Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα...

 

Σε περίπτωση που κάποιος έχει κήλες... *συγκεκριμένα ο4-ο5 , 05-i1

Τι ασκήσεις απαγορεύεται ή είναι καλό να μην κάνεις??

 

Είχα ξεκινήσει με αρκετές φιλοδοξίες και αξιόλογο progress το Starting Strength 5x5 και τώρα νιώθω ότι μου έκοψε τα φτερά το θέμα που προέκυψε

 

any suggestions ?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλησπέρα...

 

Σε περίπτωση που κάποιος έχει κήλες... *συγκεκριμένα ο4-ο5 , 05-i1

Τι ασκήσεις απαγορεύεται ή είναι καλό να μην κάνεις??

 

Είχα ξεκινήσει με αρκετές φιλοδοξίες και αξιόλογο progress το Starting Strength 5x5 και τώρα νιώθω ότι μου έκοψε τα φτερά το θέμα που προέκυψε

 

any suggestions ?

φυσιοθεραπευτής - αθλίατρος τέτοιες και μόνο τέτοιες συμβουλές, όχι εδώ 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοείς για ζέσταμα πριν τα βάρη, 5' αρκούν. Πάω ενα λεπτό στο έξι, ενα στο οκτώ, ενα στο δέκα, ενα στο οκτώ κι αλλο ενα στο έξι κι είμαι έτοιμος.

Για ζέσταμα για προπόνηση άνω κορμού προτιμώ ελλειπτικο όπου κουνάς και χέρια.

 

καλή ιδέα μου ακούγεται κι έτσι 5-10 λεπτά μου έχει γράψει οκ κάνω 10 δε χάνω τίποτα.

 

στο ελλειπτικό πώς κουνάς χέρια εγώ δε μπορώ να αφήσω τις λαβές μόνο ίσα να πιω λίγο νερό νιώθω πως θα πέσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

 

Σε περίπτωση που κάποιος έχει κήλες... *συγκεκριμένα ο4-ο5 , 05-i1

Τι ασκήσεις απαγορεύεται ή είναι καλό να μην κάνεις??

 

Είχα ξεκινήσει με αρκετές φιλοδοξίες και αξιόλογο progress το Starting Strength 5x5 και τώρα νιώθω ότι μου έκοψε τα φτερά το θέμα που προέκυψε

 

any suggestions ?

Ορθοπεδικός,φυσίατρος να αξιολογήσει το πρόβλημα.

Φυσιοθεραπευτής (άμα δεν είναι τόσο σοβαρό για εγχείρηση)για τις πρώτες θεραπείες ΚΑΙ για να σε κατευθύνει το πως θα γυμνάζεσαι από δω και πέρα.

Μην τρελένεσαι και απογοητεύεσαι. Και εγώ συνάδελφος είμαι με κακοποιημένη σπονδυλική . Από τον αυχένα μέχρι το ισχίο και γυμνάζομαι κανονικότατα πιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοίγω πάλι χιλλιοειπομενο θέμα εδώ μέσα αλλά τεσπα. Lunatic το ότι έχεις κοιλες δεν σημαίνει ότι πρέπει να περιοριζεσαι...ο περισσότερος κόσμος έχει απλά σε πολλούς είναι ασυμπτωματικες (για διάφορους λόγους, μεταξύ των οποίων, η γυμναστική). With that being , δεν σου λέω εάν έχεις συμπτώματα να πας να κάνεις ο,τι θες. Απλά σου λέω ότι υπάρχει η δυνατότητα με σωστή καθοδήγηση (φυσιοθεραπεία) να κάνεις πράγματα όπου τώρα σου φαίνονται (ή σου ειπαν) απαγορευμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα...

 

Σε περίπτωση που κάποιος έχει κήλες... *συγκεκριμένα ο4-ο5 , 05-i1

Τι ασκήσεις απαγορεύεται ή είναι καλό να μην κάνεις??

 

Είχα ξεκινήσει με αρκετές φιλοδοξίες και αξιόλογο progress το Starting Strength 5x5 και τώρα νιώθω ότι μου έκοψε τα φτερά το θέμα που προέκυψε

 

any suggestions ?

