Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άμα επερνα πρωτεΐνη και εγώ έτσι θα γινόμουν

 

Πλάκα κάνεις ε; Βρε συ με τέτοιο πάθος άμα έχεις υπομονή Σβαρτσενέγκερ θα γίνεις!!!

Απόλαυσε το ταξίδι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Άμα επερνα πρωτεΐνη και εγώ έτσι θα γινόμουν

 

 

 

 

Κομπλέ είσαι!πόσα χρόνια γυμνάζεσαι ?

απο το 2011 , δηλαδή 5 χρόνια

 

βγάλε 1 χρόνο off για στρατό , βγάλε 2 μήνες off για εγχείρηση και μετά 3-4 μήνες αποκατάσταση γιατι ακόμα και το γέλιο ήταν επικίνδυνο να σπάσουν τα εσωτερικά ράμματα στους κοιλιακούς , οι πόνοι σταμάτησαν στους 11-12 μήνες και μπόρεσα να αρχίζω να τους γυμνάζω , αλλα τους 3-4 περίπου δεν με πονούσαν στις υπόλοιπες ασκήσεις

ουσιαστικά 3,5 χρόνια γυμναστική αλλα 2,5 με βάρη αφού τον πρώτο χρόνο πήγαινα σε μουφοgym και απλά με είχαν σε φάση αερόβια 1 ώρα τη μέρα και 1 βάρη αλλα ξέρεις , @@ βάρη , μετά πήγα σε σιδεράδικο κ άρχισα να μαθαίνω κ να τρώω , το κακό ήταν το σταμάτα ξεκίνα και ο φόβος για το φαγητό , κάτι που έφυγε καθαρά στο στρατό αφού έτρωγα κάθε μέρα σαβούρα και σε τρελές ποσότητες και πήρα σε 9 μήνες 20 κιλά κιλά(80 απολύθηκα) απ τα οποία μερικά ήταν και μυς , κάτι που φάνηκε αργότερα όταν ξαναμπήκα γυμναστήριο , αυτή τη φορά δυνατότερος και καλύτερος απο ποτέ.

 

 

βέβαια το 2011 απλά αδυνάτιζα , είχα πέσει απ τα 132 με 135 κιλά που ήμουν στα 84 και ήμουν έτσι μετά απο προπόνηση 

 

 

πέρασα απο πολύ άσχημη φάση , όταν έχασα τα αρκετά απότομα είχα γίνει έτσι και ένιωθα τόσο άρρωστος σωματικά που μου ερχόταν να φουντάρω στην κυριολεξία , έτρωγα 800-900 θερμίδες? ούτε κ είχα γνώστες και καλά (ακόμα και ιδιοκτήτης γυμναστηρίου απο ΤΕΦΑΑ ) να μου λένε όχι καλά τρως ,40γρ βρώμη με ένα ποτήρι γάλα για πρωινό,  1 μήλο δεκατιανό, 1 τοστ απογευματινό και 75γρ κρέας μεσημέρι 75 βράδυ με πολύ σαλάτα. τους έλεγα? ναι μου λέγανε είναι οκ (αυτή τη "διατροφή" μου την είχε προτείνει κάποιος φίλος φίλου που με γέμιζε συμπληρώματα απο το extreme stores με καφείνες κλπ για να μην έχω όρεξη αλλα να βγάζω την προπόνηση, το αποτέλεσμα ήταν να νιώθω για μήνες άρρωστος. 

 

 

 

 

 

 

δεν υπήρχαν μυς πάνω μου , ήμουν αδύναμος , κόκαλα και λίπος 

 

συνέχιζα να πέφτω μέχρι τα 65 και μπήκα στρατό , εκεί πρέπει να έπεσα και στα 60 , είχα αρκετά χαμηλό λίπος και ο δικέφαλος μου ήταν σαν μπάλα του τένις ,το πρόσωπο μου υπερβολικά στεγνό, αλλα ήμουν πολύ χαμηλά και το χαλαρό δέρμα με χάλαγε, τα καλά κιλά για εμένα είναι μεταξύ 70 και 80.

 

σήμερα είμαι όπως με βλέπεις και σκοπεύω για καλοκαίρι να είμαι στα 77 με 78 με αρκετά χαμηλότερο λίπος, όχι οτι σκοτίζομαι , απλά για την καύλα μου κ μόνο

 

γιαυτό σου λέμε μερικοί , επειδή ή κάναμε ή ξέρουμε άτομα που κάνανε ίδιες κ χειρότερες μαλακίες , take it easy keep it simple , δώσε χρόνο και enjoy the ride απλά κ όμορφα 

 

φαντάσου πόσο στα @@ μου είμαι πλέον που δεν θυμόμουν πότε ξεκίνησα , έπρεπε να μπω σε forum που είχα κάνει post τότε και ρώταγα για να δω πότε ήταν  :-D 

 

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως Μαου εγω κανω 5 ασκησεις ποδια .Στα αλλα συμφωνουμε τοσες κανω και εγω .

