Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αν και είναι λόγο ηλικίας και ορμονών πρόσεξε τα λιπαρά σου , περιόρισε τα στα απολύτως απαραίτητα και απέφυγε τη σαβούρα σα το διάολο με το λιβάνι , ιδικά τη λιπαρή σαβούρα 

plus δες κάποιο γιατρό πριν γίνει χειρότερα αν έχεις γενικά θέμα με ακμή 

 

να ξέρεις πως όσοι γυμναζόμαστε έχουμε ανεβασμένη τεστοστερόνη οπότε ακμή και σπυράκια είναι λογικό να εμφανίζονται , ιδικά στην ηλικία σου που ίσως έβγαζες έτσι κ αλλιώς 

μέχρι και γω βγάζω σπυράκια παρόλο των ορμονών που παίρνω(μειώνουν τα ανδρογόνα) και δεν ήξερα πως να το δικαιολογήσω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξεκίνησα το 5χ5 απο την πρώτη μέρα που πήγα γυμναστήριο...

Για περίπου 8 μήνες έκανα κυρίως προγράμματα που μου έβγαζαν στο γυμναστήριο...

 

Απλά τα προγράμματα ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ μέσα τις περισσότερες πολύ-αρθρικές που το 5χ5 με έμαθε να κάνω...

 

Δήμητρα...δεν ψάχνω γιατρειά μέσω ενός φόρουμ...αλλά ένας που πηγαίνει 5 χρόνια γυμναστήριο θα μπορεί να μου πει " για αρχή μη κάνεις Squats" δεν είναι rocket science νομίζω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν ολίγοις , απαγορεύεται να κάνεις οποιαδήποτε άσκηση είσαι όρθιος με φορτωμένα κιλά  και πολυ περισσότερο με τεντωμένα τα πόδια !  κάνεις τα πάντα ξαπλωτός και καθιστός με ιδιαίτερη προσοχή στην πλάτη στην κωπηλατική στους ραχιαίους  κτλ ! οι άρσεις και ειδικά τα σκουωτ απαγορεύονται δια ροπάλου πριν μιλήσεις με γιατρό (και με γιατρό να μιλήσεις αν ειναι άσχετος μπορεί να σε σακατέψει) ! γιατρος επίσης και για περισσότερες λεπτομέρειες ..

δεν ξέρω ποσο μεγάλες είναι οι κηλες σου , ποσο σε ταλαιπωρούν και τι εμπειρία έχεις , οφείλω να σου πω όμως να ξέρεις πως το κακό μα την κήλη ειναι πως  την μια μέρα μπορεί να αισθάνεσαι δυνατός και χωρίς καμια ενόχληση (το τυράκι, μιας και η κήλη ειναι πάντα εκει δεν φεύγει) κ την αλλη μια πολύ μικρή λάθος κίνηση να σε αφήσει στο κρεβάτι για μια βδομάδα με ενέσεις χωρίς να μπορείς να περπατήσεις!!   Αυτά ..

--------

κινκ ωραίος , μια χαρα πας , πολυ καλή βελτίωση μπραβο !

όμως ..

το χεις ρίξει στο στήθος και στα χέρια και εχεις αφήσει τελείως την πλατη και τους ώμους, πρόσεξε το  ..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μέχρι και γω βγάζω σπυράκια παρόλο των ορμονών που παίρνω(μειώνουν τα ανδρογόνα) και δεν ήξερα πως να το δικαιολογήσω..

η λειτουργία των ανδρογόνων/οιστρογόνων είναι εντελώς διαφορετική στις γυναίκες και στους άντρες , σε αρκετές περιπτώσεις αντίθετη

πάντως τα σπυράκια που βγάζουμε καμια φορά έχουν να κάνουν άμεσα με την ποσότητα και το είδος των λιπαρών που καταναλώνουμε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το φορτωμένα κιλά φαντάζομαι είναι σχετικό για τον καθένα...

Δηλαδή κάποιος που κάνει 100κιλά squat "επιτρέπεται" να κάνει 30κιλά ?

 

Ο γιατρός που πήγα δεν με ενέπνευσε και πολύ...μου είπε σε κάποια στιγμή το "-ξέρεις, γυμναστική γίνεται και με λαστιχάκια..." και με ξενέρωσε...

 

Το καλό είναι οτι μου έγραψε φυσιοθεραπείες...τέσπα θα δείξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η λειτουργία των ανδρογόνων/οιστρογόνων είναι εντελώς διαφορετική στις γυναίκες και στους άντρες , σε αρκετές περιπτώσεις αντίθετη

πάντως τα σπυράκια που βγάζουμε καμια φορά έχουν να κάνουν άμεσα με την ποσότητα και το είδος των λιπαρών που καταναλώνουμε

θα σου πω απο μαιο κ εξης που θα τα σκαματησω. Καθαρη διατροφη κανω με ποιοτικα και καλα λιπαρα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα σου πω απο μαιο κ εξης που θα τα σκαματησω. Καθαρη διατροφη κανω με ποιοτικα και καλα λιπαρα.

  πόσα γρ λιπαρά τρως περίπου τη μέρα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πόσα γρ λιπαρά τρως περίπου τη μέρα?

55 οσο κ τα κιλα μου

τα χαπια ειναι αντισυλληπτικα

Παρομοια χρηση σκευασματος εκανα κ προ γυμνασιων-διατροφων (καθιστικη ζωη με τακτικη σαβουρα) κ δν ειχα σπυρακια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον γιατρό σου τον έχεις ρωτήσει τι παίζει με αυτό ?

Το λογιζει στις μεταβολες του θυρεοειδη.

μπουρδελο φαση, δν βγαζω ακρη.

με βολεψε η προταση περι ασκησης. Ιδομεν, αφου δν με σκοτωνει ολα καλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιρνεις μονο απο κροκους 14g λιπους...πολλα μου φαινονται

14γρ απο αυτα + 20 απο         http://prnt.sc/a9y7xt       τις κοτομπουκιες που ετρωγα για αρκετη περιοδο γτ ειχαν λιγες θερμιδες και 40γρ πρωτ (μαλακια μ βεβαια,κακη πηγη και τιγκα στις ορμονες,δεν τις ξαναβαζω στο στομα μ) βαλε και ταχινη που τρωω αρκετο(σε pancakes,ριζογκοφρετες,ψωμι ολικης) τα λιπρα μ συνολο πρεπει να βγαινουν περιπου στα  60+γρ

ειχα ρωτησει ποσο πρεπει να βγαζω αλλα με κραξατε οι περισσοτεροι ως συνηθως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό με την ακμή και τα λιπαρά μην το παίρνετε τοις μετρητοίς. Άλλους τους πειράζουν τα κορεσμένα λιπαρά, άλλους όχι, άλλοι βγάζουν ακμή λόγω άγχους άλλοι γιατί το παρακάνουν με το πλύσιμο προσώπου, κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...