Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Αυτο ειναι πολυ καλο παντως που περνουν τοσο ευκολα τα ποδια.Στους περισσοτερους ειναι το πιο δυσκολο σημειο.Ξεκινησα hiit πριν καμια βδομαδα και το προτιμω απο την αεροβικη που μπορει να κανει καλο στη καρδια και στην αντοχη αλλα τουμπανα τα ποδια δεν γινονται.

 

Για αυτους που λες οτι δεν περνουν ευκολα ισως να μην κανουν και την καλυτερη διατροφη οπως εσυ.Παιζουν πολλα ρολο.Εγω δεν εχω παρει ποτε ουτε ενα γραμμαριο πρωτεινη η αλλο συμπληρωμα.Με αυγα κοτοπουλο και τονο τη βγαζω.Σιγουρα θα ειχα μεγαλυτερη αναπτυξη με μια whey αμεσως μετα την προπονηση να παει εκει που πρεπει και οχι μετα απο 2 ωρες οπως το κανονικο φαγητο.

εννοείται πως νιώθω τυχερός , τα πόδια είναι το μισό σώμα 

τώρα σιγά σιγά θα αρχίσω κ αεροβική , είμαι σε maintain και θα συνεχίσω το cut σε 1-2 εβδομάδες πάλι 

 

τους τελευταίους 4-5 μήνες

1) συμπληρώματα δεν αγοράζω γιατι τσιγκουνεύομαι τα λεφτά , πήρα μια κρεατίνη με 15 euro που τη σταμάτησα πριν 2-3 μήνες και βιταμίνη c με κανα 8 euro , γενικά δεν μου πάει να δώσω λεφτά για συμπλήρωμα πλέον , θα πρέπει να μου περισσεύουν 

2) τρώω κάθε μέρα κοτόπουλο(το αγοράζω 4,5 το κιλό) , πίτες whole meal 1,80 το πακέτο των 6), πατάτες , βρώμη(2 euro το kg), αυγά(1,20 η 6δα , αλλα τώρα έχω και 10 τη μέρα απο δικές μου) και γιαούρτι 2% και ξυρούς καρπούς (γύρω στα 20γρ τη μέρα γιατι είναι ακριβοί ) ότι άλλο θα φάω θα είναι σε cheat ,βρήκα ποιες τροφές μου αρέσουν κ είναι φθηνές κ τις τρώω non stop, αυτό γουστάρω, δεν μ αρέσει να σκέφτομαι τι θα φάω και δεν παίζουν κ φράγκα. Το καλοκαίρι ίσως το καθαρίσω κ άλλο , όταν είμαι ήδη αρκετά χαμηλά σε bf, αφού τώρα δουλεύει αυτό το συνεχίζω , όταν χρειαστεί το πάω παραπέρα 

 

α και έχω να φάω καπάκια μετά την προπόνηση μήνες τώρα, τρώω 2-3 ώρες μετά και δεν είδα καμία διαφορά αλλα κ όταν έτρωγα θα έτρωγα ένα μήλο ή μια μπανάνα. Όταν δούλευα βέβαια έπαιρνα μαζί κ έτρωγα στα καπάκια το μεσημεριανό , αλλιώς δεν την πάλευα να πάω για δουλειά 

 

γενικότερα όλα είναι μια ιδέα , έχω δοκιμάσει τόσα πολλά κ τα ποιο απλά φέρνουν το αποτέλεσμα που θέλω 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως το να γαμανε τι σωμα τους απλα στην προπονηση και να τα καίνε ολα .

 

Εγω αν επαιρναν τα ποδια μου οπως λεει ο νικος θα τα εκανα τεραστια.

