Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

οι σπριντερ χρειαζονται βαρη απαραιτητα αλλα πρεπει να κανουν σωστα και οχι απλα προπονηση οπως κανει καποιος που απλα ασχολειται με τα βαρη. Πρεπει να κανει βαρη για να υποστηριξει αυτο που ηδη κανει.

Καλα εκανε και του ειπε οχι τωρα που ειναι αγωνιστικη περιοδος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Φωτη και Μαου σημερα στο τζιμ εκανα προπονηση, και διπλα μου εκανε ο Γιανγκ χαχα. Εννοειται μιλησαμε και βεβαια επαιξε φωτο :P Τερας μυικοτητας το παλικαρι, κι εχει πεσει λογω του τραυματισμου.

 

Κατα τ αλλα μ επιασε παλι η μεση μου και κλασσικα μετα απο καποια ωρα περασε

Ασε τον γιανγκ και τον γιν  και βγαλε  φωτο με κανεναν του 6αστερου να γουσταρουμε !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά χρειάζεται βάρη, όποιο άθλημα στίβου κι αν κάνει (εξαίρεση οι δρομείς μεγάλων αποστάσεων).

 

Άλεξ τι λέει το βίντεο γιατί δεν μπορώ να το δω;

 

Σήμερα έκανα το δικό μου φυστικοβούτυρο. Πολύ απλή διαδικασία και σαφώς πιο φτηνό και πιο υγιεινό από τα έτοιμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυρισα απο γυμναστηριο...

 

 

Δικεφαλος

 

Στραβομπαρα καθ 10 (15 kg) 10 (20 kg) 8 (25 kg) 8 (26 kg) + το βαρος της στραβομπαρας ~ 7κg ειναι?

Αλτηρες 12 (45kg) 12 (55kg) 10 (60 kg) 10 (65 kg)

Σφυρια καθιστος 12 (7 kg) 12 (7 kg) 10 (9 kg) 10 (9 kg)

 

 

 

Περιεργη αισθηση να γυμναζεσαι με κοσμο, το χα ξεχασει. Επιασα και κατι κουβεντες για το insomnia αλλα ηταν για αλλα υποforum...

Περίεργα κιλά βρε φίλε ,εκτός και αν δεν κατάλαβα καλά τις ασκήσεις. Κάμψεις δικεφάλων με αλτήρες 65 κιλών και σφυριά 9 κιλά. Μεγάλη αντίφαση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

στους αλτηρες εχει κανει λαθος στα κιλα σιγουρα! αρχικα εινα δυσκολο να βρεις τοσο μεγαλους αλτηρες σε γυμναστηριο στην κερκυρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα είπα και εγώ !!!!Τέσπα χτες είδα στο γυμναστήριο μου από κοντά τον πιο δυνατό άνθρωπο live και όχι από βιντεάκια κ.λ.π

Πάνω από 2 μέτρα θεόχοντρος,φάση σούμο με πατσές και έκανε flyes με 46αρια αλτήρες. Γιαυτό απόρησα με τον φίλο 4saken.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα είπα και εγώ !!!!Τέσπα χτες είδα στο γυμναστήριο μου από κοντά τον πιο δυνατό άνθρωπο live και όχι από βιντεάκια κ.λ.π

Πάνω από 2 μέτρα θεόχοντρος,φάση σούμο με πατσές και έκανε flyes με 46αρια αλτήρες. Γιαυτό απόρησα με τον φίλο 4saken.

μην παρεξηγηθώ , δεν λέω οτι είναι η περίπτωση αλλα  υπάρχουν και χοντροί με αναβολικά 

Και δεν τους φαίνεται γιατι έχουν αρκετό λίπος οπότε δεν έχουν κάποιο "roid look" , λες πατσες όταν τον δεις , αλλα απο κάτω μπορεί να κουβαλάει τρελό μυ αλλα αν δεις εξετάσεις ή πίεση αίματος θα καραφλιάσεις  

ήξερα προσωπικά κάποιον στην ηλικία μου που κάναμε μια εποχή κ προπόνηση παρέα, 1,70 @ 120kg περίπου, πραγματικά απορούσα..  :unsure: 

 

πάντως "ζηλεύω" αυτούς που δεν κάνουν δίαιτα ποτέ κ δεν τους νοιάζει το bf , αλλα απ την άλλη δεν ζηλεύω το look τους και την λειτουργικότητα τους , προσωπικά δεν θα ένοιωθα άνετα και ας μην με ένοιαζε το πως δείχνω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και πολύ ανθυγιεινό βίτσιο μάλιστα , είναι που είναι κακό για την υγεία η παχυσαρκία , παρέα με αναβολικά απογειώνεται στο θεό 
άσχετο αλλα διάβαζα κάπου ερεύνα πως το ποιο popular roid που χρησιμοποιούν οι top fitness etc κ όχι μόνο αυξάνει τις πιθανότητες καρκίνου απο το τσιγάρο κατα 70%, που παρεμπιπτόντως ο φίλος κάπνιζε επιπλέον  
δηλαδή δεν είπε οτι επιλέγει τα roids που έχουν ένα χ κίνδυνο οπότε κόβει κάποιες άλλες βλαβερές συνήθειες , όλα μέσα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για τα χερια εχω να πω οτι τα λιγα κιλά, πολλες επαναληψεις, μικρα διαλλειματα, σουπερ σετ ειναι το κλειδι για τουμπανιασμα, χωρις πολλες ασκησεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για τα χερια εχω να πω οτι τα λιγα κιλά, πολλες επαναληψεις, μικρα διαλλειματα, σουπερ σετ ειναι το κλειδι για τουμπανιασμα, χωρις πολλες ασκησεις

Εγώ κάνω με λίγα συγκεκριμένες , οι περισσότερες είναι με κιλά που βγάζω 10-12reps και κάποιες με πολλά κιλά. Πολλά(για εμένα) κιλά πχ πιέσεις τρικεφαλων με μπάρα

αλλα ιδικά στα δικέφαλα παίζω pause και squeeze 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να ανεβω λιγο δυναμη στο στηθος γιατι εγινα πολυ μπουχεσας τις τελευταιες 4 βδομαδες.

 

Πειτε μου κανα προγραμμα για δυναμη.Δεν εχω ιδεα πως να το παιξω απο κιλα/επαναληψεις κ σετ.Δεν εκανα ποτε μου.

 

Λειπει και ο μπος που εκανε τετοια γαμωτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει το 5*5, 3*5, 5/3/1.

 

Θες πολυ φαγητο, υπνο, καλη ψυχολογια.

 

Διαλλειματα πανω απο 1,5/3 λεπτα. Το καλυτερο για μένα ειναι αυτο.

 

 

http://www.canditotraininghq.com/free-strength-programs/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...