Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα το θεό, μια καλή φωτογραφία , τι σου ζητήσαμε? 

Πολλά , ιδικά μετά την προπόνηση υπάρχει τρελό lag στον εγκέφαλο  :-D

Ασε που μπορεί να με δει κανένας προβληματικός(έχουμε κανα 2-3 την ώρα π πάω) , να αρχίσει να παραμιλάει και κουβέντα στην κουβέντα να γίνουμε , οπότε αποφεύγω να βγάζω φωτογραφίες εκεί ,  αυτή την πάτησα στο δευτερόλεπτο.

 

παράδειγμα

 Ξέρεις , φάση σαν ένα 50ρη κεφτεδοκατασκευή #γυμνάζομαι30χρόνια (κοιλιά , καλαμάκια πόδια/χέρια, μου θυμίζει τρελά Κωνσταντάρα) που αποτι λέει κ λένε όλοι είχε ένα οκ σώμα νέος με αναβολικά και τώρα μας ζαλίζει τα αρχίδια πως φταίει που δεν έχει λεφτά για να κάνει διατροφές επειδή κοστίζουν και όλοι εμείς είμαστε σπάταλοι. 

Ο τύπος είναι μαγκούφης , παίρνει μισθό 1000euro , έλεγε τότε με τα capital control πως έχει κανα 50.000 euro στην τράπεζα και όποτε ξεχνιέται μας λέει για τις πίτες που τρώει κάθε βράδυ και που ξυπνάει κ τρώει γλυκά. Καπνίζει κιόλας , αυτός ο τύπος κάνει κριτική σε άλλους για διατροφικά θέματα και way of life 

because fuck logic 

ε ο ίδιος αμα δει κάποιον να έχει progress και να το χαίρεται τρελαίνεται κ αρχίζει να λέει παπαριές. Πχ ένα παλικαράκι που δεν flexάρει ποτέ σε καθρέφτες έτυχε μια μέρα και λέει νιώθω πρησμένος σήμερα, και κάνει flex δικεφάλων και άρχισε ο άλλος το παραλήρημα :-D   

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πολλά , ιδικά μετά την προπόνηση υπάρχει τρελό lag στον εγκέφαλο  :-D

Ασε που μπορεί να με δει κανένας προβληματικός(έχουμε κανα 2-3 την ώρα π πάω) , να αρχίσει να παραμιλάει και κουβέντα στην κουβέντα να γίνουμε , οπότε αποφεύγω να βγάζω φωτογραφίες εκεί ,  αυτή την πάτησα στο δευτερόλεπτο.

 

παράδειγμα

 Ξέρεις , φάση σαν ένα 50ρη κεφτεδοκατασκευή #γυμνάζομαι30χρόνια (κοιλιά , καλαμάκια πόδια/χέρια, μου θυμίζει τρελά Κωνσταντάρα) που αποτι λέει κ λένε όλοι είχε ένα οκ σώμα νέος με αναβολικά και τώρα μας ζαλίζει τα αρχίδια πως φταίει που δεν έχει λεφτά για να κάνει διατροφές επειδή κοστίζουν και όλοι εμείς είμαστε σπάταλοι. 

Ο τύπος είναι μαγκούφης , παίρνει μισθό 1000euro , έλεγε τότε με τα capital control πως έχει κανα 50.000 euro στην τράπεζα και όποτε ξεχνιέται μας λέει για τις πίτες που τρώει κάθε βράδυ και που ξυπνάει κ τρώει γλυκά. Καπνίζει κιόλας , αυτός ο τύπος κάνει κριτική σε άλλους για διατροφικά θέματα και way of life 

because fuck logic 

ε ο ίδιος αμα δει κάποιον να έχει progress και να το χαίρεται τρελαίνεται κ αρχίζει να λέει παπαριές. Πχ ένα παλικαράκι που δεν flexάρει ποτέ σε καθρέφτες έτυχε μια μέρα και λέει νιώθω πρησμένος σήμερα, και κάνει flex δικεφάλων και άρχισε ο άλλος το παραλήρημα :-D   

 

Λολ, στο σποιλερ περιεγραψες εναν γιατρο που εχουμε τωρα στο γυμναστηριο, καραφλας, κοιλια μεχρι απεναντι και το παιζει ιστορια.