 

δεν ξέρω τι εννοείς τεράστια γιατι πολλά έχουν δει τα μάτια μας αλλα για τα δικά μου δεδομένα μια φορά την εβδομάδα πόδια είναι υπερ αρκετά στην περίπτωση μου

 

 

 

την έβγαλα τώρα , μετά απο 2,5 μέρες άραγμα full και πήρα την πόζα να φαίνομαι όλος να δεις διαφορά, φαντάσου πως γίνονται με pump , που φοράω πάντα άνετες φόρμες κ όταν φεύγω απο προπόνηση ποδιών είναι σαν κολαν  αχχα

ε μέχρι εκεί είναι οκ αλλα το θέμα με εμένα είναι πως ότι γυμνάζω το γυμνάζω στα άκρα 

πχ μπορεί να παίζω 120-130kg squat μόνο που για εμένα όλοι μου λένε πως είναι λίγα , όλα όταν κάνω πρέσα φορτώνω μεταξύ 200 και 250 kg για σετ αλλιώς δεν τα νιώθω 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο τουμπανος μπραβο

πάιζε ακόμη περισσότερο αυτές

 

cirl2.jpg

 

 

 

για να αρπάξουν ο  δικέφαλος μηριαίος και ο μεγάλος γλουτιαίος  μυς που είναι λίγο πίσω, θα δείξουν διπλάσια μετά

 

%CE%A1%CE%AE%CE%BE%CE%B5%CE%B9%CF%82_%CE

 

-------

4shaken  απο το μηνυμα του γιαννη βγαλε αυτο που σου ειπε να κανεις τις ιδιες ασκησεις με αλτηρες μιας και δεν χρειάζεται και κρατα ολα τα αλλα ειναι σωστά !

 

------------

 

χωρίς να τα πατάω καθόλου , 50αρια θα τα κανω τα χερια  φέτος αχαχαχαχααχ

 

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο τουμπανος μπραβο

παιζε ακομη περισσότερο αυτη

 

αυτή την παίζω 5 set χ 10-12 λες να βάλω παραπάνω set ή παίζει καμια παραλλαγή της ? αν και στη φωτογραφία υπάρχει μια κλήση και είναι λίγο γυρισμένος πίσω ο δικέφαλος όντως και εμένα μ φαίνεται πως είναι πίσω αφού βάζω πχ μόνο 50kg σε αυτή ενώ εκτάσεις τετρακέφαλων βάζω 80-90 ( για set πάντα , δεν παίζω low reps στα πόδια) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτή την παίζω 5 set χ 10-12 λες να βάλω παραπάνω set ή παίζει καμια παραλλαγή της ? αν και στη φωτογραφία υπάρχει μια κλήση και είναι λίγο γυρισμένος πίσω ο δικέφαλος όντως και εμένα μ φαίνεται πως είναι πίσω αφού βάζω πχ μόνο 50kg σε αυτή ενώ εκτάσεις τετρακέφαλων βάζω 80-90 ( για set πάντα , δεν παίζω low reps στα πόδια) 

Βαμπιράκο μου, έχω και γω μείνει πίσω σε μηριαία και γλουτιαίο βέβαια όχι τόσο καθαρή όσο εσύ. 

στα πόδια έχω δώσει έμφαση εκεί με τις ασκήσεις standing leg curls και seated τις οποίες παίζω drop. Το drop με βοήθησε πολύ.

στα squat έβαλα μια παραλλαγή τα T-Bar squat με πλάκες μικρής διαμέτρου (είμαι κοντή για αυτό- θέλω να δώσω μεγαλύτερο εύρος κίνησης) και πραγματικά ένιωσα μηριαίο και γλουτιαίο τόσο πολύ όσο ποτέ. σήμερα πονάω άπειρα εκεί. Δεν μπορώ να κάτσω. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά δεν σκοτίζομαι ιδιαιτέρως για τα πόδια , απλά θα κάνω λίγα παραπάνω set μπας κ γυμνάζεται λιγότερο ο δικέφαλος καθαρά για συμμετρία ,απ την άλλη είναι κ η γωνία της φωτογραφίας γιατι όποιος τα βλέπει live μόνο πίσω δεν μ λέει οτι έμειναν  αχαχ
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω στα pull ups βαζω 35κιλα και κανω 3reps x 5 sets

και handstand push ups me 5kg :)

 

35κιλα πως τα βαζεις πανω σου?Εγω εχω 2 5κιλες ζωνες με βαρη(αμμουδα εχουν μεσα τα σακουλακια) που κανονικα μπαινουν στα ποδια.Αλλα τα ενωνω και τα βαζω στη μεση.Παλιοτερα εβαζα σε μια σχολικη τσαντα 25κιλα μεσα και εκανα με αυτη αλλα με τραβουσε πολυ πισω και την αφησα.

