Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Sorry, σε ποιες "διαδρομές" αναφέρεσαι; :-)

Αναρριχητικές. Οι γραμμές που βλέπεις εδώ είναι διαδρομές. Όλο αυτό το μέρος είναι ένα αναρριχητικό πεδίο.

Όταν είπα "διαδρομές" αναφερόμουν είτε σε βράχια είτε σε κάποια τεχνιτή αναρριχητική πίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1000 χτυπήματα βγάζεις περίπου 2$. Άρα με 100.000 πας στα 200€. Αυτά μόνο από το youtube και μόνο από 1 βίντεο. Άρα με 5 βίντεο/μήνα πας στα 1000$ εισόδημα. Δεν είναι άσχημα για τις μέρες που ζούμε. 

 

Επιπλέον, υπάρχουν και οι εξτρά διαφημίσεις, σπόνσορες, κτλ για κάποιον που το παίρνει σοβαρά και το βλέπει επαγγελματικά, χώρια που παλιότερα βίντεο μπορεί ακόμα να πουλάνε, χώρια τις ιστοσελίδες που φτιάχνει κάποιος για να πουλήσει το μαγικό πακέτο γυμναστικής + διατροφή, κτλ

 

Τέλος, η γυμναστική νομίζω ότι διαρκώς θα ανεβαίνει σε δημοφιλία στο Ελλάντα, ειδικά στους νέους. 

 

Νομίζω ότι ίσως αξίζει να το σκεφτείτε πιο σοβαρά παίδες.

 

/my 2 cents :)

 

Είναι κορεσμένος ο χώρος και η ποιότητα σε κανάλι youtube δεν είναι απλό πράμα.

 

Επίσης θέλει καλά αγγλικά αλλιώς δεν γίνεται δουλειά. Στα Ελληνικά δεν το συζητάω καν.. καλά κρασιά

 

Φυσικά δεν κακό να το επιχειρήσει κανείς.. ότι κάνεις καλό είναι

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρριχητικές. Οι γραμμές που βλέπεις εδώ είναι διαδρομές. Όλο αυτό το μέρος είναι ένα αναρριχητικό πεδίο.

Όταν είπα "διαδρομές" αναφερόμουν είτε σε βράχια είτε σε κάποια τεχνιτή αναρριχητική πίστα.

ΟΚ, κατάλαβα. Η απάντησή σου περιστράφηκε γύρω από την προετοιμασία για αναρριχήσεις, μάλλον επειδή με την ερώτησή μου έδωσα την εντύπωση ότι σκέφτομαι να ξεκινήσω αναρριχήσεις - κάτι τέτοιο δεν ισχύει, εξ ου κι η επικέντρωση της ερώτησής μου στους καρπούς κι όχι γενικά στην σωματική προετοιμασία πριν την αναρρίχηση.

 

Αλλά, όπως και να 'χει, ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναρριχητικές. Οι γραμμές που βλέπεις εδώ είναι διαδρομές. Όλο αυτό το μέρος είναι ένα αναρριχητικό πεδίο.

Όταν είπα "διαδρομές" αναφερόμουν είτε σε βράχια είτε σε κάποια τεχνιτή αναρριχητική πίστα.

 

Πώς "βλέπετε" διαδρομές; Για μένα όλη η εικόνα μια ισιάδα βράχια είναι.

Είναι κορεσμένος ο χώρος και η ποιότητα σε κανάλι youtube δεν είναι απλό πράμα.

 

Επίσης θέλει καλά αγγλικά αλλιώς δεν γίνεται δουλειά. Στα Ελληνικά δεν το συζητάω καν.. καλά κρασιά

 

Φυσικά δεν κακό να το επιχειρήσει κανείς.. ότι κάνεις καλό είναι

 

[κουβέντα να γίνεται on]

 

Χωρίς να διαφωνώ, δε νομίζω ούτε ότι δεν έχει χώρο για άλλους, ούτε ότι η Ελλάδα είναι καμένο χαρτί. Για κάποιον που έχει ελεύθερο χρόνο και το πάθος να κυνηγήσει το όνειρο να κάνει το χόμπι του επάγγελμα -πόσοι άλλωστε είναι τόσο τυχεροί στη ζωή να εργάζονται στο αντικείμενο με το οποίο θα καταπιάνονταν ούτως ή άλλως;- νομίζω υπάρχει περιθώριο επιτυχίας αν μπει μπροστά ο επαγγελματισμός.

