Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

τώρα στα πόσα mg ημερησίως έχετε την c σας;

 

0.17;;;; πωωω άντε πάλι αλλαγή δοσολογίας ... σου έχει πει ποτέ, αν ποτέ θα κλειδώσει σε ένα σημείο και θα μείνει εκεί;

σου έχει πει γιατί από μόνο του αυξομειώνεται;

 

εγώ σήμερα πήρα από το σούπερ τσάι τίλιο....

 

Ιδεα δν εχω... Πηγα σε και καινουρια γιατρο, και τη ψιλό ειπε για τους προηγούμενους. Τωρα ποιος εχει δικιο δε ξερω.....

ποια?

Τη Βούρου λεει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραχε αλατι τρως; κοινος μπορει να σου λειπει νατριο. Το καθολου αλατι δεν ειναι καλο, οπως και το υπερβολικο.

 

Το νατριο ομως το χρειαζεται οργανισμος μας.

 

Φυσικοι λιποδιαλυτες ειναι το πρασινο τσαι, το τζίντζερ, το δικταμο. Φυσικο μπουστ ειναι το γκουαρανα, αν δεις ολα τα ενεργειακά ποτα το χουν μεσα. Ολα με μετρο ομως. Το γκουαρανα δεν ειναι να το παιρνεις συνεχεια

 

Αδερφε δε ξερω αν εχεις πιασει λαβρακι αλλα αλατι δε βαζω καθολου στο φαι, ουτε πριν ουτε μετα το μαγειρεμα. Οχι για καποιο λογο, απλα δε το κανω. Οτι αλατι παιρνω απο τροφες που τρωω απεξω

 

Επισης εχω εθιστει στο Frulite on the go που εχει γκουαρανα και πινω 8-10 τη βδομαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδεα δν εχω... Πηγα σε και καινουρια γιατρο, και τη ψιλό ειπε για τους προηγούμενους. Τωρα ποιος εχει δικιο δε ξερω.....

 

Τη Βούρου λεει

αν πας για τα αποτελέσματα κάντης τις ερωτήσεις να παίρνουμε απόψεις ιατρικές ... 

η φθηνότερη δικαιολογία πάντως...ο ένα τα ρίχνει στον άλλον ... ως πότε με αυτό το ψωμοτύρι οι άνθρωποι θα προχωράνε ... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφε δε ξερω αν εχεις πιασει λαβρακι αλλα αλατι δε βαζω καθολου στο φαι, ουτε πριν ουτε μετα το μαγειρεμα. 

 

Μεγάλο λάθος. Χρειαζόμαστε αλάτι, ειδικά αυτοί που γυμνάζονται.

 

Μιας και πιάσατε τις βιταμίνες. Δεν έχω πάρει ποτέ, δε χρειάστηκα ποτέ. Γιατί:

 

α) Τρώω 2-3 φρούτα τουλάχιστον 300 μέρες το χρόνο.

β) Τα φρούτα τα τρώω με κενό 2 ώρες πριν και μετά ώστε να γίνει η πέψη στο λεπτό έντερο και όχι στο στομάχι κι έτσι να μεγιστοποιηθεί η απορρόφηση.

γ) Δεν τα συνδυάζω με τίποτε άλλο.

 

Η διατροφή είναι εξαιρετικά πολυσύνθετο θέμα αλλά άμα καταφέρεις και βρεις την άκρη (μετά από πολλά χρόνια ψαξίματος νομίζω ότι τα έχω καταφέρει) είναι φοβερό εργαλείο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε συ Γιάννη, αυτό με την πέψη στο λεπτό έντερο στο έχει πει ιατρός ; 
μου φαίνεται μπούρδα, σαν και αυτές που γράφω στη διατριβή μπας και συγκινήσω κανέναν ακαδημαϊκό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πας για τα αποτελέσματα κάντης τις ερωτήσεις να παίρνουμε απόψεις ιατρικές ...

η φθηνότερη δικαιολογία πάντως...ο ένα τα ρίχνει στον άλλον ... ως πότε με αυτό το ψωμοτύρι οι άνθρωποι θα προχωράνε ...

Μου χε πει οτι δινουν δοση αναλογα με τα κιλα χωρις να συνυπολογίζουν και το οτι δεν ειναι ολοι οι οργανισμοί ίδιοι, κατι τετοιο.

Θα τη ρωτησω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για μελατονινη.. Εγω χρησιμοποιω.. Οχι καθε μερα, συνηθως τις μερες που εχω λιγοτερες απο 7 ωρες υπνου

 

Σκευασμα, τιμες, ποσοτητες;

 

Κοιταζω παραλληλα και εδω που λεει για ZMA, GABA

 

Και μιας και ειμαστε επι του θεματος, σκεφτομαι να παω και σε καμμια μοναδα μελετης υπνου. Στην περιπτωση μου και με το χρονιο προβλημα δε το θεωρει τραβηγμενο και αρκετα εχω καθυστερησει να το κοιταξω. τωρα λενε πως νοικιαζεις και εξπλισμο και μπορεις και σπιτι να ελεγχθεις

Δοκιμασε να βαλεις, χρειαζομαστε περιπου 5-8 γραμμαρια νατριο.

 

Κανε φυσικο ισοτονικο ποτο να πινεις στην προπονηση

 

Ισοτονικο πως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για μελατονινη.. Εγω χρησιμοποιω.. Οχι καθε μερα, συνηθως τις μερες που εχω λιγοτερες απο 7 ωρες υπνου

πριν καταφυγετε στις χημιες δοκιμασατε καθολου να αυξησετε λίγο την εκθεση σας στον ηλιο; καπου ειδα ενας δοκτορας προτεινε μεταξυ 11-2 η ωρα να καθομαστε μερικα λεπτα, καταλαβαινω λόγω δουλειας μπορει να μην ειν εφικτο αλλα στο ρημαδι το διάλειμμα μπορει να γινεται πιστευω, εχω διαβασει κι αλλου οτι η ηλιακη ακτινοβολια με μετρο παντα, βοηθαει την παραγωγη μελατονινης και την καλυτερη ρυθμιση του βιολογικου ρολογιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...