Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι ετσι απλα τα πραγματα ρε Γιαννη, για να παρω 5 μυικα κιλα ποσα επρεπε να παρω στο συνολο?15?

 

Δεν μετανιωνω για το ειδος γυμναστικης που εκανα γιατι μου εδωσε αποτελεσματα, συνεπεσε ομως με σημαντικες αλλαγες στην διατροφη μου και ειναι και ενας λογος που επιστρεφω στα βαρη, να δω τι μπορω να πετυχω με καλυτερη διατροφη απο το παρελθον...


Α και επιμενω, οτι η κουραση 30 λεπτων bodyweight οταν προσπαθεις να κρατας τα διαλλειματα στο ελαχιστο  δυνατο δεν συγκρινεται με τη κουραση στα βαρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ρε μαζί σας είμαι, το έχω πει ότι κι εγώ λάτρης του bodyweight/kettlebell είμαι. Αλλά θέλω όγκο και για τα επόμενα 2 χρόνια τα βάρη είναι μονόδρομος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη κάνεις έγκλημα , παρ τα και φέρε τα από δω ρε φίλε σε εμάς που ξέρουμε να εκτιμάμε το καλό φαΐ :-)

αχχαχα.

Ρε πηγα τελικα το μεσημερι gym  και εκανα για πρωτη φορα μαζι  δικεφαλα τρικεφαλα  ολα σουπερ σετ ,6 ασκησεις συνολο.Ενω στην αρχη για να ειμαι ειλικρινης δεν με επιασε οπως φανταζομουν στις πρωτες ξερεις καθιστος  στραβομπαρα  ,στην τελευταια ασκηση  ενιωσα να τουμπανιαζω να πρηζομαι ,φλεβες κτλπ.

ΧΩρις να πουσαρω ετσι με λιγα κιλα για τα δεδομενα μας ,φανταζομαι μολις μπω σε φουλ προετοιμασια θα μου τα σκασει γερα .Καθιερωνεται τελος . 

σήμερα θα φάω μπλε καρχαρία ... 

ε?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Καθιερωνεται τελος . 

 Ωραιος !

φωτη ακους ? βαλε μια ασκηση τρικεφαλων σουπερ σετ αυτη οπωσδήποτε !

 

maxresdefault.jpg

 

λιγες πλακες , και καθε 3-4 επαναλήψεις κρατα τελείως κολλημένο στον κορμο και τεντωμένο το χερι πισω για 4-5 δευτερα !

πρωτα δικεφαλα λοιπον και μετα καπακι αυτη , λιγες πλακες , 3-4 επαναλήψεις , 4 δεύτερα κράτημα και καπακι το ιδιο .. κανε το  και θα δεις πως θα γινουν τα χερια σου, θα με θυμηθείς, απλα δεν θελει πολλες πλακες για να σε πιανει καλα , θα την ακους στο κράτημα ετσι και αλλιως!

 

( εισπνοή οταν λυγίζουμε το χερι / εκπνοή  οταν το τεντώνουμε ,  οχι για τον φωτη , για  αρχάριους που μπορεί να την κάνουν το λεω )

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Ωραιος !

φωτη ακους ? βαλε μια ασκηση τρικεφαλων σουπερ σετ αυτη οπωσδήποτε !

 

maxresdefault.jpg

 

λιγες πλακες , και καθε 3-4 επαναλήψεις κρατα τελείως κολλημένο στον κορμο και τεντωμένο το χερι για 4-5 δευτερα !

πρωτα δικεφαλα λοιπον και μετα καπακι αυτη , λιγες πλακες , 3-4 επαναλήψεις , 4 δεύτερα κράτημα και καπακι το ιδιο .. κανε το  και θα δεις πως θα γινουν τα χερια σου, θα με θυμηθείς, απλα δεν θελει πολλες πλακες για να σε πιανει καλα , θα την ακους στο κράτημα ετσι και αλλιως!

Την κανω αυτη ρε αλλα ορθιος  απλα δεν την κραταω  αναμεσα στις επαναληψεις .

Οκ θα την ενταξω την επομενη φορα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καντην ετσι κ κρατα , ολα τα λεφτα ολο το πρηξιμο θα το νιωσεις στο κρατημα αν την κανειις καλα !

εγω με ενα σετακι νιωθω τα τρικεφαλα να πανε να σπασουν , δεν παιζει να μην σε πιασει , δοκιμασε ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χέρι τελείως τεντωμένο πίσω στο κράτημα!

Και τώρα όπως κάθεσαι αν τεντώσεϊς καλά το χέρι σου πίσω, χωρίς κιλά χωρίς τίποτα, αν το σφίξεις δυνατά και το κρατήσεις λίγα δεύτερα θα δεις το τρικέφαλο να πρήζεται να γίνεται τούμπανο..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χέρι τελείως τεντωμένο πίσω στο κράτημα!

Και τώρα όπως κάθεσαι αν τεντώσεϊς καλά το χέρι σου πίσω, χωρίς κιλά χωρίς τίποτα, αν το σφίξεις δυνατά και το κρατήσεις λίγα δεύτερα θα δεις το τρικέφαλο να πρήζεται να γίνεται τούμπανο..

Αν και γενικα τα ελευθερα ειναι καλυτερα, η συγκεκριμενη με πιανει πολυ πιο καλα στο μηχανημα παρα με αλτηρα.Μαλλον γιατι ο αλτηρας βρισκει στο σωμα μου ενω η ντιζα απο το μηχανημα μου επιτρεπει να κανω την κινηση πιο αυστηρα και καλυτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φωτη και Μαου σημερα στο τζιμ εκανα προπονηση, και διπλα μου εκανε ο Γιανγκ χαχα. Εννοειται μιλησαμε και βεβαια επαιξε φωτο :P Τερας μυικοτητας το παλικαρι, κι εχει πεσει λογω του τραυματισμου.

 

Κατα τ αλλα μ επιασε παλι η μεση μου και κλασσικα μετα απο καποια ωρα περασε

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hello!!!!!

Θέλω να ρωτήσω κάτι που μ έκανε εντύπωση,δεν αφορά εμένα αλλά έναν φίλο μ που ασχολείται με στίβο

Γτ κάνουμε παρέα τον έψησα να έρθει γυμναστήριο απλά γτ ασχολείται με το στίβο και έχει προοπτική δεν ήξερε άμα τον επηρεάσει εκεί

Γτ τρέχει 60αρι και ακόμα και τα κλάσματα δευτερολεπτων μετράνε

Σήμερα ρωτήσε τον γυμναστη του και νευριασμενος του είπε να μην ξεκίνησει...και στο τέλος τον είπε άμα δεν ήταν κοντά στην αγωνιστική περίοδο θα μπορούσαι αλλά τώρα όχι

Τι λέτε μπορεί να έρθει γυμναστήριο?

Όταν το ρώτησα γτ θέλει να έρθει μου είπε πως θέλει να βελτιώσει το σώμα του,γτ είναι πολύ αδύνατος αλλά φοβάται μην έχει επιπτώσεις στον χρόνο του

 

Μήπως είναι μαλακιες ρε?πολύ υπερβολικός και ο γυμναστής του

Τι λέτε?(θα πω και τον ίδιο να κάνει έναν λογαριασμό εδώ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εχω ακουσει απο ενα ατομο που εκανε στιβο σοβαρα πως ασχολουνται και με βαρη.Πολλα κιλα και εκρηκτικες επαναληψεις για να εχουν γενικα εκρηξη στο τρεξιμο.

Πχ καμψεις δικεφαλου με εκρηξη, παγκο με εκρηξη κλπ.Αλλα οχι λιγα κιλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...