Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aουτςςςςς !!  οχι ρε φίλε , τι κάνεις εκει ?

Ρίξε μια ματια στον θείο και προσπάθησε να την εκτελέσεις όπως αυτός , θα σακατευτείς ετσι οπως την κάνεις ..

 

------

Μπράβο ρε Μαργαριτονι αυτα ειναι ~!!!~

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

δηλαδη το λαθος που βρισκεται?

 

στο βιντεο με τον ''θειο'' :P , δεν καταβαινει κατω απο τον παραλληλο (το λεει κιολας , μεχρι 90 μοιρες) , νομιζω πως αν σταματησω την ασκηση εκει που λεει αυτος στα βιντεο μου , ειναι ολα καλα...

 

απλα εχω βαλει ως στοχο το deep squat...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην κοιτας τις μοιρες αυτος λεει 90 για safe  αν την εκτελείς σωστά κατέβα οσο θελεις !

 

το λαθος βρίσκεται παντου αλλα κυρίως στην μέση σου, κοίτα πως την 'σπάει' αυτος και κοιτα πως κατεβαινεις εσυ ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που κάνεις στην προσπάθεια να σηκωθείς ειναι εγκληματικό για την μέση σου, σου φαίνεται το ιδο ?

 

 

αν δεν το καταλαβαίνεις συνέχισε φίλε να την κάνεις, εγώ ήδη έστειλα πολλά μηνύματα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν βλεπω το λογω να αρπαζεσαι , γι αυτο ακριβως το ανεβασα το βιντεο!

ακριβως για την φωτογραφια που επισημανες!

 

ζητησα καμια γνωμη/συμβουλη πως να το φτιαξω, γιατι δεν ειναι πως δεν εχω καταλαβει πως πρεπει να γινει , αλλα αυτο νομιζω ειναι θεμα Mobility...

 

να την κανω μεχρι εκει που βγαινει σωστα και οχι τοσο βαθια και σιγα-σιγα θα ανοιξουν τα hamstrings? 

υπαρχει καπια ασκηση για το συγκεκριμενο σημειο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε δεν αρπάζομαι εσένα ίσα ίσα σε συμπαθώ , εννοούσα οτι δεν το συνηθίζω να στέλνω τοσα μηνύματα εξαίρεση είναι !

 

λοιπόν μελέτησε αυτό το βίντεο, όταν πάει στα πλάγια η κάμερα δες πως έχει σταθερά την μέση του οταν κατεβαίνει και οταν ανεβαίνει ! .

 

κανε συνέχεια την κίνηση με την μπάρα μόνο χωρίς κιλα , μέχρι να καταφέρεις την τεχνική του

εν ολίγοις σκοπός ειναι να ανεβαίνεις όπως στην φώτο που έβαλες απο το βίντεο σου με ελαφρά λόρδωση και όχι μς κύφωση όπως στην φώτο που έβαλα εγω απο το βίντεο σου οπού επιβαρύνεις απίστευτα την μέση σου  !

ελπίζω να κατάλαβες,  καληνύχτα φίλος ..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουσιαστικα δεν πρεπει να κανεις αυτη τη "στροφη" που κανει ο κωλος σου οταν πας να σηκωθεις δηλαδη :P

 

Μαους πως σε λενε ρε γμτ ολο ξεχναω :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια αποστροφή του λόγου του (τι είπα πάλι) ο Αntwni τον είχε αποκαλέσει Γιάννη. Εγώ τον λέω Μάου σκέτο :mellow:

Ιωαννης ιτ ιζ λοιπον!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λολ μου θύμισες τον Μελισσανίδη (τον χρυσό Ολυμπιονίκη στην ενόργανη μια που είμαστε και στο φίτνες) που ήθελε να τον φωνάζουν Ιωάννη και όχι Γιάννη :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για κατι τετοιες περιπτωσεις -υποψήφιες για κηλες κλπ μερικοι εδω μεσα φωνάζουμε να ΜΗ φορτώνετε κιλα και το ποσο μεγαλη προσοχη θελει η εκτελεση των ασκησεων.

 

Το χα ξαναγραψει... Δεν ειναι καθολου ευκολο να κανεις σωστα μια ασκηση αν δεν εχεις καποιον να σε επιβλέπει μέχρι να τη μαθεις!!

 

@kuz ευτυχως για σενα που ανεβασες βιντεο και το ειδε ο Μαους και σου απαντησε! Προσεχε παρα πολυ, πετα τους δίσκους και μαθε πρωτα σωστα τη κινηση. Τραβα συνεχως βιντεάκια να βλεπεις τι κανεις κι αν υπαρχει και καποιος γυμναστής να σε βοηθησει 1-2 φορες ακομα καλυτερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη μεχρι αυτο το σημειο κανω κατι διαφορετικο απο αυτον?

 

προσπαθω να καταλαβω, αληθεια...:)

Απλά κόψε μερικούς πόντους από το βάθος και πάρε τον αέρα στην κοιλιά και όχι στο στήθος. Το butt wink δεν αποφεύγεται τόσο εύκολα. Συνέχισε να επιμένεις στις διατασεις mobility αλλά μπορείς να δουλέψεις και pause squats για να βρεις τη σωστή θέση για σένα. 70 80 κιλά για νέο άντρα δεν είναι τίποτα ειδικά αν τα δουλεύεις κάμποσο καιρό. Αν δεν έχεις ιστορικό και σου είναι άνετα όπως τα είδα δε βλέπω το λόγο να τα ρίξεις παρά μόνο σε pause squats
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θες να κανεις πιεσεις τρικεφαλων στον παγκο και να μην παιζει η μικρη μπαρα που χρησιμοποιεις... Διαφωνεις κατι φορες με τον γυμναστη "παρε τη μεγαλυτερη" -"μπα δε το χω" -"παρτη ρε" "-θα μου πεσει στο κεφαλι σου λεω και θα τρεχουμε" , και τελικα να τη παιρνεις (να τον εχεις σποτερ για το ψυχολογικο του θεματος) και να βγαζεις οχι 10 επαναληψεις που εχεις, αλλα 12.

Αξια ανεκτιμητη ρεεε

Οταν λες μικρη μπαρα ποια εννοεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη το λαθος που βρισκεται?

 

στο βιντεο με τον ''θειο'' :P , δεν καταβαινει κατω απο τον παραλληλο (το λεει κιολας , μεχρι 90 μοιρες) , νομιζω πως αν σταματησω την ασκηση εκει που λεει αυτος στα βιντεο μου , ειναι ολα καλα...

 

απλα εχω βαλει ως στοχο το deep squat...

 

Κάνε σε σμιθ και πήγαινε όσο deep γουστάρεις. Κανά μήνα μετά που θα χεις βελτιώσει την τεχνική, επέστρεψε στα ελεύθερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...