Ειχαμε κ εναν αλλον ο οποιος εφυγε τωρα.Ελεγε ιστοριες για αγρίους καθε φορα στο γυμναστηριο (οτι εδειρε 3 γυφτους και κατι τετοια τρελα) και καθε φορα που τελειωνε μια ασκηση σε μηχανημα (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι η τεχνικη του σου εδινε ανευρυσμα), ανεβαζε τα κιλα κατα 20-30 και εφευγε..χαχαχαχχα

 

επισης ο δικεφαλος του σκισμενος λογω ego lifting στο παρελθον και κρεμεται σαν μπαλακι του τεννις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λολ, στο σποιλερ περιεγραψες εναν γιατρο που εχουμε τωρα στο γυμναστηριο, καραφλας, κοιλια μεχρι απεναντι και το παιζει ιστορια.

Ειχαμε κ εναν αλλον ο οποιος εφυγε τωρα.Ελεγε ιστοριες για αγρίους καθε φορα στο γυμναστηριο (οτι εδειρε 3 γυφτους και κατι τετοια τρελα) και καθε φορα που τελειωνε μια ασκηση σε μηχανημα (ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι η τεχνικη του σου εδινε ανευρυσμα), ανεβαζε τα κιλα κατα 20-30 και εφευγε..χαχαχαχχα

 

επισης ο δικεφαλος του σκισμενος λογω ego lifting στο παρελθον και κρεμεται σαν μπαλακι του τεννις

παντού έχει τέτοιους , αυτός που έχει το gym μου το αποκαλεί ψυχιατρείο , φαντάσου 

πάντως για ένα γυμναστήριο είναι μεγάλο αρνητικό να έχει αρνητικούς ανθρώπους και γενικά σπασαρχίδες , έχουν φύγει πολλά άτομα εξαιτίας τους , ακόμα κ εγώ το σκέφτομαι απο Νοέμβρη που θα τελειώσει η συνδρομή μου να ψαχτώ για αλλού , έχω κανα δυο στο μυαλό μου .

 

σχετικά με ego lifting , με βλέπει ένας να κάνω 90kg κωπηλατική μπάρας set και μου λέει "ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ" "Βάλε εκεί κιλά και κλέψε κιόλας , έτσι βγαίνουν τα κιλά? έτσι θα ανεβάσεις? εμείς τότε 150kg κωπηλατική μονή με τον τάδε , 180kg πάγκος μονή , είχαμε λυγίσει μπάρες μπλαμπλαμπλα εμείς τότε δουλεύαμε στο εργοστάσιο μπλα μπλα μπλα φασουλάδα μόνο μπλα μπλα μπλα παίρναμε τα φάρμακα μπλα μπλα μπλα ........DOING............ο τύπος να μη σταματάει να μιλάει , φόρεσα ακουστικά και συνέχιζε , για 5-10 λεπτά?  

 

απλά φοράς ακουστικά κ αποφεύγεις πολλά , δυστυχώς όμως τελευταία με ενοχλούν στα αφτιά κ αναγκαστικά δεν βάζω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντού έχει τέτοιους , αυτός που έχει το gym μου το αποκαλεί ψυχιατρείο , φαντάσου 

πάντως για ένα γυμναστήριο είναι μεγάλο αρνητικό να έχει αρνητικούς ανθρώπους και γενικά σπασαρχίδες , έχουν φύγει πολλά άτομα εξαιτίας τους , ακόμα κ εγώ το σκέφτομαι απο Νοέμβρη που θα τελειώσει η συνδρομή μου να ψαχτώ για αλλού , έχω κανα δυο στο μυαλό μου .

