Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελει ενδιαμεσα ξεκουραση. Το υεωρω πιο καλο απο το να καθεσαι δυο μερες σερι.

 

Στο διζυγο δουλευεις και στηθος, στον παγκο κανεις πιο καλα αυτο που θες. Εγω οταν την κανω παιζω σουπερ σετ με καμψεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλά, αυτό είναι σχετικό. Προσωπικά μόνο την Κυριακή ξεκουράζομαι. 4 μέρες βάρη, 2 μέρες τρέξιμο. Το σώμα προσαρμόζεται, δεν έχει θέμα. 

 

Το κλειδί για μένα είναι η σωστή διατροφή. 


τι το κακό έχει αυτή η διατροφή για κάποιον που θέλει να χάσει ( λιπος ) ; οκ μόνο το κρέας για μεσημέρι μου φαίνεται λίγο γενικά ( 200g πιστεύω είναι οκ )

 

Όταν τρως ελάχιστα, το σώμα προσαρμόζεται σε αυτό και ρίχνει το μεταβολισμό. Πιο απλά, αφού βάζεις στο σώμα 900 θερμίδες την ημέρα, θα έχεις αντίστοιχα τόση ενέργεια.

 

Το αποτέλεσμα είναι ΚΑΙ να μην αδυνατίζεις ΚΑΙ να είσαι σαν πτώμα.

 

Το χειρότερο πράγμα που μπορεί να κάνει κάποιος για να αδυνατίσει είναι δίαιτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολο. Θα με βαριοντουσαν οι μαθητές μου :)

 

20λεπτο τρέξιμο σήμερα σε ανώμαλο έδαφος. Ενα τράβηγμα στην αριστερή γάμπα με ανάγκασε να σταματήσω αλλα επειδή είχα ακόμη μπόλικη ενέργεια να ξοδέψω, συμπλήρωσα με ενα τετραλεπτο ΤΑΒΑΤΑ μποξ.

 

Εντωμεταξύ ο μλκ ο Νορβηγός με έχει στοιχειώσει και δεν μπορώ να γράψω τη λέξη ΤΑΒΑΤΑ χωρίς να τον σκεφτώ κάπου να ξεκαρδίζεται :)

 

ΤΕΟΚΟΣ, που διαφωνείς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι το κακό έχει αυτή η διατροφή για κάποιον που θέλει να χάσει ( λιπος ) ; οκ μόνο το κρέας για μεσημέρι μου φαίνεται λίγο γενικά ( 200g πιστεύω είναι οκ )

πολλά , καταρχάς την δεδομένη στιγμή έπρεπε να τρώω 2800 με 3000 θερμίδες αφού είχα συντήρηση 3200 απλά που υπήρχα(μετρήσαμε τότε τι θερμίδες έτρωγα κ δεν έπαιρνα άλλο βάρος για ένα χρόνο κ ήταν στις 4000 τη μέρα περίπου) και έκανα 2 ώρες γυμναστική τη μέρα , με τη μια ώρα απο αυτή να είναι διάδρομος σε γρήγορο περπάτημα 

 

για να καταλάβεις πόσες παραπάνω θερμίδες καίει κάποιος στα 135kg , αν είσαι στα κανονικά σου κιλά πάρε ένα σακί 70kg στην πλάτη σου , ανέβα σε ένα διάδρομο και ξεκίνα να περπατάς στο 6 με κλήση στο 6 για μια ώρα , στα 5 λεπτά πες μου πως νιώθεις 

 

επίσης το κακό μπορείς να το δεις στις φωτογραφίες , αφού έχασα σε 51-52kg σε 5 μήνες 

με θερμιδικό έλλειμμα καθημερινά περίπου στις 2000 με 2300 θερμίδες κάτω απο τη συντήρηση δεν πας πουθενά , ίσως νοσοκομείο

με 500 τη μέρα κάτω χάνεις σταθερά κ σωστά και σίγουρα το κρέας που λες, 400 γραμμάρια(200 κ 200) για μεσημέρι κ βράδυ μαζί είναι 650-660 θερμίδες , εδώ μου έλειπαν 2000++ , οι 400 θερμίδες έξτρα θα με έφτιαχναν ?

 

οπότε αν σκέφτεται κανείς να κάνει κάτι ανάλογο ας δει πως δούλεψε σε εμένα που όταν είπα σε οικογενειακό γιατρό τι έκανα τράβαγε τα βυζιά του και με πέρασε απο πόσες εξετάσεις τότε να δει αν είμαι οκ , γιατι δεν έδειχνα οκ. Ήμουν σαν κινητός θάνατος.

 

για να χάσεις λίπος θα ρίξεις στις θερμίδες σου κανα 500 τη μέρα σταδιακά ξεκινώντας απο -250 , αν κολλήσεις ρίχνεις άλλες 250

θα κρατήσεις ψηλά την πρωτεΐνη σου , μέτριο τον υδατάνθρακα και τα λιπαρά και θα έχεις ένα ομαλό αποτέλεσμα.

 

Δεν είναι sprint , είναι μαραθώνιος B)  

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Γυρισα απο γυμναστηριο.Πλατη βγηκε ευκολα και ωραια, ζοριστηκα δικεφαλο και τρικεφαλο αλλα ωραια αισθηση...12' λεπτα χαλαρο διαδρομο.Σχεδον σε ολες τις ασκησεις περισσοτερα κιλα απο την προηγουμενη φορα. 60" αναμεσα στα σετ και 2 λεπτα αναμεσα στις ασκησεις.

 

Maus ενιωθα οτι τα χερια μου θα σκασουν... :-)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι σε πολυ καλο δρομο φιλος,  μπράβο !

ορεξη να εχεις να γυμνάζεσαι , να τρως καλα και θα δεις  το σωμα σου να μεταμορφώνεται και την ψυχολογία σου να αλλάζει προς το καλύτερο, οχι γιατι θα φτιάξεις κορμάρα αλλα γιατι θα νιώθεις πολυ πιο υγιής και δυνατός !

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλος κανει ενα δεκάλεπτο στο 15 για ζέσταμα και δεν κουράζεται καν

και αλλος περπατάει 5 λεπτά στο 5  και του βγαίνει η γλωσσα εξω , εξαρτάται απο την φυσική σου κατάσταση φίλος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις κιλα και θελεις να χασεις ?

βαλε ανηφορική κλίση στον διάδρομο και βάλτο στο γρήγορο περπάτημα ,  οταν κουράζεσαι ρίχνε για λιγο την κλίση και μετα ξανα παλι ανηφόρα, οχι τρεξιμο και οχι να σου βγει η γλώσσα .,.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι εκεί το πάω όταν λέμε "10 λεπτά για ζέσταμα" πώς το εννοούμε να μουσκέψεις πχ ή ίσα να ζεσταθείς; ή να σου βγει ή γλώσσα;

Αν εννοείς για ζέσταμα πριν τα βάρη, 5' αρκούν. Πάω ενα λεπτό στο έξι, ενα στο οκτώ, ενα στο δέκα, ενα στο οκτώ κι αλλο ενα στο έξι κι είμαι έτοιμος.

Για ζέσταμα για προπόνηση άνω κορμού προτιμώ ελλειπτικο όπου κουνάς και χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...