Έτσι την έφαγα και εγώ,προγράμματα με τέτοια φιλοσοφία ακόλουθασα ευτυχώς όμως το κατάλαβα νωρίς

στο ss ανεβαζεις κιλα σε καθε προπονηση

εγω στα χαμηλοτερα κιλα ειχα σωστη τεχνικη απ οσο μ ελεγαν και οι γυμναστες οταν ομως αρχισα σιγα σιγα να ανεβαζω το εχασα και μ βγηκε θλαση,και μετα σιγα σιγα ψαχτηκα και μ ειπαν και εδω τα παιδια με λιγα λογια οτι αφου ολοκληρωσεις αρκετους μηνες στο gym πρεπει να βαλεις τετοιες ασκησεις

 

 

δεν λεω οτι το προγραμμα δεν ειναι καλο,αντιθετα γαμαει απλα πιστευω οτι δεν ειναι για καποιον που παει στο γυμναστηριο το λιγοτερο 6 μηνες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικες φωτογραφιες και απο μενα μιας και εχω αρκετο καιρο να βαλω κατι.Φτασαμε αισιως τα 69 κιλα και παμε για τα 75 σιγα σιγα.1.73 υψος. Μην πειτε τιποτα για το μαυρισμα ετσι. :P

 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τελευταια εχω ανεβασει  τα αυγα και εχω θεμα με την ακμη τρωω περιπου 3 κροκους και 7 ασπραδια την ημερα

λετε να φτεει αυτο?ειχε κανεις ποτε θεμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ακμη σχετιζεται με τη διατροφη.Για κακη διατροφη και ακμη εχω ακουσει, για αυγα δε ξερω.

 

 

Δημητρα ξερεις κανενα καλο μασατζιδικο εδω περα? Καλο εννοω να συμφερει και η τιμη.

Γυρω στα 10-15 π.χ

 

 

Μη ρωτησεις κ εσυ για happy ending :-D

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ακμη σχετιζεται με τη διατροφη.Για κακη διατροφη και ακμη εχω ακουσει, για αυγα δε ξερω.

 

 

Δημητρα ξερεις κανενα καλο μασατζιδικο εδω περα? Καλο εννοω να συμφερει και η τιμη.

Γυρω στα 10-15 π.χ

 

 

Μη ρωτησεις κ εσυ για happy ending :-D

 

κάπου καλαμαριά μου είπαν με τέτοια τιμή, αλλά το ξέχασα..... δεν έχω πάει η αλήθεια είναι ποτέ...έβαζα άλλους να με τρίβουν με μηδενικό κόστος 

 

με 15€ παίρνεις 3κιλά φιλέτο κοτόπουλο στήθος .........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το κοτόπουλο αλλα ενα καλο μασαζ δεν εχω πάει να με κάνουν ποτέ.. :P

Βλέπω βιντεακια στο youtube και νυσταζω απο τη χαλαρωση επειδη φανταζομαι να με κανουν και μενα ^_^

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το κοτόπουλο αλλα ενα καλο μασαζ δεν εχω πάει να με κάνουν ποτέ.. :P

Βλέπω βιντεακια στο youtube και νυσταζω απο τη χαλαρωση επειδη φανταζομαι να με κανουν και μενα ^_^

πέρα από τι πλάκα ,δεν έχεις άδικο....αν δυνόμουν οικονομικά, θα το είχα στο πρόγραμμα σίγουρα  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια τελευταια εχω ανεβασει  τα αυγα και εχω θεμα με την ακμη τρωω περιπου 3 κροκους και 7 ασπραδια την ημερα

λετε να φτεει αυτο?ειχε κανεις ποτε θεμα?

αν και είναι λόγο ηλικίας και ορμονών πρόσεξε τα λιπαρά σου , περιόρισε τα στα απολύτως απαραίτητα και απέφυγε τη σαβούρα σα το διάολο με το λιβάνι , ιδικά τη λιπαρή σαβούρα 

plus δες κάποιο γιατρό πριν γίνει χειρότερα αν έχεις γενικά θέμα με ακμή 

 

να ξέρεις πως όσοι γυμναζόμαστε έχουμε ανεβασμένη τεστοστερόνη οπότε ακμή και σπυράκια είναι λογικό να εμφανίζονται , ιδικά στην ηλικία σου που ίσως έβγαζες έτσι κ αλλιώς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...