Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χωρίς να έχω κάποια εμπειρία,από αυτά που είχα διάβασει θα βοηθουσαι κάποιο πρόγραμμα τύπου powerliftng

Πχ Texas method,smolov Jr άμα θυμάμαι καλά

Ο bosei πρέπει να τα ξέρει καλά αυτά...

ρίξε μια ματιά και εσύ,βέβαια χρειάζεται καλή τεχνική,δεν ξέρω και το επίπεδο σου μην την παθεις όπως εγώ

 

 

Δες και σελίδα 407 έχει ένα ωραίο προγράμματακι ο Dakonblackblade

 

*ας σου πει βέβαια καλύτερα κάποιος πιο έμπειρος

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Περίεργα κιλά βρε φίλε ,εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά τις ασκήσεις. Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες 65 κιλών και σφυριά 9 κιλά. Μεγάλη αντίφαση

Εκανα copy paste απο αλλη ασκηση και ξεχασα να αλλαξω τα κιλα...9αρια ηταν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πχ παιζω και μισες μαζι με ολοκληρη κινηση. Πχ καμψεις δικεφαλων.

 

Παλι ο μαους το δωσε το τιπ

Δοκίμασε άμα θές και αυτήν την παραλλαγή των μισών του Μaus.

Έτσι για τα stats να αναφέρω τα δικά μου, που φυσικά εσένα θα είναι πολύ καλύτερα..

Π.χ για σφυριά βάζω μέχρι 14αρηδες αλτήρες για να κλέβω όσο το δυνατόν λιγότερο για 3Χ12.

Σε αυτήν την μέθοδο των 3Χ28 δηλαδή 3Χ(7 ολόκληρες+7 μισές πάνω+7 μισές κάτω+7 αργής επαναφοράς) βάζω την ελαφριά μπάρα με 7 κιλά σύνολο βαράκια ( 2χ2,5 +2χ1,25) και άμα είμαι σε καλή μέρα τσίμα τσίμα βγάζω τα σετ και άμα.

Μετά τα χέρια νεκρά,dead.Θέλω κάνα 10λεπτο να συνέλθω και να κάνω οτιδήποτε άλλο άνω κορμού!

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαικ κανε καλο ζεσταμα και μπες στον παγκο τον επικλινή , κανε 4 σετ ανεβάζοντας κιλα , το πρωτο να βγαζεις μεχρι 10-12, το δευτερο μεχρι 8, το τριτο μεχρι 6 και το τέταρτο οσες μπορείς !

2 άσκηση το ιδιο ακριβώς στον ίσιο πάγκο !

3 άσκηση πουλ οβερ με τις ιδες επαναλήψεις και

4 άσκηση πεκ ντεκ σουπερ σετ με βυθίσεις στο δίζυγο μέχρι τελικής πτώσης

αντε και καλα τουμπανιιασματα !!!

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Συνέβη πριν καμιά ωριτσα , φωτη κοιτα ποσο ευκολο ειναι

φτιάχνουμε ενα αυγό σε ενα αντικολλητικο τηγάνι (ολοι πιστεύω ξέρουμε να φτιάξουμε ενα αυγο)

 

 

P_20160223_225422.jpg

 

βάζουμε σε μια αραβική πιτα που υπαρχουν σε ολα τα σουπερ μαρκετ, απο κατω λιγο τυρι τριμενο, ενα μπιφτεκακι απο μοσχάρι και το αυγό που φτιάξαμε πριν

 

P_20160223_225812.jpg

 

Υπόθεση 2 λεπτών και το αποτέλεσμα είναι πραγματικός οργασμός!! Αν δεν έχουμε μπιφτέκι βάζουμε λίγο γαλοπούλα!

 

P_20160223_230029.jpg

 

Εξαφανίστηκε εν ριπή οφθαλμού, που να έβαζα ντομάτα και κρεμμύδι μεσα !!!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks guys, θα τα μελετησω αυτα που ειπατε!