Και εδώ συμφωνούμε, 4είπα στο παλικάρι και εγώ 5κάνω και αν έχω όρεξη και για προσαγωγούς ~ απαγωγους μπορεί να βγουν και περισσότερες ασκήσεις, αν έχω δύναμη δεν κάνω τσιγκουνιές :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φχαριστω κρις για τη μεγαλη απαντηση. Σε πολλα συμφωνουμε.

 

Το προγραμμα βγαινει. Ναι ειναι απαιτητικο αλλα εχω πολυ ενεργεια. Το σημαντικο για μενα ειναι να μην κλεβω στην τεχνικη εκτελεση και να μην σταματαω αμα βλεπω οτι με παιρνει να σηκωσω κι αλλο (αυτο αλλωστε πηρα απο την κοινη προπονηση με τον Αλεξ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φχαριστω κρις για τη μεγαλη απαντηση. Σε πολλα συμφωνουμε.

Το προγραμμα βγαινει. Ναι ειναι απαιτητικο αλλα εχω πολυ ενεργεια. Το σημαντικο για μενα ειναι να μην κλεβω στην τεχνικη εκτελεση και να μην σταματαω αμα βλεπω οτι με παιρνει να σηκωσω κι αλλο (αυτο αλλωστε πηρα απο την κοινη προπονηση με τον Αλεξ).

Εσύ είσαι πιο αγυριστο κεφάλι και από μένα!:)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο το 2011 , δηλαδή 5 χρόνια

 

βγάλε 1 χρόνο off για στρατό , βγάλε 2 μήνες off για εγχείρηση και μετά 3-4 μήνες αποκατάσταση γιατι ακόμα και το γέλιο ήταν επικίνδυνο να σπάσουν τα εσωτερικά ράμματα στους κοιλιακούς , οι πόνοι σταμάτησαν στους 11-12 μήνες και μπόρεσα να αρχίζω να τους γυμνάζω , αλλα τους 3-4 περίπου δεν με πονούσαν στις υπόλοιπες ασκήσεις

ουσιαστικά 3,5 χρόνια γυμναστική αλλα 2,5 με βάρη αφού τον πρώτο χρόνο πήγαινα σε μουφοgym και απλά με είχαν σε φάση αερόβια 1 ώρα τη μέρα και 1 βάρη αλλα ξέρεις , @@ βάρη , μετά πήγα σε σιδεράδικο κ άρχισα να μαθαίνω κ να τρώω , το κακό ήταν το σταμάτα ξεκίνα και ο φόβος για το φαγητό , κάτι που έφυγε καθαρά στο στρατό αφού έτρωγα κάθε μέρα σαβούρα και σε τρελές ποσότητες και πήρα σε 9 μήνες 20 κιλά κιλά(80 απολύθηκα) απ τα οποία μερικά ήταν και μυς , κάτι που φάνηκε αργότερα όταν ξαναμπήκα γυμναστήριο , αυτή τη φορά δυνατότερος και καλύτερος απο ποτέ.

 

 

βέβαια το 2011 απλά αδυνάτιζα , είχα πέσει απ τα 132 με 135 κιλά που ήμουν στα 84 και ήμουν έτσι μετά απο προπόνηση

 

foto6.jpg

πέρασα απο πολύ άσχημη φάση , όταν έχασα τα αρκετά απότομα είχα γίνει έτσι και ένιωθα τόσο άρρωστος σωματικά που μου ερχόταν να φουντάρω στην κυριολεξία , έτρωγα 800-900 θερμίδες? ούτε κ είχα γνώστες και καλά (ακόμα και ιδιοκτήτης γυμναστηρίου απο ΤΕΦΑΑ ) να μου λένε όχι καλά τρως ,40γρ βρώμη με ένα ποτήρι γάλα για πρωινό, 1 μήλο δεκατιανό, 1 τοστ απογευματινό και 75γρ κρέας μεσημέρι 75 βράδυ με πολύ σαλάτα. τους έλεγα? ναι μου λέγανε είναι οκ (αυτή τη "διατροφή" μου την είχε προτείνει κάποιος φίλος φίλου που με γέμιζε συμπληρώματα απο το extreme stores με καφείνες κλπ για να μην έχω όρεξη αλλα να βγάζω την προπόνηση, το αποτέλεσμα ήταν να νιώθω για μήνες άρρωστος.

 

 

 

xdxd.jpg

 

 

δεν υπήρχαν μυς πάνω μου , ήμουν αδύναμος , κόκαλα και λίπος

 

συνέχιζα να πέφτω μέχρι τα 65 και μπήκα στρατό , εκεί πρέπει να έπεσα και στα 60 , είχα αρκετά χαμηλό λίπος και ο δικέφαλος μου ήταν σαν μπάλα του τένις ,το πρόσωπο μου υπερβολικά στεγνό, αλλα ήμουν πολύ χαμηλά και το χαλαρό δέρμα με χάλαγε, τα καλά κιλά για εμένα είναι μεταξύ 70 και 80.

