Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Διατασεις κανω στο τελος, καποιες φορες ενδιαμεσα αν νιωσω ενοχληση.

 

Στις αρχες ειδικα που πηγαινα καρφί για κραμπα σε καποιες ασκησεις, παντα σταματούσαμε με τη γυμναστρια και μου εκανε διατασεις κ επανερχομουν :P

Μου θυμησες το γεννημενη για την καταστροφη
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κατα την διάρκεια ποτέ και δεν πρέπει, στο τέλος πάντα.

Απορία πλάτης.

Π.χ row κλειστή λαβή 80kg άνετα 3χ10. Μονόζυγο pull ups πολύ ζόρι ούτε 5 reps. Που ακριβώς πάσχει η πλάτη;

 

Τα pull ups ειναι και θεμα εξασκησης αν κανεις συχνα θα δεις οτι θα βελτιωθεις...Και γω καποτε εκανα 4-5 και τωρα ανετα 14...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα pull ups ειναι και θεμα εξασκησης αν κανεις συχνα θα δεις οτι θα βελτιωθεις...Και γω καποτε εκανα 4-5 και τωρα ανετα 14...

Όταν λέμε pull ups για τι ρυθμό μιλάμε; Σίγουρα δε μιλάμε για τις τραμπάλες τους crossfit.

Ας πούμε εγώ μετράω ένα όταν ανεβαίνω, κρατάω ένα μέτρημα πάνω και μετά πέφτω. Κάτω δε μένω καθόλου. Τόσες μπορώ να βγάλω 11. Το δουλεύω εδώ και ένα μήνα να βγάλω παραπάνω σε περισσότερα σετ. Θέλει συνήθεια η αλήθεια είναι κι εγώ κάνω μόνο μία φορά την εβδομάδα.

Ορίστε και το βίντεο που έλεγα:

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλέπω έπεσε κουβέντα τώρα για το πρόγραμμα και με βάλατε σε σκέψεις... θα πω κι εγώ το δικό μου να πείτε άποψη. :P

 

Πρώτη ημέρα:

Στήθος

Ώμοι

Δικέφαλοι

 

Δεύτερη ημέρα:

Πόδια

Πλάτη

Τρικέφαλοι

 

Σε όλα συνήθως 3-4 σετ των 10-12 επαναλήψεων. Επίσης κάθε φορά έχω κοιλιακούς/ραχιαίους 4χ40 κοιλιακούς σε πάγκο, 4χ12 κάτω κοιλιακούς σε δίζυγο και 4χ20 ραχιαίους. Ε με αυτά και με εκείνα για να μαι ειλικρινής θέλω ένα 1μισάωρο τουλάχιστον μες στο νερό + 10' αερόβιο ζέσταμα στην αρχή. Είναι πολύ; για κάθε κατηγορία έχω 2-3 ασκήσεις βγαίνει σύνολο 7 ασκήσεις κάθε μέρα.

 

τώρα προφανώς μου φαίνεται λίγο να πηγαίνω μόνο 2 μέρες οπότε το κανω μια επανάληψη Δευτέρα-Τρίτη ξέρω γω και Πέμπτη-Παρασκευή. Είναι οκ έτσι ή μήπως το παρακάνω; μου το χει βάλει για εισαγωγικό 60 ημερών όλα τα εισαγωγικά έτσι είναι; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα 40άρια στους κοιλιακούς μου κίνησαν την περιέργεια. Γιατί δε βάζεις επιπρόσθετο βάρος; Οι κοιλιακοί συνηθίζουν γρήγορα γενικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω

Του είπες ότι θα πήγαινες 4 μέρες και σου έβγαλε αυτό το πρόγραμμα, πλάτη πόδια κτλ??

Και 60 μέρες εισαγωγικό έ '??

Ένα χρόνο συνδρομή έκανες?? Αφού δεν στο έγραψε για ένα χρόνο και δεν σου είπε έλα του χρόνου να στο αλλάξω πάλι καλά..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μηνες έβαλα για προφανείς λόγους... στην αρχή με έβαλε κυκλικό 10 μέρες όταν τελείωσε μου έδωσε αυτό. Δεν βλέπω κάτι κακό με αυτό το "εισαγωγικό" πάει στο ότι μου το έδωσε σαν γενικής φύσης πρόγραμμα ενδυνάμωσης  και μετά βλέπουμε αυτό για το οποίο δεν είμαι σίγουρος είναι για το αν έχει αποτέλεσμα έτσι όπως το κάνω τώρα.

