Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Maus 2 ασκησεις για στηθος εκτος απο παγκο, επικλινη?

 

Ωμοι ειναι καλα?

 

Εκτασεις αλτηρων πλαγια

Εκτασεις αλτηρω μπροστα

Πιεσεις ωμων (με μπαρα,αλτηρες η σε μηχανημα?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εν ολίγοις , απαγορεύεται να κάνεις οποιαδήποτε άσκηση είσαι όρθιος με φορτωμένα κιλά και πολυ περισσότερο με τεντωμένα τα πόδια ! κάνεις τα πάντα ξαπλωτός και καθιστός με ιδιαίτερη προσοχή στην πλάτη στην κωπηλατική στους ραχιαίους κτλ ! οι άρσεις και ειδικά τα σκουωτ απαγορεύονται δια ροπάλου πριν μιλήσεις με γιατρό (και με γιατρό να μιλήσεις αν ειναι άσχετος μπορεί να σε σακατέψει) ! γιατρος επίσης και για περισσότερες λεπτομέρειες ..

δεν ξέρω ποσο μεγάλες είναι οι κηλες σου , ποσο σε ταλαιπωρούν και τι εμπειρία έχεις , οφείλω να σου πω όμως να ξέρεις πως το κακό μα την κήλη ειναι πως την μια μέρα μπορεί να αισθάνεσαι δυνατός και χωρίς καμια ενόχληση (το τυράκι, μιας και η κήλη ειναι πάντα εκει δεν φεύγει) κ την αλλη μια πολύ μικρή λάθος κίνηση να σε αφήσει στο κρεβάτι για μια βδομάδα με ενέσεις χωρίς να μπορείς να περπατήσεις!! Αυτά ..

--------

κινκ ωραίος , μια χαρα πας , πολυ καλή βελτίωση μπραβο !

όμως ..

το χεις ρίξει στο στήθος και στα χέρια και εχεις αφήσει τελείως την πλατη και τους ώμους, πρόσεξε το ..

Έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι γνωστό ότι έχω μια αγάπη στο στήθος και στα χέρια. Την πλάτη και ώμους τα παραμελλω κάπως μια φορά τη βδομάδα τα γυμναζω μόνο. Θα βάλω ακόμα μια μέρα να πάρουν λίγο. Πέρα από αυτά είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Μπαίνει και λίγο λιπακι αλλά εντάξει μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτο στο cut θα φύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό με την ακμή και τα λιπαρά μην το παίρνετε τοις μετρητοίς. Άλλους τους πειράζουν τα κορεσμένα λιπαρά, άλλους όχι, άλλοι βγάζουν ακμή λόγω άγχους άλλοι γιατί το παρακάνουν με το πλύσιμο προσώπου, κτλ.

Καλά δεν μιλάω για όλους εννοείται , λέω για ηλικίες μεταξύ 16 πόσο είναι ο Κώστας με 26 που είμαι εγώ λόγο επιπέδων τεστοστερόνης.  Προσωπικά ακμή δεν έχω αλλα στην ηλικία του όταν έτρωγα λιπαρές σαβούρες γέμιζα και μου το είχε πει γιατρός να τα αποφεύγω. Τώρα απλά βγάζω σπυράκια όπως έβγαλα κ απο την Τσικνοπέμπτη 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Είναι γνωστό ότι έχω μια αγάπη στο στήθος και στα χέρια. Την πλάτη και ώμους τα παραμελλω κάπως μια φορά τη βδομάδα τα γυμναζω μόνο. Θα βάλω ακόμα μια μέρα να πάρουν λίγο. Πέρα από αυτά είμαι αρκετά ευχαριστημένος. Μπαίνει και λίγο λιπακι αλλά εντάξει μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτο στο cut θα φύγει.