 

Αν ήμουν τώρα 23 χρονών, κι όχι 43 "βολεμένος" φαλάκρας, πολύ πιθανόν να το επιχειρούσα.

 

[κουβέντα να γίνεται off] 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

γιαννη ειναι απλα  νουμερα. Το να ανοιξει καναλι στα ελληνικα ειναι σαν να μαθαινεις Εσθονικα εναντι των Αγγλικων.

 

Στην ελλαδα ειμαστε 11 εκκατομυρια. Ποσοι απο αυτους δεν εχουν ιντερνετ,ποσοι απο αυτους δεν ασχολουνται με το Χ αντικειμενο κτλ ! βλεπεις οτι απο τα 11 εκκατομυρια τα νουμερα πεφτουν οποτε το κοινο σου ειναι περιορισμενο. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς "βλέπετε" διαδρομές; Για μένα όλη η εικόνα μια ισιάδα βράχια είναι.

Είναι μακρινή η εικόνα για να τις δεις με γυμνό μάτι. Αν είσαι πιο κοντά τις βλέπεις καθώς υπάρχουν bolts κατά μήκος τους. Επίσης υπάρχουν πολλοί οδηγοί με εικόνες, όπως αυτή που είδες στο προηγούμενο post μου. Αν αποκτήσεις ελάχιστη εμπειρία, τότε μπορείς να μαντέψεις σε πιο σημείο πάνω στο βράχο υπάρχει διαδρομή ενώ κυρίως βλέπεις πίστες που είναι πάνω κάτω στο επίπεδο που κυμαίνεσαι.

 

Τώρα θα μου πεις πώς σε ένα εντελώς άδειο βράχο βρίσκεις διαδρομές. Οι δημιουργοί διαδρομών είναι πολύ έμπειροι ώστε να δουν ένα βράχο και να πουν ότι θα έκανε καλή διαδρομή. Με σχεδιασμό και δοκιμές τελικά τη φτιάχνουν, προσέχοντας πάντα να είναι ασφαλής (να είναι γερός ο βράχος) κ.α.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.Εχω καιρο διαβαζω το τοπικ και ειπα να αρχισω να γυμναζομαι γιατι λογω διαβασματος εχω παρεμελησει το σωμα αρκετα.Συμφωνα με αυτα που εχω διαβασει λεω να ξεκινησω με 2 εβδομαδες κυκλικη (προσαρμογη) και μετα με ενα προγραμμα που προταθηκε παραπανω που ταιριαζει στο προγραμμα μου(3 μερες την εβδομαδα 1η μερα στηθος δικεφαλα ,2η μερα πλατη τρικεφαλα,3η μερα ποδια ωμοι)Επισης με την διατροφη νομιζω οτι εχω ενα θεμα(συμφωνα με αυτα που διαβασα πρεπει να καταλανω περιπου 2.600 θερμιδες την μερα)γενικα προσεχω τι τρωω αλλα τρωω γλυκα και δεν τρωω πρωινο.(1,75 81kg)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λάθος στο προγραμμα. Ειναι στήθος ώμοι, πλάτη χέρια, πόδια.

