Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το δευτερο, αλλα με δυο ασκησεις χερια σουπερ σετ.

 

Αν βαρας καλα το στηθος, τα δικεφαλα θελουν καλο αιματωμα για να πριστουν, οι πολλες ασκησεις θα τα καταπονησεις μονο.

 

Πχ στηθος κανεις πιεσεις παγκου με μπαρα, επικλινη ανοιγματα βυθισεις και δυο ακομα χερια, εφοσον ζοριστηκες στις αλλες στα χερια θα κανεις σουπερ σετ πχ καμψεις με στραβομαρα μαζι με τροχαλια ή τροχαλια πανω κατω για τρικεφαλο δικέφαλο στο crossover.

Αλλιως στηθος ωμοι, πλατη χερια, ποδια κοιλιακοι γαμπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζυγίστηκα σήμερα μετά από ένα μήνα. 87,8 kg. 1,81 m ύψος.

Όταν άρχισα γυμναστήριο πριν ένα χρόνο 88 kg

Τρώω τα αντερά μου και όσο το επιτρέπει το στομάχι μου. Στην προπόνηση τα δίνω όλα . Έχω κόψει την αεροβική και μου λείπει.

Οι διαφορές τοπικά πολύ μικρές, π.χ + 1 cm μπράτσο.

Η μαλακία είναι ότι δείχνω πολύ πιο αδύνατος από όταν άρχισα,τσίρος κανονικά.

Τι στο διάολο κάνω λάθος;;;

Σαββατιάτικη απαγοήτευση :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυικό όγκο στα επίπεδα που είμουν πριν θυρεοειδή και τραυματισμών περίπου 92kg. Αυτό το κομμάτι μου φαινόταν το πιο εύκολο που τελικά είναι αγγούρι.

Μετά συνδυασμό με αεροβική για αντοχή και τέλος να δουλέψω την ελαστικότητα που σκεφτόμουν ότι είναι το πιο δύσκολο κομμάτι λόγω τραυματισμών.

Βασικά για χόμπι αυτά τώρα που είμαι υπάλληλος πια και έχω λίγο χρόνο για τον εαυτό μου.

Αλλά να μην βλέπω αποτελέσματα είναι κάπως....

Στα κιλά μου άλλοι είναι τούμπανα και εγώ αδύνατος.

Βάζω μία φώτο σημερινή γιατί δεν γίνομαι πιστευτός όταν λέω αδύνατος για τα κιλά μου.

post-68421-0-86846800-1456567470_thumb.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θέλει βιασύνες. Δούλεψε τα κιλα που είσαι να μικρύνει λίγο η μέση και να παρει το στήθος και ώμοι και μετά ξανά ανέβα προς τα 92.

 

Εφόσον λες ότι δείχνεις πιο αδύνατος στα ίδια κιλα τα αποτελέσματα υπάρχουν. Το λίπος έχει πιο πολύ όγκο από τους μύες. Όταν στα ίδια κιλα φαίνεσαι πιο αδύνατος σημαίνει απλά ότι χάνεις λίπος και χτίζεις μυϊκή μάζα.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχει να κάνει καθαρά με τους μυς που έχεις και το λίπος που δεν έχεις αν θα είσαι κ θα φαίνεσαι τούμπανο ή skinny στα x κιλά

ένας άνθρωπος 1,70 @ 80kg με 20% bf θα δείχνει τούμπανο με χειμωνιάτικα ρούχα αλλα όχι κ τόσο καλός χωρίς ρούχα
ο ίδιος κοντά στα 73kg με περίπου 12% bf θα δείχνει λιγότερο τούμπανο με τα ίδια ρούχα, ποιο ωραίος με ρούχα στα μέτρα του και ΠΟΛΥ ποιο τούμπανος χωρίς ρούχα γιατι θα φαίνονται οι μυς που είχε κάτω απο το λίπος και λόγο ποιο αναβολικού περιβάλλοντος θα έχει καλύτερα πρηξίματα. 

αυτός ο λόγος είναι που χρειάζονται οι προπονητές σε ορισμένες περιπτώσεις, μπορεί κάποιος να έχει γνώσεις , θέληση και όρεξη αλλα να μην βλέπει την πραγματικότητα όσο αφορά τον εαυτό του κ να κάνει λάθη.
Γιαυτό πάντα είναι καλό να ρωτάμε και μια δεύτερη και τρίτη γνώμη όταν δεν είμαστε σίγουροι , αν και λίγο πολύ για χόμπι γυμναζόμαστε κ φτιάχνουμε το σώμα μας , δεν χρειαζόμαστε coaches αλλα λέμε τώρα :P 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ζυγίστηκα σήμερα μετά από ένα μήνα. 87,8 kg. 1,81 m ύψος.