 

Τα handstand push ups ειναι παρα πολυ καλη ασκηση αλλα δεν εχω μερος για να την κανω.Θελει παρα πολυ καλη ισορροπια για να κανεις τετοιες καμψεις χωρις να ακουμπας καπου.

εννοείται πως νιώθω τυχερός , τα πόδια είναι το μισό σώμα 

τώρα σιγά σιγά θα αρχίσω κ αεροβική , είμαι σε maintain και θα συνεχίσω το cut σε 1-2 εβδομάδες πάλι 

 

τους τελευταίους 4-5 μήνες

1) συμπληρώματα δεν αγοράζω γιατι τσιγκουνεύομαι τα λεφτά , πήρα μια κρεατίνη με 15 euro που τη σταμάτησα πριν 2-3 μήνες και βιταμίνη c με κανα 8 euro , γενικά δεν μου πάει να δώσω λεφτά για συμπλήρωμα πλέον , θα πρέπει να μου περισσεύουν 

2) τρώω κάθε μέρα κοτόπουλο(το αγοράζω 4,5 το κιλό) , πίτες whole meal 1,80 το πακέτο των 6), πατάτες , βρώμη(2 euro το kg), αυγά(1,20 η 6δα , αλλα τώρα έχω και 10 τη μέρα απο δικές μου) και γιαούρτι 2% και ξυρούς καρπούς (γύρω στα 20γρ τη μέρα γιατι είναι ακριβοί ) ότι άλλο θα φάω θα είναι σε cheat ,βρήκα ποιες τροφές μου αρέσουν κ είναι φθηνές κ τις τρώω non stop, αυτό γουστάρω, δεν μ αρέσει να σκέφτομαι τι θα φάω και δεν παίζουν κ φράγκα. Το καλοκαίρι ίσως το καθαρίσω κ άλλο , όταν είμαι ήδη αρκετά χαμηλά σε bf, αφού τώρα δουλεύει αυτό το συνεχίζω , όταν χρειαστεί το πάω παραπέρα 

 

α και έχω να φάω καπάκια μετά την προπόνηση μήνες τώρα, τρώω 2-3 ώρες μετά και δεν είδα καμία διαφορά αλλα κ όταν έτρωγα θα έτρωγα ένα μήλο ή μια μπανάνα. Όταν δούλευα βέβαια έπαιρνα μαζί κ έτρωγα στα καπάκια το μεσημεριανό , αλλιώς δεν την πάλευα να πάω για δουλειά 

 

γενικότερα όλα είναι μια ιδέα , έχω δοκιμάσει τόσα πολλά κ τα ποιο απλά φέρνουν το αποτέλεσμα που θέλω 

 

Περικοπες απο παντου ετσι?Που την βρισκεις τη βρωμη τοσο φθηνη?Απο την λαικη 3.50 το κιλο την περνω.Τα αυγα μου βγαινουν 13λεπτα το ενα τα μεσαιου μεγεθος και κοτοπουλο στηθος 8 το κιλο και τελευταια το γυρισα στο μπουτι που τρωγεται πολυ πιο ευχαριστα.Μπραβο σου δεν περνεις συμπληρωματα νομιζα οτι επερνες παλιοτερα whey αλλα θα σε μπερδευω με αλλο παιδι.

 

Εχω καταλαβει οτι για να κανεις σοβαρη δουλεια πρεπει να φτασεις στα ορια χωρις συμπληρωματα/αναβολικα κτλ.Παντα παιζω μονες επαναληψεις σε πολλες ασκησεις η superset μεχρι να μην ακουει το σωμα.Εσυ ο spect και εγω εχουμε ιδιο υψος περιπου με 5-10 κιλα διαφορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Περικοπες απο παντου ετσι?Που την βρισκεις τη βρωμη τοσο φθηνη?Απο την λαικη 3.50 το κιλο την περνω.Τα αυγα μου βγαινουν 13λεπτα το ενα τα μεσαιου μεγεθος και κοτοπουλο στηθος 8 το κιλο και τελευταια το γυρισα στο μπουτι που τρωγεται πολυ πιο ευχαριστα.Μπραβο σου δεν περνεις συμπληρωματα νομιζα οτι επερνες παλιοτερα whey αλλα θα σε μπερδευω με αλλο παιδι.

