Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το κλειδι ειναι να ακολουθει ο καθεις το καταλληλο πλανο προπονησης/διατροφης ωστε να πετυχαινει τους στοχους του.

 

Σημερα εμεινα πανω απο 7 ωρες νηστικος, πρωτογνωρο. Σαν πηγαμε τελικα στην ταβερνα, πηρα μια μεριδα σουτζουκακια με ρυζι που ειχε μαγειρεμενα μεχρι να ετοιμαστει η 700γρ μοσχαρισια μπριζολα. Απολαυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν ειμαι το καταλληλότερο παραδειγμα, αν καποιος επρεπε να λεει θα κοψω επρεπε να μαι εγω, βαζω στα καπουλια που λενε, αλλα δεν με νοιαζει.

 

Εχω προσεξει οτι μια περιοδο, δεν ειχα λεφτα για πρωτεΐνη, συν ολα τα αλλα.

 

Στραφηκα στο νεσκουικ, το πολυ γαλα, φαγητο χωρις να μετραω, βρωμη πολυ μαζι με αλλα δημητριακα, εκεινη την περιοδο το πρωι πηγαινα στις ελιες που μου εβγαινε ο πατος, το βραδυ προπονηση. Ξερεις τι ειδα στο καθρεφτη; το σωμα που δεν ηξερα οτι μπορει να χω. Τα χερια μεγαλα, αλλα με φλεβικοτητα.

 

Τωρα που αρχισα πρωτεινες, τα μετραω ολα, εκοψα το γαλα, γυρισα στα επιπεδα με ασχημο λιπος. Ξερω πως να ξαναεπανελθω, αλλα το θυσιαζω ωστε να μην κανω καθε μην 70 κιλα παγκο πχ

Καλέ μου Χρήστο...ούτε η πρωτεϊνη ούτε τα κουμπιουτεράκια ούτε η λιπομέτρηση θα σου πει την αλήθεια, η αλήθεια ξέρεις που είναι στον καθρέπτη ... είσαι ένας νέος άντρας, οι δυνάμεις και οι αντοχές σου είναι στο ζενίθ... φρόντισε να τρέφεσαι αρκετά καλά προφανώς υγιεινά με κορμό τις πρωτεινικές τροφές και μετά έναν καλής ποιότητας υδατάνθρακα και λιπαρά.

 

ο νους σου δεν είναι στα 70, 80, 90 κτλ ... αλλά ότι με τα Χ κιλά ΚΑΙ την κατάλληλη τεχνική θα φροντίσεις ώστε ο εαυτός σου να είναι σε καλύτερα επίπεδα από τον προηγούμενο...και τα επίπεδα είναι καλά για σένα και μόνο εσένα....υπομονή και επιμονή ... το κάνεις γιατί το αγαπάς και σε αρέσει, όχι κατ'ανάγκη...

 

είσαι τυχερός με τον γυμναστή που έχεις ... η καθοδήγηση είναι σπουδαίο πράγμα και δη η σωστή ...

με όλο το θάρρος όλα τα παραπάνω 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωω σημερα εφαγα το πρωι βρωμη, το μεσημερι κοτα με πατατες και ειμαι στους δρομους απο τοτε.Καλα που δεν ειχα γυμναστηριο.

Τσιμπησα 1 κομματι πιτσα απο avanti (η Δημητρα ξερει :P ) και γυρισα σπιτι τωρα.

Απορω πως αντεξα τοσες ωρες νηστικος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά καλώς σας βρήκα...ωραίο θεματάκι έχετε ανοίξει. Θα χαρώ να βοηθήσω ή να παραθέσω και εγώ τις απόψεις μου για το συγκεκριμένο κομμάτι στο μέλλον! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά καλώς σας βρήκα...ωραίο θεματάκι έχετε ανοίξει. Θα χαρώ να βοηθήσω ή να παραθέσω και εγώ τις απόψεις μου για το συγκεκριμένο κομμάτι στο μέλλον! :)

Εισαι ο και λεγεσαι!

 

Πλακα κανω, καλως ηρθες, ελπιζω να μην εισαι κανα alt account :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωω σημερα εφαγα το πρωι βρωμη, το μεσημερι κοτα με πατατες και ειμαι στους δρομους απο τοτε.Καλα που δεν ειχα γυμναστηριο.

Τσιμπησα 1 κομματι πιτσα απο avanti (η Δημητρα ξερει :P ) και γυρισα σπιτι τωρα.

