Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν υπάρχουν αποδείξεις ούτε υπέρ ούτε εναντίων.

Υπάρχει το ιατρικό απόρρητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι απο τις περιπτώσεις που μόλις έχω φάει κ αράζω κ βαριέμαι να απαντήσω γιατι θα πιάσουμε κουβέντα που δεν μας αφορά κ δεν θα προσφέρει τίποτα ούτε στο thread ούτε σε κανέναν μας 
αράξτε μάγκες έχουμε καλύτερα πράγματα να κάνουμε (όλοι)  :-D

πολύ ασχοληθήκαμε , τον piano τον πετάω παροδικά κυρίως γιατι έχει πλάκα η φάση του , δεν είμαι φαν ούτε θέλω να γίνω 5%er 

αλλα με τη συγκεκριμένη φωτογραφία χέστηκα στα γέλια  :-D  :-D  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ο τυπάς που έλεγα χτες που έκανε flyes με 46αρηδες αλτήρες τον ξανάδα σήμερα και πιάσαμε συζήτηση. Είναι 2,05 ύψος 175 kg.

Ιδέα δεν έχει από αναβολικά. Δουλεύει στον Δήμο στην αποκομιδή απορριμμάτων. Δεν έχει λεφτά να τραφεί όπως πρέπει (ποσότητες μιλάμε) και όταν θέλει να μπουστάρει τρώει.....σοκολάτα (σοκ!!)

Τέρας της φύσης μιλάμε..

(Θα τον photo κρυφά καμία μέρα)

...................

Έκανα σήμερα πρώτη φορά σκουατ. Δύσκολη τεχνική ρε παιδιά :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δυσκολη τεχνικη. Απλα το σωμα δεν συνήθισε.

 

Το παν ειναι ο κωλος πισω και το στηθος μπροστα, αλλα να μην φευγει πιο μπροστα απο τα γονατα. Καντο πρωτα χωρις κιλα.

 

Θα βοηθουσε αν εκανε μπροστινα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ο τυπάς που έλεγα χτες που έκανε flyes με 46αρηδες αλτήρες τον ξανάδα σήμερα και πιάσαμε συζήτηση. Είναι 2,05 ύψος 175 kg.

Ιδέα δεν έχει από αναβολικά. Δουλεύει στον Δήμο στην αποκομιδή απορριμμάτων. Δεν έχει λεφτά να τραφεί όπως πρέπει (ποσότητες μιλάμε) και όταν θέλει να μπουστάρει τρώει.....σοκολάτα (σοκ!!)

Τέρας της φύσης μιλάμε..

(Θα τον photo κρυφά καμία μέρα)

...................

Έκανα σήμερα πρώτη φορά σκουατ. Δύσκολη τεχνική ρε παιδιά :(

Δοκιμασε αυτο που εγραψα παραπανω με τα 2μισακιλα κατω απο τις φτερνες (να πατας επανω τους εννοω, μονο τις φτερνες ομως).

Εχω δει πολλους αρχαριους να το κανουν.

Εγω παλι σημερα που το δοκιμασα δεν ειδα διαφορα αλλα ισως ειναι γτ εχω μαθει πλεον.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει διαφορά με δίσκους από κάτω. Δίνεται η δυνατότητα να κάνουν τα γόνατα περισσότερο track forward. Ετσι μπορεί κάποιος να μείνει πιο upright. Εσύ Mike δεν θα νιώθεις την αλλαγή επειδή δεν θα έχεις θέματα με το mobility στην ποδοκνημικη οπότε δεν θα σου αλλάζει τόσο πολύ την κίνηση (ή κίνηση βέβαια αλλάζει μιας και μειώνεται λίγο το εύρος κίνησης)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα σήμερα πρώτη φορά σκουατ. Δύσκολη τεχνική ρε παιδιά :(

 

Eκανα και εγω πρώτη φορά για  δοκιμή πριν απο λιγο καιρο,λεω στην αρχη λεω θα βαλω 10κιλους δίσκους να ειναι εύκολο,ζορίστηκα αρκετα.Βέβαια δεν με βοηθάει και το σώμα μου γιατί είμαι ψιλός και αυτη η κίνηση δεν ειναι οτι καλύτερο , αλλα ειναι ποιο δυσκολο απο οτι περίμενα .