 

Εχω καταλαβει οτι για να κανεις σοβαρη δουλεια πρεπει να φτασεις στα ορια χωρις συμπληρωματα/αναβολικα κτλ.Παντα παιζω μονες επαναληψεις σε πολλες ασκησεις η superset μεχρι να μην ακουει το σωμα.Εσυ ο spect και εγω εχουμε ιδιο υψος περιπου με 5-10 κιλα διαφορα.

εννοείται αφού δεν δέχομαι να πληρώνει κανένας δικός μου cent για εμένα, χρόνια τώρα.

Δουλεύω 6 μήνες και παίρνω 3200 στο χέρι για παράδειγμα , ε με αυτά θα περάσω μέχρι να ξαναδουλέψω είτε αυτό είναι σε 2 μήνες είτε σε 4 (συνήθως στους 2-3 έχω βρει κάτι έστω κ περιστασιακό πέρα απ τα προγράμματα).

προσπαθώ να βρω μια σχολή να πάω μέχρι του χρόνου να αποκτήσω εμπειρία κ σε κάτι εντελώς νέο μπας και μου βρεθεί και αρχίσει να τσουλάει καλύτερα η φάση γιατι είμαι άνθρωπος που τρελαίνομαι όταν κάθομαι και γίνομαι το εντελώς αντίθετο , θετικός και ευχάριστος μέχρι αηδίας όταν εργάζομαι και νιώθω παραγωγικός .

 

 

βρώμη αγοράζω απο ένα μαγαζί με ξυρούς καρπούς στην Πάτρα , χύμα εννοείται 

Αυγα τώρα έχω κ δικά μας οπότε είμαι κομπλέ , ιδικά δυο κότες κάνουν κ δίκροκα non stop. :-D 

Κοτόπουλο τρώω τώρα και γενικά όποτε είμαι σε cut και maintain , μέχρι τώρα έτρωγα χοιρινό σπάλα κάθε μέρα στα κάρβουνα (περίπου στα 3 το kg, όπου έβρισκα προσφορά έπαιρνα για όλο το μήνα++).  Συμπληρώματα έπαιρνα παλιότερα μια στο τόσο πχ καμια whey , μόλις τελείωνε δεν έπαιρνα πάλι , γενικά το χρήμα ποτέ δεν το ρίχνω στα συμπληρώματα, μόνο αν μου περισσεύουν. 

 

προσωπικά κάνω προπόνηση χωρίς περικοπές απ την ώρα που πάτησα στο σιδεράδικο ανεξαρτήτως πως νιώθω και αν έχω όρεξη. Έχει τύχει κατα περιόδους λόγο αναποδιών να μην έχω καμία όρεξη να πάω στη στάση να περιμένω 30 λεπτά για λεωφορείο και να φτάσω μετά απο 1 ώρα+ να κάνω προπόνηση) , μέχρι να περάσω την πόρτα του γυμναστηρίου , εκεί όλα χάνονται και κάνω αυτό που πήγα να κάνω όσο καλύτερα μπορώ γιατι αυτό μου βγαίνει κ με ευχαριστεί

 

ε τα συμπληρώματα θα σε βοηθήσουν ελάχιστα , τα αναβολικά πολύ αλλα παροδικά και αξίζουν μόνο αν πας για αγώνες (και εκεί παίζεται, μεγάλη κουβέντα για το τι αξίζει κ τι όχι στη ζωή) και γενικά είναι πράγματα που δεν θα φέρουν το ουσιαστικό αποτέλεσμα , αυτό που θα έχεις και του χρόνου κ του παραχρόνου. 

