Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πωω αυτο σκεφτομουν τωρα.Θελω να το κανω και γω στο γυμναστηριο μου για να τεσταρω τη μπαρα του ρακ :devil:

 

Αν και δε νομιζω να παθει τιποτα, παλια ενας εκανε με τοσα κιλα περιπου επαναληψεις και ηταν κομπλε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

7 20κιλά από την κάθε μεριά συν την μπάρα ίσον 300 κιλά!

Θυμήθηκα τον 'πυροσβέστη' ένα κτήνος που βοηθούσα έτσι ακριβώς στα καθίσματα και φόρτωνε 350αρες!! Τα πόδι του βέβαια ήταν διπλάσιο από αυτουνού στην φώτο,μιλάμε για θηρίο 140 κιλά τούμπανο, εγώ τότε ήμουν 95 κιλά και δίπλα του ήμουν σαν μύγα!

Ωραίες εποχές..

~~~~~

Λοιπόν παίδες έχω μπλέξει με πάρα μα πάρα πολύ δουλειά, είναι η πρώτη φορά στα τόσα χρόνια που γράφω εδώ που δεν έχω χρόνο όχι για χα γράψω αλλά για να μπω έστω και για λίγο να σας διαβάσω!

Χρωστάω όμως στον 4saken, στον τεοκος και φυσικά στον φίλο τον ποδηλάτη μια μικρή βοήθεια και δεν το ξεχνάω!

 

Εν τάχει θα πω πως το πρόγραμμα που δουλεύω περισσότερο εδώ και παρά πολλά χρόνια και έχει τα καλύτερα αποτελέσματα είναι

 

Α. Στήθος ωμοί τραπ

Β. Πλάτη δικέφαλα τρικέφαλα

Γ. Πόδια!

Ρολόι

Κοιλιακούς ραχιαίους και λίγο αερόβιο στο τέλος για αποθεραπεία και για το καρδιαγγειακό σε κάθε προπόνηση!

 

Τώρα για ασκήσεις επαναλήψεις κτλ υπόσχομαι μόλις χαλαρώσω από δουλειά να γράψω αναλυτικά τις προτάσεις μου!

~~~~

Ρε Γιάννη, για ένα παλιό γιαούρτι τόση ταλαιπωρία ρε γαμώτο? Περαστικά!

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι μαλάκες , αντί να πουν μπράβο που απο depressed μπαφοσαπιοκατάσταση ξεκόλλησε και κάνει κάτι καλό γράφουν αρχιδιές , λες κ είναι ο clown τους να κάνει τούμπες να γελάνε , οι περισσότεροι γράφουν γίνε πάλι χοντρός κ άσε τις μαλακίες 

και δεν είναι ο συγκεκριμένος φοιτητής αεριτζής πιτσιρίκος που γράφει τέτοια , τα έχω δει κ σε άλλα post 

 

για το πέος 

 

κακό πράγμα η ζήλια γενικά. χάσανε το είδωλο χαχ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα προπονηση με ενα φιλαρακι που ειχα να το δω χρονια και βρηκα τι εκανα λαθος στον επικλινη και δε μπορουσα να ανεβασω κιλα.Κατεβαζα πολυ κατω τη μπαρα στο στηθος χωρις να το καταλαβαινω και μολις μου ειπε να την κατεβασω στο λαιμο (που νομιζα οτι εκανα) και ηταν λες και ελαφρυναν τα κιλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εκανα προπονηση με ενα φιλαρακι που ειχα να το δω χρονια και βρηκα τι εκανα λαθος στον επικλινη και δε μπορουσα να ανεβασω κιλα.Κατεβαζα πολυ κατω τη μπαρα στο στηθος χωρις να το καταλαβαινω και μολις μου ειπε να την κατεβασω στο λαιμο (που νομιζα οτι εκανα) και ηταν λες και ελαφρυναν τα κιλα :P

Άμα δεις το βίντεο του αρνολντ κάνει την άσκηση με αλτήρες και λέει πως το κλειδί ειναι ακριβώς να κατεβάζεις πολύ χαμηλά τα χέρια, να κανεις το άνοιγμα όσο πιο βαθύ γίνεται.

