Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για λεγεώνα των ξένων και έτσι ; :)

Δεν λέει χωρίς ζάχαρη ρε συ. Μόνο τέτοια εποχή την τρώω. Ρόδι δεν βρήκα :(

Θα πάω Βασιλόπουλο μπας και...

 

Δοκίμασε μπανάνα, πριν απο μερικές μέρες  ειχα βράσει στάρι  και σκεφτομουν τι αλλο να βαλω πέρα απο σταφίδες  και ξυρούς καρπους ,και μου ηρθε να βάλω μπανάνα(και κανέλα) ,τρομερή γεύση ,θα πήγαινε και σουσάμι αλλα δεν ειχα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Είναι θέμα κιλών Χρήστο. Με 15κιλά κάνω τις κλασσικές, με 10κιλα έκανα αυτές. 

 

Η σωστή τεχνικά εκτέλεση είναι το Α και το Ω για μένα. Αν έχω αμφιβολίες για οποιαδήποτε, δεν την κάνω. Υπάρχουν τόσες άλλες να διαλέξει κανείς.

 

Αυτή είναι απλή τεχνικά.

 

 

Αυτό με άδεια μπάρα , για να δείτε που βρισκεστε σε mobility

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα, όχι μαϊμού. Εγω τρέχω εντελώς ξυπόλυτος στα σκαλιά και μπαλκόνι του σπιτιού μου και με τα adizero στο χωράφι.

Leg extensions κανουμε?παντου πεφτω σε αρθρα που λενε να τα αποφευγουμε...

Κι ο Jeff που παρακολουθώ την έχει βγάλει επικίνδυνη. Και μου αρέσει τοσο ρε γμτ αλλα μάλλον πρέπει να φάει κόκκινη κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη γλιτωσαμε την εγχειρηση ρεεεε. Τουλαχιστον για τωρα, θα προλαβω να στήσω το κορμί για το καλοκαιρι Χαχα

 

Εγω κανω λεγκ εξτένσιον με προσοχη στις μοιρες

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίξε στις 45 μοίρες και θα σε κομπλέ

με μοιρογνωμόνιο ή άνευ;

το πού το bisolvon με κτέστρεψε.... 

δεν την παλεύω άλλο...

παρόλα τα χάλια μου θα πάω γυμ αύριο 

Τη γλιτωσαμε την εγχειρηση ρεεεε. Τουλαχιστον για τωρα, θα προλαβω να στήσω το κορμί για το καλοκαιρι Χαχα

 

Εγω κανω λεγκ εξτένσιον με προσοχη στις μοιρες

μπράβο ρε Μαργαριτόνι, τι υπέροχη μέρα ... 

εγώ δεν έκανα ακόμα TSH, φοβάμαι μήπως τα χάπια που κατανάλωσα μου αλλοιώσουν το αποτέλεσμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Leg extensions κανουμε?παντου πεφτω σε αρθρα που λενε να τα αποφευγουμε...

Είναι χρήσιμη άσκηση για να μεγαλώσεις τον όγκο προπόνησης.αν την κανείς με λίγα κιλά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Δεν υπάρχει άλλωστε λόγο να βάλεις πολλά κιλά σε τόσο απομονωτικη άσκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                                     Leg extensions

 

Επειδή βαριέμαι να γράφω πολλά οσοι ενδιαφέρεστε για την άσκηση η έχετε θεμετακι με τα γόνατα  δειτε προσεκτικά αυτό το βίντεο τα εξηγεί τέλεια !

 

εως 40 μοίρες , δεν χρειάζεται περισσότερο ολη η δουλειά γίνεται απο τεντωμένο το ποδι  εως της 40 μοίρες, και κράτημα

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω νομιζα οτι το θεμα δημιουργειται στο τεντωμα..

 

Παντως αν δεν εχεις προβλημα μπορεις να το βαλεις να πηγαινει αρκετα πισω στο κατεβασμα? Νιωθω οτι με πιανει καλυτερα γιατι με τεντωνει τον 4κεφαλο. Η να το αποφευγω για να μη μου δημιουργησει θεμα στο μελλον?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά ολο το πρήξιμο γινεται στο τέντωμα οπότε αν παιζεις μεχρι 40 -45 μοιρες εισαι κομπλέ και με λιγότερη επιβαρύνση  στα γονατα! οι περισσότερες μοίρες  περισσότερο καταπονούν  και λιγότερο προσφέρουν !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι χρήσιμη άσκηση για να μεγαλώσεις τον όγκο προπόνησης.αν την κανείς με λίγα κιλά δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Δεν υπάρχει άλλωστε λόγο να βάλεις πολλά κιλά σε τόσο απομονωτικη άσκηση.

εξαρτάται κ αυτό , εγώ άμα βάλω 40-50kg σε εκτάσεις κάνω 20-25 επαναλήψεις και δεν πρήζομαι καθόλου κ το εννοώ , λες κ δεν έκανα τίποτα απο θέμα πρηξίματος 

στα 70-80-90kg τα πόδια μου γίνονται διπλάσια, εκεί που χωράω στο κάθισμα πριν αρχίσω μετά απο 4-5 set τα πόδια μου περισσεύουν

Ίσως απ τις λίγες ασκήσεις που δεν λειτουργούν σε εμένα με λίγα κιλά μιας κ στα πόδια παίζω απο 10 reps κ πάνω 

το καλό είναι οτι εκεί που την έκανα full roaming την διόρθωσα (πριν 1-2 χρόνια) μετά απο συζήτηση εδω μέσα και την κάνω 40 μοίρες περίπου 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...