Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάτι τέτοιες περίεργες συνταγές φτιάχνω συχνά. Και είναι νόστιμες. Τώρα βέβαια κάνω και γουρουνιές κάτι φορές, πχ μπορεί να βάλω μέσα και λίγο ζέστη λιωμένη κουβερτούρα. Αλλά γενικά πειραματίζομαι στην κουζίνα. Μου αρέσει γενικά να μαγειρεύω κάτι φορές

 

Μικρή γουρουνιά ίσον καθόλου γουρουνιά :P Mέσα από τον πειραματισμό που λες, έχω διαπιστώσει πως μπορείς να φτιάξεις πάρα πολλά φαγητά με τον φιτνες τρόπο και να είναι και πεντανόστιμα. Αν κάνεις έξυπνες αντικαταστάσεις, ψάξεις λίγο παραπάνω το είδος και την ποιότητα του υλικού που θα χρησιμοποιήσεις και αξιοποιήσεις σωστά μυρωδικά και μπαχαρικά, καταφέρνεις φοβερά γεύματα.

Κάποια παραδείγματα που μου έρχονται: γιαούρτι για σος σαλάτας αντί για μαγιονέζα, ελάχιστο λάδι και συμπλήρωμα με νερό σε σοτάρισμα λαχανικών/κρέατος αν πρόκειται να φτιάξεις μαγειρευτό, ζύμη πίτσας με πίτουρο βρώμης ή σταριού αντί για αλεύρι και στέβια όπου θέλεις να δώσεις γλυκύτητα :) Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Mεσημεριανο,διάφορα βραστα λαχανικά και λίγο κάλης ποιότητας  λουκάνικο.

 

 

ωραίο φαίνεται το λουκάνικο αλλα και τα λαχανικά power!  Θυμάμαι μικρός που δεν τα ακούμπαγα καν πλην ορισμένων και μου φαίνεται περίεργο , τώρα δεν παίζει να μη φάω δυο φορές τη μέρα.  :-D 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο φαίνεται το λουκάνικο αλλα και τα λαχανικά power!  Θυμάμαι μικρός που δεν τα ακούμπαγα καν πλην ορισμένων και μου φαίνεται περίεργο , τώρα δεν παίζει να μη φάω δυο φορές τη μέρα.  :-D 

 

 

 

Το λουκάνικο ειναι Κρητικο και το κρεας που εχει μεσα δεν ειναι αλεσμενο ,εχει βεβαια και κάμποσο λίπος αλλα οκ τετοια εποχη δεν το πολυ προσέχω ακόμα αυτο ,τα τυποποιημένα με το αλεσμένο κρεας μεσα τα αποφεύγω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικρή γουρουνιά ίσον καθόλου γουρουνιά :P Mέσα από τον πειραματισμό που λες, έχω διαπιστώσει πως μπορείς να φτιάξεις πάρα πολλά φαγητά με τον φιτνες τρόπο και να είναι και πεντανόστιμα. Αν κάνεις έξυπνες αντικαταστάσεις, ψάξεις λίγο παραπάνω το είδος και την ποιότητα του υλικού που θα χρησιμοποιήσεις και αξιοποιήσεις σωστά μυρωδικά και μπαχαρικά, καταφέρνεις φοβερά γεύματα.

Κάποια παραδείγματα που μου έρχονται: γιαούρτι για σος σαλάτας αντί για μαγιονέζα, ελάχιστο λάδι και συμπλήρωμα με νερό σε σοτάρισμα λαχανικών/κρέατος αν πρόκειται να φτιάξεις μαγειρευτό, ζύμη πίτσας με πίτουρο βρώμης ή σταριού αντί για αλεύρι και στέβια όπου θέλεις να δώσεις γλυκύτητα :) Αν θυμηθώ κάτι άλλο θα το γράψω!

Λίγη φαντασία και θέληση και voilà !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεκιναω απο Τριτη γυμναστηριο, 4 φορες την εβδομαδα και θα προσπαθησω και για 5.

 

Δικεφαλο-Τρικεφαλο

Ωμους-Πλατη

Ποδια-Κοιλιακους-Ραχιαιους-Αεροβιο

Στηθος

 

Θα μπορουσα να βαλω και το στηθος με Δι-Τρι ωστε να κερδισω μια εξτρα μερα?

Κατα τα αλλα πως σας φαινεται?

 

 

Ασκησεις που μου αρεσαν και θελω να τις εχω στο Δι-Τρι:

 

Στραβομπαρα καθιστος, αλτηρες ορθιος, σφυρια καθιστος.(Φτανουν 3 ασκησεις?Να βαλω και συγκεντρωσης)?

 

Τροχαλια,βυθισεις και ως 3η γαλλικες?

 

Ποσα σετ και ποσες επαναληψεις σε καθε σετ? Οποιαδηποτε αλλη προταση για ασκησεις δεκτη.

 

YΓ: 36, 1.75m, 79 kg, δεν θελω να παρω αλλα κιλα, 80 ειναι το max που εχω φτασει...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δευτέρα Στήθος/δικέφαλα

Τρίτη Πλάτη/ραχιαίοι/τρικέφαλα

Τετάρτη Ώμοι

Πέμπτη Πόδια

 

Μην σπαταλάς την πρώτη μέρα της εβδομάδας που είσαι ξεκούραστος για τα χέρια και μη όχι μια μέρα μόνα τους αν πρόκειται μετά να κάνεις ώμους κ πλάτη μαζί. 

 

αν πας 5η μέρα απλά βάζεις δικέφαλα-τρικέφαλα την πέμπτη και πόδια την παρασκευή κ είσαι κομπλέ.

