Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι εσύ θα μπορούσες να κανεις κανάλι Νίκο.

 

Έχω ενα πιτσιρικά μαθητή που έχει φτιάξει δικό του κανάλι, ανεβάζει ότι βλακεία του ρθει και βγάζει κάτι ψιλά απο συμμαθητές και φίλους που κάνουν like & subscribe. Δεν ήξερα ότι το γιουτιουμπι σε πληρώνει, νόμιζα πως όλοι το κάνανε για το γούστο τους.

 

Ναι, κάποιες φορές είμαι ελεεινά αφελής. :)

 

Όποτε μάγκες σκεφτείτε το. ειδικά εσυ Νικ που είσαι κι άνεργος. Αν κρίνω απο τη συμμετοχή σου εδώ, ίσως και να σου πήγαινε να γίνεις γιουτιουμπερ!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κι εσύ θα μπορούσες να κανεις κανάλι Νίκο.

 

Έχω ενα πιτσιρικά μαθητή που έχει φτιάξει δικό του κανάλι, ανεβάζει ότι βλακεία του ρθει και βγάζει κάτι ψιλά απο συμμαθητές και φίλους που κάνουν like & subscribe. Δεν ήξερα ότι το γιουτιουμπι σε πληρώνει, νόμιζα πως όλοι το κάνανε για το γούστο τους.

 

Ναι, κάποιες φορές είμαι ελεεινά αφελής. :)

 

Όποτε μάγκες σκεφτείτε το. ειδικά εσυ Νικ που είσαι κι άνεργος. Αν κρίνω απο τη συμμετοχή σου εδώ, ίσως και να σου πήγαινε να γίνεις γιουτιουμπερ!

θα μπορούσα να δοκιμάσω κάτι εντελώς διαφορετικής θεματολογίας στο yt και να έχει επιτυχία αλλα ψάχνω πραγματική δουλειά και μάλιστα σκοπεύω να σπουδάσω κ περαιτέρω.

όπως πολύ σωστά λέει ο Papakitou για να βγάλεις λεφτά απο το youtube χρειάζεται πολλά , δεν πάει το μυαλό σου !

χρειάζεται να αφιερώσεις πραγματικά όλη τη μέρα σου και μήνες μη πω χρόνια πριν αρχίσει να υπάρχει κέρδος.(αν και εφόσον πετύχεις). θέλει plan και σωστή εκτέλεση , βασικά θέλει ολόκληρο team απο πίσω και πάνω απόλα ταλέντο , κάτι που δεν διατίθεμαι να ψάξω αν έχω αυτή τη στιγμή καθώς θα αφιερώσω χρόνο που μπορώ να τον αφιερώσω κατευθείαν σε σπουδές γιατι το μόνο σίγουρο είναι πως υπάρχει πολύ ταλέντο εκεί έξω και το να είσαι youtuber έχει γίνει ήδη μόδα . 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μονο που για να σου δώσει κατι το youtube που να αξιζει τον κοπο θες χιλιαδες συνδρομητες και αλλα πολλα..

Ακριβώς! Θες εκατομμύρια χτυπήματα για να βγάλεις σοβαρά λεφτά, με 100.000 ή με 200.000 χτυπήματα (που και πάλι είναι πάρα πολλά για τον καθένα) βγάζεις ψίχουλα ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1000 χτυπήματα βγάζεις περίπου 2$. Άρα με 100.000 πας στα 200€. Αυτά μόνο από το youtube και μόνο από 1 βίντεο. Άρα με 5 βίντεο/μήνα πας στα 1000$ εισόδημα. Δεν είναι άσχημα για τις μέρες που ζούμε. 

 

Επιπλέον, υπάρχουν και οι εξτρά διαφημίσεις, σπόνσορες, κτλ για κάποιον που το παίρνει σοβαρά και το βλέπει επαγγελματικά, χώρια που παλιότερα βίντεο μπορεί ακόμα να πουλάνε, χώρια τις ιστοσελίδες που φτιάχνει κάποιος για να πουλήσει το μαγικό πακέτο γυμναστικής + διατροφή, κτλ

 

Τέλος, η γυμναστική νομίζω ότι διαρκώς θα ανεβαίνει σε δημοφιλία στο Ελλάντα, ειδικά στους νέους. 

 

Νομίζω ότι ίσως αξίζει να το σκεφτείτε πιο σοβαρά παίδες.

 

/my 2 cents :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1000 χτυπήματα βγάζεις περίπου 2$. Άρα με 100.000 πας στα 200€. Αυτά μόνο από το youtube και μόνο από 1 βίντεο. Άρα με 5 βίντεο/μήνα πας στα 1000$ εισόδημα. Δεν είναι άσχημα για τις μέρες που ζούμε. 