Απορω πως αντεξα τοσες ωρες νηστικος

Απο avanti μονο το avanti maestro ξερω
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοια βίντεο/ντοκιμαντέρ είναι πολύ ενδιαφέροντα και καλά αν μπορείς να φιλτράρεις κάποια πράγματα γιατι παίζει κ παραπληροφόρηση .
Συγκεκριμένα σε αντίστοιχο αν όχι αυτό είχα δει ένα τύπο που έτρεμε και δεν μπορούσε να μιλήσει να περπατήσει καλα κλπ
έλεγε λοιπόν οτι τα στεροειδή του το προκάλεσαν , έπαθε ανακοπές εγκεφαλικά κλπ . Είχα μείνει λέω κοίτα να δεις , φαντάσου τι χρήση έκανε για να φτάσει εκεί , αφού ακόμα και με κατάχρηση είναι πολύ extreme να συμβεί κάτι τέτοιο και θα ήταν και ο πρώτος. Μετά ξεφουρνίζει κ τα υπόλοιπα , οτι δηλαδή έκανε χρήση έκσταση, κοκαΐνης , οτι έπινε , δεν θυμάμαι αν είχε αρχίσει και την ηρωίνη 

/facepalm combo

απ την άλλη ένας άλλο που πέθανε απο καρκίνο. Έτρωγε 10.000 θερμίδες τη μέρα κ ήταν ripped.Δεν ήταν στα κιλά που είναι αυτοί που κατεβαίνουν olympia και έτρωγε τόσο.  Τι σημαίνει αυτό για να μιλάμε με τη λογική? ή έριχνε τεράστιες ποσότητες , μεγαλύτερες και απο τα τέρατα που πάνε olympia(παίζει αν ρίξτε μια ματιά σε ξένα forums) , ή έριχνε πολλές ουσίες έξτρα. φρενίτιδα.
Φυσικά και δεν έπαιρνε τεστοστερόνη μόνο ,όπως και η πλειοψηφία,  αυτό είναι η βάση. Πέρα απο αυτό έκανε ακρότητες να πίνει κάθε μέρα 8-10 energy drinks κλπ , κάπνιζε etc όπως έχω πει έχω διαβάσει ερεύνα με συγκεκριμένη ουσία που είμαι 99,9% οτι έπαιρνε για να κρατιέται σε ripped state με τόση θερμίδα και ανεβάζει τις πιθανότητες καρκίνου απο το κάπνισμα 70%

αυτά τα απο πάνω στρεσάρουν τα όργανα στο έπακρο, όπως και οι ουσίες που έπαιρνε , γιαυτό έχω πει πως για να μειώσει κάποιος τις πιθανότητες για βλάβη θα πρέπει να κάνει τόσο υγιεινή ζωή λες κ είναι μοναχός. (doesn't worth it). 

για να μη γράφω κατεβατό , όλοι αυτοί που βρήκαν θάνατο ακόμα και αν δεν είχαν πλησιάσει αναβολικά ήταν υποψήφιοι για το σκάμα 

δεν βλέπω λογική σε αυτά που κάνουν , μου φαίνεται πολύ τρελό και ηλίθιο ολο αυτό. 
 

Στο παρελθόν είχα πει πως δεν είμαι ούτε υπερ ούτε κατα της χρήσης αλλα την καταλαβαίνω απο συγκεκριμένους ανθρώπους για συγκεκριμένους λόγους με συγκεκριμένα όρια αρχίζω πλέον και το ξανασκέφτομαι. 
Υπάρχει η χρήση για να έχεις την τεστοστερόνη του 20χρονου στα 50 σου κάτω απο την καθοδήγηση γιατρού, το σώμα μας φτιάχτηκε για να έχει τόση κ κάποτε είχε ,  υπάρχει και η χρήση για να έχεις τεστοστερόνη 10 ανθρώπων παρέα με άλλες ουσίες που δεν προορίζονται καν για ανθρώπους.  

Προσωπικά μιας και το λέγαμε λίγες σελίδες πριν ούτε καν τις παπαρίτσες τύπου bulk + cut δεν θα κάνω σε λίγα χρόνια απο τώρα. Αυτά είναι για να έχουμε να παίζουμε κ να ασχολούμαστε , όταν θα έχω οικογένεια και σοβαρή δουλειά σιγά μη κάτσω να ασχολούμαι με τέτοια. 
recomp for life μετά κιλά στο ύψος μου όσο ποιο lean .

τελικά κατεβατό έγραψα αχχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...