Σε ενα βιντεο ειχα δει κάποιον που είχε ενα σκαμπό πισω και ακουμπούσε εκει οταν κατέβαινε , αυτο πρέπει να βοηθάει.

Αν θυμάμαι καλα ο "πιτσιρικάς" του τοπικ έκανε με 70 κιλά?....απορώ πως δεν διαλύθηκε η μεση του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ο τυπάς που έλεγα χτες που έκανε flyes με 46αρηδες αλτήρες τον ξανάδα σήμερα και πιάσαμε συζήτηση. Είναι 2,05 ύψος 175 kg.

Ιδέα δεν έχει από αναβολικά. Δουλεύει στον Δήμο στην αποκομιδή απορριμμάτων. Δεν έχει λεφτά να τραφεί όπως πρέπει (ποσότητες μιλάμε) και όταν θέλει να μπουστάρει τρώει.....σοκολάτα (σοκ!!)

Τέρας της φύσης μιλάμε..

(Θα τον photo κρυφά καμία μέρα)

...................

Έκανα σήμερα πρώτη φορά σκουατ. Δύσκολη τεχνική ρε παιδιά :(

γαμώ τις αγγλικές μου ορολογίες   

ξέρεις τι είχα καταλάβει ? εκτάσεις ώμων (το συνδίασα στο μυαλό μου flyes επειδή είναι λες κ κουνας φτερούγες κ προσπαθείς να πετάξεις  

ποτέ δεν έδωσα σημασία σε ορολογίες fuck αχχαχαχαχαχαχα 

 

λέω 46kg αλτήρες , πρέπει να είναι 150φεύγα kg με φάρμακο αν και πάλι πίστευα πως ήταν η ποιο εύκολη έκδοση με σπασμένους αγκώνες κ όχι φυσικά τεντωμένα χέρια. 

 

ok εγω βγάζω flyes ίσιο 40kg max(με spotter) , συνήθως με 30 , αλλα έχω δοκιμάσει κ βγάζω set κανονικά

 

οπότε το πιστεύω απόλυτα οτι όντως ο τύπος είναι καθαρός και είναι εντυπωσιακό αυτό που περιγράφεις , το λίπος σημαίνει δύναμη αλλα πρέπει να έχει και μυς , έχω δει χοντρούς αδύναμους , αυτός πρέπει να είναι όντως θηρίο

 

να σου πει θα σε χώσω στον κάδο και να το εννοεί !αχαχ

 

αμα μπορείς ναι βγάλε μια φωτογραφία και σβήσε το πρόσωπο του ανθρώπου ofc , μην την πάρει κανένας βλάκας κ τη βάλει σε γνωστές σελίδες του fb...

με προσοχή ε    :devil: 

 

το squat αυτό είναι , η τεχνική , μια απο τις καλύτερες ασκήσεις αλλα κ μια απο τις ποιο επικίνδυνες αν δεν εκτελείται σωστά .. εσύ που είσαι σοβαρός άνθρωπος με μυαλό δεν θα έχεις θέμα , δεν σε κόβω να δοκιμάζεις ταρζανιές οπότε όλα cool     

οχι για να μαθαινετε μερικοι πως γινεται σωστα

 

 

 

 

αυτό ακριβώς αλλα σε τροχαλία εμπροσθολαίμιες το έχω δει απο δάσκαλο 35χρονών LIVE όταν δούλευα σε ένα gym

είχε έρθει μια πιτσιρίκα 18-20? παρτόλα με ένα θαμώνα (την έφερε να την μοστράρει) και εκείνο το πρωί κάνανε όλοι σαν μαϊμούδες 