 

Αυτή τη στιγμή είμαι 1,70κάτι γύρω στα 85kg σταθερά , χωρίς updown νερών και το λέω με σιγουριά επειδή είμαι σε maintain , όταν είμαι σε cut μπορεί να χάσω/πάρω νεράκια ευκολότερα κυρίως λόγο οτι περιορίζω παραπάνω τον υδατάνθρακα. Εννοείται βέβαια πως μόλις συνεχίσω ξανά το cut 1-2kg θα εξαφανιστούν σε μια μέρα. Στόχος μου τα 77-78 για καλοκαίρι επειδή γενικά βάζω ένα στόχο δεν κάνω ότι νάνε κ ότι έρθει και κοιτάζω να πλησιάζω το αποτέλεσμα που θέλω.

 

Μονές δεν παίζω ποτέ , μόνο 3πλές που και που στους πάγκους με προσωπικά ρεκόρ 100 επικλινή και 120 ίσιο , αλλα σίγουρα δεν κάνω προπονήσεις δύναμης και ούτε με ενδιαφέρει . Το αρνητικό είναι πως 99,9% δεν έχω spotter αλλιώς θα δοκίμαζα περισσότερες φορές τη δύναμη μου , βοηθάνε κ αυτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοείται αφού δεν καταδέχομαι να πληρώνει κανένας δικός μου cent για εμένα, χρόνια τώρα.

Δουλεύω 6 μήνες και παίρνω 3200 στο χέρι για παράδειγμα , ε με αυτά θα περάσω μέχρι να ξαναδουλέψω είτε αυτό είναι σε 2 μήνες είτε σε 4 (συνήθως στους 2-3 έχω βρει κάτι έστω κ περιστασιακό πέρα απ τα προγράμματα).

προσπαθώ να βρω μια σχολή να πάω μέχρι του χρόνου να αποκτήσω εμπειρία κ σε κάτι εντελώς νέο μπας και μου βρεθεί και αρχίσει να τσουλάει καλύτερα η φάση γιατι είμαι άνθρωπος που τρελαίνομαι όταν κάθομαι και γίνομαι το εντελώς αντίθετο , θετικός και ευχάριστος μέχρι αηδίας όταν εργάζομαι και νιώθω παραγωγικός .

 

 

βρώμη αγοράζω απο ένα μαγαζί με ξυρούς καρπούς στην Πάτρα , χύμα εννοείται

Αυγα τώρα έχω κ δικά μας οπότε είμαι κομπλέ , ιδικά δυο κότες κάνουν κ δίκροκα non stop. :-D

Κοτόπουλο τρώω τώρα και γενικά όποτε είμαι σε cut και maintain , μέχρι τώρα έτρωγα χοιρινό σπάλα κάθε μέρα στα κάρβουνα (περίπου στα 3 το kg, όπου έβρισκα προσφορά έπαιρνα για όλο το μήνα++). Συμπληρώματα έπαιρνα παλιότερα μια στο τόσο πχ καμια whey , μόλις τελείωνε δεν έπαιρνα πάλι , γενικά το χρήμα ποτέ δεν το ρίχνω στα συμπληρώματα, μόνο αν μου περισσεύουν.

 

προσωπικά κάνω προπόνηση χωρίς περικοπές απ την ώρα που πάτησα στο σιδεράδικο ανεξαρτήτως πως νιώθω και αν έχω όρεξη. Έχει τύχει κατα περιόδους λόγο αναποδιών να μην έχω καμία όρεξη να πάω στη στάση να περιμένω 30 λεπτά για λεωφορείο και να φτάσω μετά απο 1 ώρα+ να κάνω προπόνηση) , μέχρι να περάσω την πόρτα του γυμναστηρίου , εκεί όλα χάνονται και κάνω αυτό που πήγα να κάνω όσο καλύτερα μπορώ γιατι αυτό μου βγαίνει κ με ευχαριστεί

 

ε τα συμπληρώματα θα σε βοηθήσουν ελάχιστα , τα αναβολικά πολύ αλλα παροδικά και αξίζουν μόνο αν πας για αγώνες (και εκεί παίζεται, μεγάλη κουβέντα για το τι αξίζει κ τι όχι στη ζωή) και γενικά είναι πράγματα που δεν θα φέρουν το ουσιαστικό αποτέλεσμα , αυτό που θα έχεις και του χρόνου κ του παραχρόνου.

