Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοιτα το λενε με την εννοια οτι τους παιρνει καποιος που εχει εξαντλήσει ολα τα μεσα, εχει κατεβει χαμηλα , αλλα εχει κολησει .

Τωρα τι να σου πω δεν εχω μελετήσει το πως δουλευει αλλα περι της αποτελεσματικότητας του αυτο διαβαζω...

 

Καποια στιγμη ηθελα κ εγω να παρω cla και ο σπεκτ μου τα χώσε κ δε πηρα τιποτα :P

η πραγματικότητα βέβαια είναι πως όλοι αυτοί που είναι πραγματικά χαμηλά κ έχουν εξαντλήσει όλα τα μέσα (χαμηλότερο natty bf etc) παίρνουν το real stuff , δεν πετάνε τα λεφτά τους σε τέτοια , αλλα κανείς δεν το παραδέχεται και λογικό είναι.

 

καλά κ να έπαιρνες δεν θα είχες θέμα, υποθέτω σε έκραξε για να μη πετάξεις τα λεφτά σου :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι ρε σαν πεταμένα λεφτα μου την ειπε :P

 

@nenya ειναι καλυτερα ναι, απο βδομαδα θα αρχισω ενα νέο προγρματακι κ ελπιζω ολα να ναι καλα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε ναι , καλύτερα πάρε κανα παπούτσι ή κανα ρούχο να γουστάρεις παρά να δίνεις τόσα λεφτά σε συμπληρώματα που δεν χρειάζονται. Για εμένα μια πρωτεΐνη άντε και καμια πολυβιταμίνη το πολύ πολύ , δεν βρίσκω λόγο για οτιδήποτε άλλο. Την κρεατίνη αν και δεν την θεωρώ πεταμένα λεφτά προσωπικά δεν είμαι fun , δεν τη γουστάρω καθόλου.
Ξέρω άτομο που σκάει 250-300 euro το μήνα σε συμπληρώματα, του λέω ρε φίλε πάρε αναβολικά να γίνεις τουλάχιστον (είναι ίδιος 2 χρόνια τώρα). Μιλάμε με φρίκαρε ... άκου 300 euro .... ο τύπος έχει κάβα με συμπληρώματα , μέχρι και φυτικές ίνες σε συμπλήρωμα έλεος 

χαχαχαχαχαχα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι καποιοι ξεφεύγουν τελειως!

 

Εγω αυτη τη στιγμη παιρνω πρωτεινη, aminolast καποιες φορες ενδοπροπονητικα γιατι μου πεφτει η πιεση και καθημερινα vit C (μ εχει βοηθησει αρκετα στο ανοσοποιητικο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ναι καποιοι ξεφεύγουν τελειως!

 

Εγω αυτη τη στιγμη παιρνω πρωτεινη, aminolast καποιες φορες ενδοπροπονητικα γιατι μου πεφτει η πιεση και καθημερινα vit C (μ εχει βοηθησει αρκετα στο ανοσοποιητικο)

παίρνουμε τα ίδια ... νεανίες γαρ... συν Ω-3 συν L-tyrosine (ως να ρυθμιστεί ο θυρεοειδής) 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ εγώ γουστάρω βιταμίνη c , λένε κ καλά οτι φτάνει απο τα φρούτα κ τα λαχανικά , οτι δεν απορροφάται , όμως όταν αρρωστήσω κ αρχίζω την 1000mg/day έρχομαι στα ίσια μου σε χρόνο 0. Και δεν αρρωσταίνω συχνά , μια φορά το χρόνο λόγο άνοιξης (αλλεργίες since birth) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα εκανα tsh τη τεταρτη κ εχω 0.17 Να δω τωρα ποσο θα μου μειώσει το χαπι

 

Εγω αλλα χρονια δεν επαιρνα C φετος ομως πρωτη φορα πηρα και οντως δουλευει. Κι εγω επισης σε κρυωμα ή μερα που ενιωθα αδιαθετη πηρα 1000 κ ισως και 1.500 καποιες μερες και ισιωσα χωρις να κανω πυρετο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα εκανα tsh τη τεταρτη κ εχω 0.17 Να δω τωρα ποσο θα μου μειώσει το χαπι

 

Εγω αλλα χρονια δεν επαιρνα C φετος ομως πρωτη φορα πηρα και οντως δουλευει. Κι εγω επισης σε κρυωμα ή μερα που ενιωθα αδιαθετη πηρα 1000 κ ισως και 1.500 καποιες μερες και ισιωσα χωρις να κανω πυρετο.