και εγώ μια φορά την εβδομάδα γυμνάζω ώμους κ πλάτη , χαρά στην όρεξη σου να τα γυμνάσεις δυο 

και καλά οι ώμοι μ αρέσουν, την πλάτη τη βαριέμαι , θα την κάνω μια φορά καλά κ next week πάλι χααχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά δεν μιλάω για όλους εννοείται , λέω για ηλικίες μεταξύ 16 πόσο είναι ο Κώστας με 26 που είμαι εγώ λόγο επιπέδων τεστοστερόνης.  Προσωπικά ακμή δεν έχω αλλα στην ηλικία του όταν έτρωγα λιπαρές σαβούρες γέμιζα και μου το είχε πει γιατρός να τα αποφεύγω. Τώρα απλά βγάζω σπυράκια όπως έβγαλα κ απο την Τσικνοπέμπτη 

και εγώ μια φορά την εβδομάδα γυμνάζω ώμους κ πλάτη , χαρά στην όρεξη σου να τα γυμνάσεις δυο 

και καλά οι ώμοι μ αρέσουν, την πλάτη τη βαριέμαι , θα την κάνω μια φορά καλά κ next week πάλι χααχ

 

Καποια μερη στο σωμα του καθενος δεν περνουν ευκολα θελουν περισσοτερη δουλεια.Μια φορα δεν φτανει.Εγω δεν εχω θεμα στο ποσες φορες θα γυμνασω καθε ομαδα αρκει να νιωθω οκ στην προπονηση γιατι αν εισαι απο τις 6 μεχρι τις 5 στο χωραφι ουτε το 40% της προπονησης δεν βγαινει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας βαλω και εγω μια μεταπροπονητικη :D

 

http://prntscr.com/aburfd (4 months)

 

17 ειμαι Νικο! ;)

Ωραίος ρε Κωστή για την ηλικία σου είσαι πολύ καλός. Θα κάνεις πάρα πολύ καλό σώμα ξεκίνησες και μικρός. Εγώ στα 17 ήμουν 50 κιλά και στα 23 ξεκίνησα σοβαρά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο την αλλη 3 με 4 φορες την ευδομαδα γυμναζω πλατη και ωμους με weighted pull ups και handstand push ups:)

 

Καμψεις και pull ups κανω σε ολες τις προπονησεις.Στα pull ups βαζω 10 κιλα βαρος στη μεση και κανω 8 επαναληψεις 3 σετ και καμψεις 4 25αρια.Η καλυτερη ασκηση για πλατη ειναι η κωπηλατικη αλλα πιανει και λιγο μεση και την εχω παρατησει οπως και το deadlift.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας βαλω και εγω μια μεταπροπονητικη   :D

 

http://prntscr.com/aburfd  (4 months)

 

17 ειμαι Νικο! ;)

ωραίος είσαι , συνέχισε έτσι ! :D

 

Καποια μερη στο σωμα του καθενος δεν περνουν ευκολα θελουν περισσοτερη δουλεια.Μια φορα δεν φτανει.Εγω δεν εχω θεμα στο ποσες φορες θα γυμνασω καθε ομαδα αρκει να νιωθω οκ στην προπονηση γιατι αν εισαι απο τις 6 μεχρι τις 5 στο χωραφι ουτε το 40% της προπονησης δεν βγαινει.

εμένα δεν ξέρω ποιο μέρος δεν παίρνει εύκολα γιατι γενικά όλα τα προπονώ στο max αλλα έχω δει άλλους να κάνουν διπλάσιες φορές απο εμένα την εβδομάδα και να μην έχουν ούτε καν κοντά την ίδια ανάπτυξη (gym buddies)οπότε ναι παίζει ρόλο απο άτομο σε άτομο

ξέρω μόνο οτι τα πόδια ακόμα κ αν τα γυμνάζω στο πολύ χαλαρό μια φορά την εβδομάδα ξεφεύγουν , τι δε θα έγινα να είχε αυτή την ανάπτυξη το επάνω μέρος

