; ) να κανω σε μια προπονηση.Ξεκιναω απο μεγαλες μυικες ομαδες ή δεν εχει σημασια;

 

recomp bulk cut τι ειναι αυτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βράδυ έφαγα πρώτο πιάτο γιουρβαλάκια και δεύτερο έχει μπάμιες με κοτόπουλο με το καινούργιο του Ταραντίνο που θα βάλω να δω σε λίγο.

Άμα μετρήσω θερμίδες την γάμησα :)

Αυτά στο ρεπό μου πάντα. Όταν δουλεύω με το ζόρι μπουκώνομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε που λες ένα λουλούδι που μύριζε σαν πασχάλια προχθές και μου άρχισε την συζήτηση . Κάτι για ασκήσεις κ.λ.π. Στις 10 φράσεις μου πετάει το " η τάδε κύριε τέτοιε τι κάνει; Πέρασε πουθενά στις πανελλήνιες ; "

Ξενέρωσα τρελά. Η τάδε ήταν η κόρη μου και αυτή παλιά της συμμαθήτρια .......

πίκρα xD .....κ εγώ θα ξενέρωνα 

μην πτοείσαι!! χαχα 

 

Bulk και το καλοκαίρι ή να αρχίσω σιγά σιγά cut?

Λέω να το ξεφτιλίσω λίγο ακόμα μέχρι τα 76kg(τώρα 73kg ~14%) και μετά να κατέβω στα 70-72 και ~10%.

κοίτα αμα πας στα 76 σκέψου πόσα απο τα 3kg θα είναι μυς , δηλαδή σε πόσο καιρό θα βάλεις 3kg?

έπειτα σκέψου αν έχεις αυτό το +++ λίπος σε σχέση με τώρα πόσος τζάμπα κόπος θα είναι για να κόψεις στο 10% σε σχέση με τώρα και αν κόβωντας χάσεις παραπάνω μυς (γιατι όλοι χάνουμε) σε σχέση με το να έκοβες τώρα και με ποιο αργό ρυθμό 

αποφάσισε κ κάνε ότι γουστάρεις , δεν παίζει να σου δώσει σωστή απάντηση κάποιος , εσύ ξέρεις μόνο :P

εγώ φέτος βάρεσα 90kg στο bulk μου , δεν είμαι κατά του bulk αλλα με κόβω γύρω στα 80 το καλοκαίρι 

 

Εγω σκεφτομαι να μην ελλατωσω καθόλου θερμιδες αυτο το χρονο. Το αλλον μαρτιο θα το κανω.

ε με μπρος πίσω κινήσεις δεν γίνεται δουλειά, καλά κάνεις κ σωστά το σκέφτεσαι 

υπάρχουν αρκετές επιλογές αλλα καλό είναι να διαλέγουμε μια και να την ακολουθούμε

δεν γίνεται αρχικά να πεις θα κάνω bulk + cut , να το μετανιώνεις να γυρίσεις σε recomp και μετά πάλι να το μετανιώσεις κ να αρχίσεις bulk + cut κλπ, το αποτέλεσμα θα είναι ελάχιστο

ενώ πχ μπορείς να φας λίγο πάνω απο συντήρηση κ να βάλεις ποιο καθαρά κιλά , ποιο αργά αλλα δεν θα χρειαστεί cut 

Αν θες να βάλεις μάζα κ γρηγορότερα μυς θα βάλεις κ λίπος , δεν γίνεται αλλιώς , αρκεί να ξέρεις να κόψεις χωρίς να χάσεις ότι έβαλες κ παραπάνω. 

 

αυτή τη στιγμή σε τι κατάσταση βρίσκεσαι ? 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτη την στιγμη βρισκομαι σε πολυ καλη κατασταση αν σκεφτω πως ημουν.

 

Πηρα λιπος, αλλα μεγαλωσα παντου. Εβλεπα φωτο παλιες τα χερια μου. Τωρα ειναι διπλασια,οπου τα σχηματα υπαρχουν ακομα, χωρις εντονες θολουρες.

 

 

Με εκανε πολυ καλο το γυμναστηριο, η ανταλλαγη αποψεων απο εμπειρους. Οπως τωρα αυτο δεν το σκεφτομουν καν, ελεγα να μειωσω θερμιδες οπως εκανα παντα, εμπαινα σε ενα φαύλο κυκλο, οτι εκτιζα το εδιωχνα. Ο γυμναστης με προτεινε να θυσιασω πανω απο δυο καλοκαιρια αν εχω κοτσια για να μπορεσω παρω μυικα κιλα μαζι με λιπος. Αλλα μετα θα μπω σε κατασταση γραμμωσης, οπου θα με χει απο κοντα.

 

Ας ελπισω να μπορεσω να πηγαινω γυμναστήριο μεχρι εκείνη την περιοδο και να μην γυρισω στου σπιτιου μου.

 

Καλο ειναι οτι σε μπριζωνει, ερχεται σε δινει τρεις αλτηρες πχ στις καμψεις αυτοσυγκεντρωσης και σου λεει τον ενα πισω απο τον αλλον, αν δεν μπορεις πανε σπιτι.

 

(Τα κανει μονο σε αυτους που εχει θαρρος κι βλεπει οτι προσπαθουν)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Go hard or go home,

Ετσι Λιβε το λιπος να μη σε φοβιζει. Εισαι αντρας νεος που μπορει να κανει το σωμα του καυστηρα λιπους. Απλα δωσε πονο.

Πες μαςπως ενιωσες στα ντροπ της αυτοσυγκεντρωσης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...