Άμα κολλάς σε μια άσκηση, άλλαζε στυλ σετ-επαναλήψεων για να σοκαρεις το μυ. Άμα κανεις π.χ. 3*8, κάνε ενα σετ με περισσότερα κιλά και λιγότερες επαναλήψεις κι αλλα δυο με λιγότερα και περισοτερρες επαναλήψεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεις το βίντεο του αρνολντ κάνει την άσκηση με αλτήρες και λέει πως το κλειδί ειναι ακριβώς να κατεβάζεις πολύ χαμηλά τα χέρια, να κανεις το άνοιγμα όσο πιο βαθύ γίνεται.

Άμα κολλάς σε μια άσκηση, άλλαζε στυλ σετ-επαναλήψεων για να σοκαρεις το μυ. Άμα κανεις π.χ. 3*8, κάνε ενα σετ με περισσότερα κιλά και λιγότερες επαναλήψεις κι αλλα δυο με λιγότερα και περισοτερρες επαναλήψεις.

 

χαχά μου θύμισες τα επικά στο χτεσινό βίντεο.

 

ZtIVBBr.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρειαζεσαι ξεκουραση.Οταν ενα προγραμμα λεει 2 μερες ξεκουραση σημαινει ξεκουραση.

Μπορεις να κανεις διαδρομο οταν πηγαινεις για οργανα.


Εκανα squat μετα απο ΠΟΛΛΑ χρονια...Ωραια αισθηση, εδωσα βαση στην τεχνικη για να μην εχω κανα θεμα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεις το βίντεο του αρνολντ κάνει την άσκηση με αλτήρες και λέει πως το κλειδί ειναι ακριβώς να κατεβάζεις πολύ χαμηλά τα χέρια, να κανεις το άνοιγμα όσο πιο βαθύ γίνεται.

Άμα κολλάς σε μια άσκηση, άλλαζε στυλ σετ-επαναλήψεων για να σοκαρεις το μυ. Άμα κανεις π.χ. 3*8, κάνε ενα σετ με περισσότερα κιλά και λιγότερες επαναλήψεις κι αλλα δυο με λιγότερα και περισοτερρες επαναλήψεις.

Φοβομουν μη με βρει στο λαιμο η μπαρα μαλλον, γιαυτο δεν τα κατεβαζα χαμηλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλειά έχει η μπάρα στο λαιμό όταν κάνεις επικλινή;

 

Μλκ Άλεξ, το τερμάτισες. :)


Παιδιά πηγαίνω γυμναστήριο 5 φορές την εβδομάδα , μπορώ στα ρεπο μου να πηγαίνω να κάνω διαδρομο ή χρειάζομαι ξεκούραση?

 

Άμα κάνεις βάρη 5 φορές τη βδομάδα και έχεις κουράγιο να κάνεις αεροβική τις άλλες μέρες, ή είσαι υπεράνθρωπος ή δεν κάνεις κάτι πολύ καλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβομουν μη με βρει στο λαιμο η μπαρα μαλλον, γιαυτο δεν τα κατεβαζα χαμηλα :P

τι λαιμό;?!!!!! πλάκα με κάνεις τώρα έτσι.... η μπάρα παίζει στο σημείο του άνω θωρακικού που λέγεται κλείδα 

Clavicle.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Άμα κάνεις βάρη 5 φορές τη βδομάδα και έχεις κουράγιο να κάνεις αεροβική τις άλλες μέρες, ή είσαι υπεράνθρωπος ή δεν κάνεις κάτι πολύ καλά.

 το έχω κάνει για μήνες αρκετές φορές , 5 με 7 μέρες την εβδομάδα βάρη παρέα με καθημερινή αερόβια και θα μπορούσα να το κάνω μονίμως , άλλο αν βαριέμαι την αερόβια 

και μια χαρά καλά τα κάνω , αφού έχω αποτέλεσμα 

έχεις δοκιμάσει κ είχες θέμα ?

δοκίμασες κ είχες θέμα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...