 γιαυτό θα γυρίσω τα squat low reps καθαρά να πάω για δύναμη κ έκρηξη  , αν τα προπονήσω όπως το υπόλοιπο σώμα δεν θέλω να ξέρω πως θα γίνουν , δεν είμαι fun του bodybuilding καλουπιού , προτιμώ τα πόδια να είναι συμμετρικά με το υπόλοιπο σώμα σε σχημα v και όχι x 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίος είσαι , συνέχισε έτσι ! :D

 

εμένα δεν ξέρω ποιο μέρος δεν παίρνει εύκολα γιατι γενικά όλα τα προπονώ στο max αλλα έχω δει άλλους να κάνουν διπλάσιες φορές απο εμένα την εβδομάδα και να μην έχουν ούτε καν κοντά την ίδια ανάπτυξη (gym buddies)οπότε ναι παίζει ρόλο απο άτομο σε άτομο

ξέρω μόνο οτι τα πόδια ακόμα κ αν τα γυμνάζω στο πολύ χαλαρό μια φορά την εβδομάδα ξεφεύγουν , τι δε θα έγινα να είχε αυτή την ανάπτυξη το επάνω μέρος

 γιαυτό θα γυρίσω τα squat low reps καθαρά να πάω για δύναμη κ έκρηξη  , αν τα προπονήσω όπως το υπόλοιπο σώμα δεν θέλω να ξέρω πως θα γίνουν , δεν είμαι fun του bodybuilding καλουπιού , προτιμώ τα πόδια να είναι συμμετρικά με το υπόλοιπο σώμα σε σχημα v και όχι x 

 

 

Αυτο ειναι πολυ καλο παντως που περνουν τοσο ευκολα τα ποδια.Στους περισσοτερους ειναι το πιο δυσκολο σημειο.Ξεκινησα hiit πριν καμια βδομαδα και το προτιμω απο την αεροβικη που μπορει να κανει καλο στη καρδια και στην αντοχη αλλα τουμπανα τα ποδια δεν γινονται.

 

Για αυτους που λες οτι δεν περνουν ευκολα ισως να μην κανουν και την καλυτερη διατροφη οπως εσυ.Παιζουν πολλα ρολο.Εγω δεν εχω παρει ποτε ουτε ενα γραμμαριο πρωτεινη η αλλο συμπληρωμα.Με αυγα κοτοπουλο και τονο τη βγαζω.Σιγουρα θα ειχα μεγαλυτερη αναπτυξη με μια whey αμεσως μετα την προπονηση να παει εκει που πρεπει και οχι μετα απο 2 ωρες οπως το κανονικο φαγητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Maus 2 ασκησεις για στηθος εκτος απο παγκο, επικλινη?

 

Ωμοι ειναι καλα?

 

Εκτασεις αλτηρων πλαγια

Εκτασεις αλτηρω μπροστα

Πιεσεις ωμων (με μπαρα,αλτηρες η σε μηχανημα?)

Μπορεις να κανεις τις ιδιες ασκησεις με μπαρα και μετα με αλτηρες οποτε εχεις 4 ασκησεις. Αλλιως, πεκ ντεκ και crossover αν διαθετει το καταστημα.

 

Για ωμους κανε πιεσεις με αλτηρες καθιστος ωστε να μη ζοριζεις τη μεση. Δες την παραλλαγη arnold press αφου η περιστροφη δινει επιπλεον boost.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμψεις και pull ups κανω σε ολες τις προπονησεις.Στα pull ups βαζω 10 κιλα βαρος στη μεση και κανω 8 επαναληψεις 3 σετ και καμψεις 4 25αρια.Η καλυτερη ασκηση για πλατη ειναι η κωπηλατικη αλλα πιανει και λιγο μεση και την εχω παρατησει οπως και το deadlift.

εγω στα pull ups βαζω 35κιλα και κανω 3reps x 5 sets

και handstand push ups me 5kg :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...