 

Μαους, ηδη κανω αυτο που λες αλλα οχι σε ολες τις ασκησεις.Ξεκιναω με επικλινη (εχω παρατησει τον ισιο εδω και μηνες και ειδα πολυ βελτιωση με επικλινη) και δουλευω σε αυτο το μοτιβο.Κανω και πουλ-οβερ απλα μενω στις 10αρες.Διζυγο επισης κανω με κιλα και σουπερ σετ με καμψεις αλλα θα δοκιμασω ετσι οπως το ειπες :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι φίλε τι κακό να κάνουν?

Παλιά όταν ήμουν πιτσιρικάς πωρωμένος άκουγα που λέγαν ότι η ντομάτα έχει μια ιδιότητα να μην αφήνει την πρωτεΐνη να κάνει την καλύτερη αφομοιωση στον οργανισμό και εγώ ο μπαγλαμάς φοβόμουν να την φάω τόσο μυαλό είχα που δεν μπορούσα να καταλάβω ότι αυτό αφορά υπέρποσότητες και υπέρ πρωταθλητές και όχι εμένα!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Μaus κάνει κάνα κακό το κρεμμύδι και η ντομάτα ?

Απαπα...Χάνεις όλη την μυϊκή σου μάζα

Παιδιά πέρα από την πλάκα μην τα βαζεται στο στόμα σας.

Η ντομάτα εντάξει αλλά το κρεμμύδι ότι χειρότερο.Ενας φίλος μου που ασχολούνταν χρόνια με το bb έφαγε μια μέρα πέντε κρεμμύδια...την επόμενη μέρα μισος

Δεν είναι να παίζουμε με αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 κρεμμύδια; Γιατί σ*α*α να το κάνεις αυτό; Για τα κρεμμύδια έχω ακούσει ότι κάθονται βαριά αν δεν είναι τσιγαρισμένα ή μαγειρεμένα τέλος πάντων. Εγώ γενικά ποτέ δεν είχα θέμα με το στομάχι μου. Αναίσθητος. Πάντως το κρεμμύδι είναι λατρεία. Προσθέτει απίστευτη σχέση σε ό,τι συνοδεύει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πχ παιζω και μισες μαζι με ολοκληρη κινηση. Πχ καμψεις δικεφαλων.

 

Παλι ο μαους το δωσε το τιπ

τι διαφορά είδες απο πέρσι μέχρι φέτος σε cm στα χέρια σου?

ο μαους πάντα δίνει τιπς , εγώ απο αυτόν άρχισα τα superset δικέφαλα/τρικέφαλα :P

 

μιας κ θα ξέρεις  

Έχω ακούσει απο old school φάση φάε 500 θερμίδες λιγότερες/day (κλασικά κόψε απο carbs) high protein ofc

βάλε hiit 20min κάθε δεύτερη μέρα 

 

περίπου 6500 έλλειμμα κάθε 10 μέρες χωρίς να λάβουμε υπόψιν τον αυξημένο μεταβολισμό λόγο hiit 

και σου λέει φάε κάτι σαν 2 πίτες , 4-5 κομμάτια pizza , κάτι τέλος πάντων περίπου στα 2000calories max σε διάστημα 2 ωρών , refeed για να μη flatάρεις ,οπότε πάμε σε 4500++ έλλειμμα στις 10 μέρες

 

ακολουθείται αυτό σήμερα?  το έκαναν παλιότερα? το έχω ακούσει απο αρκετό κόσμο κ όντως το κάνουν αρκετοί και με καλά αποτελέσματα αλλα δεν είμαι σίγουρος αν παίζει καμια υποστήριξη σε αυτό 

doesn't seem right to me

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[...] Φώτη ακους? βαλε μια ασκηση τρικεφαλων σουπερ σετ αυτη οπωσδήποτε !

 

maxresdefault.jpg

 

λιγες πλακες , και καθε 3-4 επαναλήψεις κρατα τελείως κολλημένο στον κορμο και τεντωμένο το χερι πισω για 4-5 δευτερα !