Όταν άρχισα γυμναστήριο πριν ένα χρόνο 88 kg

Τρώω τα αντερά μου και όσο το επιτρέπει το στομάχι μου. Στην προπόνηση τα δίνω όλα . Έχω κόψει την αεροβική και μου λείπει.

Οι διαφορές τοπικά πολύ μικρές, π.χ + 1 cm μπράτσο.

Η μαλακία είναι ότι δείχνω πολύ πιο αδύνατος από όταν άρχισα,τσίρος κανονικά.

Τι στο διάολο κάνω λάθος;;;

Σαββατιάτικη απαγοήτευση :(

Γιατί έκοψες την αεροβικη; Η καρδιά αεροβικη θέλει.

 

Επίσης, αφού αποφάσισες να πας σε ρεκομπ θα αργησεις πολύ να δεις μεγάλες διαφορες. Άμα θες να φανούν καλυτερα τα σχήματα πρέπει να πέσεις πολύ σε λίπος -αλλα θα έχεις απώλειες σε δύναμη, να το ξες αυτό- και μετά σιγά σιγά να ξανά παχυνεις βάζοντας κυρίως μυς. Νατουραλ, κι αν δεν είσαι είκοσι χρόνων, ειναι επίσης αργή διαδικασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω recomp θα κάνω ... πρέπει να χάσω 4 κιλά λίπος σε μακροπρόθεσμο χρόνο (στα επόμενα 2-3 χρόνια), ουσιαστικά στο εαρ θα αυξήσω και άλλο τα πρωινά αερόβια ... έχω ήδη σφίξει (πιάνω τα μπούτια μου) όμως το λίπος είναι αρκετά υψηλό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω καταλαβει ατομα με δυο χρονια και αν γυμναστικης να λενε το καλοκαιρι κανω cutting, recomp κλπ. Αχρηστο ειναι για μενα αν θες να ανεβεις σε μυικοτητα. Πρεπει να θυσιασεις καλοκαιρια, τουλαχιστον τρια. Το να μπεις σε εναν τετοιο κυκλο, εισαι καταδικασμενος καθε χειμωνα να παλευεις με τις ιδοες αυξομειωσεις.

 

Θελει να πεις θα βαλω λιπος, αλλα θα κοψω μετα απο καιρο, οχι δυο μηνες και μετα κοβω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν εχω καταλαβει ατομα με δυο χρονια και αν γυμναστικης να λενε το καλοκαιρι κανω cutting, recomp κλπ. Αχρηστο ειναι για μενα αν θες να ανεβεις σε μυικοτητα. Πρεπει να θυσιασεις καλοκαιρια, τουλαχιστον τρια. Το να μπεις σε εναν τετοιο κυκλο, εισαι καταδικασμενος καθε χειμωνα να παλευεις με τις ιδοες αυξομειωσεις.

 

Θελει να πεις θα βαλω λιπος, αλλα θα κοψω μετα απο καιρο, οχι δυο μηνες και μετα κοβω.

μιλάμε για σωματοδομές προσωπικά έχω δει κοπέλα να γαμιέται στη σαβούρα και να είναι πεντακάθαρη με πολύ καλό επίπεδο μυικότητας για θηλυκό γένος... 

 

try and fail πραγματικά, κάθε άτομο είναι διαφορετικά σωματικά δομημένο οπότε δεν μπορείς να επεισέλθεις περαιτέρω στο διατροφολόγιό του (κάτι αντίστοιχο ισχύει και για το προπονητικό πλάνο) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειμαι το καταλληλότερο παραδειγμα, αν καποιος επρεπε να λεει θα κοψω επρεπε να μαι εγω, βαζω στα καπουλια που λενε, αλλα δεν με νοιαζει.

 

Εχω προσεξει οτι μια περιοδο, δεν ειχα λεφτα για πρωτεΐνη, συν ολα τα αλλα.

 

Στραφηκα στο νεσκουικ, το πολυ γαλα, φαγητο χωρις να μετραω, βρωμη πολυ μαζι με αλλα δημητριακα, εκεινη την περιοδο το πρωι πηγαινα στις ελιες που μου εβγαινε ο πατος, το βραδυ προπονηση. Ξερεις τι ειδα στο καθρεφτη; το σωμα που δεν ηξερα οτι μπορει να χω. Τα χερια μεγαλα, αλλα με φλεβικοτητα.

 

Τωρα που αρχισα πρωτεινες, τα μετραω ολα, εκοψα το γαλα, γυρισα στα επιπεδα με ασχημο λιπος. Ξερω πως να ξαναεπανελθω, αλλα το θυσιαζω ωστε να μην κανω καθε μην 70 κιλα παγκο πχ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...