Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Χτες έκανα 

 

12- 52.5

10-57.5

8-62.5

6-67.5

 

μετά έκανα και κωπηλατική όρθιος με μπάρα κλπ. Γενικά, έχει να κάνει η ανάποδη λαβή για τα δάχτυλα και τον τρόπο που κρατάω τη μπάρα; Γιατί και με ανάποδη, πάλι στα δάχτυλα θα πέσει το βάρος. Lame. Γενικά βλέπω πως ανεβάζω στροφές και κιλά σε πολλές ασκήσεις/μυικές ομάδες αλλά ταλαιπωρούνται αρκετά οι καρποί/ώμοι μου και τα δάχτυλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, πονάω εκεί που λέει  anterior talofibular ligament. Όχι πολύ, αλλά πονάω.

 

ankle_anatomy.jpg

 

Δεν το έπαθα στο γυμναστήριο, για την ακρίβεια δεν έχω ιδέα πώς το έπαθα - απλά ένιωσα ένα κλακ στο άσχετο. Φαντάζομαι δεν κάνω σκουάτ αύριο ε.

ENAΣ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΠΟΝΑΓΕ ΕΚΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΠΕΘΑΝΕ.

Αυτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ, ήδη σήμερα είναι πολύ καλύτερα. Του έβαλα λίγο πάγο εχθές το βράδυ πριν πέσω για ύπνο.

Πρέπει να είναι ξεχαρβαλωμένος αυτός ο αστράγαλος. Πφ.

 

Θενξ για τη συμβουλή.



 

 

μετά έκανα και κωπηλατική όρθιος με μπάρα κλπ. Γενικά, έχει να κάνει η ανάποδη λαβή για τα δάχτυλα και τον τρόπο που κρατάω τη μπάρα; Γιατί και με ανάποδη, πάλι στα δάχτυλα θα πέσει το βάρος. Lame. Γενικά βλέπω πως ανεβάζω στροφές και κιλά σε πολλές ασκήσεις/μυικές ομάδες αλλά ταλαιπωρούνται αρκετά οι καρποί/ώμοι μου και τα δάχτυλα.

 

Ναι, είναι πιο εύκολο με τη μία λαβή ανάποδα. Και μπορείς να κάνεις εναλλαξ τα χέρια ανάποδα στα σετ ώστε να τα ξεκουράζεις. Δοκίμασέ πρώτα αυτό κι αν δεις ότι δεν την παλεύεις καθόλου βάλε στραπς ξέρω 'γω. Αλλά αν την πάλεψα εγώ που είμαι υστερική με τα χέρια μου, λογικά δεν θα έχεις πρόβλημα. Όσο δυναμώνεις θα φτιάχνει αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο δυναμωνει θα ανεβαζει και κιλα..

 

Πρεπει να βελτιωσει και την τεχνικη..

 

Σημερα πλατη.. Ειμαι ξυπνιος απο της 4:00 πρεπει να κοιμηθω..

 

Πηγα για κατι χαρτια και αποσυντονιστηκα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες έκανα 

 

12- 52.5

10-57.5

8-62.5

6-67.5

 

μετά έκανα και κωπηλατική όρθιος με μπάρα κλπ. Γενικά, έχει να κάνει η ανάποδη λαβή για τα δάχτυλα και τον τρόπο που κρατάω τη μπάρα; Γιατί και με ανάποδη, πάλι στα δάχτυλα θα πέσει το βάρος. Lame. Γενικά βλέπω πως ανεβάζω στροφές και κιλά σε πολλές ασκήσεις/μυικές ομάδες αλλά ταλαιπωρούνται αρκετά οι καρποί/ώμοι μου και τα δάχτυλα.

 

 

Δε μου βάζεις λίγο και την άσκηση που κάνεις ακριβώς? ¨Ενα βιντεάκι ή κάτι τέτοιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα είχε 2η και τελευταία προπόνηση "προσαρμογής" ποδιών μετά τις διακοπές. Πραγματικά ενώ έπαιξα με αστεία κιλά και παρόλο το 20λεπτο ευλαβικό ζέσταμα τα πόδια τρέμανε από το 2ο σετ squat και για να μην σταματήσω την προπόνηση από το πιάσιμο που ερχόταν έκοβα βόλτες πάνω-κάτω στο γυμναστήριο.

 

Ειλικρινά ανυπομωνώ να δω τι θα γίνει την επόμενη βδομάδα σε κανονική προπόνηση. Λογικά δεν θα καταφέρω να ανέβω σπίτι μου :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαθα το ιδιο επι 2 γιατι δεν εκανα ζεσταμα καλο  ,παρολο που προσεξα να μην φορτωσω. Γενικα τα ποδια ειναι πακετο μετα απο διαλειμα.

Εμ εγώ ψιλιαζόμουν τι ερχόταν και γι αυτό τόσο ζέσταμα.

 

Πραγματικά τα πόδια είναι μανίκι. Εδώ μία προπόνηση να μην έκανα λόγω πόνων σε μέση ξέρω γω την επόμενη εβδομάδα ήταν σαν να έκανα πόδια πρώτη φορά στην ζωή μου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Overhead press 5+

Overhead Press: 5x47,5, 5x57,5 (δεν έκανα το 5+ γιατί φοβόμουν για θλάση ωμοπλάτης.Ο μυς ήταν πολύ κουρασμένος από χτες)
Dumbell shoulder press: 10x14
Underhand Lat pulldowns: 5x10x73
Dips: 3x10xbw (μετά βίας έκανα 7 επαναλήψεις στο 3ο σετ, γενικότερα οι βυθίσεις πάνε καλά μέχρι το 3ο σετ, και μετά τα φτύνω, οπότε συμπλήρωσα με....)
Closed bench press:2x7x70
Triceps pushdowns:3x15x54
Rotator cuffs+upper back

 

Καλή προπόνηση σήμερα. Τα upper body μου φαίνονται βόλτα στο πάρκο και πολύ ευχάριστα.

 

cable face pulls για upper back. Λίγα κιλά και στο τέλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...