Κοιλιακούς κάνε όποτε θες , δεν έχει κάποια σημασία αλλα 2 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον, το ίδιο και αερόβιο όποτε θες,  εκτός της μέρας των ποδιών (εφόσον τα γυμνάζεις δυνατά)

 

σετ επαναλήψεις κλπ δύσκολο να σου πει κάποιος που δεν σε ξέρει απο κοντά , τα stats δεν βοηθάνε να βγει συμπέρασμα αλλα καλό είναι που τα έγραψες

 

επίσης για αρχή για προσαρμογή ρώτα καλύτερα κάποιο γυμναστή να σου πει δυο πράγματα και να σου δείξει ασκήσεις κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Saken καλη αρχη απο μενα !

 

Με την αρχη της εβδομαδας τελειωνει κ η κωλοεξεταστικη . Αυριο γραφω κ θα χω παλι μαζι μου το σάκο να παω τζιμ. Αν δε χρειαστει να κανω ενα χειρουργειο ( θα ξερω σχετικα συντομα κ ελπιζω πως δε θα χρειαστει) , αυτη τη βδομαδα θα παω γιουργια :P και με τη πρωτομηνιά τελειωνει το full body, και μπαινει το beast mode.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δευτέρα Στήθος/δικέφαλα

Τρίτη Πλάτη/ραχιαίοι/τρικέφαλα

Τετάρτη Ώμοι

Πέμπτη Πόδια

 

Μην σπαταλάς την πρώτη μέρα της εβδομάδας που είσαι ξεκούραστος για τα χέρια και μη όχι μια μέρα μόνα τους αν πρόκειται μετά να κάνεις ώμους κ πλάτη μαζί.

 

αν πας 5η μέρα απλά βάζεις δικέφαλα-τρικέφαλα την πέμπτη και πόδια την παρασκευή κ είσαι κομπλέ.

Κοιλιακούς κάνε όποτε θες , δεν έχει κάποια σημασία αλλα 2 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον, το ίδιο και αερόβιο όποτε θες, εκτός της μέρας των ποδιών (εφόσον τα γυμνάζεις δυνατά)

 

σετ επαναλήψεις κλπ δύσκολο να σου πει κάποιος που δεν σε ξέρει απο κοντά , τα stats δεν βοηθάνε να βγει συμπέρασμα αλλα καλό είναι που τα έγραψες

 

επίσης για αρχή για προσαρμογή ρώτα καλύτερα κάποιο γυμναστή να σου πει δυο πράγματα και να σου δείξει ασκήσεις κλπ

Ω ρε φίλε,γτ μια μέρα μόνο ώμους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι επειδή η όρεξη για το γλυκό που έλεγα πριν τελικά ήρθε, είπα να υποκύψω! Γιαούρτι τοταλ 2%, ρόδι, φράουλες και το σιρόπι το έφτιαξα με κακάο, στέβια και πολύ λίγο εβαπορέ. Να γιατί δεν μου λείπουν πια οι πάστες :P

post-117701-0-24670500-1456092489_thumb.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ω ρε φίλε,γτ μια μέρα μόνο ώμους ?

γιατι είναι χαζό μια μέρα μόνο χέρια και μια μέρα μόνο για πλάτη κ ώμους μαζί. όπως είπα αυτό το πρόγραμμα θέλει 5 μέρες αλλα αν είναι να βάλει τους ώμους με πλάτη καλύτερα να σπάσει τη μέρα χεριών. η πραγματική ερώτηση είναι γιατί ώμους με πλάτη? δεν υπάρχει περίπτωση να τα γυμνάσεις κ τα δύο δυνατά.

 

Τώρα εγώ του είπα κάτι classic , μπορεί να κάνει πολλά αλλα αυτό που σίγουρα θα κάνει για αρχή είναι κυκλικό 

Κορόιδα. Εγώ σταματάω να ζορίζομαι στο τζιμ, θα πάρω αυτό και σε ένα μήνα θα βάλω τα δέκα μυικά κιλά που θέλω.

 

Χα!

 

"Οι νέες κάψουλες συνέβαλαν σε απόκτηση 10 κιλών μυς και στον σχηματισμό γραμμωμένου κορμιού σε μόλις έναν μήνα, σχεδόν στον κάθε άνδρα που τις δοκίμασε." 

 

τι να σχολιάσουμε το οτι ο τύπος στη φωτογραφία απλά γράμμωσε και δεν πήρε γραμμάριο μυ ή οτι αυτό που γράφουν είναι ανέφικτο και με τα ισχυρότερα roids ?

 

σύμφωνα με τα comments βέβαια θα πουλήσει . δεν φαίνεται να έχουν εγκέφαλο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1η Στηθος Δι

2η Πλατη Ραχιαιοι Τρικεφαλοι

3η Ωμοι

4η Δικεφαλο Τρικεφαλο

5η Ποδια

 

Καπως ετσι Vapir?

 

Για αεροβιο θα ξεκινησω με 16 λεπτα, τεσσερα 4λεπτα, καθε λεπτο θα ανεβαζω και την ενταση.

 

Για Στηθος Δικεφαλο πως σας φαινεται

 

Παγκος 12 10 10 8

Επικλινης 12 10 10 8

Αλτηρες παγκο 12 10 10 8

 

Αλτηρες 14 12 12 10

Στραβομπαρα καθ 12 10 10 8

Σφυρια 14 12 12 10

 

45"-60"  break αναμεσα σε καθε σετ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...