Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το να σου μαγειρεύουν ειναι το καλυτερο :P

Μπα, εγω προτιμώ να μαγειρεύω. Απολαμβάνω όλη τη διαδικασία. Απο την επιλογή φαγητών ωστε να υπάρχει ποικιλία και να μην βαριούνται οι θηλυκοί κριτές, τα ψωνια και φυσικά το ίδιο το μαγείρεμα.

 

Αναφορικά με τον αριθμό επαναλήψεων/σετ που συζητάτε, εμένα με αρέσει συχνά να αλλάζω στυλ για να δίνω διαφορετικό ερέθισμα στον μυ και να αποφεύγω να κολλήσω σε κάποια κιλά.

...η οποία άσκηση, για όσους ενδιαφέρονται, γίνεται ωραιότατα και με λάστιχα. :-)

Ειναι η μόνη άσκηση που με λάστιχα την έκανα καλυτερα απ´ ότι με βάρη.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...η οποία άσκηση, για όσους ενδιαφέρονται, γίνεται ωραιότατα και με λάστιχα. :-)

 

+1 ,με λάστιχο κάνω και εγώ όρθιος όμως ,μεγάλη διαφορά στον τρικέφαλο σε σχέση με ασκήσεις με αλτήρες .

BTW .......το Amazon εκανε μαλακία και ακομα περιμένω τα λάστιχα που εχω παραγγείλει πανω απο μήνα τωρα!  :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο όντως ισχύει το έχω ακούσει όπως έχω ακούσει πολλά παρόμοια στην πράξη όμως δεν ξέρω τι παίζει και κατά πόσο δουλεύει μιας και δεν έχω πειραματιστεί σχεδόν καθόλου με αυτά!

~~~~~~

Μαργαρίτα μια χαρά στα είπε ο γιατρός πολύ σωστός σε όλα! Για το έμπλαστρο θα έλεγα να μην το βάλεις παρά μόνο αν είναι πολύ πολύ μεγάλος ο πόνος, όλα τα άλλα σωστότατα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλατη τρικεφαλο ραχιαιους σημερα και λιγο αεροβιο.

 

Καθολου πιασιμο απο χτες αλλα επειδη ξερω το σωμα μου φανταζομαι οτι αυριο το πρωι θα σηκωθω πιασμενος..

 

Αεροβιο επειδη δεν ειχα οσο χρονο ηθελα δοκιμασα το εξης προγραμματακι.

 

5x400m με διαλλειμα 2 λεπτα αναμεσα σε καθε σετ.Στο πρωτο σετ με 9km/h στο 2ο με 10km/h και στα 3 τελευταια 12km/h.

 

Το πηγα χαλαρα γιατι δεν το χα κανει, βγηκε ευκολα αλλα εγινα παπι απο τον ιδρωτα...

 

Αν κοψεις υδατανθρακες για 3-4 βραδια υπαρχει περιπτωση να δεις καποια μικρη μικρη διαφορα στους κοιλιακους η ιδεα μου ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To ΣΚ επιτέλους θα ξαναπιάσω βράχια μετά από δύο μήνες αποχή. :-) Το θέμα είναι πως είμαι περίπου 2+ κιλά βαρύτερος από τις φωτογραφίες (πριν κανένα 3μηνο τραβήχτηκαν). Θα το πάω με ρέγουλα για να μην πάθουν κανένα καταστροφικό σοκ οι τένωντες.

 

 

 

post-223995-0-52974200-1456316880_thumb.jpg

 

post-223995-0-16480500-1456316902_thumb.jpg

 

 

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαργαρίτα μια χαρά στα είπε ο γιατρός πολύ σωστός σε όλα! Για το έμπλαστρο θα έλεγα να μην το βάλεις παρά μόνο αν είναι πολύ πολύ μεγάλος ο πόνος, όλα τα άλλα σωστότατα!

Ειναι πολυ ψυχοφθόρο να πηγαινεις προπονηση καθε φορα με το φοβο μη σε πιασει η μεση σου. Και θα πει καποιος οτι αν το σκεφτεσαι.. Θα ερθει. Αλλα και να μη το σκεφτεις αν εκει που κανεις μια χαρα αρχιζει και διαμαρτυρεται ειναι σπασιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ νιώθω γενικά μία υποψία ενόχλησης σε όλη την έκταση του δεξιού τραπεζοειδή. Όταν είχα φτάσει σε σημείο να πονάω, παράτησα το upper body για μία βδομάδα και μετά το πήγα χαλαρά. Είναι καλύτερα, αλλά ακόμη κάτι νιώθω. Πιστεύω με πολύ καλό ζέσταμα και το μυαλό στην εκτέλεση των ασκήσεων δε θα υπάρξει πιο σοβαρό θέμα. Δε θέλω να μείνω και τελείως ακίνητος. Πιστεύω πως όσο το δουλεύω ακόμη και με λιγότερο πιεστικές ασκήσεις, η κίνηση θα το διορθώσει το πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο πρεπει να ειναι σαν το μηχανημα που εχουμε στο γυμναστηριο για στηθος, το οποιο αλλαζει σε διαφορες κλισεις.

Εγω μια φορα το δοκιμασα και δε μαρεσε γιατι η κινηση του ηταν πολυ standard, ενω με τους αλτηρες εχεις ελευθερια.
Και εκτος απο αυτο δε μου εφταναν και τα κιλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 ,με λάστιχο κάνω και εγώ όρθιος όμως ,μεγάλη διαφορά στον τρικέφαλο σε σχέση με ασκήσεις με αλτήρες .

BTW .......το Amazon εκανε μαλακία και ακομα περιμένω τα λάστιχα που εχω παραγγείλει πανω απο μήνα τωρα!  :mad:

Υπομονή ρε man, μπορεί το Amazon να έκανε μαλακία (shit happens) αλλά δεν "πουλάει" τους πελάτες του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...