τώρα στα πόσα mg ημερησίως έχετε την c σας; 

 

0.17;;;; πωωω άντε πάλι αλλαγή δοσολογίας ... σου έχει πει ποτέ, αν ποτέ θα κλειδώσει σε ένα σημείο και θα μείνει εκεί; 

σου έχει πει γιατί από μόνο του αυξομειώνεται; 

 

εγώ σήμερα πήρα από το σούπερ τσάι τίλιο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 η καφείνη και όλες οι ουσίες που έχει βοηθάνε σε μικρό βαθμό για να υπάρχει ένα μικρό αποτέλεσμα που δεν θα είναι αισθητό. Κάνουν αυτό που λένε σε τόσο μικρό βαθμό που αν έχεις την τέλεια διατροφή κ προπόνηση θα σε βοηθήσει 1-2-5% το κάθε συμπλήρωμα 

Αν σου κόβει την όρεξη η καφείνη και μπορείς να διατηρήσεις την διατροφή σου χωρίς να τρως έξτρα σε βοηθάει , αν σου δίνει ένα μικρό boost ενέργειας να βγει η προπόνηση υποθερμιδικά τότε θα σε βοηθήσει , μετά όμως έρχεται το κρασάρισμα. Η καφείνη βοηθάει στην αρχή σαν έξτρα ενέργεια , μετά την χρειάζεσαι για να λειτουργείς , γιαυτό όποιος δεν πίνει καφέ δεν χρειάζεται καφέ για να "ξυπνήσει" που λένε μερικοί. 

 

αν όντως νιώθεις χωρίς ενέργεια κλπ υπερθερμιδικά κάτι είναι πολύ λάθος

φτιάξε τη διατροφή σου και τον ύπνο σου για αρχή , αυτό θα σε βοηθήσει, λειτουργεί και είναι κ δωρεάν 

 

edit : απο λιπαρά πως πας? τρως όσα χρειάζεσαι ? μπορείς να κρασάρεις την τεστοστερόνη σου αν πας υπερβολικά χαμηλά ακόμα κ αν είσαι σε υπερθερμιδική 

 

Υπαρχει κατι που ειναι πολυ λαθος. Ο υπνος μου και η καθημερινοτητα μου. Οταν κανω την επεμβαση διαφραγματος και αποκτησω καλυτερη αναπνοη θα με βοηθησει πολυ στη καθημερινοτητα τις προπονησεις και την ποιοτητα υπνου μου. Οταν ομως αποκτησω ενα προγραμμα που πληρωνομαι, τρεχω λιγοτερο απο οσο θα θελα, λιγοστεψω τις εννοιες μου, και τα επιπεδα σωματικης και ψυχολογικης κουρασης, τοτε θα βελτιωθει πληρως ο υπνος και το ψυχοσωματικο μου. Ας ξεκινησουμε λοιπον με την επεμβαση και τα συμπληρωματα γιατι το δευτερο δε βλεπω να λυνεται συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει κατι που ειναι πολυ λαθος. Ο υπνος μου και η καθημερινοτητα μου. Οταν κανω την επεμβαση διαφραγματος και αποκτησω καλυτερη αναπνοη θα με βοηθησει πολυ στη καθημερινοτητα τις προπονησεις και την ποιοτητα υπνου μου. Οταν ομως αποκτησω ενα προγραμμα που πληρωνομαι, τρεχω λιγοτερο απο οσο θα θελα, λιγοστεψω τις εννοιες μου, και τα επιπεδα σωματικης και ψυχολογικης κουρασης, τοτε θα βελτιωθει πληρως ο υπνος και το ψυχοσωματικο μου. Ας ξεκινησουμε λοιπον με την επεμβαση και τα συμπληρωματα γιατι το δευτερο δε βλεπω να λυνεται συντομα.