να κουνιέται όλο το μηχάνημα και να αναρωτιέμαι τι πρέπει να κάνω, να γελάσω ή να αρχίσω τα καντήλια πρωινιάτικα 

κάτι 50ρηδες κεφτέδες (μικρά πόδια μεγάλες κοιλιές) "παλιοί" lmao να λένε "να τη χύσεις να την κάνεις να την φτιάξεις" και να τους ακούω σε απόσταση 1 μέτρο απο αυτή. Άυπνος και στραβωμένος ..έτοιμος να τους πετάξω κανα αλτήρα στο κεφάλι να ηρεμήσουν να πιω καφέ να ανοίξει το μάτι ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με 30κιλα ναι , με 40κιλα θέλω spotter τα 40κιλα ίσως είναι κ 35 γιατι κάποιος απο τους μεγάλους είναι ζυγισμένος λάθος
άλλη επιλογή ο μασιφ 45ρης , αυτόν τον χρησιμοποιώ σε ελάχιστες ασκήσεις  

πιέσεις στήθους επικλινή πάντως κάνω μόνος μου με τους 40ρηδες , δεν χρειάζομαι spotter , το θέμα είναι να τους πετάξεις με τα γόνατα έναν τη φορά για να τους φέρεις επάνω , όπως και skullcrusher μπορώ με 50kg αλλα το θέμα μου είναι να φέρω τη μπάρα στο start point , 99,9% στις προπονήσεις μου δεν παίζει spotter 

edit : η πάπια μου είναι 37 με 40cm, ίσως με βοηθάει 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα flies παντως δε θελουν πολλα κιλα, σωστα να γινεται η εκτελεση και εισαι κομπλε.

Εχω δει κατι ατομα που κανουν ανοιγματα με 25κιλα και ουσιαστικα ειναι σαν να κανουν πιεσεις με λιγο πιο πολυ ανοιγμα χαχαχαχ

Αμα τους βαλεις με τα 10κιλα να κανουν strict την ασκηση δε θα βγαλουν ουτε την πρωτη αρνητικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχουν πρόβλημα με squat με βάρη, έχετε δοκιμάσει αρχικά χωρίς βάρη, ή έστω με άδεια μπάρα; Πρέπει να δυναμώσετε γόνατα και να φτιάξετε mobility πριν φορτώσετε και πάθουν καμμιά ζημιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα flies παντως δε θελουν πολλα κιλα, σωστα να γινεται η εκτελεση και εισαι κομπλε.

Εχω δει κατι ατομα που κανουν ανοιγματα με 25κιλα και ουσιαστικα ειναι σαν να κανουν πιεσεις με λιγο πιο πολυ ανοιγμα χαχαχαχ

Αμα τους βαλεις με τα 10κιλα να κανουν strict την ασκηση δε θα βγαλουν ουτε την πρωτη αρνητικη.

προσωπικά κάνω σπάνια γιατι σε ίσιο δεν μ αρέσει σαν άσκηση αλλα ποτέ δεν βάζω πολλά κιλά , με 20πχ που είναι ούτε τίποτα ούτε πολλά για εμένα μπορώ να κάνω το set όπως εγώ θεωρώ σωστά , flies κάνω μόνο επικλινή με 12kg συνήθως. Μια φορά έδειξα σε κάποιον πολύ μεγαλύτερο απόλους μας εδω μέσα (με roids) πως να κάνει την άσκηση με 10kg αλτήρες , όπως την έκανα κ εγώ και στο τέλος του set πήγαν να του φύγουν οι αλτήρες απ τα χέρια  

 

τα κιλά που έγραψα προηγουμένως είναι αυτά που μπορώ , όχι αυτά που κάνω και φυσικά σε bulk 

 

δεν θεωρώ τον εαυτό μου δυνατό 

 

πάρτε και μια βραδινή με σκατά φωτισμό γιατι καιρό έχω να βάλω λελ 

 

 

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...