 

gon και εμένα μου φαίνονται πολλές οι 40 επαναλήψεις αλλά οκ φροντίζω να το τηρώ. Βάρος δεν έχω δει κανέναν να βάζει σε ελεύθερες και δεν είναι ότι βγαίνουν και αέρας οποτε προς το παρόν το αφήνω έτσι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ξεκινάς; Μια χαρά ειναι. Κρατά χαμηλά τα κιλά και κάνε πολλές και σωστές επαναλήψεις. Αν θες τους κοιλιακούς ραχιαιους και αερόβια καντα ξεχωριστή μέρα.

 

Άμα σε δυο μήνες απο τώρα γυμνάζεσαι ακόμα, εδώ είμαστε να το αλλάξουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο 5 μερες τουρκια και αρκετα φαλαφελ και ενα kumpir (το οποιο γαμαει) επεστρεψα πισω και επανερχομαι στις προπονησεις μου :D

 

Αλλοι Τουρκια  και αλλοι την εχουν δει μονο στις ταινιες ...

Δευτέρα στήθος/δικέφαλα

Τρίτη πλάτη/τρικέφαλα

Τετάρτη ώμοι/δικέφαλα

Πέμπτη πόδια/τρικέφαλα

Παρασκευή στήθος/δικέφαλα

Κυριακή σπίτι μου 3 ασκήσεις τρικέφαλων  

 

Τ

Ρε σοβαρα τι κανεις? στα ειπε ο maus  να μην τα επαναλαβω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε pull ups για τι ρυθμό μιλάμε; Σίγουρα δε μιλάμε για τις τραμπάλες τους crossfit.

Ας πούμε εγώ μετράω ένα όταν ανεβαίνω, κρατάω ένα μέτρημα πάνω και μετά πέφτω. Κάτω δε μένω καθόλου. Τόσες μπορώ να βγάλω 11. Το δουλεύω εδώ και ένα μήνα να βγάλω παραπάνω σε περισσότερα σετ. Θέλει συνήθεια η αλήθεια είναι κι εγώ κάνω μόνο μία φορά την εβδομάδα.

 

Ετσι την κανω με την διαφορα οτι η μπαρα ειναι πιο ψηλα οποτε εχω και τα ποδια τελειως ισια.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σοβαρα τι κανεις? στα ειπε ο maus  να μην τα επαναλαβω .

πειράματα lel

μαλακίες να έχουμε να λέμε , το έχω σταματήσει αυτό ήδη εβδομάδες πριν το γράψω  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 μηνες έβαλα για προφανείς λόγους... στην αρχή με έβαλε κυκλικό 10 μέρες όταν τελείωσε μου έδωσε αυτό. Δεν βλέπω κάτι κακό με αυτό το "εισαγωγικό" πάει στο ότι μου το έδωσε σαν γενικής φύσης πρόγραμμα ενδυνάμωσης  και μετά βλέπουμε αυτό για το οποίο δεν είμαι σίγουρος είναι για το αν έχει αποτέλεσμα έτσι όπως το κάνω τώρα.

 

gon και εμένα μου φαίνονται πολλές οι 40 επαναλήψεις αλλά οκ φροντίζω να το τηρώ. Βάρος δεν έχω δει κανέναν να βάζει σε ελεύθερες και δεν είναι ότι βγαίνουν και αέρας οποτε προς το παρόν το αφήνω έτσι :P

Αν στο έβγαλε για 2 μέρες δεν μου φαίνεται σωστό. Έπρεπε να είναι full body. Aν το έβγαλε για 4 μέρες είναι πολλές οι ασκήσεις που πρέπει να κάνεις κάθε μέρα. Δεν νομίζω να βγαίνουν άμα τις κάνεις σοβαρά και ζορίζεις.

Π.χ θα κάνεις πόδια που και μόνα τους τραβάνε απίστευτο ζόρι και θα εχεις κουράγια για πλάτη και 3κέφαλα;

Τέσπα θα δεις πως πάει με τον καιρό ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειράματα lel

μαλακίες να έχουμε να λέμε , το έχω σταματήσει αυτό ήδη εβδομάδες πριν το γράψω  :-D

 

Πάντως κι εγώ μαζί σου είμαι, γουστάρω πειράματα. Μέσα από τα λάθη μαθαίνεις, ειδικά αν τα κάνεις επίτηδες. Αρκεί να ξέρεις να διαβάζεις το σώμα σου για να σταματάς προτού γίνει σοβαρή ζημιά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...