θεωρώ την προσέγγιση αυτή λάθος αλλα είναι καθαρά δικό σου θέμα τι θα αποφασίσεις , εγώ μόνο την γνώμη μου μπορώ να πω 

οπότε θα πάρω σαν δεδομένο οτι θες να ακολουθήσεις αυτή την προσέγγιση για να βοηθήσω όσο καλύτερα μπορώ.

 

η γνώμη μου τότε είναι να βρεις κάτι που θα σε βοηθήσει στον ύπνο. Δοκίμασε συμπλήρωμα μελατονίνης . Δεν έχω πάρει αλλα υποτίθεται πως βοηθάει για βαθύ και ποιο ξεκούραστο ύπνο. (Κοιμάσαι πχ 4-5 ώρες αλλα είναι βαθύς ο ύπνος οπότε είναι λες και κοιμήθηκες 8 για παράδειγμα). Γνωρίζω κόσμο που πήρε και τους βοήθησε πολύ. Προσωπικά δεν έχω πάρει

Αν έδινα λεφτά για συμπλήρωμα βάση αυτών που λες θα κοίταζα αυτό , να πάρω κάτι για τον ύπνο , αν καταφέρεις και ξεκουραστείς πραγματικά θα διορθωθεί κατα πολύ το θέμα σου. Θα έχεις περισσότερη ενέργεια και θα νιώσεις ποιο υγιής γενικότερα αν καταφέρεις να ξεκουράζεσαι αρκετά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θεωρώ την προσέγγιση αυτή λάθος αλλα είναι καθαρά δικό σου θέμα τι θα αποφασίσεις , εγώ μόνο την γνώμη μου μπορώ να πω 

οπότε θα πάρω σαν δεδομένο οτι θες να ακολουθήσεις αυτή την προσέγγιση για να βοηθήσω όσο καλύτερα μπορώ.

 

η γνώμη μου τότε είναι να βρεις κάτι που θα σε βοηθήσει στον ύπνο. Δοκίμασε συμπλήρωμα μελατονίνης . Δεν έχω πάρει αλλα υποτίθεται πως βοηθάει για βαθύ και ποιο ξεκούραστο ύπνο. (Κοιμάσαι πχ 4-5 ώρες αλλα είναι βαθύς ο ύπνος οπότε είναι λες και κοιμήθηκες 8 για παράδειγμα). Γνωρίζω κόσμο που πήρε και τους βοήθησε πολύ. Προσωπικά δεν έχω πάρει

Αν έδινα λεφτά για συμπλήρωμα βάση αυτών που λες θα κοίταζα αυτό , να πάρω κάτι για τον ύπνο , αν καταφέρεις και ξεκουραστείς πραγματικά θα διορθωθεί κατα πολύ το θέμα σου. Θα έχεις περισσότερη ενέργεια και θα νιώσεις ποιο υγιής γενικότερα αν καταφέρεις να ξεκουράζεσαι αρκετά. 

 

Οντως τωρα? Αυτο θα μου λυνε τα χερια. Και ποιοτικος υπνος και ολη η μερα μπροστα μου για να κανω αυτα που θελω. Στη παρουσα φαση και 8 ωρες να κοιμηθω και 10 νιωθω σαν να χω κοιμηθει 4...

 

Ασε που μονο βαθυς δεν ειναι. Ακομα και πουλι να κελαηδησει ξυπναω και δε με ξαναπερνει ο υπνος μετα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βραχε αλατι τρως; κοινος μπορει να σου λειπει νατριο. Το καθολου αλατι δεν ειναι καλο, οπως και το υπερβολικο.

 

Το νατριο ομως το χρειαζεται οργανισμος μας.

 

Φυσικοι λιποδιαλυτες ειναι το πρασινο τσαι, το τζίντζερ, το δικταμο. Φυσικο μπουστ ειναι το γκουαρανα, αν δεις ολα τα ενεργειακά ποτα το χουν μεσα. Ολα με μετρο ομως. Το γκουαρανα δεν ειναι να το παιρνεις συνεχεια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...