 

σήμερα είμαι όπως με βλέπεις και σκοπεύω για καλοκαίρι να είμαι στα 77 με 78 με αρκετά χαμηλότερο λίπος, όχι οτι σκοτίζομαι , απλά για την καύλα μου κ μόνο

 

γιαυτό σου λέμε μερικοί , επειδή ή κάναμε ή ξέρουμε άτομα που κάνανε ίδιες κ χειρότερες μαλακίες , take it easy keep it simple , δώσε χρόνο και enjoy the ride απλά κ όμορφα

 

φαντάσου πόσο στα @@ μου είμαι πλέον που δεν θυμόμουν πότε ξεκίνησα , έπρεπε να μπω σε forum που είχα κάνει post τότε και ρώταγα για να δω πότε ήταν :-D

 

 

Έχω μήνει άφωνος απλά,τρ σε έχω ακόμα πιο ψηλά

Πλάκα κάνεις ε; Βρε συ με τέτοιο πάθος άμα έχεις υπομονή Σβαρτσενέγκερ θα γίνεις!!!

Απόλαυσε το ταξίδι :)

Χαχαχα εννοείται ότι κάνω πλάκα ρε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυριο καλο πρωινο, μια ωρα πριν την προπονηση κανα σνακ και γυμναστηριο για το προγραμμα του Maus.

 

Πλατη

 

Οπισθολαιμιες 4 (8-12)

Εμπροσθολαιμιες 4 (8-12)

Κωπηλατικη 4 (8-12)

Λαβη V 4 (8-12 η Pullups θα το δω αυριο.

 

Δικεφαλος

 

Στραβομπαρα καθιστος 4 (8-12)

Αλτηρες Ορθιος 4 (8-12)

Αλτηρες Σφυρια καθιστος 4 (8-12) ή 3 set 21's (δεν την εχω ξανακανει και μαρεσει)

 

Στους αλτηρες κανουμε 8-12 καθε χερι η συνολικα?

Τρικεφαλος

 

Κλειστες 4 (8-12)

Βυθισεις τρικεφαλων 3 (8-10) δεν ξερω ποσες μπορω να βγαλω θα δουμε αυριο...

Τροχαλια 4 (8-12)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα τις κανω σε αυτο

http://www.healthstylesexercise.com/images/D/Powerline-VKR-Chin-Up.jpg

 

Οταν εκανα πριν 2 χρονια σε απλο παγκο με τα ποδια σε πατωμα η step νομιζω εβγαζα καμια 30αρια αλλα αυτη μου φαινεται δυσκολοτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην κανεις βυθισεις, τρωνε μεγαλο ζορι οι ωμοι.

 

Δεν ειμαι αγυριστο κεφαλι. Καθε αλλο. Παιρνω πολυ σοβαρα αυτα που μου λενε κι εχω κανει νοερη σημειωση να αλλαξω στο προγραμμα του μαους αμα τα βρω σκουρα με το δικο μου. Απλα, προς το παρων λειτουργει οποτε δεν εχω λογο αλλαγης.

Α και μια ερωτηση. Εχεις μερα α, μερα β, μερα γ, ρεπο και ξανα το ιδιο. Γιατι ρεπο; Δεν μπορει να παει αβγαβγ... και να μπαινουν μονο τα αναγκαστικα ρεπο οταν δεν μπορεις να πας 'η οταν ειναι κλειστο το τζιμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα archer push-ups.

 

@1:45

 

Δεν ήθελα να το πιέσω σήμερα, οπότε έκανα στο τέλος των ασκήσεων. Έβγαλα άνετα 10 επαναλήψεις. Από την επόμενη φορά θα την καθιερώσω στις βασικές ασκήσεις σα δυσκολότερη άσκηση. Φτάνουμε σιγά σιγά στα one-arm push-ups. :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πέρασα απο πολύ άσχημη φάση , όταν έχασα τα αρκετά απότομα είχα γίνει έτσι και ένιωθα τόσο άρρωστος σωματικά που μου ερχόταν να φουντάρω στην κυριολεξία , έτρωγα 800-900 θερμίδες? ούτε κ είχα γνώστες και καλά (ακόμα και ιδιοκτήτης γυμναστηρίου απο ΤΕΦΑΑ ) να μου λένε όχι καλά τρως ,40γρ βρώμη με ένα ποτήρι γάλα για πρωινό, 1 μήλο δεκατιανό, 1 τοστ απογευματινό και 75γρ κρέας μεσημέρι 75 βράδυ με πολύ σαλάτα. τους έλεγα? ναι μου λέγανε είναι οκ (αυτή τη "διατροφή" μου την είχε προτείνει κάποιος φίλος φίλου που με γέμιζε συμπληρώματα απο το extreme stores με καφείνες κλπ για να μην έχω όρεξη αλλα να βγάζω την προπόνηση, το αποτέλεσμα ήταν να νιώθω για μήνες άρρωστος. 

 

 

τι το κακό έχει αυτή η διατροφή για κάποιον που θέλει να χάσει ( λιπος ) ; οκ μόνο το κρέας για μεσημέρι μου φαίνεται λίγο γενικά ( 200g πιστεύω είναι οκ )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...