 

σχετικά με ego lifting , με βλέπει ένας να κάνω 90kg κωπηλατική μπάρας set και μου λέει "ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ" "Βάλε εκεί κιλά και κλέψε κιόλας , έτσι βγαίνουν τα κιλά? έτσι θα ανεβάσεις? εμείς τότε 150kg κωπηλατική μονή με τον τάδε , 180kg πάγκος μονή , είχαμε λυγίσει μπάρες μπλαμπλαμπλα εμείς τότε δουλεύαμε στο εργοστάσιο μπλα μπλα μπλα φασουλάδα μόνο μπλα μπλα μπλα παίρναμε τα φάρμακα μπλα μπλα μπλα ........DOING............ο τύπος να μη σταματάει να μιλάει , φόρεσα ακουστικά και συνέχιζε , για 5-10 λεπτά?  

 

απλά φοράς ακουστικά κ αποφεύγεις πολλά , δυστυχώς όμως τελευταία με ενοχλούν στα αφτιά κ αναγκαστικά δεν βάζω. 

Χαχαχαχχα εκλαψα με τη φασουλαδα...οσπρια ελιες τυρι και εκανες 150 κιλα παγκο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν μιλαω σε κανεναν.αντε κανενα "να κανουμε εναλλαξ" η για.καμια.βοηθεια....

Στους συγκεκριμένους δεν είναι ανάγκη να τους μιλήσεις , σου μιλάνε αυτοί αλλα ο ένας που λέω αν δεν του δώσεις σημασία μπορεί να φλιπάρει κ να αρχίσει τις προσβολές. Εγώ όμως έχω θέμα με αυτά , αν μου πει κάτι χοντρό ο άλλος θα του ανοίξω κανα κεφάλι , τόσοι αλτήρες τριγύρω και τα νεύρα μου αυτή την εποχή βαράνε κόκκινο , να έχω τη μούρλια μου να βρω δουλειά κ να έχω το μαλάκα το βολεμένο με βύσμα 30 χρόνια να μου λέει τις μαλακίες του 

 

Χαχαχαχχα εκλαψα με τη φασουλαδα...οσπρια ελιες τυρι και εκανες 150 κιλα παγκο!

καλά έχω ακούσει νούμερα που ξεπερνάνε σημερινά world records ....... οκ 

κοίτα δεν λέω οτι δεν έκαναν 150 πάγκο , το πρόβλημα είναι οτι μπερδεύονται και ξεχνάνε , δεν γίνεται απ τη μια να μου λέει κάποιος τι φάρμακο έμπαινε κ την άλλη να μου λέει μόνο με φασουλάδα έκανα 150 πάγκο κ σήμερα σας βλέπω τους νέους με τόσο φαγητό κ δεν κάνετε , οκ 

Τι είναι half natty?

 

Βλέπω πολύ matt ogus τελευταία

δεν τον μπορώ καθόλου τον τύπο , έχει κάτι bitching η συμπεριφορά του (τουλάχιστον ότι είχα δει στο παρελθόν) , σαν γκόμενα με περίοδο ? δεν ξέρω κάτι μου βγάζει 

ο συγκεκριμένος  δεν ξέρω τι λέει για half natty αλλα παίρνει ότι δώσανε κ σε αυτή την αγελάδα  και ίσως το βρει μπροστά του μελλοντικά 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 φίλε αλλά οπως είπα,πιστεύω ότι είναι ο συνδυασμός των προαπαιτούμενων.

Τέσπα, τρίτη φορά καθίσματα στο smith και νομίζω ότι άρχισα να μαθαίνω σιγά - σιγά την τεχνική . Παιδικά κιλά μεν 10+10 αλλά θα το τραβήξω αρκετά(μήνες) μέχρι να αρχίσω να φορτώνω η να κάνω ελεύθερα χωρίς το smith.

Ενοχλήσεις στην μέση που φοβόμουν δεν έχω καθόλου . Ωραία :)

 

Μια χαρά τα πας, δεν υπάρχουν παιδικά κιλά και μαλακίες. 

 

Παίζε σε υψηλό αριθμό επαναλήψεων, 12+, κατά κύριο λόγο και κάθε τόσο κάνε 1 μόνο σετ 6 επαναλήψεων με +50% του συνηθισμένου βάρους. 