πρωτα δικεφαλα λοιπον και μετα καπακι αυτη , λιγες πλακες , 3-4 επαναλήψεις , 4 δεύτερα κράτημα και καπακι το ιδιο .. κανε το  και θα δεις πως θα γινουν τα χερια σου, θα με θυμηθείς, απλα δεν θελει πολλες πλακες για να σε πιανει καλα , θα την ακους στο κράτημα ετσι και αλλιως!

 

( εισπνοή οταν λυγίζουμε το χερι / εκπνοή  οταν το τεντώνουμε ,  οχι για τον φωτη , για  αρχάριους που μπορεί να την κάνουν το λεω )

 

...η οποία άσκηση, για όσους ενδιαφέρονται, γίνεται ωραιότατα και με λάστιχα. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαικ κανε καλο ζεσταμα και μπες στον παγκο τον επικλινή , κανε 4 σετ ανεβάζοντας κιλα , το πρωτο να βγαζεις μεχρι 10-12, το δευτερο μεχρι 8, το τριτο μεχρι 6 και το τέταρτο οσες μπορείς !

2 άσκηση το ιδιο ακριβώς στον ίσιο πάγκο !

3 άσκηση πουλ οβερ με τις ιδες επαναλήψεις και

4 άσκηση πεκ ντεκ σουπερ σετ με βυθίσεις στο δίζυγο μέχρι τελικής πτώσης

αντε και καλα τουμπανιιασματα !!!

 

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////

 

Συνέβη πριν καμιά ωριτσα , φωτη κοιτα ποσο ευκολο ειναι

φτιάχνουμε ενα αυγό σε ενα αντικολλητικο τηγάνι (ολοι πιστεύω ξέρουμε να φτιάξουμε ενα αυγο)

 

 

P_20160223_225422.jpg

 

βάζουμε σε μια αραβική πιτα που υπαρχουν σε ολα τα σουπερ μαρκετ, απο κατω λιγο τυρι τριμενο, ενα μπιφτεκακι απο μοσχάρι και το αυγό που φτιάξαμε πριν

 

P_20160223_225812.jpg

 

Υπόθεση 2 λεπτών και το αποτέλεσμα είναι πραγματικός οργασμός!! Αν δεν έχουμε μπιφτέκι βάζουμε λίγο γαλοπούλα!

 

P_20160223_230029.jpg

 

Εξαφανίστηκε εν ριπή οφθαλμού, που να έβαζα ντομάτα και κρεμμύδι μεσα !!!

Bαριεμαι ρε τι να μαγειρευω ? μην με μπλεκεις με αυτα δεν εχω ουτε χρονο ουτε διαθεση  η' μαλλον καλυτερα προτιμω να διαθεσω τον χρονο μου αλλου.

Μου αρεσει ομως να μου μαγειρευουν  δεν ξερω αν πιανεται αυτο ?¨:P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να σου μαγειρεύουν ειναι το καλυτερο :P

 

Σημερα βρέθηκα για εξετασεις στο νοσοκομειο και μπορεσα να δω εναν ορθοπεδικο που μου ειπαν οτι ειναι καλος. Τπυ εδειξα τις μαγνητικες ειπε σ ενα σημειο φαινεται μια πολυ μικρή προβολη , αλλα ειναι πολυ λιγο κ γι αυτο λεει δε το έγραψαν και στη γνωμάτευση.

Μου επιβεβαίωσε οτι το θεμα στη μεση ειναι μυικο, οτι γινεται μυϊκός σπασμός. Και ναι μαλλον εμεινε απο το λιτζιον.. Μου πε οταν τελειωνω την ασκηση να κανω ενα ζεστο ντους στο σημειο. Ειπε να δυναμώσω πολυ τον κορμο (προτοτυπο :P ) αποφεύγοντας αρχικα "λοξές" κινησεις (εννοούσε οχι σταύρωμα τα για πλαγιους κοιλιακος) και μου πε η κινηση/κάμψη 30-40 μοιρες.

 

Επισης μου γραψε ενα εμπλαστρο αν με πιασει και επιμενει.

 

Τελος ειπε να πω στη γυμναστρια να κανουμε σα να εχω αρχη δισκόπαθειας.

Με λιγα λογια δε με βλεπω να πιανω μπαρα ποτε :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...