 

Το πρωινό ειναι πολύ σημαντικό γεύμα για να το παραλείπεις και τα γλυκά άχρηστα για να τα έχεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 βδομάδες κυκλική είσαι φουλ αρχάριας και το 2 είναι λίγο 

σπλιτ ανά μυική βδομάδα για έναν παντελώς αρχάριο δώρον άδωρον 
μείνε σε upper/lower και δώσε έμφαση στη τεχνική 
 

γλυκά το ξεχνάς για αρχή -πρωινό οπωσδήποτε και δίνεις βαρύτητα στην αεροβική μετά την προπόνηση (συνίσταται διαλειμματική)
5'ζέσταμα πριν τα βάρη καθώς και διατάσεις ΝΟΜΟΣ 


άσε το πόσες θερμίδες θα καταναλώνεις....είναι σαν να πας να χτίσεις θεμέλια οικοδομής και σκέφτεσαι τι παράθυρα θα βάλεις. 
ξεκίνα να καθαρίζεις την διατροφή σου από περιττές θερμιδικά τροφές και εν συνεχεία βλέπεις για το θερμιδικό σου ισοζύγιο 
5 μικρά γεύματα είναι μια νόρμα που ακολουθείται κατά κόρων 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη και δημητρα ευχαριστω για τις παρατηρησεις-συμβουλες(για τον λογω αυτον ποσταρα κιολας).Για κυκλικη προπονηση 1 ασκηση καθε μυικη ομαδα 3 κυκλους;

 

Eπισης για πρωινο τι προτεινεται;Θα προσπαθησω να το ενταξω στη μερα μου.Συνηθως τρωω 2 τοστ και 1 ποτηρι γαλα αλλα θα ηθελα και καμια εναλλακτικη για να μην βαριεμαι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι πρωινο μην το ξεχασεις γιατι θα καταβολισεις..!!11! ΔιαδωστΑι!!

 

Ημαρτον παιδια μην τρελενουμε τον κοσμο αυτα τα πραγματα δεν ισχυουν τα εχουμε πει ενα σωρο φορες.. αμα δεν θελει, αμα δεν βολευει καποιον κλπ αμα δεν φαει δεν τρεχει τιποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Γιαουρτι -μουσλι-μελι.

2.Γιαουρτι-βρωμη-καρυδια-αμυγδαλα-μελι.


Δοκιμασα σημερα 15' διαδρομο σε 6% 6 km/h, καλο μου φανηκε, τι λετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να θες να κανεις πιεσεις τρικεφαλων στον παγκο και να μην παιζει η μικρη μπαρα που χρησιμοποιεις... Διαφωνεις κατι φορες με τον γυμναστη "παρε τη μεγαλυτερη" -"μπα δε το χω" -"παρτη ρε" "-θα μου πεσει στο κεφαλι σου λεω και θα τρεχουμε" , και τελικα να τη παιρνεις (να τον εχεις σποτερ για το ψυχολογικο του θεματος) και να βγαζεις οχι 10 επαναληψεις που εχεις, αλλα 12.

Αξια ανεκτιμητη ρεεε

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν μπορειτε θελω μια γνωμη για τα παρακατω squats...

https://www.dropbox.com/s/q3q8vexgv14oryj/VIDEO0038.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/6naqa0e8sjg096s/VIDEO0042.mp4?dl=0

https://www.dropbox.com/s/nnr65hq1qanzixz/VIDEO0043.mp4?dl=0

 

παρατηρησα το Butt wink αλλα δεν ξερω αν ειναι τοσο εντονο στην πραγματικοτητα  σε σχεση με αυτο που φαινεται στην καμερα...

 

τα κιλα δεν ειναι πολλα , 85 στα δυο βιντεο και 70 στο αλλο με τις περισσοτερες επαναληψεις.

Εχω κανα μηνα που προσπαθω να βελτιωσω το mobility και δεν εχω ανεβασει αλλο τα κιλα γιατι θελω να βγαλω πολυ καλα την τεχνικη και να ειμαι ευχαριστημενος με αυτο που βλεπω στην κινηση.

 

Εχω σκεφτει πως οι κοιλιακοι ειναι πιο δυνατοι απο τους ραχιαιους και ισως πρεπει να τους δυναμωσω για να κρατανε περισσοτερο.

θα προσπαθησω να ανοιξω και αλλο τα hamstrings με αυτες τις ασκησεις 

 

καποια αλλη ασκηση/τιπ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...