 

Αν έχεις θέμα με τη μέση, άσε τα ελεύθερα γιατί σύντομα θα δεις ότι τα κιλά θα αυξηθούν και αν πας σε ελεύθερα και κάνεις μια στραβοτιμονιά θα φύγεις με τη μέση αγκαλίτσα, δεν είναι για να παίζεις με αυτό. Μείνε στο σμιθ κι αν θες όγκο/δύναμη στα πόδια, φόρτωσε την πρέσα. Δες το σκουοτ σαν άσκηση κορμού κι όχι ποδιών.  

------------------------------

 

Τι κάνει το μαλακισμένο ρε σεις: https://www.facebook.com/strengthproject/videos/10153946841672920/

 

Να, κάτι τέτοια μαϊμουδίστικα θέλω να καταφέρω να κάνω κι εγώ κάποια στιγμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο εβδομαδες στο γυμναστηριο και συνειδητοποιω οτι μπορω να πηγαινω 5 φορες την εβδομαδα.

 

Εχει νοημα να βγαζω τις μυικες ομαδες σε 4 μερες και να ξεκιναω απο την αρχη το προγραμμα πριν ληξει η εβδομαδα?

 

Η 1 βδομαδα=ενας κυκλος οποτε χωριζω καλυτερα τις ομαδες?

 

Αν πχ κανω

 

Στηθος

Πλατη

Ποδια

Ρεπο

Ωμους

Χερια

Ρεπο

 

θα πρεπει να προσθεσω επιπλεον ασκησεις?Πχ Στηθος εκανα 3 ασκησεις απο 4 σετ (10 10 8 8) να προσθεσω 1 ακομα ασκηση?2?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα το θεό, μια καλή φωτογραφία , τι σου ζητήσαμε? 

 

Πραγματικα μας εχει τυφλωσει ,δεν θυμαμαι ουτε μια να ειναι εστω σε ανθρωπινο επιπεδο.

Νικο θα  κανεις κατι για αυτο τι  λες ?

54 φίλε αλλά οπως είπα,πιστεύω ότι είναι ο συνδυασμός των προαπαιτούμενων.

Τέσπα, τρίτη φορά καθίσματα στο smith και νομίζω ότι άρχισα να μαθαίνω σιγά - σιγά την τεχνική . Παιδικά κιλά μεν 10+10 αλλά θα το τραβήξω αρκετά(μήνες) μέχρι να αρχίσω να φορτώνω η να κάνω ελεύθερα χωρίς το smith.

Ενοχλήσεις στην μέση που φοβόμουν δεν έχω καθόλου . Ωραία :)

Ελα ρε συ δεν το ηξερα ,ειχα την εντυπωση πως εισαι πιτσιρικι .

Οκ δικαιολογειται απολυτα τοτε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολόκληρη μέρα μόνο στήθος κι έκανες τρεις ασκήσεις; Εγω κάνω τέσσερις κι έχω μετά πλάτη και ώμους.

 

Δεν έχω κάνει ποτε μια μέρα μόνο μια μυική ομάδα αλλα φαντάζομαι πρέπει να ξοδεύεις κανα μισάωρο, σωστά; Όποτε λογικά θα χρειάζεσαι τέσσερις ασκήσεις, ίσως και πέντε αναλόγως το ρυθμό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαννη εγω λεω να κανεις εξι πλατη εξι στηθος ωμοι εξι.

 

Ενοειτε οτι ειρωνευομαι.

 

Εφοσον κανεις ανω κατω κορμο.

 

Στον ανω κορμο κανεις στηθος πλατη ωμοι χερια αλλα στηθος δυο ασκησεις 4/3-8/12 πλατη 4/3-8/12 ωμους μια ασκηση χερια σουπερ σετ, οτι αλλο κανεις απλα βασανιζεσαι για μενα.

 

Κερκυραιε κανεις στηθος τρικεφαλο ακομα κι οι τρεις ασλησεις για μενα ειναι αρκετες αν μετα στον τρικεφαλο δεν εχει κουραγιο να σηκωσεις κιλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...