 

Αυτή τη στιγμή είμαι 1,70κάτι γύρω στα 85kg σταθερά , χωρίς updown νερών και το λέω με σιγουριά επειδή είμαι σε maintain , όταν είμαι σε cut μπορεί να χάσω/πάρω νεράκια ευκολότερα κυρίως λόγο οτι περιορίζω παραπάνω τον υδατάνθρακα. Εννοείται βέβαια πως μόλις συνεχίσω ξανά το cut 1-2kg θα εξαφανιστούν σε μια μέρα. Στόχος μου τα 77-78 για καλοκαίρι επειδή γενικά βάζω ένα στόχο δεν κάνω ότι νάνε κ ότι έρθει και κοιτάζω να πλησιάζω το αποτέλεσμα που θέλω.

 

Μονές δεν παίζω ποτέ , μόνο 3πλές που και που στους πάγκους με προσωπικά ρεκόρ 100 επικλινή και 120 ίσιο , αλλα σίγουρα δεν κάνω προπονήσεις δύναμης και ούτε με ενδιαφέρει . Το αρνητικό είναι πως 99,9% δεν έχω spotter αλλιώς θα δοκίμαζα περισσότερες φορές τη δύναμη μου , βοηθάνε κ αυτά.

Νίκο είσαι ωραίος ρε φιλε και από άποψη σχετικά με κάποια θέματα στο gym και γενικότερα περί ζωής κτλ. 85 κιλά με 1.70 ύψος είσαι υπερτουμπανο. Το δύσκολο είναι να περάσουμε με ότι έχουμε γιατί το Bodybuilding θέλει χρήματα για καλα αποτελέσματα. Το καλο είναι ότι δεν καπνίζουμε/πίνουμε οπότε μένουν από εκεί.

 

Όσο καθόμαστε τόσο βαριομαστε είναι νόμος αυτό.

 

120 σε ίσιο στα πόσα κιλά ήσουν όταν τα έκανες? Μόνη έχω τα 90 σε ίσιο και μου φαίνονται αρκετά δύσκολα για παραπάνω.

 

Το γυμναστήριο είναι τρόπος ζωής όπως και γενικότερα η υγιεινή ζωή. Είναι θέμα πειθαρχίας. Δεν είναι καθόλου εύκολο όλο αυτό στην αρχή όλοι ζοριζομαστε αλλά σιγά σιγά μπαίνουμε στο κλίμα. Μακάρι να φτάσουμε 90 και να είμαστε σαν αυτούς που τρέχουν μαραθώνιο σε αυτή την ηλικία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

120 σε ίσιο στα πόσα κιλά ήσουν όταν τα έκανες? Μόνη έχω τα 90 σε ίσιο και μου φαίνονται αρκετά δύσκολα για παραπάνω.

 

thx

86 με 87 αλλα δεν ζυγιζόμουν κ πολύ οπότε ίσως πήγα παραπάνω φέτος   :-D τα ρεκορ τα σπάω on bulk αλλα βοήθησε που έκανα για μήνες 2 φορές την εβδομάδα στήθος γιατι ηταν πίσω τα πρώτα χρόνια.

σχετικά με τα κιλά φέτος ήταν η τελευταία φορά που έκανα bulking για μάζες, απο εδώ κ πέρα σκοπεύω να ρίχνω το bf μου αργά αργά και κάθε χρόνο να είμαι με λιγότερο bf μέχρι που να πιάσω ένα year round physique που με ικανοποιεί και απο εκεί κ πέρα ότι μυς βάλω έβαλα με τα χρόνια, υπάρχουν και όρια που δεν διατίθεμαι να σπάσω με άλλους τρόπους. Θα προτιμήσω την ποιότητα κ την υγεία μου

 

 