 

Επιπλέον, υπάρχουν και οι εξτρά διαφημίσεις, σπόνσορες, κτλ για κάποιον που το παίρνει σοβαρά και το βλέπει επαγγελματικά, χώρια που παλιότερα βίντεο μπορεί ακόμα να πουλάνε, χώρια τις ιστοσελίδες που φτιάχνει κάποιος για να πουλήσει το μαγικό πακέτο γυμναστικής + διατροφή, κτλ

 

Τέλος, η γυμναστική νομίζω ότι διαρκώς θα ανεβαίνει σε δημοφιλία στο Ελλάντα, ειδικά στους νέους. 

 

Νομίζω ότι ίσως αξίζει να το σκεφτείτε πιο σοβαρά παίδες.

 

/my 2 cents :)

Στην Ελλάδα έχω την εντύπωση πως η τιμολόγιση είναι άσ'τα να πάνε. Για να βγάλεις κάτι παραπάνω πρέπει να έχεις κάποιου είδους partnership.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με 1000 χτυπήματα βγάζεις περίπου 2$. Άρα με 100.000 πας στα 200€. Αυτά μόνο από το youtube και μόνο από 1 βίντεο. Άρα με 5 βίντεο/μήνα πας στα 1000$ εισόδημα. Δεν είναι άσχημα για τις μέρες που ζούμε. 

 

Επιπλέον, υπάρχουν και οι εξτρά διαφημίσεις, σπόνσορες, κτλ για κάποιον που το παίρνει σοβαρά και το βλέπει επαγγελματικά, χώρια που παλιότερα βίντεο μπορεί ακόμα να πουλάνε, χώρια τις ιστοσελίδες που φτιάχνει κάποιος για να πουλήσει το μαγικό πακέτο γυμναστικής + διατροφή, κτλ

 

Τέλος, η γυμναστική νομίζω ότι διαρκώς θα ανεβαίνει σε δημοφιλία στο Ελλάντα, ειδικά στους νέους. 

 

Νομίζω ότι ίσως αξίζει να το σκεφτείτε πιο σοβαρά παίδες.

 

/my 2 cents :)

Που το διαβασες αυτο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον γούγλη. Το συζητούσαν άτομα που έχουν τα δικά τους κανάλια. Τα ποσά ποικίλλουν καθώς μεγάλο ρόλο παίζει αν οι χρήστες πατάνε πάνω στα διαφημιστικά μπάνερς, αλλά σαν γενικό μπούσουλα δίναν αυτό το νούμερο.

 

Ο συγκεκριμένος τομέας έχει λεφτά γιατί έχει πολλά παρελκόμενα (συμπληρώματα, προγράμματα, κτλ) από τα οποία μπορείς να βγάλεις καλό κέρδος χρησιμοποιώντας το κανάλι ως κράχτη κυρίως για να φτιάξεις όνομα και fan base.

 

To μυαλό μου πήγε στον Νικ που είναι νέος, χωρίς σταθερή δουλειά και παθιασμένος με το bb οπότε και θα μπορούσε να κάνει μια τέτοια κίνηση επαγγελματικά. Αλλά αυτο είναι δικιά του απόφαση, μπορεί να γουστάρει να κάνει κάτι άλλο στη ζωή και το bb να παραμείνει χόμπι.

 

Κουβέντα να γίνεται :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σε ρωτήσω: Στην προπόνηση για τις αναρριχήσεις, κάνεις ειδικές ασκήσεις για ενδυνάμωση καρπών/πήχεων; Εάν ναι, ποιες;

Όχι τίποτα το ιδιαίτερο για να βοηθήσει. Τουλάχιστον δεν είχα θέμα εγώ.

 

Στις πρώτες μέρες (1-2) δε θα μπορείς να δίνεις πόνο γιατί πολύ απλά είναι κάτι νέο για το σώμα. Θα τουμπανιάζουν οι πήχεις και δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα. Αν υπάρχει θέμα τεράστιο και στις επόμενες μέρες, μια πολύ καλή άσκηση είναι να κρεμιέσαι από μονόζυγο για αρκετή ώρα. Αν και αυτό είναι δύσκολο, τότε κρατάμε βαράκια (κρεμασμένα χέρια).

 

Αυτό που χρειάζεται κάθε φορά πριν την προπόνηση είναι πάρα πολύ καλό ζέσταμα και διατάσεις. Το σημαντικότερο είναι οι διατάσεις πριν. Έχω τραυματιστεί άσχημα 2 φορές επειδή το αμέλησα.

 

Όσο ασχολείσαι η δύναμη έρχεται από μόνη της. Ειδικά, όσο δοκιμάζεις και πιο αρνητικές διαδρομές, η δύναμη και η αντοχή θα αυξάνεται πολύ, ενώ στις πιο απλές διαδρομές δε θα νιώθεις καθόλου κούραση.

 

 

UPDATE: Βέβαια η αναρρίχηση δεν είναι μόνο χέρια. Ο σημαντικότερος παράγοντας είναι τα πόδια και με όλα αυτά μαζί μπαίνει η τεχνική. Όσο δυνατά και με αντοχή χέρια να έχεις, αν χρησιμοποιείς μόνο αυτά, σε μία πολύ εύκολη πίστα θα κουραστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...