θα μπορούσα να πάρω φάρμακα να πιάσω μια τρελή physique γρήγορα και μετά τι ? δεν είναι αυτό που μου λείπει απ τη ζωή μου , σταθερή (όσο γίνεται βάση σημερινών δεδομένων) δουλειά και χρήμα μου λείπουν , να έχω το κεφάλι μου ήσυχο ,ποιο πολύ απο τώρα τουλάχιστον , να πάω τις διακοπές μου , καμια εκδρομή , να μπορώ ίσως αργότερα να κάνω οικογένεια ή ότι μου καπνίσει τέλος πάντων . Εκεί βρίσκεται η ουσία , όχι στον καθρέφτη , ο καθρέφτης είναι για να μας ανεβάζει το ηθικό, εφόσον αυτό που βλέπουμε μας κάνει να νιώθουμε καλά με τον εαυτό μας γιατι είναι σημαντικό να σου αρέσεις ανεξαρτήτως αν είσαι με 10 ή 20% λίπος ή αν έχεις μυς ή είσαι αδύνατος. Σου αρέσεις ? ε αυτό έχει σημασία. 

Λίγες μέρες πριν ενας κομπλεξικός στο gym μου άρχισε μανούρα να επιμένει οτι είμαι χοντρός λέει , οτι πέρσι ήμουν καλύτερος , άσχετα αν όλοι μεταξύ τους κ άτομο κριτής σε αγώνες bodybuilding μου λένε τα καλύτερα κ πως σε σχέση με πέρσι έβαλα μυς και είμαι καλύτερος. Είχε γυρίσει όλο το γυμναστήριο και τον κοίταζαν με το στόμα ανοιχτό , πολύ σουρεαλ κατάσταση και δεν ήξερα να έπρεπε να βάλω τα γέλια ή να αφήσω τον τρελό στην τρέλα του

Ο τύπος σαν ανάποδο γαμώτο και κέντραρε εμένα να βγάλει το κόμπλεξ του , να με μειώσει επειδή ήταν σαν σκατά ο ίδιος και δεν λέει να φάει σωστά, ακόμα και μετά απο 20-25 χρόνια και προσπαθούσε να ακυρώσει ότι έχω καταφέρει μέχρι τώρα. 

 

Είχα άλλα μυαλά(ήμουν κ μικρότερος οκ) όταν άρχισα και ήμουν έτοιμος να κάνω τα πάντα για να φτάσω το σώμα μου στα όρια του και γρήγορα για να αναπληρώσω τον χαμένο χρόνο όπως σκεφτόμουν  , όμως γνώρισα άτομα που βάζουν κάτω για πλάκα σωματικά τους ποιο γνωστούς fitness models του εξωτερικού αλλα μέχρι εκεί , μετά το χάος , το κενό ,ζωή 0 ,  ε αυτό το κενό δεν είμαι εγώ ούτε το ζηλεύω για να γίνω  B) 

 

 

εννοείται μακάρι να φτάσουμε 90 και μακάρι να έχουμε αντοχές να γυμναζόμαστε 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Νίκος φαίνεται ότι έχει ξοδέψει πολύ χρόνο συλλογιζομενος το τι σημαίνει γυμνάζομαι, τοςο για τον ίδιο όσο και γενικά, κι έχει πολύ ώριμη άποψη. Γουστάρω πολύ τις αναλύσεις του. Τον περνάω καμία εικοσαριά χρόνια μα τον διαβάζω και νιώθω ότι εγω είμαι ο μικρός εδώ :)

Μόνη μλκ τα νεύρα του. Θα σφάξει κανέναν καμία μέρα!

---------

 

Μαους, οταν είπα στον σάκεν να κάνει τις ίδιες ασκησεις με αλτήρες και μπάρα εννοούσα συνδυαστικά, όχι αθροιστικά. Αντί να κάνει 4 σετ επικλινή με μπάρα, κάνει 2 με μπάρα και 2 με αλτήρες. Μπορεί να φαίνεται ότι κάνει την ίδια ακριβώς άσκηση αλλα ξέρεις καλυτερα απο μένα πως αλλάζοντας όργανο συχνά έχει διαφορά.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ Maus, ευχαριστω Γιαννη.

 

Για τραπεζοειδη ηξερα την κλασικη με την μπαρα αλλα ειδα σε διαφορα video οτι καλο ειναι να την αποφευγεις.Να κανω shrugs?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...